Şimdi Ara

Playstation | Gamepad - Joystick - Kol | Tamir ve Modifiye [ Üst Konu ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
41
Favori
62.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim gamepad de asagi yukari sag sol tuslarindan birine bastiginda mesela yukari otomatikman asagi kendisi basiyo..insallah bende yapabilirim..
    Degerli paylasim..cok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu ust konu yapsak cok iyi olacak sanırım. Keza forumda bu tarz baska bir konu yok.

• Benim 2 dualshock kolumda da sıkıntı var

Bir tanesinde L3 analoğu ileri ittirince oyun esnasında adam dur kalk dur kalk gibi gidip duruyor.

Diğerinde ise mesela pes te takım seçimine girince sapıtıyor.

Not: Daha 1 hafta önce tamire verdim (30tl) sorun hala devam ediyor.

Sormak istediğim acaba bu işlemi yapsam işe yarar mı her hangi birinde ? benim için önemli olan L3 tuşunun düzelmesi . Yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shy person

Benim 2 dualshock kolumda da sıkıntı var

Bir tanesinde L3 analoğu ileri ittirince oyun esnasında adam dur kalk dur kalk gibi gidip duruyor.

Sormak istediğim acaba bu işlemi yapsam işe yarar mı her hangi birinde ? benim için önemli olan L3 tuşunun düzelmesi . Yardım ederseniz sevinirim.

Büyük ihtimal işe yarar

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Orijinalden alıntı: Shy person

Benim 2 dualshock kolumda da sıkıntı var

Büyük ihtimal işe yarar

Peki o zaman akşam deniyeyim

• arkadaşlar kolun hiç çalışmaması durumunda ne yapabiliriz şarj kablosunu takınca kırmızı ışıklar yanmıyor şarj soketi arızalanmış olabilir mi
  • hay Allah razı olsun masraftan kurtuldum 2 gamepad de aynı zamanda buna yakalandı açtım baktım yaptım veni vidi vici

ancak ne yaparsam yapayım L2-R2 gerginliğini kaybetti onu nasıl halledeceğiz ?
  • ilker_xxx kardeşim çok teşekkür ederim senin sayende 2 tane gamepad mi duzeltim tekrardan teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: thermalnok

ilker_xxx kardeşim çok teşekkür ederim senin sayende 2 tane gamepad mi duzeltim tekrardan teşekkür ederim

Açtığım konumun insanlara faydalı olması ve paralarının ceplerinde kalması, inan beni çok mutlu ediyor kardeşim, biz yabancı ürünlere para verdikçe cari açık büyüyor. Cari açığın küçülmesine ve sizlere bir katkım olduysa ne mutlu bana, güle güle kullan.
  • quote:

quote:

ilker_xxx kardeşim çok teşekkür ederim senin sayende 2 tane gamepad mi duzeltim tekrardan teşekkür ederim

Açtığım konumun insanlara faydalı olması ve paralarının ceplerinde kalması, inan beni çok mutlu ediyor kardeşim, biz yabancı ürünlere para verdikçe cari açık büyüyor. Cari açığın küçülmesine ve sizlere bir katkım olduysa ne mutlu bana, güle güle kullan.

hocam sana zahmet bende bir konu danışmak istiyorum.

PS3 den anlamam 2 ay önce aldım ilk defa hayatımda GTA5 e heves ettim diye. yarış marış oynarız diye 2. kol alayım dedim. hepsiburadadan 1 adet DS3 aldım, kademe yoktu L2 R2 de gönderdim direk iade ettiler paramı. sonra hızlıaldan aldım tam 3 kere gönderdim değişim için, hızlıaldan gelenlerin sorunu ise gta5 te arabaya binip gazı köklüyosun, araç yürüme hızını geçmiyor. 4. kol geldi bugün değişimden yine aynısı. aynı ürünümü sıcak presle plastik kutusuna koyup tekrarmı gönderiyolar buadar aksilik olmaz diye seri nosunu fotoraf çektim ama gelenler farklı. anlamadığım hepsiburada hızlıal sahte kolmu satıyo yoksa yeni kol alınca kutudan çıkan kol değilse sisteme takıp ayar filanmı yapıyoruz kalibrasyon gibi böyle bi ayarda bulamadım. ne yapmalıyım bi yazılımsal ayar varmıdır yada ben içini açıp bu sorunu çözebilirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Demon85

quote:

quote:

hocam sana zahmet bende bir konu danışmak istiyorum.

PS3 den anlamam 2 ay önce aldım ilk defa hayatımda GTA5 e heves ettim diye. yarış marış oynarız diye 2. kol alayım dedim. hepsiburadadan 1 adet DS3 aldım, kademe yoktu L2 R2 de gönderdim direk iade ettiler paramı. sonra hızlıaldan aldım tam 3 kere gönderdim değişim için, hızlıaldan gelenlerin sorunu ise gta5 te arabaya binip gazı köklüyosun, araç yürüme hızını geçmiyor. 4. kol geldi bugün değişimden yine aynısı. aynı ürünümü sıcak presle plastik kutusuna koyup tekrarmı gönderiyolar buadar aksilik olmaz diye seri nosunu fotoraf çektim ama gelenler farklı. anlamadığım hepsiburada hızlıal sahte kolmu satıyo yoksa yeni kol alınca kutudan çıkan kol değilse sisteme takıp ayar filanmı yapıyoruz kalibrasyon gibi böyle bi ayarda bulamadım. ne yapmalıyım bi yazılımsal ayar varmıdır yada ben içini açıp bu sorunu çözebilirmiyim?

