Şimdi Ara

POLİS DEVLET OLMUŞ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
4.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olay bugün başıma geldi Akdeniz üniverstesinde öğrenciyim hafta sonları kurye olarak çalısıyorum bugün saat 12 civarında motorla dükkanın önüne park ederken arabanın park ettiğini gördüm camdan nazik bi dille abi 3-4 metre ileri alırsan iyi olur dürekli girip çıkıyoruz biz dedim ( dükkanın önüne tabiki park etme hakkı var ama ben nazik bi dille söyledim ) adam suratını ekşitip yoooo benim canım buraya park etmek istiyo dedi düşünsenize adama kibarca bişey rica ediyosunuz bunu söylüyor kafam attı adamla tartıştım ne var ileri alsan ayağına mı yapışcak vs dedim motorun plakası yağmur yağdırğı için damla damla çamurluydu adam arabadan indi sivil polismiş gezen radarlardan ford connect aracı var . plakan okunmuyo diyip 600 lirayı geçirdi 600 lira için sana boyun mu eğicem yaz gönder gram umrumda değil dedim. Bende iş yeri sahibine göstermek için park ettiği yerde aracın fotoğrafını çektim adam üstüme yürüdü ama temas etmiyor ağzına vursam bayılcak ama vursam başım beleya girecek oda onu istiyor üstüme yürümesinin sebebi sivil polis arabasını çekmek suçmuş ( ben nerden bileyim ) adamı ittirdim gitti tutanak turttu göz ucuyla baktım tc mi yazıp polis arabasının fotoğrafını çekti vs yazıyo herhangi bi yere imza atmadım ama büyğk ihtimalle bi yere vericek Yunus polis bi abi vardı motorla sokak sokak aradım yunus abiye sorduk fotoğraf çekmek terör suçuna giriyomuş silcilin bozuksa 1 yıl hapis temizse 2000 lira cezayla kurtulursun dedi adam ayak üstü öğrenci birine 3000 liraya yakın para kitledi yine umrumda değil çalışır öderim ama terör suöu sicilim bozulcak diye korkuyorum ve bana en çok koyan gelen ekiplerin adam polis diye beni hiç dinlememeleri ülkenin durumuna bakın yazık günah ben bu adamı şikatiyet etsemde hiç bişey yapmayacaklar ağzını burnunu kırsam olan yine bana olacak şimdide sicilim bozulcak TÜRKİYE CUMHURİYETİNE HOŞGELDİNİZ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun.

3 ay önce direkt önüme atlayan birisine dikkatli ol dedim kibarca,hatta hata bende olabilir belki diye özür bile diledim.

Adam sivil polismiş,trafiği çağırıp 600 tl ceza yazdırdı bana.

Birde yalan söyleyerek,arabayı kasti üstüme sürdü diye..

Karakola gidip şikayet ettim,cimere yazdım.Bir şey değişmedi.

Başına gelmeyen bilmez dostum,şimdi burada sana hep sen haksızsın diyecekler.

Devlet değil,devletin verdiği kimlikle resmen krallık kurmuşlar şu anda maalesef..
    Vatandaş ile tartışmak yerine görevli polis aracı olduğunu belirtsin vatandaşta durumun farkına varır olay kapanır. Külhanbeyi gibi sana mı soracağım nereye park edeceğimi diyemezsin ama bu coğrafya da değil. Tutanak tutuldu ise savcı ifadeye çağırır olayı olduğu gibi savcığa anlat o da aynı polis gibiyse yapacak bir şey yok. Ama korkma terör suçundan suçlu bulunmazsın. İşe yaramaz ama polisin sicil numarasını yada görevli aracın plakasını hatırlıyorsan EGM cimer üzerinden olayı anlatarak ilgili memuru şikayet et.
    Polisin neyini şikayet edecekki? Adam dükkan önü arabanı ileri al diyip bildiğin deynekçilik yapmış, üstünede polis aracının resmini çekip memurlada tartışmaya girmiş. Vatandaş tamamen suçlu.
    Zaten çoğu polis yılda kaçtane soruşturma geçiriyor. Gündelik birşey gibi. Sendenmi korkacak
    Haklısın hocam,

Haklı olduğunuz durumda şikayetçi olursanız,mecburen ifadeye çağırılıyor karşıdaki polis dahi olsa.

Karakol şikayetinde bile konu savcılığa taşınıyor mutlaka.Delil,şahit ve belge varsa eklenebilir.

Buda önemli bence.Bir soruşturma geçiriyor karşıdaki.Buda sicili ve memuriyeti için önemli.

Gerçi benim başıma gelen olayda karakolda o kadar baskı yaptılar ki bana,polis hakkında şikayetçi olmamam için.

Sen haksızsın dediler;baktılar haklıyım çağırıp barıştırmaya kalktılar.Kabul etmedim,avukat arkadaş gelince mecbur kaldılar.

NOT: KONUMUZ, MESLEĞİNİ GERÇEKTEN HAK EDEREK YAPAN VE KANUNLARA UYAN POLİSLER DEĞİLDİR.ONLAR BAŞIMIZIN TACIDIR..
  • Geçmiş olsun.

3 ay önce direkt önüme atlayan birisine dikkatli ol dedim kibarca,hatta hata bende olabilir belki diye özür bile diledim.

Adam sivil polismiş,trafiği çağırıp 600 tl ceza yazdırdı bana.

Birde yalan söyleyerek,arabayı kasti üstüme sürdü diye..

Karakola gidip şikayet ettim,cimere yazdım.Bir şey değişmedi.

Başına gelmeyen bilmez dostum,şimdi burada sana hep sen haksızsın diyecekler.

Devlet değil,devletin verdiği kimlikle resmen krallık kurmuşlar şu anda maalesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serar1453 -- 16 Şubat 2020; 17:6:35 >
  • 1-2 açtığın konuya baktım troll sün galiba. Değilsen geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsRaRenGiZ41 -- 16 Şubat 2020; 17:7:51 >
  • Vay anasını be amarekada trump u yargılıyorlar elinden yetki alıyorlar bizde polisten bile hakkını savunamıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 16 Şubat 2020; 17:30:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YawuzS

Bu mesaj silindi.
    Onbaşı 3 günlük hesap troooollllll hadi canmım hadi başka kapıya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    BİLE?
  • Hikayenin tek bir kelimesine inanmadım. Sen zaten düzgün bir insan olsan böyle bir konu başlığı ile konu açmazdın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın Polis olduğunu öğrendikten sonra niye adamla dalaşmaya devam ediyorsun. Devlet aracını istediği yere park eder senden izin mi alacak belki adamın o noktaya park etmesinin özel bir durumu var belkide araçta dinleme cihazı var ve tam o noktada net sinyal alıyor vs..
  • Geçmiş olsun...

Dik duruşunuzun devam etmesi dileğiyle.. Eğitimsiz, ahlaksız insanlara yetki ve mevki verince durum böyle oluyor, zehir ülkenin her yerine her kurumuna yayılmış durumda malesef.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.