Şimdi Ara

Polk Audio (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
15
Favori
36.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erosmarcos

Selam, bende Polk Audio TL1600 sistem almak istiyorum. Amfi olarak ise 750 TL civarında pioneer VSX-520 olabilir diye düşünüyorum. Ancak Polk Audio TL1600 sistem Türkiye 1.550 TL civarında, Amerika fiyatı ise 400$... O fiyatı görünce insanın zoruna gidiyor Türkiyede bu kadar para vermek... Amfi + 5.1 Hoparlörleri daha ucuza toplayabileceğim bir yer var mı İstanbulda? Bütçem 2.000 TL...

Başka önerileriniz varsa açığım... Canton 125 MX var uygun fiyata acaba beklentilerimi karşılar mı? Sinema izlemek için alıyorum...Evim apartman dairesi olduğu için çok yüksek seste dinleyemeyeceğim.. Aklıma Logitech Z-906 thx de geliyor ara ara ama bilgisayar hoparlörü olduğu için almak istemiyorum...

Canton mx125 de cok basarili bir modeldir. Tavsiye ederim. Yamaha AVR lerle guzel caliyor. Cok guce ihtiyac duymuyor RX 3xx serisi bile is goruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

quote:

Selam, bende Polk Audio TL1600 sistem almak istiyorum. Amfi olarak ise 750 TL civarında pioneer VSX-520 olabilir diye düşünüyorum. Ancak Polk Audio TL1600 sistem Türkiye 1.550 TL civarında, O fiyatı görünce insanın zoruna gidiyor bu kadar para vermek... Amfi + 5.1 Hoparlörleri daha ucuza toplayabileceğim bir yer var mı İstanbulda? Bütçem 1.500 -2.000 TL...

Başka önerileriniz varsa açığım... Canton 125 MX var uygun fiyata acaba beklentilerimi karşılar mı? Sinema izlemek için alıyorum...Evim apartman dairesi olduğu için çok yüksek seste dinleyemeyeceğim.. Aklıma Logitech Z-906 thx de geliyor ara ara ama bilgisayar hoparlörü olduğu için almak istemiyorum...

Canton mx125 de cok basarili bir modeldir. Tavsiye ederim. Yamaha AVR lerle guzel caliyor. Cok guce ihtiyac duymuyor RX 3xx serisi bile is goruyor

Peki sizce aşağıdakilerden hangisi mantıklı;

- 2300 TL' ye Polkaudio TL1600 + Amfi
    - 1400 TL' ye Canton 125 MX + Amfi
    - 800 TL' ye Logitech Z-906 THX

Bunların arasında gidip geliyorum. Logitech' in fiyatı diğerlerine göre çok daha uygun.. Polkaudio hakkında çok iyi yorumlar var iyi olduğuna eminim... Canton 125 MX+Amfi ikilisi Logitech VSX-520'ye göre ne kadar iyi olur emin değilim. Eğer değecek bir fark yoksa anlamsız olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erosmarcos -- 29 Mart 2013; 13:29:06 >

• Logitech multimedia bir set, filmler için performansı yeterlidir ancak bir yere kadar .

Fiyat farkını sizin için çok sorun olmayacaksa tabiki Canton 125mx ve amfi çok iyi olur.Hem ilerde parçaları değiştirip (mesala ön hoparlörü ) yoluna devam edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duncan21

Logitech multimedia bir set, filmler için performansı yeterlidir ancak bir yere kadar .

Fiyat farkını sizin için çok sorun olmayacaksa tabiki Canton 125mx ve amfi çok iyi olur.Hem ilerde parçaları değiştirip (mesala ön hoparlörü ) yoluna devam edebilirsiniz.

Logitech'ten çok şey beklemeyin diyorsunuz yani, peki canton 125mx ile polk audio TL1600 kıyaslarsak? Dinleme fırsatım yok aralarındaki fark çok hissedilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erosmarcos -- 29 Mart 2013; 13:27:33 >
  • quote:

quote:

Logitech multimedia bir set, filmler için performansı yeterlidir ancak bir yere kadar .

