Şimdi Ara

Playstation | Gamepad - Joystick - Kol | Tamir ve Modifiye [ Üst Konu ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
41
Favori
62.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Playstation gamepad de tuşların kendi kendine basma sorununa kesin çözüm. Boşa para bayılmayın. İşlem çok basit benim joystick canavar gibi oldu.

Playstation | Gamepad - Joystick - Kol | Tamir ve Modifiye [ Üst Konu ]

Arkadaşlar Dualshock 3 Sixaxis kolda yada sadece Sixaxis kol da aşağıda belirttiğim sorunlarımı yaşıyorsunuz. Çözümü basit

''BF3 de düşmanla karşılaştığım zaman, kafasına çanta fırlattığım, defi bastığım veya 1 metreden bomba attığım oluyor. En kötüsü, düşmanı çok rahat vuracağım sırada silah tek atışa geçiyor ve ben seri atışa alana kadar adam beni fark edip vuruyor, bazen asker yere yatıyor, vs. Bazen takım arkadaşlarım sen ne yapıyorsun diyor ama ne yapayım joystick kendi kendine yapıyor diyorum. Diğer oyunlarda da benzer sıkıntılar yaşıyorum.''

Tüm bu sıkıntıların çözümünü uzun araştırmalarım sonucu buldum ve sizlerle paylaşıyorum değerli arkadaşlar. Gamepad' in de bu tür sıkıntı olanlar kol tamircisine veya yeni bir kola boşa para bayılmasın. İşlem çok basit. Ben yaptım canavar gibi oldu.

Arkadaşlar yukarıdaki videoda, tuşlara kendi kendine basma probleminin çözümünü izleyebilirsiniz. Ben dün yaptım, Dualshock 3 Sixaxis canavar gibi oldu. Sony yapıştırıcıyı az kullanmış herhalde, şerit zamanla yapıştığı yerden oynuyor ve sallantı oldukça pinler başka tuşların pinlerine deyiyor. Biz onu çift taraflı bant ile yapıştırıyoruz. Videoda ki kişi o siyah parçanın, sadece üst kısmına çift taraflı bant yapıştırıyor. Ben alt tarafına da yapıştırdım ve yuvasına çok daha sağlam oturdu.

Yapıştırma işlemini yapmadan önce, kulak temizleme çöpüyle veya bir gözlük beziyle, hem o şeritteki pinleri hemde karttaki karşı uçlarını temizleyin, birde üfleyin tozunu alın,

Bu arada kapağı sökerken L2 ve R2 tuşlarının en az birini çıkarmadan sökün ve sökünce hemen o tuşların çengel yayları nasıl duruyor bakın. Tamir esnasında L2 ve R2 çıkarsa, takarken yaylarını doğru pozisyonda takın. Parlak çengel bir yay, hemen düğmenin altında görürsünüz.

Kapağı 5 yıldız vida, devre kartını 1 yıldız vida tutuyor.

Video gösterilenden daha alt katmana inmeyin yoksa toplaması uzun sürer. Pili de ayırmanıza gerek yok, işe başlamadan vücudunuzdaki statik elektriği, elinizi toprağa veya bir boyasız demire değerek atarsanız kafidir.

Takıldığınız bir yer olursa bu başlık altından sorabilirsiniz.

Tags: Dualshock 3 Tuş Sorunu, gamepad tuş sorunu, joystick tuş sorunu, PS3 kol sorunu, Playstation gamepad, tuşların kendi kendine basması, tuşlarda sıkıntı var, gamepad sinir etti, yetti artık tuşların, Sony gamepad, kol arıza, gamepad arıza, joystick arıza
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu videoda size L2-R2 yi sökmeden nasıl kapağı ayıracağınıza yardımcı olacak, kapağı açtıktan sonra yukarıdaki videodan izlemeye devam edin. L2-R2 nin yerinden çıkmasıda çok mühim değil, basit bir şekilde yerine takılıyor. Sadece kapağı açınca L2-R2 nin yayı nasıl takılı şöyle bir bakın ve takarken aynı şekilde takın.

Bu arada gamepad' in içinden ses geliyor diyen arkadaşlar, %99 pili tutan plastiklerden biri yarinden çıkmıştır. Sizde gamepad i açıp o parçayı geri yerine takarsanız, gamepad de ses falan kalmaz.

