Şimdi Ara

Pop müziğin etkisi vs Metal müziğin etkisi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
6
Favori
3.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vuh

quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

Orijinalden alıntı: Vuh

Dubstep-Trap-Trip Hop üçlüsü gayet iyi. Bir de bazen Ellie Goulding

Ellie Goulding neden ayrı?

Sesine karşı özel bir zaafım var

We gonna let it burn burn burn burn
    Çok tatlı kadın

• Sanırım dünyada en esas doğrulardan birisi zevkler ve renkler. Bir o kadar da klişe. Benim tercihim aşılanması bakımından esas alınan kalite ve icracısı. Şimdi kültür meselesi devreye giriyor. Yaşanmışlıklar,çaresizlikler,mutluluklar... Bunların demet bir şekilde karşınıza sunulması tamamiyle evrenize bakıyor. Mesela ben Kırıkkale/ Keskinliyim. Ve çevremde oluşan müzik türleri genelde bozlak olmuştur. Tabi bozlakta söyleyişi ve icracısı bakımından boyut boyut değişiyor. Temel öğeler söz konusu,kıstas konusunda. Neyse bir süredir 4-5 yıl aralığında Trance müziğiyle bayağı haşırneşir oldum. Bir de baktım ki arada bozlak dinler oluyor, bir çekim kuvveti beni merkezine çekiyor. İçimde hareketlenmeler,tüylerimde ayaklanmalar vuku buluyor. İnsan garip varlık öyle kayıt ediyor ki bazen kendi hafızanızı kendiniz unutup tekrar bir tetikleme sonucu canlandırabiliyorsunuz. Müzikte buna benziyor, bence dünyanın en büyük zaman kapsülü.

En nihayetinde dediğim gibi kürkçü dükkanı misali insan aslına dönüyor. Kimse inkar etmemeli bu yönünü. Buradan nereye mi varıyorum, çevre ve yaşam evreniz. Egeliyseniz o bölgenin nameleriyle, armonileriyle yoğurulursunuz keza iç anadoluluysanız çığlıklarla,haykırılışlarla filizlenirsiniz. O kulak,beyin o ezgileri unutmaz, sadece geçiştirir belli başlı rtimlerle. O yüzden evrensellik konusunda biraz kaygı taşıyorum açıkçası müzik için. Ve öneriler konusunda mesafeli davranıyorum. Kimse kimseyi yargılamamalı. Metal seven kişi ortamı,işlenişi tek tek bundan beslenir ve gün gelir aklı kemale erince Metal in anlamını anlar. Diğer müzik dalları içinde bu geçerli. İnsanın doğası zaten budur; medeniyetin evrimleşmesi yaşamın koşullardan, kıtlığından ve etkilerinden öteye gitmemekte. Müzikte de bu çok etkili. O değil de ne kadar uzun yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMueL 19.o7* -- 1 Kasım 2013; 19:09:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dwarwendwarfy

quote:

Orijinalden alıntı: AlwaysFreedom

quote:

Orijinalden alıntı: Dwarwendwarfy

Her sabah disturbed ile başlamak kötü sonuçlar doğurmaz değil mi (: bide söylemeden edemeyeceğim, brad pit öldüğünde kimi örnek göstericez?!?

Benim de zil sesim disturbed hocam. Her sabah alarm çaldığında fırlıyorum yataktan

Hangi şarkısını zil sesi yaptın merak ediyorum, benim zil sesim değil ama işe giderken yol boyunca asylum dinliyorum bu aralar cidden iyi geliyor, sonra iş yerinde akşama kadar arabesk takılınıyor o enerjiden eser kalmıyor ):

the game hocam :D

• Reggae
  • burda rockcıyım diye geçinenler guns and roses bon jovi falan dinlemiyodur inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meurglys

burda rockcıyım diye geçinenler guns and roses bon jovi falan dinlemiyodur inşallah

GNR dinlemekte ne varmış ? yorumlarına bakıyorum da sürekli bir şeylere b.k atıp ego tatmini yapan ergenin tekisin blok
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

quote:

Orijinalden alıntı: EkmekArasıKupŞeker

kaliteli müzik isteyen imzama bakabilir

linkin prk olmmış.

