Şimdi Ara

Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R) (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.882
Cevap
54
Favori
642.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar treger kayışını değiltiren var mı? yıl sınırı var mı? kaç bin km. de bir değişiyor bir de.

yukarıdaki soruyu sormamın sebebi biraz kafa karışıklığı. usta arkadaşım 90 bin kmde veya 5 yılda bir diyor. serviste sorduğum bir kişi de 120bin diyor. tabi ki servisin bilgisi önemli benim için ama 120 bin de biraz fazla geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mmnder16 kullanıcısına yanıt
    Servisin dediği gibi 120binde değiştirdim 2 sene önce.
  • Araci aldigimda 180bin sinirsiz km idi 2011 sonunda. Sonra bunu 120bin 5 seneye cektiler galiba. Su anda sattim araci tam hayirlamiyorum

• servisi tekrar arayıp sordum dediğiniz gibi 120bin km. herhangi bir yıl sınırı da yokmuş :) bence 120bin km ve yıl kısıtının olmaması çok güzel :) şu anda 90bine yaklaştı ve muhtemelen 115 bine yaklaşırken değiştiririm.

@volkan_gazi trigeri serviste mi değiştirdiniz yoksa parçaları alıp ustanıza mı yaptırmıştınız?
  • mmnder16 kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste, periyodik bakım hariç 1200 liraya değiştirtmiştim.

• herkese günaydın.

aracım 2012 model. sabah araç çalışmadı. akü bitmiş sanırm.

aküyü hangi marka model önerirsiniz? yaklaşık fiyat?

teşekkürler

• seastar76 kullanıcısına yanıt
    geçen sene varta almıştım 650 tl.

startstoplu olmasına dikkat edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak11

geçen sene varta almıştım 650 tl.

startstoplu olmasına dikkat edin

evet Varta- 70 amper taktırdım. 650 tl +20 tl servis(eve geldi).

start-stop çalışmazsa 1 hafta içinde değiştiririz demişti. çalışıyor. sıkıntı yok

• 2013 1.2 tdi trendline Aracıma şu ürün uyumlu mu acaba arkadaşlar bilen var mı?

http://s.aliexpress.com/juAn6VFf

• Uyumlu

• Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım kafama takılan bi sorun var debriyaj baya yukarda kavrıyor lakin ustaya götürdüğümde baskı balatanın bitik olmadığını söylüyor debriyaj ı aşağıya nasıl aldırabiliriz önerileriniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykut1270

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım kafama takılan bi sorun var debriyaj baya yukarda kavrıyor lakin ustaya götürdüğümde baskı balatanın bitik olmadığını söylüyor debriyaj ı aşağıya nasıl aldırabiliriz önerileriniz nedir?

Alınmıyor, debriyaj öyle.

• Herkese merhaba. Belki yazmışımdır RCD330 cihazım çalınmıştı. Kaskoya işlettiğim için cihazı aldım(1500 liralık başka cihaz). Tabi İstanbul gibi yerde dokunmatik kullanmak istemiyordum ve sattım. Onun yerine de aliexpress'ten RCN210 sipariş ettim. Cihaz soketi uyumsuz olduğundan yanında çevirici olanını aldım, canbus bağlantı kablosu da geldi. Ayrıca satıcı ekstradan emulator almam gerektiğini söyledi, onu da sipariş ettim. Toplamda RCN210 45 dolar, kargo 40 dolar, emulator 9.99 dolar olmak üzere 95 dolar gibi bir fiyata geldi. Sağolsun satıcı gümrükte sıkıntı çıkmaması için gerekli fiyatlamaları yaptı. Dolayısıyla ek bir ödemem olmadı. Cihaz ilk geldiğinde bodoslama taktım, kontak cebimdeyken çalıştı. Canbus ve emulator bağlantılarını yapmak gerekti yani. Canbus çok kolay oldu aracın kendi soketinde olduğu için. Emulator için de satıcı şemayı attı ve çok kolay şekilde bağlantıları yaptım. Tabi kablo uçları için bir oto elektrikçiden 10 TL'ye bağlantı kablosu alıp uçlarını söktüm.

Cihaza gelecek olursak CD, USB, AUX ve Bluetooth destekliyor. Bluetooth mikrofon hassasiyeti çok hoşuma gitti ve bence radyo çekim kalitesi aracın orijinal cihazı olan RCD210 ve benim dokunmatik cihazdan iyi.

Son olarak da ürünün ondan daha sonra ücretsiz kargoyla aldığım bir üründen geç geldiğini ve bir yerinde ufak bir eğilme olduğunu gerekçe göstererek 30 dolar iade istedim ve kabul edildi.

