Şimdi Ara

Polo stop ediyor. Bi yardım edin...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
76.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli vwciler, bi yardım edin lütfen:

Poloyla 20 nci günü geçtim, çok memnunum, ancak benim aracımda aldığımda da bi sıkıntı vardı ve hala devam ediyor. Seyir esnasında motor stop ediyor ve 10 dk kadar çalışmıyor. Ama ne hikmetse 10 dk civarı geçince çalışıyor ve yola devam ediyorum.

Boğaz kelebeği temizliği ile çözüldü sanmıştım ama değil. Araç gaz yemiyor ama 10 dk sonra gaz yemeye başlıyor. Bu dediğim 20 günde 2 kez oldu. Sizce neden kaynaklanabilir. Servise gidersem kesin temizlemek çözüm olmadı boğaz kelebeği değişecek diyecek, o da 400 ytl imiş. Sanki başka bi problem var gibi geliyor bana. Ateşlemeyle ilgili gibi çünkü araba çalışıyor ama gaz yemiyor. Yani yakıtı kullanamıyor. Zira seyir esnasında stop etti. Tekrar (çalışmayan arabayı ittirerek vurdurmak denilen şey) vitese geçip vurduruyorum yine çalışmıyor. Yani çalışmama değil de gaz yemiyor. Sizce nedir. bi yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n a v y_35 -- 13 Temmuz 2008; 19:41:36 >

• neden kaynaklandıgını ne yazık ki bilmiyorum ama bizim de bir tane 1.6 motor 1996 model otomatik vitesli polomuz vardı arada bir stop ediyordu ama genellikle durup kalkarken yani belli bir hızda seyir ederken değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 12 Temmuz 2008; 20:17:38 >
  • bu durum 98 polo classic ile benim canımı bayaa sıkmıstı
    neyse lafı uzatmayayım sorununuzun çaresi ateşleme bobinidir yaklaşık tutarı işçilik dahil 100ytl falandır şimdi
    3 yıl once 75 ytl ödemiştim

sigorta kutusundaki röleler veya boğaz kelebeğini boşuna kurcalamayın

eğer ankarada iseniz size iyi bir servis önerebilirim
    hayır dualarını pm den kabul edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amdk6 -- 13 Temmuz 2008; 20:50:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: amdk6

bu durum 98 polo classic ile benim canımı bayaa sıkmıstı
    neyse lafı uzatmayayım sorununuzun çaresi ateşleme bobinidir yaklaşık tutarı işçilik dahil 100ytl falandır şimdi
    3 yıl once 75 ytl ödemiştim

sigorta kutusundaki röleler veya boğaz kelebeğini boşuna kurcalamayın

eğer ankarada iseniz size iyi bir servis önerebilirim
    hayır dualarını pm den kabul edebilirim

Eğer 100 ytl yse sevinçten uçabilirim!

Aracın ara sıra bunu yapması çok ilginç. İlk alırken gösterdiğim serviste de araba stop etti ve çalışmadı. Ama ne hikmetse 10 dk bekleyince çalışıyor. Bir de belirtmediğim bişey daha var. Diyelim ki aracı çalıştıramadım (kabiliyetsizlikten) ne biliim çalıştı zannedip kontağı bıraktım ve bu işi ikinci defa yaparsam aynı şey oluyor ve 3 ncü de araba kesinlikle çalışmıor. Ama 10 dk sonra çalışıyor. İlk gösterdiğim servis ateşleme bobini dedi ama sonra boğaz kelebeği dediler ve temizlediler. Ancak sorun devam etmekte. Ateşleme bobini olsa sürekli aynı sorunolması gerekmez mi? Neyse ben istanbuldayım ve özel bi servise götürüyorum. Bu sorun yüzünden yetkili servise bile gitmeyi düşündüm. Boğaz kelebeğinde tutturuyorlar ve bu sefer gittiğimde değişeceğini söyleyecekler. Oysaki forumdaki söylenenlere göre boğaz kelebeği temizlenerek halloluyormuş, değişen boğaz kelebeği hiç duymadım yani.

