Şimdi Ara

prille araba yıkanırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
27.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar,pril türünde bulaşık deterjanlarıyla araba yıkanabilirmi??deterjan içindeki parfüm ve alkolün boyaya zarar verebileceği söyleniyor.oto yıkamalarda ne kullanılıyor bilen varmıdır?

• aman ha, kesinlikle yıkama. içinde çamaşır suyu vardır o tip deterjanların. bir iki yıkama sonrasında boyaya zarar verirsin. onun için boyaya zarar vermeyen özel kimyasallar vardır. tabii sıradan yıkamacılarda (özellikle "deponu doldur bedava yıkayalım"cılarda) bol köpüklü görünsün diye deterjan katkılı temizleyiciler kullanılıyor.
  • hehe değişik bi fantazi bence calgon kullan kreci söker atar haha daha neler duycaz:)
  • Yıka gitsin sanki yıkamacılar pek özeniyorda...
  • Bu tip temizleyicilerin etkisi , aracı bu tip malzeme ile sabunlu bırakıp sigara molası felan verince , yani oyalanınca ve güneş altında yapınca felaket oluyor diye kalmış aklımda
  • Yıkamacıya para ver malzemelerini kullan kendin yıka madem aracına özeneceksin
  • bulaşık detarjanları boyanın cilasını alır götürür. Oyo şampuanları boşuna üretilmio bi sebebi var demekki.

Ben önceden hep prill ile falan yıkardım araba matlaşmıştı o eski parlaklığı yoktu vallaha. Sonra bi pasta cila çektim ve hep cilalı şampuan ile yıkmaya başladım, araba pırıl pırıl parlıyor.

Çok pahalı olmayanlarından da olsa mutlaka bence oto şampuanı ile yıkayın prill den daha iyidir. prill tarzı detarjanlarda olmayan bazi maddeler otoşampuanlarında olmuyor şimdi htırlıyamıyorum hangi maddelerdi bunlar
  • Dediğiniz gibi araç şampuanı alacan kendin yıkayacan...Ona görede özenirsin zaten...
  • Peki sıvı sabunla yıkanabilir mi?
  • hmm..internettende biraz araştırdım katiyyen tavsiye edilmiyor.herkese teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KUNG-FU 61

Peki sıvı sabunla yıkanabilir mi?

H A Y I R
    (bu kadar yorumdan conra cidden soruyor olamazsınız değil mi?)
  • quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

quote:

Orjinalden alıntı: KUNG-FU 61

Peki sıvı sabunla yıkanabilir mi?

H A Y I R
    (bu kadar yorumdan conra cidden soruyor olamazsınız değil mi?)

E yani
  • sıvı sabunla yıkanmaması için hiçbir sebep yok.

fakat pril güçlü bir yağ çözücüdür ve boyanın içeriğinde de yağ türevi malzemeler mevcut.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

sıvı sabunla yıkanmaması için hiçbir sebep yok.

fakat pril güçlü bir yağ çözücüdür ve boyanın içeriğinde de yağ türevi malzemeler mevcut.

sıvı sabunların içeriğinin araç boyasına zarar vermediğini nasıl biliyorsunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.