Not: Çift taraflı banda 5 liradan fazla vermeyin. Ben önce büyük yapı marketlerden birine gittim. 3M marka vardı 10 lira fiyatı vardı, başka bir markada 15 liraydı. Görevliye, ben 3cm kullanacağım ucuz yollu bir band lazım dedim, o şekilde yok dedi. Sinirlenip çıktım. Mahalledeki hırdavatcıya sordum. 2 liraya dedi, gayette güzel, öyle koli bandaları gibi eni kocaman ve et kalınlığı ince olanlardan değil. Et kalınlığı gayet yeterli olan elektrik bandı boyutlarında bir çift taraflı band, size de bu şekilde öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 17 Nisan 2016; 21:02:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

Bu videoda size L2-R2 yi sökmeden nasıl kapağı ayıracağınıza yardımcı olacak, kapağı açtıktan sonra yukarıdaki videodan izlemeye devam edin. L2-R2 nin yerinden çıkmasıda çok mühim değil, basit bir şekilde yerine takılıyor. Sadece kapağı açınca L2-R2 nin yayı nasıl takılı şöyle bir bakın ve takarken aynı şekilde takın.

Bu arada gamepad' in içinden ses geliyor diyen arkadaşlar, %99 pili tutan plastiklerden biri yarinden çıkmıştır. Sizde gamepad i açıp o parçayı geri yerine takarsanız, gamepad de ses falan kalmaz.

Not: Çift taraflı banda 5 liradan fazla vermeyin. Ben önce büyük yapı marketlerden birine gittim. 3M marka vardı 10 lira fiyatı vardı, başka bir markada 15 liraydı. Görevliye, ben 3cm kullanacağım ucuz yollu bir band lazım dedim, o şekilde yok dedi. Sinirlenip çıktım. Mahalledeki hırdavatcıya sordum. 2 liraya dedi, gayette güzel, öyle koli bandaları gibi eni kocaman ve et kalınlığı ince olanlardan değil. Et kalınlığı gayet yeterli olan elektrik bandı boyutlarında bir çift taraflı band, size de bu şekilde öneririm.
    Güzel konu olmuş eline sağlık, forumda bu sıkıntıyı çekenler vardı. İlaç gibi konu

• quote:

Orijinalden alıntı: Sycylian

Güzel konu olmuş eline sağlık, forumda bu sıkıntıyı çekenler vardı. İlaç gibi konu

Alıntıları Göster
    İlk Defa Bu Sorunu Gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: jony___

İlk Defa Bu Sorunu Gördüm

Alıntıları Göster
    ben aynı sorunu yaşamıştım aynı şekilde düzeltmiştim şimdi tekrar yaşıyorum da üşeniyorum gamepadin kapağını aç kapa uzun iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusei

ben aynı sorunu yaşamıştım aynı şekilde düzeltmiştim şimdi tekrar yaşıyorum da üşeniyorum gamepadin kapağını aç kapa uzun iş

Alıntıları Göster
    Benimde L2 ile R2 çok hassas. Hadi o neysede analog çok sertleşti ve hassaslığını kaybetti.
    Sıvı yağ mı dökek kapı misali.

Şaka biryana kolay ama açıp uğraşmak istemiyorum. Bir ara tamirciye veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

Benimde L2 ile R2 çok hassas. Hadi o neysede analog çok sertleşti ve hassaslığını kaybetti.
    Sıvı yağ mı dökek kapı misali.

Şaka biryana kolay ama açıp uğraşmak istemiyorum. Bir ara tamirciye veririm.

Alıntıları Göster
    Güzel konu, Haziran'a doğru hallederim umarım.
    Başlığı görünce aha sonunda dedim. Okurken;

• quote:

Orijinalden alıntı: Oziko

Güzel konu, Haziran'a doğru hallederim umarım.
    Başlığı görünce aha sonunda dedim. Okurken;

Alıntıları Göster
    Uğraşmayın bu kadar türk yöntemi bendede oluyordu iki 3 kez vurdum düzeldi daha da hiç yapmıyor korkudan

• quote:

Orijinalden alıntı: Tecnique

Uğraşmayın bu kadar türk yöntemi bendede oluyordu iki 3 kez vurdum düzeldi daha da hiç yapmıyor korkudan

Alıntıları Göster
    Aslında olay uzun değil be detaylı yazdım. Kısaca şu şekilde

1-) Joystick' in içini aç
    2-) Yapışkanı azalan lastiğin altına ve üstüne çift taraflı band yapıştır.
    3-) Joystick' i kapat

Benim yapıştırdığım çift taraflı bandla, bu sorunun bir daha olacağını sanmıyorum. Çok sağlam yapıştı.
    -

Bu arada açmışken L2 ve R2 nin yaylarını da gerebilirsiniz. Gergin olması için, uzantıları birbirine zıt olarak ayıracaksınız.

-
    Tüm bu işlemler benim 15 dk mı aldı. Ben yavaş yavaş keyfini çıkara çıkara yaptım. İçinin tozunu falanda aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

Aslında olay uzun değil be detaylı yazdım. Kısaca şu şekilde

1-) Joystick' in içini aç
    2-) Yapışkanı azalan lastiğin altına ve üstüne çift taraflı band yapıştır.
    3-) Joystick' i kapat

Benim yapıştırdığım çift taraflı bandla, bu sorunun bir daha olacağını sanmıyorum. Çok sağlam yapıştı.
    -

Bu arada açmışken L2 ve R2 nin yaylarını da gerebilirsiniz. Gergin olması için, uzantıları birbirine zıt olarak ayıracaksınız.

