Şimdi Ara

Pop müziğin etkisi vs Metal müziğin etkisi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
154
Cevap
6
Favori
3.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chet7

quote:

Orijinalden alıntı: Reklamı Geç »

Bana metale geçmem için önereceğin şarkılar neler ?

Skillet hero

Skillet en sevdigim gruptur fakat fazla metal oldugunu soyleyemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edith Piaf, Louis Armstrong, Ray Charles, Nina Simone, Miles Davis varken Metal müzik de tırt. Metal müzikten clasic, jazz müziğe geçtim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • agir ve saglam metalden popa kayan tanıdıklarım var, hatta kendileri tanıştırmıştı metalle beni
    müzik konusu cok derin sabah sabah hic girmeyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert_Jeksin

Merhaba arkadaşlar, Pop ve Metal müzik tartışması yaratmak istemiyorum. Sadece gözlemlerimi size aktarmak istiyorum. Pop müzik yani diğer adıyla Popüler kültür müziği, dinlendiği zaman insanı vahşi kapitalizmin yalancı dünyasına sürüklüyor. Nasıl mı ? Bu müzikler genç kızlarımız üzerinde büyük bir özentilik oluşturuyor, genç kızlarımız normal telefon yerine en iyi telefonları alıp en iyi marka elbiseleri satın alıyorlar. Pop müziği insanı o kliplerdeki ve şarkı sözlerindeki mekanlara davet ediyor. Mesela insanlar Pop müzik dinlediği vakit, Kendilerini cennetten inmiş bir kumsalda, huri kadar güzel kızların, Brad pitt kadar yakışıklı erkeklerin olduğu mekanlarda hissediyorlar ve o mekanlarda bulunmak için maalesef genç kızlarımız çaresizce altında arabası olan parası olan erkekleri tercih ediyorlar. Bir çoğu bu yaşam uğruna yoldan çıkıyor.

Ya Metal müzik ? İnsan dinlediği zaman tarihin kokusunu, ölümün kokusunu alıyor ve eşyalardan, paradan puldan, arabadan bir an vazgeçiyor, hatta öyle ki aklına bile gelmiyor bu dünyalık basit şeyler. Hissettirdiği bambaşka bir şey.

Ayrıca Metal müzikten Pop müziğe geçen olmadığı gibi, Pop müziği komple bırakıp Metal müziğin gizemli dünyasına giren binlerce insan vardır. Yani deneyin Metal müziği deneyin ;)

Edit: Mesela Hande Yener'in şarkılarında geçen sözler, Bodruma'da gittik beraber vs, Gideceğim tek yer hava alanı demesi. Bu sözler oluk oluk kapitalizm sözleridir. İnsanların hava alanına gidecek dolmuş parası yok bu çıkmış milyonlarca kişiye bunları söylüyor. Sanki herkes çok zengin çok havalı, herkesin Maldivler pasaportu ve oraya gidecek gücü ve vakti varmış gibi. Bunlar en basit örnekler.

rapciyim ama sana katiliyorum

• kaliteli müzik isteyen imzama bakabilir

• Black metalden nefret ettiğim gibi progressive metale bayılıyorum dinlerken orgazm oluyorum veya scream vokalden nefret ediyorum ama brutal vokallere bayılıyorum, metal çok geniş bir kavram her tür metal müzik dinlemem. Hele birde endüstriyel metal varki.. At çöpe gitsin. Metal müziğe yeni başlayanlar veya bir enstürman çalmayanlar progressive metal dinlerken sıkılırlar, yeni başlayanlar için heavy metal iyi gider

• Megadeth pentagram linkin Park sago Intizami kelam.

• oldu olacak metal ruhu dinginleştirir deseydin arkadaşım metal müziğin insan üzerindeki zararlarından haberin yok galiba notaların
    en uç ve sert bi şekilde basılması ritmin sürekli değişmesi insanin psikolojosinde bozukluklar yaratıyor ayrıca insani sinirli ve agresif yapıyor klasik rock belki fakat ruhu dinginleştiren içine alan illa elektro gitar olacak diyorsan blues yoksa klasik ve jazz dır

• progressive ise direkt lsd etkisi yapıyor

• imzam diyorum.

