Şimdi Ara

Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R) (242. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.881
Cevap
54
Favori
643.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bursa Doğuşoto dan, muhtemelen seninki değildir :)
  • Araç şeker beyazı renginde benim sipariş ettiğimin aynısıymış, o da şans eseri denk geldi.. valla bu çarşamba teslim alıcam aracı.. temmuza kadar bekleyemicem artık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: best_TR

Araç şeker beyazı renginde benim sipariş ettiğimin aynısıymış, o da şans eseri denk geldi.. valla bu çarşamba teslim alıcam aracı.. temmuza kadar bekleyemicem artık :D

Ben 3-4 gün bile zor sabretmiştim, 15 gün de beklemez doğrusu. Bursa BlueMotion camiası genişliyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki Aracı teslim alırken dikkat etmem gereken, şunu söyle yaparsan daha iyi olur diyebilceginiz bir durum var mı? örnegin cam filmini ve boya koruması yapalım mı diye soruyorlarmış ve uçuk şekilde fiyat çekiyorlarmış..
  • quote:

Peki Aracı teslim alırken dikkat etmem gereken, şunu söyle yaparsan daha iyi olur diyebilceginiz bir durum var mı? örnegin cam filmini ve boya koruması yapalım mı diye soruyorlarmış ve uçuk şekilde fiyat çekiyorlarmış..

Kesinlikle yaptırmayın derim. Gereksiz fiyat çekiyorlar. Cam filmi istiyorsanız ikizler cam hem çok iyi uyguluyor hem de fiyatı makul. Boya koruma yerine Turtle Wax 12 aylık koruma alın. Şişesi 30tl civarı ve aynı şey. Ilk yardım seti, paspas, ve mumkunse (zor ama) Park sensörü kopartmaya çalışın derim.

• Boya koruma yapılsa iyi olur. Kuş pisliklerine hiç dayanmıyor boya, hemen yakıyor.
  • quote:

Peki Aracı teslim alırken dikkat etmem gereken, şunu söyle yaparsan daha iyi olur diyebilceginiz bir durum var mı? örnegin cam filmini ve boya koruması yapalım mı diye soruyorlarmış ve uçuk şekilde fiyat çekiyorlarmış..

Ben ettim sen sakın etme! Kesinlikle dışarıda yaptır etrafını dolan çizik vs var mı onları kontrol et, lastik havalarını katalogdaki gibi bastırt ki sonra uğraşma, bagaj havuzu ve paspasları beleşe getirtmeye çalış, mutlaka yangın tüpü al, bagajda şişirme pompası vs var mı kontrol et eksik bir şey olmadığıma emin ol ve en son km sine bakıp teslim alın :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy_hlm -- 16 Haziran 2013; 17:00:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_hlm

quote:

Ben ettim sen sakın etme! Kesinlikle dışarıda yaptır etrafını dolan çizik vs var mı onları kontrol et, lastik havalarını katalogdaki gibi bastırt ki sonra uğraşma, bagaj havuzu ve paspasları beleşe getirtmeye çalış, mutlaka yangın tüpü al, bagajda şişirme pompası vs var mı kontrol et eksik bir şey olmadığıma emin ol ve en son km sine bakıp teslim alın :)))

Benim özellikle tavsiyem, aracı hemen güneş altına çıkar, herhangi bir yerinde çizik, leke...vs var mı kontol et. Sonrasında yol bilgisayarı Almancı mı, Türkce mi kontrol et. Beleşe ne alabilirsen kardır

• Bu arada, VW.de sitesinde yeni Golf Bluemotion'u gördüm, ortalama 3.2 lt / 100 km'lik tüketim ve 85g/km'lik CO2 emisyonu ile Polo Bluemotion'dan da düşük değerlere ulaşmış.

Bakalım Türkiye'ye ne zaman gelecek.. Yine borç yine taksit desenize

• quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Bu arada, VW.de sitesinde yeni Golf Bluemotion'u gördüm, ortalama 3.2 lt / 100 km'lik tüketim ve 85g/km'lik CO2 emisyonu ile Polo Bluemotion'dan da düşük değerlere ulaşmış.

Bakalım Türkiye'ye ne zaman gelecek.. Yine borç yine taksit desenize

Tahminim fiyatı 62 63 civarı olacak o yüzden üzülmüyorum yalnız golf bluemotion un jantlar mükemmel olmuş

• Arkadaşlar, bugün akşam arabayı parkettiğimde lastik yanığı gibi bir koku vardı, başta dışardan geldiğini sandım ancak arabanın lastiklerinden geldiğini farkettim, balata mı fren mi anlamadım, aradan bir kaç dakika geçince koku gitti. Ayrıca aracı durdurmadan son 5 dk once kırmızı ışıklarda start stop mümkün değil uyarısı veriyordu. Normal mi?
    Bir de 500 km yaptım araçla, daha ibre neredeyse oynamadı. Zorla araca yaktırır gibi oluyorum ama ibre mi bozuk ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem13

Arkadaşlar, bugün akşam arabayı parkettiğimde lastik yanığı gibi bir koku vardı, başta dışardan geldiğini sandım ancak arabanın lastiklerinden geldiğini farkettim, balata mı fren mi anlamadım, aradan bir kaç dakika geçince koku gitti. Ayrıca aracı durdurmadan son 5 dk once kırmızı ışıklarda start stop mümkün değil uyarısı veriyordu. Normal mi?
    Bir de 500 km yaptım araçla, daha ibre neredeyse oynamadı. Zorla araca yaktırır gibi oluyorum ama ibre mi bozuk ki?

