Yüzbaşı
24 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 0)
Gönderileri
VDSL için aldığım TP link 9980 modem enteresan bir şekilde modem açıldıktan sonra gün içerisinde internet ışığı sönüyor ama internet kopmuyor, modemi kapatıp açınca ışık düzeliyor ama hergün fix gidiyor ışık birkaç kere. 16 mb vdsl limitsiz kullanıyorum. Acaba sorun modemdemi yoksa hattımdamı, şuan modeme göre internetim olmamalı ama kullanıyorum ben

arkadaşlar bu ayın 12 sinde beni ttnet aradı sizi ultranetten hipernete geçirelim dediler vdsl destekli modeminiz varmı dediler, ben hallederim alırım hemen geçerim olur dedim. sadece santralden port değişimi olacak kısa süren bir işlem dedi tamam dedim. ayın 14 ünde birdenbire internetim kesildi ve halen yok 5. gün bu. ttneti hergün arıyorum arıza kaydı açıyolar kesinlikle çözüm amaçlı bir şey yaptıkları yok. evime 300 m uzaktaki santrale gittim, hattınız beklemede ve aboneliğiniz iptal edilmiş diyorlar, işleminiz Gaziosmanpaşa santralinde beklemede onlardan işlem gelmeden biz yapamıyoruz diyolar. telefonla ulaşmak mümkün değil orayada. Ayrıca ttnet müşteri hizmetlerine hizmet aldığım telefon numarasını girdiğimde böyle bir numaraya ait internet kaydı yoktur diyor üyeliğimde görünmüyor. resmen madur ettiler beni, böyle internetsiz kalacağımı kesinlikle söylemediler. daha nekadar beklemem gerek şikayetvara yazıyorum kalıp msj gönderiyorlar. 20 aydır aboneyim, 4 ay taahhütüm kaldı, alternatif bulursam işim olmaz birdaha TTnet ile.
bu konuda ne yapabilirim sizce bukadarmı zor port değiştirmeleri daha kaç gün bekletecekler beni internetsiz bir bilgide vermiyorlar, teknik bilgisi olan bir allahın kuluda yok, en kısa sürede çözülecektir diyip duruyolar. acil diye kayıt açıyolar en acilinden kayıdın üstünden 4-5 gün geçti hiçbir sonuç yada dönüş yok, aciliyet anlayışlarına hayran kaldım...
Enteresan bir şekilde her gece 02:11 de internetim gidiyor (bunu psikopata bağlayıp modem başında bekleyerek buldum), modemdeki adsl sinyal ışığı 2-10 dk arası değişmek üzere hiç yanmıyor ve bu süre sonunda adsl sinyali gelip yeniden bağlanıyor.

