Şimdi Ara

İNTERNET KAFE İÇİN OYUN SİSTEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekteki fotoğrafta İnternet kafede kullanılmak üzere 4-5 Sene idare edecek yeni nesil oyun öncelikli sistem toplamaya çalışıyorum. Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim. İşyerinde 25 Bilgisayar var 6 tanesini yenilemeyi düşünüyürım

• quote:

Orijinalden alıntı: kmp16

Arkadaşlar Merhaba,

Ekteki fotoğrafta İnternet kafede kullanılmak üzere 4-5 Sene idare edecek yeni nesil oyun öncelikli sistem toplamaya çalışıyorum. Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim. İşyerinde 25 Bilgisayar var 6 tanesini yenilemeyi düşünüyürım

1-İşletim sistemini orjinal mi alacaksın ? Orjinal alacaksan illa ki bence windows 7 home premium gibi daha ucuz bir işletim sistemi düşün.

2-İşlemciyi 3570K yaparsan daha iyi.Overlock yaparsın ileride.Daha performanslı kullanırsın pc leri.

3-Genelde internet cafede amd işlemci önerirler ama o artık sana kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazador1453 -- 26 Ağustos 2012; 6:28:14 >

• Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. İşletim sistemi lisanslı ve orijinal olmak zorunda. Kısıtlı bir versiyon olmasını istemediğimden Pro versiyon tercih ettim aslında. İşlemcilerin frekanslarına dokunmak istemiyorum stabilite sorunu yamamama amaçlı. Önceki bilgisayarlarımda zaten AMD 3200+ işlemciler mevcut
  • Takdir ettiğim bir konu orjinal yazılım ancak internet kafe için gerekliliğini yitiriyo bence. Kişisel bilgisayarınız olsa haklısınız ancak alternatif yolu deneyip donanımsal olarak biraz daha iyileştirme yapabilir veya toplam maliyet düşürebilir veya daha fazla pc yenilenebilir. Bunun dışında sistem iyi ancak birkaç hafta beklemenizi öneririm GTX 660Ti normal fiyata çekildiğinde 500 serisinde de bi indirim olabilir diye düşünüyorum.

Birde vatanbilgisayar'daki %25 indirimle HD7850 530tl civarına kadar iniyo bence bir incelemenizde fayda var ayrıca altta verdiğim habere göre yakın zamanda 40 dolarlık bir indirim olacak.

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/AMD-ekran-karti-fiyatlarinda-yeni-bir-indirime-gidiyor.htm

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaym1n -- 26 Ağustos 2012; 7:26:57 >

• İşletim sistemini 64 Bit Pro Tr olarak Monitörüde DVI girişinden dolayı Samsung S22B350 H ile değiştirdim. Maliyet olarak yaptığım son değişikliklerde tutar 2.577 TL'ye geriledi Alternatif öneri ve fikirlerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

Takdir ettiğim bir konu orjinal yazılım ancak internet kafe için gerekliliğini yitiriyo bence. Kişisel bilgisayarınız olsa haklısınız ancak alternatif yolu deneyip donanımsal olarak biraz daha iyileştirme yapabilir veya toplam maliyet düşürebilir veya daha fazla pc yenilenebilir. Bunun dışında sistem iyi ancak birkaç hafta beklemenizi öneririm GTX 660Ti normal fiyata çekildiğinde 500 serisinde de bi indirim olabilir diye düşünüyorum.

Birde vatanbilgisayar'daki %25 indirimle HD7850 530tl civarına kadar iniyo bence bir incelemenizde fayda var ayrıca altta verdiğim habere göre yakın zamanda 40 dolarlık bir indirim olacak.

http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/AMD-ekran-karti-fiyatlarinda-yeni-bir-indirime-gidiyor.htm

Edit: Ekleme

Merhaba, bilgilendirme için teşekür ederim. Önümüzdeki hafta sistem toplama işlerini tamamlamam gerktiğinden biraz aceleciyim. Sonuçta liste nihai bir liste değil daha iyileştirmeler yapmayı düşünüyorum haliyle

• Ben evde intel işlemci kullanıyorum ama internet kafe için maliyet açısından amd öneririm hem işlemci hem ekran kartı olarak.

Onun dışında illede orjinal işletim sistemi alacağım diyorsan volume licence almalısın daha karlı olur bilgisayar sayısına doğru orantılı olarak. Lisansla alakalı pm'den birşey gönderdim ona da bak

Sistemin yapılan değişiklikleri de varsayarsak güzel. Kafenin acelesi yoksa 2. nesil bulldozerleri de bekleyebilirsin.

