Şimdi Ara

ŞOK OLDUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • acer 5920g t7300 işlemcili bilgisayarım var. bi umutla Hauppauge wintv-hvr 1400 hybirid express card(54) tv kartı aldım.bilgisayara sorunsuzca kurdum ve paket içerisinden çıkan ufak anteni taktım.bu arada tv kartı hem analog hem de karasal digital yayını destekliyor.
    kanal tarattırmama rağmen ne analog ne de karasal digital yayın hiç bulunamadı.(oturduğum ye ankara-yenimahalle-şentepe.çokyakınımızda tv vericilerinin bulunduğu tepe var.)
    bunun üzerine normal tv üstü anteni(32db kaliteli çekimi var.) dönüştürücü ile bilgisayara taktım ve yine tarttırdığımda sonuç hüsran.türkçe kitapçığındaki tüm sıralamaları yapmama rağmen bir sonuç yok.
    kitapçığında kutudan çıkan anten yeterli olmadığında çatı üstü anteni kullanın ifadesi var.(yuhhhh)
    ben mobil olarak bu tv kartını kullanamayacaksam onun yerine 37 ekran tv alır babalar gibi izlerdim.
    (tv kartını peşin 162 ytl'den aldım.)
    yardımcı olursanız sevinirim.
    (bakalım türkiye distribütörüne mail attım.inşallah çözülür.)

• Hiç durmaz gider iade ederdim.. Yanı başındaki tv vericisinden ve bütün ayarlar yapılmasına rağmen çekmeyen tv kartını napacaksankii..
  • ufacık antenden çok şey beklemek yanlış...sonuçta bunlarda silikon tuner var ve bu tuner ülkemiz yayınları için uygun değil..misal bende avermedia volar-fm var ve kendi anteni ile karııncalı olarak bazı kanalları çekebiliyor anca...benimki usb ,seninki ise bir de express card , incecik bişey...ayrıca express girişli tv kartlarını önermem. çünkü çok ısınıyorlar..sana tavsiye iade edebiliyorsan et..tv kartı alacaksan avermedia yı önerirm..ama kanal çekişlerinden çok şey bekleme...hele bir de oturduğun daire aşşağı katlardaysa sağlam bir anten almak zorundasın...misal ben tv kartımı dijital uyduya bağlayarak kullanıyorum.
  • zaten birçok tv kartı böyle çalışıyor...eskiden bende kullanıyordum ama bende uzayabilen bir anten vardı onunla orta seviyeli görüntü yakalayabiliyordum.tavsiyem böyle bir anten edinmen yada iadesini istemen
  • ne diye iade edecem.ürün arızalı felan değil.ambalajları açıldığı için geri iade almazlar diye biliyorum.
  • üründe arıza olmasa dahi iade etme hakkın var.tabi bu biraz zor oluyor
  • bence urun arızalıdır.
    aldığın yere git ve durumu izah et.
  • farklı yerlerdede deniyeceğim.iki gündür penta firmasından mail bekliyorum.cevap gelmezse telefon edip baya bi fırça basıcam.
  • üründe büyük ihtimalle sorun var bence çünkü tüm gerekenler yapılmış ve ürün çalışmamış ürünü aldığınız yere veya servisine götürün durumu anlatın hatta bizzat gösterinde derim ya yapıp verecekler ya da yenisini verecekler hiç olmadı paranızı geri alırsınız.

saygılar...
  • bende de var tv tuner..trt leri karasal yayında göstertiyo..

sanırım digital tv kartı olan makineyi çanaka bağlayarak (receiver olmadan) kanalları izleyebiliyormuşuz doğru mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: deryacom

bende de var tv tuner..trt leri karasal yayında göstertiyo..

sanırım digital tv kartı olan makineyi çanaka bağlayarak (receiver olmadan) kanalları izleyebiliyormuşuz doğru mu?

Dvb-s olan kartlar digital uydu kanallarını programlar aracılığı ile gösterebilmektedir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dukenukem82

Dvb-s olan kartlar digital uydu kanallarını programlar aracılığı ile gösterebilmektedir.

hmmm

benim digital ve analog kartım malesef dvb-t
    sadece karasal yayını gösteriyor o halde...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.