Şimdi Ara

Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R) (391. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.882
Cevap
54
Favori
643.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HighonFire

Selamlar, bende 1.2 TDI bakıyorum arkadaşlar ama 2 donanım var sanırım Trendline ve Bluemotion. Farkları neler acaba? Ayrıca 1.2 TDI, 1.5 TDCi fiestadan sonra nasıl gelir? Polo baktığım 3 araçtan birisi, 40-50k civarı arasında Golf 5 ve A3 de bakıyorum.
    Temiz a3 ilk tercihin olmalı. Bulamazsan Polo üzmez seni.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar arabama lastik almayı düşünüyorum, continental önerdiler lakin fiyatları yüksel tek lastik, 320 lira fiyat verdiler, yakın zaman da fiyat alan var mıdır, Bursa içi önerebileceğiniz yer var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar, merhaba.
    imzamdaki aracın ön sis farı buğu almaya başladı .
    nasıl sökerim kırmadan ?
    teşekkürler
  • nevergiveup87 N kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun benim de başıma gelmişti polonoid valfi arızasından kaynaklanıyormuş değiştirdim sorun halloldu

• quote:

Orijinalden alıntı: browneyes45

Aynı sorun benim de başıma gelmişti polonoid valfi arızasından kaynaklanıyormuş değiştirdim sorun halloldu
    Nerede değiştirdin serviste mi

• nevergiveup87 N kullanıcısına yanıt
    Özel servis te hocam 250 lira gibi bir maliyeti olmuştu sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih399

Arkadaşlar arabama lastik almayı düşünüyorum, continental önerdiler lakin fiyatları yüksel tek lastik, 320 lira fiyat verdiler, yakın zaman da fiyat alan var mıdır, Bursa içi önerebileceğiniz yer var mı
    Hankook taktırdım 1 ay önce 265 lira tanesi..... Rot balans ta içinde 4 lastik 1060 liraya maloldu

• Arkadaşlar herkese iyi forumlar kendime 2012-13 polo 1.2 tdi bluemotion almayı düşünüyorum bu konudan ve diğer uzun dönem inceleme konusundan oldukça faydalandım diyebilirim. 100 bin km altı olanlar fiyat olarak 50-55 bin lira civarında ilanları takip ediyorum sadece kafamda bu egr sıkıntısı var yani örneğin 70 bin km de aldığım araç acaba 80 binde egr arızası verecek mi diye düşünmek beni rahatsız ediyor siz ne düşünüyorsunuz bu kesin olarak kronik bir sıkıntı mıdır ?
  • lido kullanıcısına yanıt
    geçen sene 2012 1.2 tdı bm.aldım,95000 km. de idi,üzerinde fabrikasyon lastik ve akü vardı,ilk sahibi ne egr nede dpf sorunu yaşamış,11000 km yaptım, bende de ne egr nede dpf sorunu verdi,sorunsuzca kullanıyorum,aracı alınca ilk işim bakım oldu,tüm filtreleri değiştirdim,100000 km de triger değiştirdim,103000 km de 4 lastik değiştirtim,106000 km ve hala ilk akü sü üzerinde,sadece stard-stop kesinlikle devreye girmiyo,uzun yol yaptığımda bile yerterli güce ulaşamıyo,diğer görevlerini(marş basma vs.)sorunsuz yaptığı için önemsemiyorum,belki kış öncesi ihtiyat amaçlı değiştiririm,aracımdan çok memnunum.
  • BeSKazaLy B kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: lido

Arkadaşlar herkese iyi forumlar kendime 2012-13 polo 1.2 tdi bluemotion almayı düşünüyorum bu konudan ve diğer uzun dönem inceleme konusundan oldukça faydalandım diyebilirim. 100 bin km altı olanlar fiyat olarak 50-55 bin lira civarında ilanları takip ediyorum sadece kafamda bu egr sıkıntısı var yani örneğin 70 bin km de aldığım araç acaba 80 binde egr arızası verecek mi diye düşünmek beni rahatsız ediyor siz ne düşünüyorsunuz bu kesin olarak kronik bir sıkıntı mıdır ?
    2016 Ekim'de 96 bin km'de aldım. O güne kadar egr ile ilgili herhangi bir arızası olmamış. Şu an 130 bin oldu, ben de öyle bir sorun yaşamadım. Bakımlarını yapıp biniyorum, memnunum.

