Şimdi Ara

Polo stop ediyor. Bi yardım edin... (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
76.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • krank devir sensoru ya da egzantrik konum sensoru. garantı olsun dıye ıkısını bır degısın. dısbtroru de pc ıle ayarını yapın. jılet gıbı olur
  • Bu araçlar ile ilgili hertürkü konuda yardımcı olurum. Distribitör , boğaz kelebeği, hararet müşürü vs ..

0533 489 01 19

Resül
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Bu araçlar ile ilgili hertürkü konuda yardımcı olurum. Distribitör , boğaz kelebeği, hararet müşürü vs ..

0533 489 01 19

Resül

iyi günler hocam bendede 2006 model polo var araç lambalarda beklerken 10 15 saniye sonra hafif teklemeye başlıyor bir süre sonra geçiyor araca lpg yeni takılmış bir arkadaşım servisten adaptasyon yapılması gerekiyor dedi ne dersiniz acaba hangi sebepten dolayı yapıyor yardımcı olabilirmisiniz birde arasıra göstergelerde abese lambası ile direksiyon simgesi çıkıyor kontağı kapatıp açınca düzeliyor bunun sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayara bağlamak gerek. Arkadaşınız doğru söylüyor olabilir. Boğaz kelebeği adaptasyonu gerekebilir. Yalnız önce boğaz kelebeğini temizletin. Bir ihtimal subaplardanda olabilir tam tarif edermisiniz sıkıntıyı?
  • 2001 model 75 beygırlık polo claasıc arabam var benım sıkıntım klımayı acınca araba stop edıyor nedenı nedır bıde motoru bılgısayarda gorunmuyosa beyınmı degısecek yardımızı beklıyorum
  • Bu aralar ile ilgili her sorunu çözüyorum. Boşuna ustalara para saçmayın 0533 489 0119 her sorunun bi çözümü var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amdk6

bu durum 98 polo classic ile benim canımı bayaa sıkmıstı
    neyse lafı uzatmayayım sorununuzun çaresi ateşleme bobinidir yaklaşık tutarı işçilik dahil 100ytl falandır şimdi
    3 yıl once 75 ytl ödemiştim

sigorta kutusundaki röleler veya boğaz kelebeğini boşuna kurcalamayın

eğer ankarada iseniz size iyi bir servis önerebilirim
    hayır dualarını pm den kabul edebilirim

Ahhh ahhh bende ne çektim 98 polodan bir ben bilirim birde benim gibi o aracı kullanmışlar. Bende önce ateşeleme bobini değişti sonra boğaz kelebeği sürekli sıkıntı çıkarıyordu. araç durunca istop ediyordu

• Merhaba, Arkadaşlar,

Boğaz kelebeği arızalarınız ile ilgili tüm problemleriniz konusunda tecrübelerime dayanarak elimden geldiğince sizlere yardım etmek isterim.

Sorusu olan var mı ?
  • Merhaba, Arkadaşlar;

Volkswagen araçlarınız ile ilgili problemlerinizi yazarsanız size tecrübelerimden yararlanarak yardımcı olabilirim.

Özellikle boğaz kelebeği hakkında kitap yazacak kadar bilgi verebilirim.
  • Hocam selam 99 polo 1.6 lpg li otomatik boğaz kelebeği değişti sorun devam ediyor.Araç giderken stop ediyor.Simdide beyin degisecek diyolar yardim

• quote:

Orijinalden alıntı: metalurg

Hocam selam 99 polo 1.6 lpg li otomatik boğaz kelebeği değişti sorun devam ediyor.Araç giderken stop ediyor.Simdide beyin degisecek diyolar yardim

emme manıfoltu contasını kontrol ettır bı hocam, kaçak göçek var mı ? , olmadı değiştir, çok para değil

• Allah razı olsun degerlendiricem kardesim sağol.

• metalurg kullanıcısına yanıt
    Merhaba, metalurg;

Aracın boğaz kelebeği orjinal parça ile değiştirildiyse ve hala arıza devam ediyorsa bunun 2 sebebi olması yüksek ihtimaldir.

1. Boğaz kelebeğinden beyine giden tesisat kablolarında ya kopuk vardır. Yada oksitlenme vardır.
    2. Beyin içerisine su ve ya darbe almıştır. Bu sebepten ötürü içeride hat üzerinde ya kopuk vardır. Ya da soğuk lehim veya oksitlenme vardır.