Toptan alışverişlerde indirim yapan firmalar var eksen yapar mı bilmiyorum ama iletişime geç yoksa altından kalkamazsın 2'500 liralık onlarca bilgisayarın.
  • INTEL CORE I5 3470 SOKET 1155 3.2GHZ 6MB........................................... 389 TL
    MSI B75MA-P45 INTEL B75 DDR3 2400MHZ(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 ............. 144 TL
    MSI HD7770 GDDR5 1GB 128BIT .............................................................. 243 TL
    SANDISK 120GB EXTREME SATA 3.0 SSD .................................................. 208 TL
    A4 TECH X7-G800V KABLOLU GAMER KLAVYE USB ...................................... 39 TL
    LOGITECH G300 GAMING MOUSE................................................................ 50 TL
    XILENCE HADES 500W MIDT ATX SİYAH KASA ............................................ 127 TL
    PATRIOT 8GB(4GBX2) VIPERX DDR3 1866MHZ CL9 XMP DUAL KIT RAM ........ 108 TL
    LG 23" E2381VR-BN GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR ........................................ 399 TL

Toplam : 1707 TL Kdv dahil

İnternet cafe için alacaksanız bunu alın

1) internet cafe için anakarta 400 tl veren kişide mantık aramam (sanki müşteri oc yapacak)

2) İnternet cafe için disk almak bana mantıklı gelmiyor çok hızlı bir bilgisayarı yavaş gösterir (aynı fiyata 120gb ssd almak en mantıklısı) (güç tüketimi - sessizlik - müşteri bakımından ssd )

3) Ekran çok önemli uyduruk bir monitöre bakmak insan gözünü yoruyor 3 saat bakacaksam 45dakika otururum

4) Mouse ve klavyenin iyi olması müşteriye kalite hissini verir

5) Ekran kartı HD7770 alabilirsiniz güç tüketimi azdır yaklaşık HD6850 ile aynı performansı veriyor (GTX 560 internet cafe için çok gereksiz)

6) işlemci olarak 100 tl düşük olan 3470 alın çok büyük fark yok

7) 2635 . 6 tane = 15810 TL .................................... 1707 . 6 tane = 10242 TL (Fiyat olarak % 50 daha fazla ödüyorsunuz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 26 Ağustos 2012; 13:35:01 >

• Kasa: Cooler Master Elite RC-430 500W Pencereli Miditower Kasa - 89,25$ - 162,35 TL (KDV Bizden!)
    İşlemci: INTEL Core i3-2120 LGA 1155 3MB 3.3GHz Çift Çekirdekli İşlemci - 138,00$ - 251,02 TL (KDV Bizden!)
    Anakart: Gigabyte GA-B75M-D3V Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 mATX Anakart (Ivy Bridge) - 85,76$ - 156,00 TL (KDV Bizden!)
    Bellek: GSkill RipjawsX 8GB(2x4GB) DDR3 1600Mhz CL9 Dual Kit PC Belleği - 64,40$ - 117,14 TL (KDV Bizden!)
    Ekran Kartı: Sapphire ATI HD6850 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (111800020R) - 159,00$ - 289,22 TL (KDV Bizden
    Monitör: Samsung S23B300N 23" Geniş Ekran 5ms Full HD LED Monitör - 202,30$ - 367,98 TL (KDV Bizden7

TL TOPLAM: 1343.71 TL

fazla masraf yapmaya gerek yok derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • orijinal işletim sistemi kafe için gereksiz. Anakart asrock pro3 olabilir. Işlemci 3450(yanlış olabilir) düşürülebilir. Ekran kartı 7850 seçilebilir. Daha düşük maliyete daha iyi performans verir. Monitör 23 inch yapılabilir(müşteri memnuniyeti açısından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence böyle bir sistem İnternet Cafe için çok gereksiz kaç kişi gelip orda BF 3 oynayacak merak ediyorum.Verdiğiniz paraya yazık olmaması için daha düşük maliyetli bir sistem toplamanız sizin yararınıza olur kanımca.
  • Yazdığım parçalar Vatan Bursa Şubesinde stoklarda olan ürünlerdir. Elden alışveriş yapmanı öneririm bizzat.

Öyle 7770 falan hiç düşünme, yeni nesil oyun öncelikli demişsin. 2 sene sonra beli bükülür o kartın. 7850'nin de F/P/Watt oranı harikadır.