İnşallah dediğiniz gibidir. Bir de bobini değiştirip sorun devam ederse nasıl bulunacak sorun merak ediyorum.

• slm ıyı geceler arkadaslar.arkadasım sanada gecmıs olsun deım sorunun motor beynındende olabılır.bobınde beyınde bende war vw audı yedek parca ısı yapıorum ben sorununu ogrendıgın zaman cozmek en kıolay kısmı bobınse arkadasın dedıgı fıyata cıkar 100 ytl cıwarında satısı war bobınlerın tabıı orjınal fakat cıkması garantılı sekılde werırım.yenısını 75 dıe duymustum ama yan sanayı orjınalı 300 den fazla dıe bılıorum motor beynıysede problem hallederız arızann tam tespıtını yap yardımcı olmak ısterım ıyı geceler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: corvette82

slm ıyı geceler arkadaslar.arkadasım sanada gecmıs olsun deım sorunun motor beynındende olabılır.bobınde beyınde bende war vw audı yedek parca ısı yapıorum ben sorununu ogrendıgın zaman cozmek en kıolay kısmı bobınse arkadasın dedıgı fıyata cıkar 100 ytl cıwarında satısı war bobınlerın tabıı orjınal fakat cıkması garantılı sekılde werırım.yenısını 75 dıe duymustum ama yan sanayı orjınalı 300 den fazla dıe bılıorum motor beynıysede problem hallederız arızann tam tespıtını yap yardımcı olmak ısterım ıyı geceler...

İlginize teşekkürler. Serviste ağzımı ayırıp bakmamak için ön araştırma yapıyorum. Problem de o kadar ilginç ki böyle durumlarda arabalarda bi sürü sök tak oluyor bi sürü masraf ediliyor sorun devam edebiliyor. Bu duruma düşmemek istiyorum. Şimdi boğaz kelebeği değişse 400 ytl bobin 100 ytl beyin 300 ytl toplam 800 ytl harcadın ya çözülecek ya çözülmeyecek. İşte başına gelen biri var mı diye araştırıyorum. Yukarıdaki arkadaş güzel bibilgi vermiş zaten ona yoğunlaşacağım. Bobini değiştirip 1 ay kadar deneyeceğim. Zaten çok nadir yapıyor. Olmazsa beyine baktırırız. Kelebek boğazı temizlendiyse değişmesine gerek olur mu ki?

• immobilizer bence. ona bi baktırın.
  • arkadaşın polosunda da ayni problem defalarca başgösteri, general oto gaz kelebeği teşhisi koydu, değişim yapıldı ayni problem devam ediyor, poloların muzmin bir sorunu sanırım bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 14 Temmuz 2008; 14:11:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: egegokhn

immobilizer bence. ona bi baktırın.

Bizim araçlarda immobilizer var mı ki? 97 polo
  • ımbo wardır muhtemelen ama ımbonun arızası oyle olmaz kardes hıc aklını kurcalamasın ımbo
  • Bir de bugün servise bi uğradım durumu anlattım, beyin filan demeye başladılar iyice korkmaya başladım, nerdeyse arabayı satıığa çıkaracağım.

Araştırıp bulduğum Muhtemel sebepler : Ateşleme bobini, boğaz kelebeği, elektronik beyin. Burada araba zorlanma filan olmadan tahminen 10 günde bir böyle bişey yapıyor. Ve 10 dk sonra çalışıyor. Yani bence de beyin gibi. Çünkü ateşleme bobini olsa veya boğaz kelebeği olsa sürekli yapar diye düşünüyorum.
  • hoca beyın numarasını alda bı gonder bakalım bende burdan bakarım en uygun werılen fıyatı soylersın burdan eger bendede yoksa bende buradan bakarım en uygun sekılde ısın ıcınden cıkman ıcın yardımcı olabılırım
  • sana belki yardımcı olur benimde toledom bi ara aynısını yapmıştı elektrikçi arkadaşla - uca bağlanan bütün kabloları zımparalayarak birde üstüne sprey sıktı paslanmayı önleyiciymiş bura temas etmiyormuş yaptı oldu 15 ytl para aldı :) inşallah seninkide kısa sürede hallolur
  • quote:

Orjinalden alıntı: n a v y_35

Değerli vwciler, bi yardım edin lütfen:

Poloyla 20 nci günü geçtim, çok memnunum, ancak benim aracımda aldığımda da bi sıkıntı vardı ve hala devam ediyor. Seyir esnasında motor stop ediyor ve 10 dk kadar çalışmıyor. Ama ne hikmetse 10 dk civarı geçince çalışıyor ve yola devam ediyorum.

Boğaz kelebeği temizliği ile çözüldü sanmıştım ama değil. Araç gaz yemiyor ama 10 dk sonra gaz yemeye başlıyor. Bu dediğim 20 günde 2 kez oldu. Sizce neden kaynaklanabilir. Servise gidersem kesin temizlemek çözüm olmadı boğaz kelebeği değişecek diyecek, o da 400 ytl imiş. Sanki başka bi problem var gibi geliyor bana. Ateşlemeyle ilgili gibi çünkü araba çalışıyor ama gaz yemiyor. Yani yakıtı kullanamıyor. Zira seyir esnasında stop etti. Tekrar (çalışmayan arabayı ittirerek vurdurmak denilen şey) vitese geçip vurduruyorum yine çalışmıyor. Yani çalışmama değil de gaz yemiyor. Sizce nedir. bi yardımcı olur musunuz?

hocam beyın we bobın wardı elımde kelebek tek cesıt wardı elımde 3 cesıt cıkar normalde bgn dıer ıkı cesıttende buldum we aldım arızanı ogrende su can sıkıcı problemı cozelım...

• Valla hocam şimdi bi arkadaşın tanıdığı vw özel servisi varmış. Bana da çok uzak ben tuzladayım. Usta maslakta. Ama güvenebileceğimi düşündüğüm için ona götüreceğim. Ama muhtemelen anlayamayacak:) çünkü arabada herşey normal görünüyor ve stop edince 10 dk kadar çalışmıyor sonra çalışıyor. Yani arabada bir boğulma oluyor. Bu kadar belirti veriyorum servis bişey diyemiyor. anlamadım gitti. Arabayı alalı 20 gün oldu satmayı düşünüyorum.
  • arabayı satacak sekılde bı problem deıl kı o bu kadar karamsar olma kardes mutlaka cozulur 3 tane secenek war gerekırse tek tek deneyıp bulacaksın arızayı daha neler neler gelıo ınsanın basına bazen bunlar ne kı:)bozma moralını satmayada gerek yok bulunur cozumu mutlaka kardes
  • Arkadaşlar özel servis diyor ki; ateşleme bobinini değiştirelim (120 ytl) 10 gün kullan, yine aynısı olursa boğaz kelebeğini değiştiririz (400 ytl) bobin parasını içine sayarız (300 ytl) deneyerek bulacağız diyor sizce ne yapmalıyım. Bir de immobilizer de yapabilirmiş ama yedek anahtar yok. Servisin bu önerisini kabul edeyim mi, sanıyorum ki götüreceğim her yer aynı önerileri yapacak.
  • Abi git BOSCH CAr SERVİCE ne uğraşıyon usta parça sök tak
  • immobilizerden ise anahtar deliğinden içeri wd-40 sıkacaksın iş bitecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Abi git BOSCH CAr SERVİCE ne uğraşıyon usta parça sök tak

BU BOSCH CAR SERVICE hangi markalara bakıyor, ne özellikleri var diğer servislerden. tuzlada bi tane gördüm olmazsa oraya bi görüneyim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.