Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 PRO | ANA KONU (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.822
Cevap
287
Favori
1.311.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapitalistlik mavalı ben okudum...4 yıl önceki note 2 cihazım var çok memnunum bozulmazsa kolay kolay değiştirmem.Kaptalistlikten kasıt tüketici odaklı olmaktan çıkıp ticari odaklı olmaya daha ağırlık vermeleri...zira dengede veya tüketicimsi durur genelde sony ve japon firmaları...eski saygınlıkları yok bilirsin ki...Ben konsolcuyum ama hiç bi zaman fps demedim hiç de kaygım olmadı...sadece oyun yapın bana oyun dedim hep hala doğru dürüst oyun yok...ps4 heyecanından ps3 de rdr mi bitirmeden verdiğime yanarım hala...laptopum var steamden full HL indirdim nostalji yapayım diye açmadı uyumsuzluk yaptı çözümü var ama uğraşmadım...sistemim bu...Tüketim manyaklığına ben salladım zaten sony iyi yapıyor ama ceremesini çekecek...Yeni aldık diyen bebeleri bilmem,iphonun kapalı sistemini ilk iphone da illet olup galaxy s almıştım...sonra note 2...üç beş sene arayla...karşıkinin kapasitesi ve bilgisiyle ilgili elinizde veri olması lazım bunu yazmanız için ama ortalama yani (vasat) zekalı ve okuma yazması olan bir insan sony nin mali durumu,işten çıkarmalar,kapatılan bölümler açıklanan zararlar ile çıkarım yapabilir...sony i sony den iyi bilemeyiz kendileri açıklıyor...kendini şu an tamamen playstationa dayamış bir elektronik firmasından bahsediyoruz...Tüm birimleri zarar açıklayan sadece fotoğraf sensörü ve konsoldan kar eden firma (ki yine bütüne yetmeyip zarar açıklanıyor) küçülmeye gidiyorsa işler iyi diyemeyiz...(sony i sony den iyi bilemeyiz)Apple akıllı telefon satamazsa batar...
    Ps yazmışsınız sayı belirtmeden bende 4 var keyif yok..1-2-3 olsa mümkün...hangi keyif?
    Her zaman söylediğim gibi dolu dolu oyun şöyle gerçek oyun yapsınlar neo meo dinlemez kafa göz dalarız alır oynarız...Ama ticaret yapacaklar diye markayı seviyoruz diye toz tutan alet sıkıntı yaratır evde...

Saygılar...

• Tartışmak isteyen devam etsinde ben şu anda kesin olarak bilinen ve forumda hala milletin ısrarla yazdığı yanlışları bir toparlayayım:

Sony'nin NEO Modunda oyun geliştirenlere yasakladıkları: (Bütün Neo bilgilerinin sızdığı yapımcılara verilen resmi dökümanda yazıyor.)

-Multiplayer oyunda bir tarafın dez avantajına sebep olacak performans farkı yasak yazıyor.Buradan birini 30 diğerini 60 FPS yapamazsın sonucu çıkıyor oyunun multiplayer bölümünde birisi 60FPS ise diğeride öyle olacak farkı çözünürlük ve detay belirleyecek.

-PS4 Neo logolu bir disk veya store çıkmayacak PS4 tek bir marka olacak aynı oyunlar,aynı store,aynı PSN.

-PS4 Neo'ya özel içerik çıkartmak yasak,oyunlarda Neo'ya özel sunucu açmak yasak.

-Sadece PS4 Neo'ya özel oyun çıkartmak yasak.

-Bir oyunun ortada sadece 1 tane versiyonu olduğu için normal PS4 üvey evlat muamelesi göremeyecek bu işin teknik kısmından anlayanların tahmini oyunu önce PS4'e geliştirip sonra Neo'da bildiğiniz PC gibi ayar yükseltecekler.Bu sayede normal PS4 üvey evlat muamelesi görmemiş olacak.

-PS4 çöp olacak demeden önce bu aletin neredeyse 40milyon sattığını biraz düz ticaret mantığıyla bakarsanız 40milyon müşteriyi çöpe atmanın firmanın intiharı olacağını tahmin edebilirsiniz o yüzden PS4'ün kendisine birşey olmayacağını her kaynak ısrarla anlatmaya çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinúviel -- 22 Nisan 2016; 23:55:46 >

• Multiplayer oyunlarda frame rate üstünlüğü mümkün değil bunun olması için Neo'nun PS4'ten %50 daha güçlü donanımla gelmesi lazım. Neo PS4 ile aynı mimariyi kullanıyor CPU aynı sadece az biraz overclock edilmiş, ram aynı tek fark güçlü GPU kullanılmış. Sızdırılan donanımın doğruluğunu bilmiyorum bu donanımla gelirse, olacak olan şudur; PS4 oyunları Medium grafik ayarında oynatıyorsa, Neo High'ta oynatacak belki bazı oyunlarda çözünürlük farkı olabilir başka da bir şey olmaz. Asıl bombayı Microsoft patlatacak adamların Xbox One ile itibarı yerle bir oldu konsol savaşını başlamadan kaybettiler şimdi işler daha farklı Neo'dan çok daha güçlü donanımla gelip Sony'nin liderliğini elinden alma şansları var. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. Artık exclusive oyun çıktığıda yok insanlar hangi konsol güçlüyse onu tercih edecekler tıpkı PS4'ü daha güçlü diye tercih ettikleri gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Tartışmak isteyen devam etsinde ben şu anda kesin olarak bilinen ve forumda hala milletin ısrarla yazdığı yanlışları bir toparlayayım:

Sony'nin NEO Modunda oyun geliştirenlere yasakladıkları: (Bütün Neo bilgilerinin sızdığı yapımcılara verilen resmi dökümanda yazıyor.)