• Önemli olan zamanında dinlemek, zamanı gelir opeth, DT dinlersin, yeri gelir Tanju Okan dinlersin, kafanı yormak istemezsin pop dinlersin, maryle tanışır Bob Marley dinlersin, mollyle tanışır skrillex dinlersin.

Bir türün taraftarı olmanın alemi yok.

• Hardmetal degilde turkce ve yabanci mutlaka her insanin dinlemesi gerekenleri onerirmisiniz ne biliyim bi kurt cobain mesela

• Popda dinlemem , agir metalde dinlemem , ikiside kulagin icin ediyor( her ikisininde istisna sarkilari vardir ama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 1 Kasım 2013; 9:46:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaDRuLe

Benim gibi metal ve rock tutkunlari kesinlikle brütal legends oynamali. Oyun biraz cocuksu fakat icindeki muzikler sizi sizden alir, metal tanrilarinin yanina birakir. Deneyin, v metale bir sans verin birsey kaybetmezsiniz.

Haklisin gecen arkadasimda gordum super oyun

• quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

Önemli olan zamanında dinlemek, zamanı gelir opeth, DT dinlersin, yeri gelir Tanju Okan dinlersin, kafanı yormak istemezsin pop dinlersin, maryle tanışır Bob Marley dinlersin, mollyle tanışır skrillex dinlersin.

Katılıyorum. İnsanlar hep kendini bir kalıba sokmak istiyor. Hatta konuyu açan arkadaş gibi pop müzik dinleyen şöyledir, metal müzik dinleyen böyledir şeklinde insanların karakteriyle bile dinlediği müzik özdeşleştiriliyor. Çok önceden bende de bu tarz hisler vardı; ama zamanla aşılıyor bunlar. Deep Purple dinlerken de, Rober Hatemo dinlerken de keyif alıyorum mesela. Kendinizi kasmayın bu kadar.
  • MetallicA'dan "And Justice For All" albümü gerçek hayatı yansıtır mesela, hep arkada dönen para işleri ve hayatta sahte adaletin olduğunu anlatırlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metal dinlemek 80'lerde popülerdi. Şuan nasıl Justin Bieber'lar meşhur ya. O zamanlar çoğu Metal grubu bu kadar popülerdi. Hala daha popüler olan gruplar var. Metallica ve Maiden kendi filmlerini çektiler. Ozzy Osbourne'un kendi reality show'u vardı.
    70'lerin ve 60'ların hippie'liğinden sıkıldıktan sonra Metal müzik oluşmuştur. Sözlerinin böyle farklı olmasının sebebi insanların aşk şarkılarından bıkmış olmasıydı. Popüler kültür o zaman Metal müzikteydi şimdi mainstream müzikte aradaki fark birini beğeip diğerini beğenmemen o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vuh

Dubstep-Trap-Trip Hop üçlüsü gayet iyi. Bir de bazen Ellie Goulding

Ellie Goulding neden ayrı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

quote:

Orijinalden alıntı: Faik Ş.

Önemli olan zamanında dinlemek, zamanı gelir opeth, DT dinlersin, yeri gelir Tanju Okan dinlersin, kafanı yormak istemezsin pop dinlersin, maryle tanışır Bob Marley dinlersin, mollyle tanışır skrillex dinlersin.

Katılıyorum. İnsanlar hep kendini bir kalıba sokmak istiyor. Hatta konuyu açan arkadaş gibi pop müzik dinleyen şöyledir, metal müzik dinleyen böyledir şeklinde insanların karakteriyle bile dinlediği müzik özdeşleştiriliyor. Çok önceden bende de bu tarz hisler vardı; ama zamanla aşılıyor bunlar. Deep Purple dinlerken de, Rober Hatemo dinlerken de keyif alıyorum mesela. Kendinizi kasmayın bu kadar.

Yanlış anlaşılmasın ben kalıba sokmuyorum. Sadece gözlemlerimi söyledim. Bende pop dinliyorum. Hatta örnek verdiğim Hande yeneri bile severek dinliyorum. Ancak vermiş olduğu keyfin yanında kapitalizm sömürü düzenine sonsuz bir şekilde çekiliyorsunuz. Ancak Metalde böyle bir şey olmadığını söyledim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.