Şimdi Ara

Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R) (388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.882
Cevap
54
Favori
643.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Punkcake

quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

quote:

Orijinalden alıntı: jamez

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jamez

Beyler bu araçtan almayı düşünüyorum. Temizleri ve düşük kmliler 52-53 seviyelerinde.

Yüksek kmliler bir kaç parça boyalılar. 45-50 arası.

Bu araba 50 nin üstü eder mi sizce?

Piyasaya baktığımızda en dandik alınası araba bile 35-40 arası para isyolarken hiç kimse kusura bakmasın 50 binden aşağı vermem isterse 120 binde olsun arabam. Adil mi değil ama piyasa şartları böyle :(

Boyayı çok da önemsemeyin, ciddi değilse alabilirsiniz. Arabanım km si ise ilk önceliğiniz olmasın. Aracın diriliği önemlidir, bazen 50 yaşındaki adam 30 yaşındaki bi gençten bile daha diri olabiliyor. Yani bakım önemli. Poloların trigeri 120 binde bir değişiyor, alırken trigerine de bakıttırın.

Edit: bu arabayı ben eğer 50 bin TL ye satıyorsam alan kişiye 5 kuruş masraf bile bırakmam. Şimdiden hayırlı olsun.

Araç 40 binde ilk sahibiymiş. 2012 model

Kaza boya olmadığını altını çizerek belirtti.

53 bin tl nin biraz altına inerim dedi.

50 bin olsa makul gibi ama 53 çok geldi bana.

2012 model ve 40bin. Millet arabaya binmeye çekiniyor galiba. Pololar bu kadar ekonomikken garip geliyor bana. Benimkisi 2013 model aralık çıkışlı18 binde 2014 kadımda aldım ve şimdi 85binde. Muhtemelen 150bine kadar binerim.

Aracım 2012 52.000 Km de henüz, sebebi eşim kullanıyor bakkala markete okula bana göre fazla bile :) Genellemeniz yanlış herkes sizin gibi yaşamıyor olabilir :)

benim eleştirim arabasını alıp garaja ve kapının önüne koyup, işe dolmuş veya başkasının arabasıyla gelip sonra benim arabam 10bin km de bile değil diyenlere :) polo da o kadar ekonomik ki insanın bindikçe binesi geliyor. bu gün kasquasi olan bi arkadaşla muhabbet ediyoruz. o 60 litre ile max1000km giderken ben 45lt ile rahat 850, zorlasam 1000 de gidiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mmnder16 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum :))) Eğer biz bu BM polo ları satarsak alacağımız başka araçların yakıtlarına nasıl alışırız bilmiyorum :)))) Arkadaşlara da söylüyorum bundan sonraki alacağım araba elektrikli olur artık :)) Bende 1.6 Dizel otomatik başka bir araç var ortalama yakıtı İstanbul da şehir içi 6.5 - 7.0 Civarında Polo sanırım 3.8-4.0 :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Punkcake -- 1 Kasım 2017; 18:30:13 >
  • quote:

Kesinlikle katılıyorum :))) Eğer biz bu BM polo ları satarsak alacağımız başka araçların yakıtlarına nasıl alışırız bilmiyorum :)))) Arkadaşlara da söylüyorum bundan sonraki alacağım araba elektrikli olur artık :)) Bende 1.6 Dizel otomatik başka bir araç var ortalama yakıtı İstanbul da şehir içi 6.5 - 7.0 Civarında Polo sanırım 3.8-4.0 :)

passat b8 almayı düşünüyorum ve param da 1.4tsi comfortline yetiyor. ancak yakıt fiyatları ve polonun az yakması beni hep frenliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Merhaba arkadaşlar

Sanayide vw parcaciya sorduğumda 1.2 tdi araç ların sorunlu sürekli masraf çıkardığını söyledi.

VW bir daha 1.2 tdi uretmemis bu yüzden doğru mudur

3 silindir olayı vs pek anlamadım

Çok afedersiniz, ne tarafından uydurmuş acaba.

Ben sıfır alıp 2.5 sene kullandım, tık demedi. Ev alırken peşinat için satmak durumunda kalmıştım. Yaklaşık aynı zamanlarda aldığımız ve halen kullanan komşum var, 5 senedir sorunsuz kullanıyor. Yağını düzenli değiştirdikten sonra, uzun yıllar sorunsuz binilebilecek bir araç

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

passat b8 almayı düşünüyorum ve param da 1.4tsi comfortline yetiyor. ancak yakıt fiyatları ve polonun az yakması beni hep frenliyor :)

Bende sifir aldigim 2012 bm vardi. Gecen haziranda sattim. Passat b8 1.6tdi dsg aldim. Polonun yakitini cok ariyorum. Surekli ise gidip geldigim aşırı kalabalık güzergahim 5,5lt yakarken passatta 8lt yakiyorum. Tr de en az yakan 3-5 aractan biri bence polodur. Aile genislemese hala binecektim

• quote:

Orijinalden alıntı: burak11

quote:

quote:

Bende sifir aldigim 2012 bm vardi. Gecen haziranda sattim. Passat b8 1.6tdi dsg aldim. Polonun yakitini cok ariyorum. Surekli ise gidip geldigim aşırı kalabalık güzergahim 5,5lt yakarken passatta 8lt yakiyorum. Tr de en az yakan 3-5 aractan biri bence polodur. Aile genislemese hala binecektim

benim sebebim de aile genişlemesi ama beni hakaten çok korkuttunuz yaa :) arkadaşım quasgai 65lt ike 1000km yol giderken ben 45LT ile 1000kg gidiyorum. hakaten polo kokluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burak11

quote:

quote:

benim sebebim de aile genişlemesi ama beni hakaten çok korkuttunuz yaa :) arkadaşım quasgai 65lt ike 1000km yol giderken ben 45LT ile 1000kg gidiyorum. hakaten polo kokluyor.