MSI H77MA-G43
    INTEL CORE I5 3470
    MSI HD7850 TWIN FROZR O.C. GDDR5 2GB
    GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ
    SEAGATE 3.5" 500GB BARRACUDA
    XIGMATEK ASGARD PURE BLACK EDITION 600W MIDT ATX SİYAH KASA
    VIEWSONIC 23.6" VA2448-LED GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR DVI-VGA

Toplam: 1.914 Lira.

@alexmason78

Neden BF3 oynamasınlar ? Yüklemezsen tabiki oynamazlar.

Ayrıca kimse SSD yok diye veryansın etmez. Kim der hadi gidelim burada SSD yok diye ? SSD diye birşeyin olduğunu herkes bilmiyor bile. SSD diyorum adama o da ne diyor.

Ama rahat oyun oynayamadığım için başka Kafeye gittiğimi bilirim ben. Rahat oyundan kastım stabil akıcı bir şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 26 Ağustos 2012; 12:24:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Yazdığım parçalar Vatan Bursa Şubesinde stoklarda olan ürünlerdir. Elden alışveriş yapmanı öneririm bizzat.

Öyle 7770 falan hiç düşünme, yeni nesil oyun öncelikli demişsin. 2 sene sonra beli bükülür o kartın. 7850'nin de F/P/Watt oranı harikadır.

MSI H77MA-G43
    INTEL CORE I5 3470

+1
    ancak deginmek istediğim 2 nokta var.
    birincisi harddisk. günümüz oyunlarının hepsi artık 10gb üzeri oldugunu göz önüne alırsak 500gb harddisk yetmiyor ki kuzenin kafede 500 lük hardddiskte sadece 8 gb boş yer kalmış. agzına kadar oyun yüklü.

ikinci olarak power supply yi ayrı olarak 80plus kaliteli bir power alın derim.. elektrik faturası açısından size büyük artı sağlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoSeriouS -- 26 Ağustos 2012; 12:24:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalet2741

quote:

Yazdığım parçalar Vatan Bursa Şubesinde stoklarda olan ürünlerdir. Elden alışveriş yapmanı öneririm bizzat.

MSI H77MA-G43
    INTEL CORE I5 3470

+1
    birincisi harddisk. günümüz oyunlarının hepsi artık 10gb üzeri oldugunu göz önüne alırsak 500gb harddisk yetmiyor ki kuzenin kafede 500 lük hardddiskte sadece 8 gb boş yer kalmış. agzına kadar oyun yüklü.

ikinci olarak power supply yi ayrı olarak 80plus kaliteli bir power alın derim.. elektrik faturası açısından size büyük artı sağlayacaktır.

O zaman böyle olsun.

MSI H77MA-G43
    INTEL CORE I5 3470
    SEAGATE 3,5" 1TB BARRACUDA
    ZALMAN Z9 PLUS KASA
    OCZ FATAL1TY SERİSİ 80PLUS 550W GÜÇ KAYNAĞI (TAK ÇIKART KABLOLU)

Toplam: 2.067 Lira.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hayalet2741

quote:

MSI H77MA-G43
    INTEL CORE I5 3470

+1

O zaman böyle olsun.

MSI H77MA-G43
    INTEL CORE I5 3470
    SEAGATE 3,5" 1TB BARRACUDA
    ZALMAN Z9 PLUS KASA
    OCZ FATAL1TY SERİSİ 80PLUS 550W GÜÇ KAYNAĞI (TAK ÇIKART KABLOLU)

Toplam: 2.067 Lira.

böylece süper oldu diyebillirm

ayrıca şöyle bişey gördüm.
    http://www.vatanbilgisayar.com/isletim-sistemi/microsoft-6pc-00026-oem-windows-7-pro-get-geniue-kit-32bit64bit-turkce/productdetails.aspx?I_ID=58235

bu fiyatta orjinalleştirme dvdsi diye.
    alt kısımda 1-50 pc arası kullanılabilir yazıyor.

araştırmak lazım bu neyin nesidir.

eğerki 30 gün deneme sürümlü win7 pro yu lisanslayıp ayrıcada 50 taneye kadar kullanım sunuyorsa kaçmayacak fırsat bu fiyata

• internet kafe için sistem önerisinde ssd mi veriyorlar sabah sabah iyi güldüm.

