Şimdi Ara

Playstation Kafe ruhsat sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
15.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir playstation kafe açmayı düşünüyorum. Daha doğrusu herşeyi ayarladım. Ancak Belediyeye gittiğimde tüm şartları sağlasanızda belediyemiz sınırlarında oyun salonu açmak yasak. Açamazsınız dediler. Ancak bunu neye dayanarak söylediklerini bilemiyorum. Acaba böyle bir yetkileri var mı ? Açarsanız her gelişimizde 5000 tl ceza alırsınız dediler. Ben herşeyi göze alarak açsam sonra bu cezaya itiraz etsem acaba sonuç kimden yana olur ? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini buradan paylaşırsa sevinirim.

• kesinlikle belediye'den yana olur. içeride adam bulmaya çalış ancak adamın olunca veriyorlar torpille.
  • Benim çevrem zayıftır. Öyle torpil işlerini filan hiç beceremem ve sevmem. Yani bu durumda hiç girmemek lazım gibi.
  • kesinlikle. yalnış hatırlamıyor isem geçici ruhsat niteliğinde verme yetkileri var ama dediğim gibi sevmesinizde belediyeden tanıdık biri mutlaka yardımcı olucaktır. bence herşeyinizi ayarlamışken bir bakının.
  • Benim anlamadığım tüm Türkiyede bulunan birşey İstanbulun göbeğinde nasıl açılamıyor. İnanılmaz saçma birşey. :( Belediye kafasına göre bunu belirleme yetkisini elinde tutmamalı. 15 yıl önce ruhsat almış 2 işyeri var sadece onlar resmi olarak işletebiliyor. Bu da bence tekele destek oluyor.
  • Hangi belediye acaba bu?
  • İyi de İstanbul'da patlamış mısır misali pes salonu açılıyor,işi bilen ya da bilmeyen herkes bir şekilde açıyor.Bunu açanlar,o kadar sıkı prosedürü atlatıp nasıl açıyor?Ben de bunu anlamadım.Eğer bu kadar sıkı ise yazık gerçekten,sanki genelev ya da kumarhane açıyon anasını satayım.
  • bulunduğun yerde hiç oyun salonu falan yokmu imkansız bence

internet cafe falan da mı yok yada ne bileyim bilardo salonu atari salonu
  • belediye meclisinden encumenden hatta zabıtadan birisini bulsan bıle halledersın :D

bu işleri sevmesen de durum boyle arkadasım, uzucu bırsey 3. dunya ulkelerınde boyle oluyor ne yazıkkı :D

hatta o 2 izinli yer engellıyordur birşeyler vererek baska yer acılma ıznını,

buyuk ıhtımalle iktidar partısının beledıyesıdır

hangi belediye yazarsan sevinirim
  • Bahçelievler Belediyesi. Burada gerçekten ruhsatlı yer bulamazsınız. Birkaç kafe var ama ruhsatsız. Aslında oyun salonları internet salonları kıraathaneler hepsi aynı başlık altında toplanıyor. Ama oyun salonu olarak açarken sorun çıkarıyorlar.
  • Maalesef Türkiye'de torpilsiz hiç bir iş yapılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Maalesef Türkiye'de torpilsiz hiç bir iş yapılmıyor.

Bunu yazmak içinmi 1 senelik konuyu hortlattınız.
  • Belki ondan belki canı istediği için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopto

quote:

Hayır ben hortlatmadım. Hortlatan kişi mesajını silmiş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shopto

quote:

Hayır ben hortlatmadım. Hortlatan kişi mesajını silmiş.

• Torpilin ,çevren vb... varsa ruhsatsız da götürürsün,bizim burda bir amele mekanı var mesela,ne ruhsat ne başka birşeyi kurallara uygun,belediye ve zabıta denen çip topluluğu ellemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 19 Ağustos 2010; 22:29:45 >
  • etraf kafe kaynıyor ama nedense ruhsata gelince veren yok
  • Bahçelievler Belediyesi'nden imkansız alamazsınç. Bizim arkadaşlar çok uğraştı Şirinevler'de açmaya ama olmadı. Araya adam falan soktular, belediye meclisinden tanıdık buldular ama ıh ıh.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.