• Merhabalar bende bu arabadan almayı düşünüyorum. 2011 hatasız 108.000 km 49.000 istiyor. Sizce fiyat nasıl)
  • Arkadaslar merhaba

2011 model dizel 1.2 tdi aracın TRİGER değişim zamanı geldi de hangi marka önerirsiniz? Varsa da uygun fiyata bulabileceğim adres önerir misiniz teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: BeSKazaLy

geçen sene 2012 1.2 tdı bm.aldım,95000 km. de idi,üzerinde fabrikasyon lastik ve akü vardı,ilk sahibi ne egr nede dpf sorunu yaşamış,11000 km yaptım, bende de ne egr nede dpf sorunu verdi,sorunsuzca kullanıyorum,aracı alınca ilk işim bakım oldu,tüm filtreleri değiştirdim,100000 km de triger değiştirdim,103000 km de 4 lastik değiştirtim,106000 km ve hala ilk akü sü üzerinde,sadece stard-stop kesinlikle devreye girmiyo,uzun yol yaptığımda bile yerterli güce ulaşamıyo,diğer görevlerini(marş basma vs.)sorunsuz yaptığı için önemsemiyorum,belki kış öncesi ihtiyat amaçlı değiştiririm,aracımdan çok memnunum.
    Hocam hayırlı olsun aracınız. Benim aracım da 2012 70bin'de. Triger değiştir diyen de var değiştirme diyen de var ben de bekliyorum o yüzden. Sizin içinden çıkan triger nasıl çıktı? Yani çok kötü durumda mıydı yoksa iyi miydi? Bu arada ben de ne egr ne dpf sorunu yaşadım. Burada önemli olan husus motor yağını özel seçmek(egr'li araçlar için olan) mesela mobile 1 esp olan, diğer husus da yakıtı temiz yakıt olarak kullanmak. Onun dışında kolayına sorun olacağını düşünmüyorum ben de aracımdan çok memnunum. Benim aracım da start stop'u bırakmıştı iyice(fabrika aküsü) ayrıca ölçüm yaptırdım akücü dedi ki "abi bu aracın marş vermesi bile mucize bir an önce değiştir" ben de varta 12v 70a AGM akü aldım, yalnız fiyatı biraz tuzlu serviste 1300tl, akücülerde 800-900 tl ben internetten 600tl civarına aldım bilginiz olsun(Bu arada varta'dan başka akü almayın bu araca)

• quote:

Orijinalden alıntı: lido

Arkadaşlar herkese iyi forumlar kendime 2012-13 polo 1.2 tdi bluemotion almayı düşünüyorum bu konudan ve diğer uzun dönem inceleme konusundan oldukça faydalandım diyebilirim. 100 bin km altı olanlar fiyat olarak 50-55 bin lira civarında ilanları takip ediyorum sadece kafamda bu egr sıkıntısı var yani örneğin 70 bin km de aldığım araç acaba 80 binde egr arızası verecek mi diye düşünmek beni rahatsız ediyor siz ne düşünüyorsunuz bu kesin olarak kronik bir sıkıntı mıdır ?
    Hocam 2012 70bin'de aracım böyle bir sıkıntıyla hiç karşılaşmadım. Yeter ki egr'li araçlar için özel üretilmiş olan yağı kullan ve temiz mazot al bir sorun yaşamazsın. Çok güzel bir araba, dünyanın en az yakan aracı diyebilirim sabahları işe(akıcı trafikte) 3.5 litre ortalamasıyla geliyorum. Onun dışında görüntüsü güzel, güncel ve teknolojik özellikleri de tatmin edici. Bir tavsiyede bulunayım arabayı mutlaka ekspertize yok ve ardından start stop yapıyor mu dene, geneli yapamıyor çünkü akü ömrünü tamamlamış oluyor genelde, akünün de 600-700 tl civarında bir maliyeti var(start stop'lu olduğu için agm akü gerekiyor o da pahalı) pazarlık yaparken kozun olur :)

• Cevabınız için teşekkür ederim akü olayından haberim vardı, uygun yağ konusunda dikkat ederim mutlaka. Bakıyorum sanırım gelecek hafta aracı alacam bütçem normalde 45 di ama bakalım bu ara araç fiyatları artıyor ben de 50 nin altında bulamayacam gibi duruyor
  • Bu araç sahibiyim. Aux çıkışı yapılabilir mi acaba araca?

• Geçen yağ değişiminde Motul Xclean+ 5w30 almıştım. 700 Ml 'si artmıştı. Şimdi 4lt Xclean FE alsam üzerini xclean+ ile tamamlasam sorun olur mu acaba?
  • krstzm K kullanıcısına yanıt
    Çok

• 2012 polo aldım araç 240.000 km de yüksek km li uygun fiyattı. Arabanın start stop çalışmıyor. start stop nicht moeglich Uyarısını alıyorum ekranda. Sebebi nedir acaba ? Birde aracın benzin göstergesi ve mensüz değişkenlik gösteriyor. Bir anda menzil düşüyor. Son olarak rdc 210 teyp var sd kart girişi varmı bu araçta. Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.