adam dolduracak hddyi tıka basa oyunla 120 gblık hdd ne halt yer pc`ye oturan müşteri bunda niye ssd yok mu diyecek.
  • Anakart için Z77 chipset yerine overclock ve crossfire yapmıyacağınız için H77 tercih ederseniz bilgisayar başına 150 TL cebinize kalır.
  • Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkrü ederim öncelikle. Birkaç değişiklikle 2. bir liste oluşturdum. Kasa, anakart, ekran kartı ve monitörde değişiklikler yaparak masrafları biraz daha makul rakamlara çekmeye çalıştım. Ayrıca kafede sürekli bilgisayar yenileme imkanım olmadığından iyi bir manike toplayı en azından 3-4 sene sistem toplamak sorunda kalmak istemiyorum Bu toplayacağım 3. grup bilgisayar olacak aslına bakarsanız. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

INTEL CORE I5 3470 SOKET 1155 3.2GHZ 6MB........................................... 389 TL
    MSI HD7770 GDDR5 1GB 128BIT .............................................................. 243 TL
    SANDISK 120GB EXTREME SATA 3.0 SSD .................................................. 208 TL
    A4 TECH X7-G800V KABLOLU GAMER KLAVYE USB ...................................... 39 TL
    LOGITECH G300 GAMING MOUSE................................................................ 50 TL
    XILENCE HADES 500W MIDT ATX SİYAH KASA ............................................ 127 TL
    LG 23" E2381VR-BN GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR ........................................ 399 TL

1) internet cafe için anakarta 400 tl veren kişide mantık aramam (sanki müşteri oc yapacak)

2) İnternet cafe için disk almak bana mantıklı gelmiyor çok hızlı bir bilgisayarı yavaş gösterir (aynı fiyata 120gb ssd almak en mantıklısı) (güç tüketimi - sessizlik - müşteri bakımından ssd )

3) Ekran çok önemli uyduruk bir monitöre bakmak insan gözünü yoruyor 3 saat bakacaksam 45dakika otururum

5) Ekran kartı HD7770 alabilirsiniz güç tüketimi azdır yaklaşık HD6850 ile aynı performansı veriyor (GTX 560 internet cafe için çok gereksiz)

7) 2635 . 6 tane = 15810 TL .................................... 1707 . 6 tane = 10242 TL (Fiyat olarak % 50 daha fazla ödüyorsunuz)

Merhaba, yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Yazdıklarınızın birçoğu mantıklı aslına bakarsanız. 2003 yılından bu yana kafe işletmeciliği yaptığım için yaşamış olduğum bir çok tecrübe neticesinde piyasada rekabet edebilme ve daha uzun ömürlü sistem toplama amaçlı araştırmalar yapıyorum. Ayrıca hizmet verdiğim bölgede Üniversite öğrenci müşteri portföyü geniş olduğu için emin olun çok bilinçli müşterilerimiz var. Bir takım istekleri karşılama amacıyla 25 bilgisayardan sadece 6 tanesini güncellemek sanırım benim için yeterli bir değişim olacak. Ayrıca LG 23" E2381VR monitöre 399 TL'ye hiçbiryerde rastlamadım, önereceğiniz bir yer vardmıdır

Bu arada yaptığım piyasa araştırmasında Eksen Bilgisayar fiyat anlamında uygun görünüyor. Tercihimin Eksen Bilgisayar olması ne kadar isabetli acab, tecrübesi olan arkadaşlarımın yorum ve görüşlerini rica ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kmp16

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

INTEL CORE I5 3470 SOKET 1155 3.2GHZ 6MB........................................... 389 TL

Merhaba, yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Yazdıklarınızın birçoğu mantıklı aslına bakarsanız. 2003 yılından bu yana kafe işletmeciliği yaptığım için yaşamış olduğum bir çok tecrübe neticesinde piyasada rekabet edebilme ve daha uzun ömürlü sistem toplama amaçlı araştırmalar yapıyorum. Ayrıca hizmet verdiğim bölgede Üniversite öğrenci müşteri portföyü geniş olduğu için emin olun çok bilinçli müşterilerimiz var. Bir takım istekleri karşılama amacıyla 25 bilgisayardan sadece 6 tanesini güncellemek sanırım benim için yeterli bir değişim olacak. Ayrıca LG 23" E2381VR monitöre 399 TL'ye hiçbiryerde rastlamadım, önereceğiniz bir yer vardmıdır

Bu arada yaptığım piyasa araştırmasında Eksen Bilgisayar fiyat anlamında uygun görünüyor. Tercihimin Eksen Bilgisayar olması ne kadar isabetli acab, tecrübesi olan arkadaşlarımın yorum ve görüşlerini rica ediyorum

LG 23" E2381VR-BN (Analog, DVI, HDMI) %25 indirimli fiyatı 399tl geliyor
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/lg-e2381vr-bn-23-e2381vr-bn-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58734

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.