GTA V de ayarlarda motion sensor var. O açık olabilir, bütün motion sensorleri kapatıp tekrar dene, eğer ondan değilse, başka kolla dene, başka kolda sorun yok sadece yeni aldığın kolda sorun varsa, Yetkili Sony servisine götür. Playstation' ını da götür, oyunlarda ne yaptığını servis elemanına göster. Eğer Sony Türkiye garantili değilse yetkili serviste sistem den görürler. Böyle durumda aldığın yerle görüş, iade edip paranı geri almaya çalış, olmadı, bulunduğun ilçenin Tüketici hakem heyetine gideceksin. Bana garantisiz ürün satmışlar diyeceksin ve 2-3 ay kararın çıkmasını bekleyeceksin. Eğer sakin bir ilçede oturuyorsan karar daha çabuk çıkar.

Sony yetkili servisinden, Sony Türkiye garantili olmadığına dair bir belge al, ürünü aldığın internet sitesindeki ilanın çıktısını al, faturanı ve daha önce tamire gönderdiğin servis formlarını da iliştir. Bir dosyaya koy ve tüketici hakem heyetine öyle başvur. Eğer ürün Sony Türkiye garantili değilse ve sitesinde paralel ithalat diye belirtilmediyse kesin kazanırsın. Paranı geri öderler.

Eğer ürün Sony Türkiye garantili ise Sony yetkili servisi sorunu çözer merak etme, eğer yaşadığın yerde Sony yetkili servisi yoksa, Sony yetkili servislerinden her hangi birini telefonla ara ve aldığım bir ürünün Sony Türkiye garantili olup olmadığını sistemde kontrol etmelerini rica et, aldığın ürünün seri numarasını ver, sana gereken bilgiyi söylerler.

Bu arada, dualshock 3 Sony garantili değilse, %95 yan sanayidir. Türkiye de ki büyük alışveriş siteleri, yan sanayi ürünü orijinal diye belirterek satabilecek karaktersizliğe sahipler. Gold bilgisayar bir arkadaşıma, LG Türkiye garantili diye, paralel ithalat LG TV sattı. TV 1 sene sonra arızalandı, neler yaşadığımızı bir Allah bilir bir biz biliriz. İş tüketici hakem heyetinde çözüldü.

• hocam ben ps3 500gb slim olarak hızlıal.com dan aldım. kutusundan 1 adet joystick çıktı ve gayet sorunsuz. ek joystickide hızlıaldan aldım. üstünde garanti olarak ess servisyazıyor, goldla hızlıalın kendi servisi bu. oyun ayarında sorun olduğunu sanmıyorum çünkü ps3 ün yanında gelen kolla sorunsuz ama diğer aldığım kolla deneyince sadece l2 r2 sorunlu. adamlar ücret iadesinde sorun çıkarmazlar 3 kere gönderdim 3 ündede aradılar para iadesimi değişimmi yapalım diye ben hepmi bozuk gelcek diye şansımı zorladım. geri göndersem para iadesi yaparlar sorun çıkarmazlar kendileri teklif ediyor zaten. gidip dnr dan filan almak sanırım en iyisi yada sony nin kendi mağazası filan varsa ordan. kutudan çıkan kolla görüntüde hiç fark yok. sadece kutudan çıkanda F ile seri numarası başlıyor birde model kodunun sonunda A1 yazıyor, ek aldığımda bunlar yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tygris85 -- 23 Ocak 2014; 15:18:11 >
  • PS4' ün kutusundan çıkana müdahalede bulunamıyorlar, onu yan sanayi kol ile değiştirme cesaretinde bulunamıyorlar, neticede kutuyu açmaları gerekiyor. Fakat bir çok web mağazası, yan sanayi dualshock 3 ithal edip satıyor ve görünüşten anlaman çok zor. Sony yetkili servisleri sistemden taratıp bakabilir ancak

Benim sana tavsiyem, iade et paranı al,http://www.morfare.com/ gibi yılların Sony yetkili satıcısından gönül rahatlığı ile alabilirsin veya yaşadığın şehirde ki bir Sony Center dan alabilirsin. Teknosa, Vatan gibi yerlerden de alma onlarda zaman zaman yan sanayi dualshock 3 satabiliyorlar. En iyisi yetkili Sony bayilerinden almak, bunların en eskisi de morfaredir.

• çok teşekkür ederim hocam ilgilendiğin için, en iyisi morfare.com dan alayım ben ozaman..
  • PS Controlleri Pc de kullanabiliyor muyuz ?
  • Arkadaşlar bu pin3-4 değişebiliyormu ? Bendekiler takılmaya başladı değiştirmeyi düşünüyorum ancak içini açıp baktığımda lehimlenmiş gibi duruyor.

Bu nasıl değişiyor bilgisi olan var mı?

Playstation | Gamepad - Joystick - Kol | Tamir ve Modifiye [ Üst Konu ]
  • iyi akşamlar arkadaşlar ps3 kolumda sol analog ta sorun var . oyuncu kendi kendine yukarı çıkıyor bıraktığımızda . oyun esnasında topu taça atıyor . bazen düzelir gibi oluyor bir süre sonra yine sanki sol analogu yukarıya itelemişiz gibi oluyor oyuncu kendi kendine yukarı çıkıyor
  • Benim ds3 ün ikincisinde aynı problemi yaşıyordum saçma sapan hareketler oyun sırasında kilitli kalmalar gibi. biraz önce söktüm cihazı tamamen, güzelce hem temizledim hemde çift taraflı bir bant ile yapıştırdım. kol şuan canavar gibi çalışmaya başladı. Cimri Sony bizi nelerle uğraştırıyor
  • Mesaj bulunsun.
    Gerekli olursa biz de söker takarız.
  • çift taraflı band nerde satılır acaba onun yerine koli bandı veya uhu tarzı şeylerle yapıstırsak olurmu
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.