Şimdi Ara

Polo BlueMotion (1.2 TDI, 6R) (244. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.882
Cevap
54
Favori
643.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.9 TDI Caddy'den sonra bunu alsak zevk verir mi arkadaşlar sürüş açısından falan ? Fazla genişlik beklemiyorum, üniversite öğrencisiyim.
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    serilik ve çekiş olarak tabiki 1.9 kadar haz almayabilirsin, ama diğer konularda caddy den daha fazla zevk alacagın kesin
  • Bugün Maslak -> köprü trafiği -> İzmit -> Bursa yolu yaptım, toplamda 200'den fazla kilometre.

Yaklaşık yarısında klima açık, tek kişi, köprü yoğun ama akıcı.. Ortalama 3.6 lt ile geldim..! 3.7 olduğu anda kısa bir video çektim telefonla, uygun zamanda yüklerim - daha sonra 3.6'ya düştü, tekrar çekmedim.

Fabrika tüketimi olan ortalama 3.4'e geliyorum galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Bugün Maslak -> köprü trafiği -> İzmit -> Bursa yolu yaptım, toplamda 200'den fazla kilometre.

Yaklaşık yarısında klima açık, tek kişi, köprü yoğun ama akıcı.. Ortalama 3.6 lt ile geldim..! 3.7 olduğu anda kısa bir video çektim telefonla, uygun zamanda yüklerim - daha sonra 3.6'ya düştü, tekrar çekmedim.

Fabrika tüketimi olan ortalama 3.4'e geliyorum galiba

Analizlerinizi ve izlenimlerinizi dikkatle takip ediyorum. Bluemotion olmasa bile 1.2 TDI almak için bana oldukça yol gösteriyor.
  • Benim ortalama 3.8 ile devam ediyorum. Trafik ve otoban karma gidiyorum.
  • Şehiriçi çok kısa mesafelerde, dur - kalk kullanıyorum. Ortalama 6.0lt :) bu ortalama hesabında gidilen yol 430 km.
    Forumu sürekli takip ediyorum. ortalaması daha yüksek olana rastlamadım. Kısmet bazı araçlar standarttan biraz daha fazla yakıyor sanırım. Her araç bir değil.

Bu arada, paylaşımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim yakit tuketimim de %70 sehir disi %30 sehir ici su anda 3.8
    gayet memnunum, daha da duser mi bilmiyorum ama oyle de bir kaygim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: lifehacker.4ever

Şehiriçi çok kısa mesafelerde, dur - kalk kullanıyorum. Ortalama 6.0lt :) bu ortalama hesabında gidilen yol 430 km.
    Forumu sürekli takip ediyorum. ortalaması daha yüksek olana rastlamadım. Kısmet bazı araçlar standarttan biraz daha fazla yakıyor sanırım. Her araç bir değil.

Bu arada, paylaşımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.

Trafik çok fark ettiriyor. Geçen hafta Istanbul'da 22 kilometreyi 1.5saatte ortalama 15/ hızla gidince ben de 6 yakmıştım.

• Arkadaşlar hayırlı akşamlar. bu aracın 2014 modeliyle ilgili bir haber varmı acaba ? piyasaya sürülme tarihi vs. ?
  • Bursa dışına hiç çıkmadım aracımı alalı 35 gün oluyor 1400km oldu.. yakıt ortalamasını sürekli takip ediyorum.. ortalama 3.8 - 3.9 oluyor.. Bursayı bilenler iyi bilir DOSAB ta çalışıyorum, evim başaran'da.. Şimdilik klima açınca farkediyor.. klima ile aynı yolu gittiğimde 4.0-4.2 ortalama gösteriyor.. Aracımdan çok çok fazla memnunum.. Allah nazarlardan korusun... Amin Aracı almayı düşünen kişiler düşünmesin bile... Her ne kadar forumun her sayfasını ezberliyorsunuz ve diyorsunuz "wuu ne kadar çok memnun olan var ne kadar çok özellik var cidden bu kadar iyi mi" diyorsunuz fakat içinizde hep bir soru işaretleri kalıyor.. Bu forum size yol gösteriyor.. Alacak olan ve forumu takip eden arkadaşlar benim yaşadığım durumlardan geçiyorlardır.. Sağolsun cfiliz de çok yardımcı oldu bu konuda.. Demem odur ki bu aracı aldığınızda cidden bütün ön yargılarınız bitiyor... Performans mı yok 1.2 araca mı binilir araba kutu kadar bilmem ne... Hepsini silip atıyor araç.. Hatta normalde bir araç için fikirleriniz 1-2 hafta sonra değişirken bu hınzır araba ilk günden sizi fethediyor.. Bu özelliklerde bu kadar konforlu ve böyle bir markaya sahip araç yok..

