Şimdi Ara

POWWER BANK YAPTIM SORUN NE...(sorun cözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar son günlerde herkes bır powwer bank yapıyor
    bende elımdekı pileeri degerlendıreyım dedım

elimde 6 adet 2600 ma ve 6 adet 3200 ma lik sarzlı pil var leptop pilleridir

aşağıda resımdekı gıbı bağlantı yaptım ama ıphone telefonumu sarj edemedim nedendir acaba

benım tahmınım 1n 4148 diyotlardan dıye düşünüyorum sızın fıkrınızı alayım dedım

bu sekılde bağlantı yapmamın sebebı farklı değerlerde pillerin olmasıdır gerçi grubun bırı

yanlış oldu gbımede geliyor :D resımdeki en sagdakı grup

resım :

NOT : Sorun cozuldu arkadaşlar yardımı olan herkese teşekkür ederım

özellikler : 2 usb cıkıs usb1 650ma usb2 1.5 ah cıkıslı iphoneyi sarj ediyorum samsung serisi deneme yapacağım

birde 2 led daha ekledim el feneri vazifesı goruyor kullanışlı oldu ama bıraz kaba oldu sankı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 1 Mart 2015; 3:07:44 >

• iPhone'larda şarj şekli kara düzen olarak çalışmıyor. Şarj makinesinde ayrı bir devre var şarj için. Tüm modellerde böyle mi onu bilmiyorum.
  • Bence sebebi i-phone usb portuna yapmanız gereken ufak bir modifiyeyi atlamanız. USB deki voltaj uçlarının dışında kalan data portları arasına direnç eklenerek telefonun şarj alması sağlanıyor ama değerleri ezberimde değil, netten bulabilirsiniz.
  • Overclock Makinesi kullanıcısına yanıt
    Overclock Makinesi: kardesım pc usb dende sarj oluyor sonuçta iphoneler ve kendı usbli kaplosunu kullanıyorum yıne

regule devresinin cıkısı na yıne usb cılıs yaptım

bu arada cıkıs voltajı 7.4 tam sarjda ıse 8.2 falan oluyor
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    mustyyyyy : kardesım sanırım su devreden bahsedıyorsunuz

bende bu sekılde bağlantı yaptım . sadece 7805 degılde lm 317 li bır devre yaptım cıkıstan 5.21 v cıkıs alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 28 Şubat 2015; 1:35:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: japon_japon

mustyyyyy : kardesım sanırım su devreden bahsedıyorsunuz

bende bu sekılde bağlantı yaptım

Evet bu bağlantı, 7805 mi kullandınız? Regülatör arızalı falan olmasın? Devreyi elinizde varsa başka bir usb cihazı besleyerek deneyin bakalım. Sağlıklı 5v geliyormu?

• 7805 kullanmadım lm317 kullandım 5.21 v cıkıs var ama kac ma akım geliyor olcemıyorum :(
  • resımdekı pil bglantılarımda bır yanlışlık yok degılmı ???

resmı ınceleyp yorum yaparsanız sevınırım
  • quote:

resımdekı pil bglantılarımda bır yanlışlık yok degılmı ???

resmı ınceleyp yorum yaparsanız sevınırım

Yanlış görmüyorsam regüle devresine çıkan + uca bağladığın diyotlar ters duruyor. Şarj için koyduğun diyotlarla aynı yöndeler, eğer uygulamada da böyleyse çıkış gerilimi oluşmayacaktır.
  • uygulamada doğru baglamısım sarj cıkıs dıyotlarını
    resımde yanlış cızmıssım :D
  • telefonu yakmazsın umarım dostum. Android ve i phone data uçlarına direnç ile gerilim bölücü bağlanması gerekiyor. Kendime 10 tane adaptör kablo falan yaptım telefon için böyle

http://www.obddiag.net/usb-power.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öhöm
  • Cok sigara içme böyle oksurursun yaaaa:DD

bu arada power bank mı bitirmiş bulunmaktayım
    sorun dıyotlardanmıs 4148ler dusk gelıyormus hızlı dıyot ile degıstım

tes etmek ıcın suan sarjdalar dolunca kac defa sarj edıcem burdan yazarım nasıp olursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 1 Mart 2015; 3:10:07 >
  • quote:

Cok sigara içme böyle oksurursun yaaaa:DD

bu arada power bank mı bitirmiş bulunmaktayım
    sorun dıyotlardanmıs 4148ler dusk gelıyormus hızlı dıyot ile degıstım

tes etmek ıcın suan sarjdalar dolunca kac defa sarj edıcem burdan yazarım nasıp olursa

kargo adresini biliyorsun
  • _bluescream_ kullanıcısına yanıt
    sen banka hesabımı unutmuş gıbısın :DDD
  • quote:

sen banka hesabımı unutmuş gıbısın :DDD

nope
  • Lightning kablodaki ön devre bu devre olmazsa kablo onaylı değil uyarısı verip şarj etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shinning Star kullanıcısına yanıt
    vala herkez oyle dıyor ama ben bu kadar karışık bı devre kurmadan sarj edıyorum

yukardakı vermıs olduğum semayı yaptım gayet güzel zarj edıyor
  • iPhone 5 ve üzeri cihazlarda var bu, iOS 8 yüklü olması gerekiyor galiba ama bundan tam emin değilim. Bende iPhone 5 var, powerbank'e powerbankin kablosuyla takarsam powerbank bir süre sonra şarjı kesiyor akım çekmediği için iphone'un kablosuyla takarsam şarj ediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.