Edit: Sanırım buldum, evimde kale güvenlik alarm sistemi kurulu. internet gidince kutudan hafifçe bir çıt sesi geliyor, ben internet gittiğinden geliyordur dedim ama şimdi aradım kale güvenlik her gece o saatlerde test sinyali gönderir sistem dedi, sanırım bundan kaynaklanıyor. tek yapabileceğimde kontrol panelinden bu sinyalin gideceği saati değiştirmekmiş
arkadaşlar merhaba. PS3 üme 2. kol alayım dedim. 1 kere hepsiburadadan aldım, PS3 slim 500gb nin kutusundan çıkan kola göre L3 R3 ler daha sertti ve L2 R2 ler kademeli değil on-off mantığıyla çalışıyordu. Ps3 ü sırf GTA 5 oynamak için aldım aslında. Araç sürerken yarım hızda gideyim diyince olmuyodu klavyede gaz vermek gibi basınca tam gaz. iade ettim hızlıaldan aldım. hızlıaldan gelen kollarıda 3 kere iade ettim değişim talebiyle gelen bütün kolların tek sorunu L2 ve R2 tuşları tam bassanızda GTA 5 de araç milim milim hareket ediyor hızlanamıyosun saatte 10 km hızla gidiyo. ben %100 bassamda tuş %20 basmışım gibi oluyor. ulan aynı kolumu tekrar paketliyolar diye uyuz oldum seri numarasını yazdım biyere gelen 4. kolda L2 R2 hızlandırmıyor kaplumbağa gibi gidiyor kollarda farklı yani hatta biri h2 biri e2 ile bitiyo model kodlarının. bukadar uğursuz olabilirmiyim yoksa makinaya yeni kol alınca bi ayarmı yapıyoruz biyerden benmi bilmiyorum en sonunda fırlatacam camdan ruh sağlığım bozuldu kargoya gitmekten iade için :) adamlar kutuya 100 TL koyup üyeliğimi silecekler en sonunda :)
arkadaşlar merhaba. PS3 üme 2. kol alayım dedim. 1 kere hepsiburadadan aldım, PS3 slim 500gb nin kutusundan çıkan kola göre L3 R3 ler daha sertti ve L2 R2 ler kademeli değil on-off mantığıyla çalışıyordu. Ps3 ü sırf GTA 5 oynamak için aldım aslında. Araç sürerken yarım hızda gideyim diyince olmuyodu klavyede gaz vermek gibi basınca tam gaz. iade ettim hızlıaldan aldım. hızlıaldan gelen kollarıda 3 kere iade ettim değişim talebiyle gelen bütün kolların tek sorunu L2 ve R2 tuşları tam bassanızda GTA 5 de araç milim milim hareket ediyor hızlanamıyosun saatte 10 km hızla gidiyo. ben %100 bassamda tuş %20 basmışım gibi oluyor. ulan aynı kolumu tekrar paketliyolar diye uyuz oldum seri numarasını yazdım biyere gelen 4. kolda L2 R2 hızlandırmıyor kaplumbağa gibi gidiyor kollarda farklı yani hatta biri h2 biri e2 ile bitiyo model kodlarının. bukadar uğursuz olabilirmiyim yoksa makinaya yeni kol alınca bi ayarmı yapıyoruz biyerden benmi bilmiyorum en sonunda fırlatacam camdan ruh sağlığım bozuldu kargoya gitmekten iade için :) adamlar kutuya 100 TL koyup üyeliğimi silecekler en sonunda :)
arkadaşlar merhaba, büyük bir heyecanla Asus mx279h IPS monitör aldım ancak görüntüyü 1920 x 1080 piksel yapınca kenarlarda kullanılmayan bölgeler oluşuyor. 1680 x 1050 üzerine çıktımmı ekran tam ekran olmuyor. ekran kartım ati hd7950. monitör ayarlarını kurcalıyorum ama eski monitörlerdeki gibi görüntüyü yanlamasına ve boylamasına açacak bir seçenek yok. cihazın arkasında 2 adet hdmi ve 1 adet vga girişi var ben hdmi den bağlıyorum alakası varmı bilmiyorum ama zaten yüksek çözünürlükte oluyor bu sorun umarım yardımcı olabilirsiniz okadar heves ettim aldım monitörü ne masaüstü nede oyunlardan keyif almıyorum düşük çözünürlük yüzünden :(

Arkadaşlar overcloctan pek anlamam ama yeni toplayacağım sistemle overclock yapmak istiyorum.Crossfire yapmayı düşünmüyorum.Ayrıca raid 0 yapacam.Kendi incelemelerim sonucunda bu 2si arasında kaldım.Bu anakartların hangisi overclocta daha iyi performans sunar sizce?Asus P5Q deluxe mu yoksa Gigabyte EP45 DS5 mi ? Yorumlarınızı bekliyorum...
arkadaşlar sipariş verdiğim sandisk cruzer contour 4GB flsah belleğimi bugün aldım.bildiğiniz gibi kapağı yok ve sürgülü ama 1 saat uğraştım kasaya takamadım belleği...klavuzda gösterdiği gibi geri sürüp ilk konumuna getirince konnektör çıkıyor fakat bilgisayardaki USB portuna takmak için ittirince ucu içinde arkasında tuan bi mekanizma yokmuş gibi içine kaçıyo bu yüzden bi türlü takamadım.bunu kullanmanın başka bir yolumu var,benmi özürlüyüm yada aletmi mekanik olarak bozuk :D bu arada geri sürünce içine kaççak yeri olmuyor uzatma kablosuyla test ettim yazma 17,5 okuma 25 mb/sn çıktı 700mblık tek filmi taşıyarak hesapladım gayet iyi bence ama takamıyorum normal olarak :_(
Hakkında
Meslek: Finans
Forum İmzası:
Ryzen R9 5900X ** MSI Meg X570 Ace ** G.Skill 32 gb 3.600 mhz DDR4 ** Palit RTX3080 GAMINGPRO OC ** Asus XG35VQ Monitör ** Creative Sound Blaster AE 5 ** Asus ROG Thor 850W ** NZXT Kraken X62 ** Logitech Z623 ** Asus Rog Claymore / Pugio **
Forum İkinci El İmzası:
Ryzen R5 5600X ** MSI Meg X570 Ace ** G.Skill 32 gb 3.600 mhz DDR4 ** Palit RTX3080 GAMINGPRO OC ** Asus XG35VQ Monitör ** Creative Sound Blaster AE 5 ** Asus ROG Thor 850W ** NZXT Kraken X62 ** Logitech Z623 ** Asus Rog Claymore / Pugio **
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
iphone
TV
LG
Ses Sistemi
Creative
Tablet
ipad
İşlemci
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 947
İkinci El Bölümü Mesajları: 96
Konularının görüntülenme sayısı: 25.551 (Bu ay: 340)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 90 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Finans Forumları
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.