Logitech'ten çok şey beklemeyin diyorsunuz yani, peki canton 125mx ile polk audio TL1600 kıyaslarsak? Dinleme fırsatım yok aralarındaki fark çok hissedilir mi?

TL1600 kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.
    Canton ile aralarında bir gömlek fark vardır.
    Polk TL1600 Blackstone serisi sinema için üretilmiş özel bir tasarıma sahiptir. Aynı setupta Bose AC 15 ile kıyasladım 4000 TL'lik sistemden kesinlikle aşağı kalmaz.
    Ayrıca Polk alacaksanız daha güçlü bir amfi olan 921 ile sürmenizi tavsiye ederim.
    520 malzeme kalitesi olarak da tatmin etmez söyleyim.
    Bu ara fiyat konusuna kesinlikle katılıyorum, ABD'de oldukça uygunken TR'de nerdeyse fahiş bir fiyatla satılıyor.
    Ben ikinci el, subsız 600 TL'ye almıştım, 3-4 ay önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

quote:

Polk TL1600 Blackstone serisi sinema için üretilmiş özel bir tasarıma sahiptir. Aynı setupta Bose AC 15 ile kıyasladım 4000 TL'lik sistemden kesinlikle aşağı kalmaz.
    Ayrıca Polk alacaksanız daha güçlü bir amfi olan 921 ile sürmenizi tavsiye ederim.
    Bu ara fiyat konusuna kesinlikle katılıyorum, ABD'de oldukça uygunken TR'de nerdeyse fahiş bir fiyatla satılıyor.

o zaman kombinasyonun şöyle olması daha mantıklı,

1. Pioneer VSX-520 ile Canton 125 MX
    2. Pioneer VSX-921 ile Polk Audio TL 1600

Büyük ihtimal ikinci el alacağım, birincisinin maliyeti yaklaşık 900 TL, ikincisinin maliyeti yaklaşık 1.800 TL olacak. Arada 2 kat fark var, sizce değer mi?

Ayrıca 2.el polk audio TL1600 5.1 hoparlör seti 1.100 TL nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erosmarcos -- 1 Nisan 2013; 14:31:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Büyük ihtimal ikinci el alacağım, birincisinin maliyeti yaklaşık 900 TL, ikincisinin maliyeti yaklaşık 1.800 TL olacak. Arada 2 kat fark var, sizce değer mi?

Garantisi devam ediyorsa alınabilir. Etmiyorsa temizliğine göre bir miktar pazarlık daha yapılabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Garantisi devam ediyorsa alınabilir. Etmiyorsa temizliğine göre bir miktar pazarlık daha yapılabilir.

garanti kısmını bilmiyorum ama peşin 1100 TL 2.el alacağıma sıfırını peşin 1400 TL' ye almak daha mantıklı geldi şimdi.

• 2 yıllık RTI A 7 kullanıcısıyım. Önceleri Prima Luna Prologue One ile kullanıyordum. Kaynak Marantz CD 6004, ve NAD CD player ile kullandım. Çok memnundum.

Sonra 3 ay kadar önce Marantz SR 5007, Polk CSİ A6, RTİ A1 alıp sistemi 5.1 e dönüştürdüm. Prima Luna'yı diğer odaya alıp daha iyi bir çift speaker ile kullanmayı düşündüm. Bu 3 aylık süreçte Marantz SR 5007 çok muazzam bir kullanım çeşitliliği yarattı ki, Lambalı amfiye hoparlörleri bağlamaya üşenir oldum. Polk' RTİ'ler çok uyumlu ve uzun soluklu hoparlörler. Bir arkadaşımın evinde TSI 500 front, TSİ 300 surround sistemini dinledim. Sinema işçin ideal. ancak hepimiz bu hobiyi birer müziksever olduğumuz için edindik. Öncelik her zaman stereo da olmalı ve TSI 500 RTİ A7'nin çok gerisinde.