Linkin Park neden olmamış?

Evet neden olmamış nü-metal tarzında en iyi grup bence
  • Dream Theater dinleyin, sözleri de okuyun. Hayattan koparsınız zaten.

Özellikle uzun gece yolculuklarında slow şarkılarıyla nirvanaya ulaşabilirsiniz. En iyi progresif metal grubudur kendileri ayrıca dünyanın en iyilerinden oluşur grup.

Son albümü sağlamdır herkese öneririm.

(Forumda DT Club mı açsam)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pop ülkemizde daha iyi olabilirdi,Hande Yener ve Demet Akalın olmasaydı.

• Ben nedense punk-rock , alternative-rock dinleyebiliyorum metalde iyi ama bilemiyorum...
  • Dope-Die MotherFu**er Die tavsiyem.

• Anadolu Rock iyidir
  • gercekden bir kac defa denedim . Dinleyip begenmek icin . Ama o ne oyle . Deli gibi bagirmalar falan . Ne haz aliyorsunuz anlamiyorum . Yani bakiyorum forumda dinleyenler var . Ne kadar dinlemeye kalkisdiysam begenmedim . Pop-dan ondan daha cok zevk aldim . Tabi rap ayri bi dunya .muzik turleri icerisinde bence en iyisidir .

• olum söyle güzel müzik dinleyenleri görünce kosup sarılasım geliyo olum iyi bakın kendinize ha bi şey olmasın size

Ac/Dc,Gun's N Roses,Leyla The Band,Duman,System Of A Down,Nirvana,Metallica,The Beatles,Radiohead,Coldplay,R.E.M,Pink Floyd,Muse,Queen,Green Day ve yazmayı unuttuklarım.
    Tripli olduğum zamanlar ise Ahmet Kaya,Sezen Aksu,Ferdi Tayfur,Neşet Ertaş vb.
    Aksiyonlu oldugumda ise Skrillex,Dubstep falan

• Metal,klasik,jazz ve blues gibi kaliteli müzik türleri varken pop dinlemek bana çok saçma geliyor.
  • Şöyle alın kulaklığı, dinleyin Black sabbath, ghost b.c, judas priest, megadeth, iron maiden falan.Kraldır bunlar.Pop yalandır.Dinleyeni sevmem.

Alın size bi megadeth şarkısı

• quote:

Orijinalden alıntı: My Valentine

Metal müzik , dünyada olan haksızlıkların,ırkçılıkların,tecavüz,savaş ve daha bir çok konuyu ele alarak buna yapılan bir sesleniştir. Ayrıca bateri,gitar,bas gitar,vokal(duruma göre klavye,piyano,keman,saksafon vb enstrumanları bulundurur.) kullanılır. Çok zahmetli bir iş olduğu gibi ucuz da değildir. Metal müziği herkes anlayamaz, belli bir kitleye hitap eder. Öyle de kalacak..

Kimseyi metal müziğe geçmeye zorlamayın, herkes istediğini , hoşuna gideni dinler , dinlemelidir.

Şikayet ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Emmett Brown

quote:

Metal müzik , dünyada olan haksızlıkların,ırkçılıkların,tecavüz,savaş ve daha bir çok konuyu ele alarak buna yapılan bir sesleniştir. Ayrıca bateri,gitar,bas gitar,vokal(duruma göre klavye,piyano,keman,saksafon vb enstrumanları bulundurur.) kullanılır. Çok zahmetli bir iş olduğu gibi ucuz da değildir. Metal müziği herkes anlayamaz, belli bir kitleye hitap eder. Öyle de kalacak..

Kimseyi metal müziğe geçmeye zorlamayın, herkes istediğini , hoşuna gideni dinler , dinlemelidir.

Şikayet ettim.

Teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Emmett Brown

quote:

Şikayet ettim.

Teşekkürler

İmzadan dolayı

• Herkes metal, rap falan dinliyo ben hâlâ Ahmet Kaya dinliyorum. Ben mi garibim siz mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.