• Evet, bu forumda yazılanlar kesinlikle doğru değerlendirmeler. Geçen yıl aracımı aldığımda inanır mısınız 1 kez bile binip test etmeden arabayı aldım. Sebebi de bu forumda yazılanlar. Şimdi olsa yine aynı kararı verir misin diye sorsanız yine aynı kararı verirdim sadece bazen golf 1.2 tsi yeni kasa baz donanım da olabilir miydi diye düşünmüyorum değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: S10

Ben aracımı aldım.. Boya koruma yaptırmak istemiyorum dedim Doğuş oto ya.. Ki zaten bu araçlar boya koruma yapılıp gönderiliyor.. Haklı da çıktım arabada baya sağlam boya koruma var.. Yaptıralım deseydım baya bir fiyat kaçıcaktı :))) koskoca VW deniz yoluyla güneşte yağmurda çamurda araç göndericek boya koruma yapmadan mı gönderiyor dedim cevap verememişlerdi :)) üzerinden geçeriz tazeleriz falan kem küm yaptılar.. 830tl falan dediler yanlış duymadıysam :)) yaptırmadım pişman deilim :)))

Merhaba,

İyiki de yaptırmamışsın. Ben alırken yaptırdım fakat 2 ay içinde bazı lekeler çıkmaya başladı. Güneş ışığında bakıldığında oval yansımalar mevcuttu. Boya koruma yaparken uygulanan aletin oval izleri gibi.
    Neyse götürdüm gaziemir vosmere , anlattım boya formenine derdimi , çıkardım güneş ışığında baktırdım arabaya. Evet, yapan arkadasların hatası (auto master diye bir firma yapmış ) , zaten artık onlarla çalışmıyoruz kendi ekibimiz yapıyor dedi. 2saat lik işlemi olduğunu söyledi ve bıraktım arbayı. 2saat sonra aldım 0 gibi yapmışlardı. Tekrar kesinlikle bu lekerin olmayacagını da söyledi. Derken 2 ay geçti geçmedi yine leker çıkmaya başladı. Yıkamacım boyaya ciddi zarar verdiklerini, yeni araba talep etmemi söyledi. Şimdi gidip tekrar bu durum hakkında konuşmayı düşünüyorum. Gerekirse tükeciti haklarına bile başvurucam.

Başına buna benzer bir durum gelen var mı arkadaşlar? Veya tavsiyesi olan? Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draculius -- 25 Haziran 2013; 20:03:30 >

• Takip

• Takip

• quote:

Orijinalden alıntı: Draculius

quote:

Ben aracımı aldım.. Boya koruma yaptırmak istemiyorum dedim Doğuş oto ya.. Ki zaten bu araçlar boya koruma yapılıp gönderiliyor.. Haklı da çıktım arabada baya sağlam boya koruma var.. Yaptıralım deseydım baya bir fiyat kaçıcaktı :))) koskoca VW deniz yoluyla güneşte yağmurda çamurda araç göndericek boya koruma yapmadan mı gönderiyor dedim cevap verememişlerdi :)) üzerinden geçeriz tazeleriz falan kem küm yaptılar.. 830tl falan dediler yanlış duymadıysam :)) yaptırmadım pişman deilim :)))

Merhaba,

İyiki de yaptırmamışsın. Ben alırken yaptırdım fakat 2 ay içinde bazı lekeler çıkmaya başladı. Güneş ışığında bakıldığında oval yansımalar mevcuttu. Boya koruma yaparken uygulanan aletin oval izleri gibi.
    Neyse götürdüm gaziemir vosmere , anlattım boya formenine derdimi , çıkardım güneş ışığında baktırdım arabaya. Evet, yapan arkadasların hatası (auto master diye bir firma yapmış ) , zaten artık onlarla çalışmıyoruz kendi ekibimiz yapıyor dedi. 2saat lik işlemi olduğunu söyledi ve bıraktım arbayı. 2saat sonra aldım 0 gibi yapmışlardı. Tekrar kesinlikle bu lekerin olmayacagını da söyledi. Derken 2 ay geçti geçmedi yine leker çıkmaya başladı. Yıkamacım boyaya ciddi zarar verdiklerini, yeni araba talep etmemi söyledi. Şimdi gidip tekrar bu durum hakkında konuşmayı düşünüyorum. Gerekirse tükeciti haklarına bile başvurucam.

Başına buna benzer bir durum gelen var mı arkadaşlar? Veya tavsiyesi olan? Şimdiden teşekkürler.

ben boya koruma aracıma yaptırmadım ama güneşin altında dikkatli bakılarsa oval çizgiler her arabada var diye biliyorum. Foto eklerseniz ona göre yorum yapalım. Ama ciddi çizikler var ise hakkınızı sonuna kadar arayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Draculius

quote:

Merhaba,

Bu tür durumlar gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Maalesef bu tür firma çalışanlarının ne şekilde işlem yaptıklarını bilemediğimiz için, hiç bir zaman aracımı güvenip de bırakamadım.

Şahsen Turtle Wax'ın ürünlerinden ve süpermarketlerden mikro fiber bez alıp vakit oldukça kendim uygulamayı tercih ediyorum. Hem daha ucuza denk geliyor, hem neresine ne yapıldığını biliyorum hem de keyif alarak vakit geçirmiş oluyorum.