LSI'leri de dinledim ve çok etkilendim ancak bir çift hoparlöre 2000 EUR ve üzerinde para ödemiyorsanız RTİ A7'den daha fazlasını bulmanız çok mümkün gözükmüyor.
    bu arada RTİ'ler BMW 800 serisi altındaki tüm hoparlörlerden de daha iyidir.

• Hayırlı olsun sisteminiz. Polk Audiolar benim marka olarak içimin ısındığı ürünlere sahipler.
    İlk mesajınızda polemik yaratacak bir son cümleye imza atmışsınız.
    Bunu polkları çok sevmenize bağlıyacağım.
    Ama emin olun bu hifi işinde herzaman iyinin iyisi karşınıza çıkacaktır.
    Dibini göreni yok kanımca...
  • güncel ve en uygun fiyatları nereden bulabiliriz, konu bayadır sessiz duruyor
  • mrb arkadaşlar.polk audio tsi 400 alma arefesindeyim.tamamen stereo kullanılacak.ampli olarak;
    1.rega mira 3
    2.nad c 340 tan birini düşünüyorum.başka tavsiyeleriniz olursa memnun olurum.ayrıca şu an elimde yamaha rs 300 var.ama daha önce tsi 400 leri yamaha ile kullanan arkadaşlar sinerjinin iyi olmadığından dem vurdular.siz ne düşünüyorsunuz?teşekkürler...
  • Merhaba arkadaşlar,
    Seneler önce içime düşen virüs tekrar canlandı sistem kurmaya çalışıyorum bütçem doğrultusunda.
    Konu hakkında tecrübeli arkadaşların fikirlerinden yararlanmak isterim;
    T1600 aldıktan sonra ileri ki dönemde tsi400 alıp ön hoparlör olarak ekleyip sistemi 7.1 olarak kullanmak gibi bir plan yaptım ancak ne kadar verimli olur yol gösteren fikir beyan eden olursa mutlu olurum.
  • Yeni TSx serisi çıkmış sanırım TSİ serilerinin yerine çıkardılar.. Ayrıca Logo değişikliğine de gidilmiş bunlarda, bence daha hoş olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermaltake -- 18 Nisan 2013; 12:08:33 >

• 2012'de çıkmış ama Türkiye'de yok gördüğüm kadarıyla.
  • POLK ları PROAV ve CANHIFI nin sitesinden ürün ve fiyat bilgilerini inceleyebilirsiniz.
    tabii nakit fiyat ve iskontoları herzaman olduğu gibi yüzyüze görüşerek edinmekte fayda var
  • herkese merhaba
    şuan yurtdışındayım.
    bose am 10 alma niyetindeyken, yolumu polk audio ya çevirdim. daha sonra alacağım sistemde biraz değişiklik yapıp kef-polk karışımı birşey yapmaya karar verdim.