Araba yeni olduğu için koku gelmesi normal benimkinden de geliyor ama onemli bir durum değil. Start stop mümkün değil yazdığında emniyet kemeriniz takılı mıydı? Takılı değilse çalışmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy_hlm -- 17 Haziran 2013; 22:33:14 >
  • Speedy_hlm S kullanıcısına yanıt
    Emniyet kemerim takılıydı. Esasen çok dik bir bayır vardı el freni ile kalktım ondan sonra start stop mumkun degil dedi galiba koku orada basladı ama anlamadım. Arabayı stop ettikten sonra basında biraz bekledim sonra koku gitti. Servise götürmeye gerek yok degil mi?
  • Dpf temizliği olması muhtemel gibi geldi. Kükürt benzeri koku ve start stop sisteminin devreye girmemesi bunu gösteriyor gibi geldi. Bence endişe etmeye gerek yok. Yakıt ne almıştınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_hlm

quote:

Arkadaşlar, bugün akşam arabayı parkettiğimde lastik yanığı gibi bir koku vardı, başta dışardan geldiğini sandım ancak arabanın lastiklerinden geldiğini farkettim, balata mı fren mi anlamadım, aradan bir kaç dakika geçince koku gitti. Ayrıca aracı durdurmadan son 5 dk once kırmızı ışıklarda start stop mümkün değil uyarısı veriyordu. Normal mi?

Araba yeni olduğu için koku gelmesi normal benimkinden de geliyor ama onemli bir durum değil. Start stop mümkün değil yazdığında emniyet kemeriniz takılı mıydı? Takılı değilse çalışmaz.

Teorik olarak öyle ama Turkiye'dekilerde emniyet kemeri sensörü mevcut değil (uyarı sinyali de yoktur.

• Cevaplariniz icin tesekkurler. Yakit shell gtl almistim. Bana koku balata gibi geldi. Birkac yerde yarim debriyaj yapmak zorunda kaldim bir de dedigim gibi dik bayirda el freni ile kalkis yaptim. Koku keskindi ancak birkac dk sonra gitti. Belki anormal degildir ancak boyle seylerden killanirim biraz.

• quote:

Cevaplariniz icin tesekkurler. Yakit shell gtl almistim. Bana koku balata gibi geldi. Birkac yerde yarim debriyaj yapmak zorunda kaldim bir de dedigim gibi dik bayirda el freni ile kalkis yaptim. Koku keskindi ancak birkac dk sonra gitti. Belki anormal degildir ancak boyle seylerden killanirim biraz.

Hill holder olduğu için el freni ve yarım debriyaja çok gerek kalmıyor. Kullabdikca alisirsiniz. Bence endişe etmeye gerek yok.

• quote:

Cevaplariniz icin tesekkurler. Yakit shell gtl almistim. Bana koku balata gibi geldi. Birkac yerde yarim debriyaj yapmak zorunda kaldim bir de dedigim gibi dik bayirda el freni ile kalkis yaptim. Koku keskindi ancak birkac dk sonra gitti. Belki anormal degildir ancak boyle seylerden killanirim biraz.

Normal bir durum. EL freni ile zorlamaktan olabilir. Hill holder a alışınca el frenine gerek kalmaz.

Start-stop her zaman devreye girmeyebilir. Devreye girmesi için, bir süre eneri depolaması gerekiyor, aksi halde devreye girmiyor.
  • cevaplar icin sagolun. hill holder nasil avantaj sagliyor ki? sonucta bayir yukari kalkista debriyajdayken arac arkaya kacacaktir. bir de kirmizi isikta kalkista anlik yakit tuketimi saniyelik de olsa 30 larda goruyorum normal mi? bir de aracinizi nasil temizliyorsunuz? daha once sanirim eldiven oneren olmustu.

• quote:

cevaplar icin sagolun. hill holder nasil avantaj sagliyor ki? sonucta bayir yukari kalkista debriyajdayken arac arkaya kacacaktir. bir de kirmizi isikta kalkista anlik yakit tuketimi saniyelik de olsa 30 larda goruyorum normal mi? bir de aracinizi nasil temizliyorsunuz? daha once sanirim eldiven oneren olmustu.

Bayır yukarı kalkışta debriyajdayken araç kaymayacaktır. Daha doğrusu şöyle;

Sağ ayağınız frene basılı yokuş yukarı duruyorsunuz. Hareket etmek için debriyaja bastınız (sağ ayağınız hala frende). Sağ ayağınızı frenden kaldırıp gaza basarak ileri hareket edinceye kadar, siz frenden çekmiş olsanız bile, sistem hala frene basılı tutuyor olacaktır (yaklaşık 2~3 saniye boyunca). İsteseniz bile geri kaydıramazsınız bu süre içinde. Böyle yazınca çok net anlaşılmıyor olabilir. Trafik olmayan bir yolda veya uygun bir otopark çıkışında vs deneyin derim. Hiç yarım debriyaj veya el freni kullanmanıza gerek kalmıyor.

Kalkışta 30'ları görmeniz normal. Anlık olarak yüksek gaz veriyorsunuz ve araç çok düşük hızda hareket ediyor. Ben dün 49.9'u gördüm :)

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.