-
    Tüm bu işlemler benim 15 dk mı aldı. Ben yavaş yavaş keyfini çıkara çıkara yaptım. İçinin tozunu falanda aldım.

Alıntıları Göster
    Benim de sol analog yalama oldu ya... Tuş sağa,sola yatık kalıyor...Çok hassas oyunları oynayamıyorum(F1 serisi vb.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Return Zuha

Benim de sol analog yalama oldu ya... Tuş sağa,sola yatık kalıyor...Çok hassas oyunları oynayamıyorum(F1 serisi vb.)

Alıntıları Göster
    Ellerine sağlık.Benim de gamepadim çalışmıyordu.Eniştem halletti ve sonunda çalıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xaerk

Ellerine sağlık.Benim de gamepadim çalışmıyordu.Eniştem halletti ve sonunda çalıştı.

Alıntıları Göster
    yarin sabah ilk is izleyecegim videolari paylasim icin tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: keos61

yarin sabah ilk is izleyecegim videolari paylasim icin tesekkurler

Alıntıları Göster
    Eline sağlık kardeş faydalı konu.
  • Cok sagolun pes oynayamaz olmustuk hemen bende yapayim

ekleme: yaptım arkadaşlar 1kol çok fena haldeydi diğeride arasıra basıyordu tuşlara 2side eskisi gibi oldular hiçbir sorun yok şuan.
    benim kontrolum dışında hiçbirşey yapmıyorlar.

tekrar çok sağolun çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 13 Ocak 2013; 11:26:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Oreily

Cok sagolun pes oynayamaz olmustuk hemen bende yapayim

ekleme: yaptım arkadaşlar 1kol çok fena haldeydi diğeride arasıra basıyordu tuşlara 2side eskisi gibi oldular hiçbir sorun yok şuan.
    benim kontrolum dışında hiçbirşey yapmıyorlar.

tekrar çok sağolun çok teşekkürler...
    Teşekkürler konu için.

Benim her iki kolda da henüz bir sorun yok ama yine de favorilere ekledim

• quote:

bir süre sonra daha kötü halde yapmaya başlıyor kendi kendine basma olayını.
    hatta öyle bir hale geliyorki kola vuruyorsun kendisi herhangi bir tuşa basıyor:)
  • quote:

quote:

bir süre sonra daha kötü halde yapmaya başlıyor kendi kendine basma olayını.
    hatta öyle bir hale geliyorki kola vuruyorsun kendisi herhangi bir tuşa basıyor:)

Alıntıları Göster
    Allah razı olsun gerçekten çok dert yandığım bir konuydu fakat bu videoları izlemeden ben içini açmıştım ne var ne yoksa söktüm tabi acaba başka bir yerde mi problem var diye fakat toparlarken R1 tuşu garip oldu. Basarken içine göçmüyor. Sadece R1'e bastırıyorsun anlıyor joystick bastığımı fakat içine doğru göçmediği için zevk alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return Zuha

Aynen yav.

Bazen analog parmağımı çok yoruyor. Analog değil Kırk Haramiler'in mağarasının kolu ya da Pandora'nın sandığının kilidi mübarek.

Sony babanın PS3 sistemi var.
    Sisteminde gamepadleri var.
    Ğıjj ğıjj diye bağırır.
    Sisteminde Sony babanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Allah razı olsun gerçekten çok dert yandığım bir konuydu fakat bu videoları izlemeden ben içini açmıştım ne var ne yoksa söktüm tabi acaba başka bir yerde mi problem var diye fakat toparlarken R1 tuşu garip oldu. Basarken içine göçmüyor. Sadece R1'e bastırıyorsun anlıyor joystick bastığımı fakat içine doğru göçmediği için zevk alamıyorum.

bu problemi bende yaşadım çözümü çok kolay tekrar açın içini hemen kolun.
    r1 tuşunun altında sarı bir slikon var.
    onun tam r1in altına oturduğundan emin olun hatta basıp deneyin anlarsınız zaten oturup oturmadığını.
    altındaki slikonumsu şey kaydığı için öyle oluyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quanch

bu problemi bende yaşadım çözümü çok kolay tekrar açın içini hemen kolun.
    r1 tuşunun altında sarı bir slikon var.
    onun tam r1in altına oturduğundan emin olun hatta basıp deneyin anlarsınız zaten oturup oturmadığını.
    altındaki slikonumsu şey kaydığı için öyle oluyor

Alıntıları Göster
    öncelikle teşekkürler meğine sağlık, benim diğer kolda select tuşu işlemiyor bu işlemin onada faydası olurmu

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.