tsi 400'ü proav de daha önce inceme şansım olmuştu. orada almak istediğim blackstone 1600 ve 2600 serileri idi. Proav'deki çocuğun ukala ve küçümseyici tavırları nedeni ile fazla birşey nedemeye korkmuştuk (firma sahibi tuncay bey ise tam tersi çok ilgili ve alakalı birisi)
    ileride illaki stereoya geçme durumu olabileceğinden tsi ile gidebilirim diye düşünmüştüm. Ancak son ana kadar bose alırım diye niyetlendim.
    Bulunduğum ülkede polk audio,kef,denon un mümessili olan firmanın merkez showroom'una gittim. Daha önce aradığımda 1600'ün stoklarında olduğunu ve demo yapabileceklerini söylediler. gittiğimde son ürününde 1 gün önce satıldığını ve ay sonunu beklememi gerektiğini söylediler.:( illa birşeyler almak istiyorum ne önerirsiniz diye konuştuk, bana raf tipi olan tsi 200 ve
    cs10 center tavsiye ettiler. Demo sırasında ürün kataloglarına bakarken Rti serisi dikkatimi çekti. Ellerinde olup olmadığını sordum. Demo olarak RTi A1 dinletebileceklerini
    söylediler. tSİ 200 e göre daha düşük bir sese ancak daha detaya sahip hissi aldım. Rti A3 den daha iyi performans alacağımı söylediler.
    Sistemi önler Rti A3 ve center olarak Csi A4 olarak değiştirdik. Daha sonra mümessili oldukları Keflerden demo yapmalarını rica ettim. Kef Q300 demosunda
    Kef'in bana uyan ses tonuna sahip olduğunu anladım. Polktaki ses çok sert ancak uzun dinlendiğinde yorucu olduğunu hissettim.
    Daha sonra sistemi Önler Kef Q300 olarak, center polk Csi A4 olarak değiştirdik. İleride alacağım arkalar için ise Polk Fxi A4'da karar kılmıştımki, tekrar bir Kef ürünü q800ds'i dinlediğimde polk'taq hissetmediğim detayları duydum. Arkalar içinde ileride
    Kef q800ds'de karar kıldım.Kef'in stoklarında olmadığını söylediler. Bende demo cihazını almak istediğimi söyledim. Güzel bir indirimle demo ürünlerini
    kutulu ve garantili olarak aldım. Csi a4'üde kapalı kutu olarak aldım
    Kablo olarak the chord carnaval classic aldım.
    Sub konusunda Polk ve Kef serilerini dinledim. Arkadaşım Sub'u Türkiye'den alabileceğimi söylemişti. Demo odasında ufak tefek boyuttta bir sub duruyordu.
    Polk Dsw micropro 2000. Özel bir kampanya ile %50 ile indirim yaptıklarını stoklarında birkaç tane kaldığını söylediler.
    Eve gelince netten ürünü biraz inceledim. Fiyatın çok iyi yorumlarınında fena olmadığını okudum. Telefon ile firmaya bu ürünün siparişini verdim. Bu akşamda ürünü teslim almaya gittim.

Ürün için kablo olarak the chord chrimson plus extra aldım.

Farklı ürünleri dinleyince insanın fikri değişebiliyor. Tavsiyem mümkün olduğu kadar çok cihaz denenip buna göre karar verilmesi. İlerisi içinde hedef olarak düşünülen üst modellerinde
    dinlenip aradaki ses farkına değermi değmezmi ilk başka düşünülmesinin doğru olacağı fikrindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Merhaba arkadaşlar,
    Seneler önce içime düşen virüs tekrar canlandı sistem kurmaya çalışıyorum bütçem doğrultusunda.
    T1600 aldıktan sonra ileri ki dönemde tsi400 alıp ön hoparlör olarak ekleyip sistemi 7.1 olarak kullanmak gibi bir plan yaptım ancak ne kadar verimli olur yol gösteren fikir beyan eden olursa mutlu olurum.

Bende dediğiniz sistem var fakat kaynak sıkıntısı çok.
    BD olarak bile 7.1 zor bulunuyor.
    O yüzden ben TSI 400'leri B girişine bağladım, müzik dinlerken sadece B'yi seçip kulelerden dinliyorum.
    Sinemada hepsini birden açıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Merhaba arkadaşlar,

Bende dediğiniz sistem var fakat kaynak sıkıntısı çok.
    BD olarak bile 7.1 zor bulunuyor.
    O yüzden ben TSI 400'leri B girişine bağladım, müzik dinlerken sadece B'yi seçip kulelerden dinliyorum.
    Sinemada hepsini birden açıyorum.

Üstadım ses ayrıntıları, kalitesi ve derinliği açısından memnun musunuz? Müzik ve sinema performansı açısından değerlendirirseniz hatta video çekip koyarsanız süper olur. Haftaya İstanbul'a dinlemeye gideceğim ama merak içindeyim kafamdaki sistemi sizin de kullanıyor olmanız oyuncak bulmuş çocuk gibi sevindim valla
    Kaynak olarak siz bd-140 kullanıyorsunuz sanırım, bende 140 veya popcorn a400 almayı düşünüyorum bu konuda ne tavsiye edersiniz?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.