Bir kaç sayfa önce de yazmıştım, Turtle Wax Extra Gloss Sealer Wax bu iş için oldukça uygun. Yaklaşık 30tl gibi fiyata satın alınabiliyor ve bir şişeyle en az 3-4 kere koruma / cila yapılabilir. 12 ay koruma iddia etse de, malum hiç bir ürün belirtilen sürenin sonuna kadar dayanmıyor - en azından normal cilalardan daha uzun süre koruma yapacağını öngörebiliriz.

Sizin durumunuza gelirsek, çıkan lekeler nasıl acaba? Fotoğraf çekseniz görünüyor mu..? Hare şeklinde mi, yoksa benek gibi mi.. Belki yardımcı olmamız konusunda fikir verici olabilir.

• nisan 2012 çıkışlı bluemotion 45000 bakımı 417 tl tuttu, asagıda kdv hariç fiyatları yazıyorum yaptıracaklara yardımcı olur.
    bakım 99,45
    sarf mlz 16,83
    yag filtre 15,88 5w30 sent yag fıcı 155,87
    hava filtre 32,73
    polen filtre 27,59
    karter tapası 2,75
    antifrizli cam suyu 2,07
  • nisan 2012 çıkışlı bluemotion 45000 bakımı 417 tl tuttu, asagıda kdv hariç fiyatları yazıyorum yaptıracaklara yardımcı olur.
    bakım 99,45
    sarf mlz 16,83
    yag filtre 15,88 5w30 sent yag fıcı 155,87
    hava filtre 32,73
    polen filtre 27,59
    karter tapası 2,75
    antifrizli cam suyu 2,07
  • Arkadaşlar,

Geçen haftasonu Polo Bluemotion'um ile 20.000km'yi devirdim. 12 ay olmasına yaklaşık 1 hafta kala 20.000 barajını geçmiş oldum yani.

Genel olarak bakarsak, oldukça iyi bir tercih yapmış olduğumu düşünüyorum. Ara sıra gözüm başka arabalara kaysa da, yakıt tüketim değerlerini görünce koşarak uzaklaşıyorum. Istanbul'a kıyasla daha rahat kilometre yapılabilen bir şehir olarak düşünebileceğimiz Bursa'da yaşadığımız için, dizel mantıklı gelmişti - ki öyle de görünüyor.

En son Bursa -> Istanbul arasını körfezden ortalama 3.7 lt ile geldim - artık, "BM gerçekten az mı yakıyor?" sorusu net bir şeklilde cevabını alıyor diye düşünüyorum.

Cruise control'ü çok sık kullanıyorum, tasarruftan ziyade, ayağımı gaza sürekli yarım basılı tutmak gerçekten yoruyor.
    İç konsol sert plastik olsa da, metal havalandırma çerçeveleri ve klima mandalları gibi süslemeler abartılı olmadan şık duruyor.
    ESP'yi bir kez test etmek için aracı iyice zorlayarak devreye soktum. Bunun haricinde çok kritik olmasa da 2 kere de kasıtlı olarak yapmadan devreye girdi. Biri Uludağ'dan inerken karlı zeminde sert virajda, biri de yonca kavşak çıkışında çim sulamasından gelen sularla ıslanan zeminde. Umarım ciddi bir durum oluşup ihtiyaç duymam.

Aracın gücünün sınırları belli - sonuçta 75hp ve 180Nm torklu bir araçtan mucizeler beklememek lazım. Ama enteresan bir şekilde vites oranları ve tork eğrisi nedeniyle sanırım, şehir içinde insan daha çok bocalıyor. 2'ye atsan düşük geliyor, 3'e atsak vites fazla geliyor. Ama şehir dışında çok daha rahat.

Aerodinamik eklentileri çok beğeniyorum, neredeyse arabaya her binişimde bakıyorum. Kapalı ön ızgara + gündüz farları da bence ayrı bir hava katıyor. Önlere 1, arkalara 2 numara cam filmi yaptırdıktan sonra daha da yakışıklı oldu bence.

Bütün teknik özelliklerin tek tek üzerinden geçmenin manası yok - Bluemotion'umu seviyorum ve temizleme ve cilalama işlerini vaktim oldukça severek kendim yapmaya çalışıyorum.

Toplamda 36 ay kredi çekmiştim DOD'dan, 12'si bitti. Uzatılmış garanti de almıştım, doğal olarak 1 yıl normal 2 yıl uzatılmış garanti mevcut. En azından kredi bitmeden değiştirmeyi düşünmüyorum.

Daha sonra değiştirirsem de, tabii o zamanki mali durumuma ve araç model/fiyatlarına bağlı olarak sıralama şöyle olabilir

1.- Şirket aracı
    2.- Golf 7 BlueMotion - pahalı gelirse Golf 7 1.2 (tercihen Adaptive Cruise Control opsiyonu ile birlikte)
    3.- Polo BlueGT
    4.- C-max - ne alaka demeyin, ikinci çocuk olursa geniş araç gerekebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_power -- 27 Haziran 2013; 13:23:46 >

• 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.