Beyin tamiri 150 - 300 arasında birşey tutar diye düşünüyorum.
  • Bendede 98 polo var 2 aydır sanayiye gidip geldim boğaz temizliği disbirötör buji kabloları daha bi çok şey değişti düzelmedi tüpte tekleme devir saati dengesizliği dönüşlerde stop etme vb 1 hafta önce fiesta tüp bakımı için abim gitmiş tüpçüye yaptırırken benim aracın sorununu söylemiş oda tüpte değil ustası nadir diye 1 yer söyledi ve gittim bıraktım akşama kadar haberi geldi tamam hazır diye umudum yoktu yine bindim bsktım araba düzelmiş ustaya neden oldunu sordum beyin tesisat gibi yerlerden dedi yapmış ellerine sağlık şimdi hiç bir sıkıntı yok maşallah kayseriden veya yakın yerlerdeki araç sahipleri yener ustaya götürsün sıfır sorun çıksın yer yeni sanayi dsi karşısında erkara oto tüüpçü poloda tek usta bu dedi haklı çıktı bilgilerinize k bkmyın olduğuna çok sevindim o yüzden detaylı yazdım bn kurtuldum sorundan sorunlu olanlarıda kurtarmak isterim arayıp sormak isteyen arkadaşlara ustanın numarası 0535 785 36 55 erkara oto a.ş. yener usta ☺😊😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irfanwv -- 6 Ağustos 2015; 9:32:01 >

• merhaba arkadaşlar.pazar akşamı 98 polo classic aracımı eşim kullandığı esnada 5. viteste iken hızda bayağı bir düşük iken aracı sürmeye kalktı bende müdahale edip vitesi boşa gittim bu esnada araç hafiften sirkeler gibi oldu gaz ver dedim ama nafile araç stop etti ve bir daha çalışmadı araçta boğaz kelebeğinde vs sorun yok zira ateşlemeyi ilk etapta kontrol ettim ateşleme yok buji kablosunu söküp marşa bastırdım ama nafile ateşleme bobininin sağlam olup olmadığını anlamak içinse bobine giren 3 lü soketi çıkarıp ölçü aletiyle 12 voltu görmek istedim her 3 kabloyada baktım ne gelen var ne giden .sizce bu problem nereden yapabilir ateşleme bobinini besleyen role yada sigorta var mı sigortaların hepsi sağlam ama roleleri kontrol edemedim fikirlerinizi bekliyorum saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkfatih

merhaba arkadaşlar.pazar akşamı 98 polo classic aracımı eşim kullandığı esnada 5. viteste iken hızda bayağı bir düşük iken aracı sürmeye kalktı bende müdahale edip vitesi boşa gittim bu esnada araç hafiften sirkeler gibi oldu gaz ver dedim ama nafile araç stop etti ve bir daha çalışmadı araçta boğaz kelebeğinde vs sorun yok zira ateşlemeyi ilk etapta kontrol ettim ateşleme yok buji kablosunu söküp marşa bastırdım ama nafile ateşleme bobininin sağlam olup olmadığını anlamak içinse bobine giren 3 lü soketi çıkarıp ölçü aletiyle 12 voltu görmek istedim her 3 kabloyada baktım ne gelen var ne giden .sizce bu problem nereden yapabilir ateşleme bobinini besleyen role yada sigorta var mı sigortaların hepsi sağlam ama roleleri kontrol edemedim fikirlerinizi bekliyorum saygılar...

İmmobilizer da sorun varsa ateşlemez. Distribitörün içindeki hall sensörü arızalı ise ateşlemez

• kendim motorcuyum az çok anlarım volkswagen yapmamış olsamda elektrik bilgim bir yere kadar araç cihaza bağlanması lazım aklımıza gelen impolizer krank devir ve hall sensörü sanayiye arkadaşa bıraktım aracı bakalım sorun ne olacak.
  • merhaba malesef beyin su girmesi sonucu gitmiş beyin değişimi için beyin bekliyor araç Mersinden beyin siparişi verildi .cam altında beyinin olduğu yerin havuzun giderinin temiz olduğundan emin olun su gidemezse zamanla beyinin içine dolabiliyor.
  • 2006 polom var gecen ilkbaharda soguklarda marsa bastigimda araba calismiyordu mars aliyordu gaz yemiyordu. Sanki benzin yok gibi. Neyse usta cagirdim bi sekilde calistirdi isi musuru bozuk dedi degistirdi. Yine ara ara calismadi ama marsa surekli basarak araba calisiyordu. Gecen ay brc lpg taktirdim iki gun sonra yaklasik 5 km gittikten sonra stop etti araba otomatik gazdan ayagimi kestigimde stop etti tekrar calistirmak icin marsa uzun uzun basarak gaz vererek calisti. Bi kere de 3 km gidip stop etti. Yine ayni brc ye gittim bizden kaynaklanmaz arabanin rolentisi dusuk dediler. Araba kayin biraderde iki gundur surekli ilk calistirma gitmelerde stop ediyor diyor. Gaza gecerken degil gazda 3 5 km gittikten sonra stop ediyor yardim lutfen

• Merhaba arkadaslar bende 2 hafta once 98 model 1.6 aldim .. aldigima bin pisman oldum .. Neyseki sorunum şu yardimlarinizi bekliyorum .. Aracimi ilk calistirdigimda gaza gececegi zaman stop ediyor .. kirmizi isiklarda durdugumda stop ediyor .. ustaya goturdum bogaz kelebegini temizledi ama sorun yine ayni . .. kesin cozum varsa yardimlarinizi bekliyorum.. ( 5csmtt@gmail.com ) da ulasabilirsiniz .

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.