Kutu içeriği

Emulator

Canbus, ara bağlantı ve emulator

Araçtaki görünüşü

Son olarak iadeye delil olarak gösterdiğim yamukluk(parmakla düzelttim)

Bu da ürün linki.
    http://s.aliexpress.com/7zuUZvIf?fromSns

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutyuksel -- 21 Şubat 2018; 22:5:16 >
  • Arkadaşlar benim aracım çeyrek depo kaldı şehir içinde 500km civarında gidiyor 2012 polo bm 1.2 tdi ve start stop çalışmıyor aküden dolayı sanırım bazende soğuk havalarda ısıtma bujisi hatası veriyor cihaza bağlandığında turbu basınç sensörü hatası veriyor bikaç durup kalkınca stop ettiğimde düzeliyor hatayı siliyor kendini sorun nedir bilgisi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: BeSKazaLy

aracı ilk çalıştırdığımda,1.nolu tüketim 15 lt.tüketim gösteriyor ve hızla 15 lt.den aşağı düşmeye başlıyor,genelde 3 km sonra 4 ile 5 lt. değerleri arasında sabitleniyor, (şehir içi kullanım) benim merak ettiğim bütün 1.2 tdı bm larda durum böylemidir.eğer böyle ise 15 lt. gibi yüksek bir değerden normal değere düşmesindeki mantık ne olabilir.bu konuda bilgisi olan varsa vereceği cevap için şimdiden teşekkürler.

Normal, dururken tüketilen yakıt ortalamayı yükseltir, mesafe düsürür.

• mesutyuksel kullanıcısına yanıt
    haklısınız da,benim demek istediğim niye 5.lt tüketimle,yada 7.lt tüketimle değilde 15.t tüketimle başlıyor sayaç.sizde durum nedir,araç çalıştırdınınız,yola çıktıktan bir kaz yüz metre sonra,tüketim verisi vermeye başlıyor(1.nolu tüketim)ve 15.lt civarından başlıyor veri vermeye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeSKazaLy

haklısınız da,benim demek istediğim niye 5.lt tüketimle,yada 7.lt tüketimle değilde 15.t tüketimle başlıyor sayaç.sizde durum nedir,araç çalıştırdınınız,yola çıktıktan bir kaz yüz metre sonra,tüketim verisi vermeye başlıyor(1.nolu tüketim)ve 15.lt civarından başlıyor veri vermeye.

Tüketim verisi 500 metre sonra hesaplanıyor ve 500 metrede o kadar çıkıyor. Aracı çalıştırınca yakılan yakıt da ilk çıkan veriye dahil.

• yozasker Y kullanıcısına yanıt
    Hava filtresi en son ne zaman değişti? Uzun zaman geçip filtre kirlendiyse o hatayı verebilir.

• Arkadaşlar merhaba
    2012 model 65bin km'de BM aracım var bir kaç ay önce aldım. Aracımdan çok memnunum ve seviyorum. Fakat sormak istediğim bir kaç soru var

-Aracım çok nadir start stop yapıyor, hatta son zamanlar hiç yapmıyor. Ekranda da Almanca start stop yapılamadı hatası veriyor. Star stop için gereken tüm şartlar sağlanmasına rağmen yapmıyor(sıcak motor, emniyet kemeri vs) Akü voltajını ölçtürdük o da normal değerinde. Sizce sorun ne olabilir? Aküyü değiştirmek istemiyorum 600 tl olduğundan dolayı... Star stop'un yapacağı tasarrufun kaç katını aküye vermiş oluyoruz.
    -Bu araçlarda baskı balata değişiminde volan taşlamaya gerek var mı? 4 yerle görüştüm 2 tanesi "bu arabalarda taşlama mı kaldı hangi çağda yaşıyoruz?" diyerek tepkiyle yaklaştı, diğer 2'si ise "kesinlikle taşlanacak yoksa kalkışlarda titreme yapar" diyor. Sizce doğrusu nedir?

Teşekkürler

• yasinölmez34,aynı araçtan ben de kullanıyorum.Çok da memnunum.Start stop yapmamasına ben de bir ara çok takıldım.Eğer akün yeterli ise,motor yeterli ısıda ise start stop yapıyor.Eğer yapmıyorsa rölanti devri de olması gerekenden biraz yüksekse partikül filtresi temizliği yapmaktadır.Şehir içi kısa mesafe kullanımına bağlı olarak arada bir temizlik yapar.Bu normaldir.Yakıtına dikkat, bazı yakıtlarda bu temizliği sık yapıyor.Bence başka bir neden arama.Volan taşlama konusunda bilgili değilim.Ama ben olsam yaptırmazdım.

• 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.