Aracı aldığımdan beri genel ortalamam 6,2lt. full depoya 1000 gidiyor şehir içi. yazılım ile düşer yakıt tüketimi ama 2+2 garanti var ondan sonra dusuneceğim

• mmnder16 kullanıcısına yanıt
    Biraderimde 1.2 tsi polo var dsg 10 litre yakıyor İstanbul trafiğinde, Passat'ın tonajı, lastikleri ve 1.4 olması eyvah eyvah diyorum :))))
  • 60 bin bakımında neler değişiyor beyler araçta?

Bir de hangi yağı önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: cgrcsr

Arkadaşlar aracımla alakalı genelde çok memnunum. Ufak tefek sıkıntılarım var. Mesela direksiyonu çevirirken bi gıcırtı geliyor. WD40 sıktım sorun geçmedi. Araçlarınızda bu sorunu yaşadınız ve sorunu aştınız mı?
    Ayrıca aracıma RCD330 plus aldım. Gümrüğe takıldı vergisiyle beraber 500 e geldi bana. Ama fiyatına göre oldukça iyi. Bluetooth ve mirrorlink çok iyişe yarıyor. Almayı düşünenlere tavsiye ederim. Orjinal ekipman olduğu için hem montajı çok kolay hemde çok güzel duruyor.

Aldığınız ürünün linki var mı? Bir de geri görüş kamerası takılabiliyor mu?

• jamez kullanıcısına yanıt
    Motul 8100 X-Clean+ 5W30 yağ öneririm.

• mesutyuksel kullanıcısına yanıt
    aliexpress e rcd330 plus yazmanız yeterli vergi de ödedim. geri görüş kamerası da takılıyor ben takmadım ama

• cgrcsr kullanıcısına yanıt
    Rcd330 bir sürü var da aldığınız satıcıyı merak ettim.

• mesutyuksel kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktm satıcı kapatmış mağazayı. Bodenla idi adı.

• Arkadaşlar merhaba; grubu yeni gördüm. Yaklaşık 3 yıldır 2012 model kullanıyorum. Bu yıl yağ değişimi için gerekli malzemeleri kendim alıp bakımını yaptırmam gerekiyor.

Araca Castrol 5w30 LL yağ alıcam ama 4 lt mi 5 lt mi karar veremedim. Geçen yıl 4.5 lt civarı yağ koyuldu diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor da olabilirim. Net bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Bir de Bosch marka filtre seti almayı düşünüyorum. Kullanıp sorun yaşayan varsa yol yakınken vazgeçeyim.

• taliperen1990 T kullanıcısına yanıt
    Yağ 4.3 litre alıyor. Motul 8100 X-Clean+ 5W30 daha kaliteli bir yağ bu arada.

Filtre olarak ben Mann Filter kullandım, Bosch konusunda fikrim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutyuksel -- 20 Kasım 2017; 12:17:58 >
  • Arkadaşlar bir de stepne sormak istiyorum size. Malum bu modelde stepne yok. Geçtiğimiz yıl kötü bir sürpriz yaşadım ve çukura girdim. Jant hafif yamuduğu için hava tutmadı. Bu olaydan sonra stepnenin ihtiyaç olduğunu anladım.

Bizim aracın jant ölçüsünü bilen var mı? Stepne olarak tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı?

• Taliperen,bluemotionda jant ölçüsü 15 inç, bijon aralığı 5*100.Sahibinden.com-otomotiv ekipmanları-jant lastik-jant lastik takımlarını aç.Jant markası volkswageni, bijon aralığı olarak 5*100 ü seç.lastik ebadı 185*60*15 olacak.Orada istediğini bulursun.Veya sadece jantı seç.Bijon aralığı 5*100 ü seçince de sadece jant bulabilirsin.Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgrcsr

Şimdi baktm satıcı kapatmış mağazayı. Bodenla idi adı.

merhaba üstad.. bende 2016 model polo 1.4tdi comfortline 6c1 makyajlı kasa var.. medya sistemi bluetooth destekliyor ama ben apple car play özelliği olan rcd330 plus almak istiyorum. sizce benim poloya uyar mı? montaj yaparken oturmama,büyük gelme vs. sorun çıkartır mı? ayrıca ünite takıldıktan sonra mfd(göstergenin ordaki ekran) kullanılıyor mu? cevabınız için şimdiden teşekkürler
  • glikoz surubu kullanıcısına yanıt
    saticiya mesaj atıp sorabilirsiniz açıkçası bilgim yok

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.