-Multiplayer oyunda bir tarafın dez avantajına sebep olacak performans farkı yasak yazıyor.Buradan birini 30 diğerini 60 FPS yapamazsın sonucu çıkıyor oyunun multiplayer bölümünde ikiside birisi 60FPS ise diğeride öyle olacak farkı çözünürlük ve detay belirleyecek.

-PS4 Neo logolu bir disk veya store çıkmayacak PS4 tek bir marka olacak aynı oyunlar,aynı store,aynı PSN.

-PS4 Neo'ya özel içerik çıkartmak yasak,oyunlarda Neo'ya özel sunucu açmak yasak.

-Bir oyunun ortada sadece 1 tane versiyonu olduğu için normal PS4 üvey evlat muamelesi göremeyecek bu işin teknik kısmından anlayanların tahmini oyunu önce PS4'e geliştirip sonra Neo'da bildiğiniz PC gibi ayar yükseltecekler.Bu sayede normal PS4 üvey evlat muamelesi görmemiş olacak.

-PS4 çöp olacak demeden önce bu aletin neredeyse 40milyon sattığını biraz düz ticaret mantığıyla bakarsanız 40milyon müşteriyi çöpe atmanın firmanın intiharı olacağını tahmin edebilirsiniz o yüzden PS4'ün kendisine birşey olmayacağını her kaynak ısrarla anlatmaya çalışıyor.

Hocam güzel bilgiler vermişsiniz benimde yanlış bildiğim fps farkı olacağı konusuydu. Millet öyle bir tedirgin hale geldiki ben dahil ps4 bitti algısı oluştu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PS4 belki ölmeyecek fakat (arka planda kalacak) Şu forumda her 100 ps4 sahibinden 90'ı Neo ya geçiş yapacak.

Dünyada ise 40 milyon ps4 kullanıcısından 30 milyonu Neo'ya kesin dönüş yapacak.

Çünkü kimse düşük performansla oyun oynamak istemeyecek oynasa bile içinde sürekli bir düşünce olacak aklı neo'da olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-İ-E_SN

PS4 belki ölmeyecek fakat (arka planda kalacak) Şu forumda her 100 ps4 sahibinden 90'ı Neo ya geçiş yapacak.

Dünyada ise 40 milyon ps4 kullanıcısından 30 milyonu Neo'ya kesin dönüş yapacak.

Çünkü kimse düşük performansla oyun oynamak istemeyecek oynasa bile içinde sürekli bir düşünce olacak aklı neo'da olacak.

Tam bunun üstüne microsoft bir konsol çıkarıyormuş birde

• Temsili Sony ve Microsoft konsol savaşı

• quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Tartışmak isteyen devam etsinde ben şu anda kesin olarak bilinen ve forumda hala milletin ısrarla yazdığı yanlışları bir toparlayayım:

-Multiplayer oyunda bir tarafın dez avantajına sebep olacak performans farkı yasak yazıyor.Buradan birini 30 diğerini 60 FPS yapamazsın sonucu çıkıyor oyunun multiplayer bölümünde birisi 60FPS ise diğeride öyle olacak farkı çözünürlük ve detay belirleyecek.

Hangi nesilde bu var ? Görünen köy kılavuz istemez. Şimdi gitsin bakalım millet ps4 te witcher 3 oynasın. Kimse oynamaz. Neo, witcher 3 ü ps4 den çok daha iyi oynatacaktır. Tüm oyunlar için oyle diyebiliriz. Multiplayer zaten kac tane başyapıt var ? Veya exc olup multisinde durum eşit olur hikaye yine farklı performansta olacaktır. Exc de ps4 60fps high, neo 60fps ultra gibi bir durum olursa -ki olacak gibi- bu işin hiç bir tutulur yanı yok. Konsolculuğu öldürmek budur.

• yahu bu neo duyurulacakta piyasaya çıkıcakta ozmana kadar ne yapıcam ben zaten 360sattıktan sonra oyunsuz kaldım ps4 alma arifesindeyken bütün keyfim kaçtı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

O değilde şimdi xbox çıkıp derseki"" ey sony sen şerefsizlik yapıyorsun sana para verenleri konsol mantığının dışına çıkıp kazıklıyorsun ben zamanı gelmeden yeni konsol çıkarmayacağım"" bunu derse milenyumun delikanlılığını yapar belki bu nesilde xbox geri kalmaya devam eder ama gelecek nesilde pazarı domine eder net

Not=oyun hayatına ps3 ve kısmen pc ile devam eden biriyim hiç xboxım olmadı aksine ps2 ve ps1 de çok kullandım kimsenin fanı değilim cebime hangisi uyarsa bende ona uyarım

konsol yükseltme konusunu ilk açan xbox dı zaten yeni xbox düşünüyoruz vs. daha ps tarafında hiçbir şey yokken haberler dolanıyordu markaların bu pazarlama ve satış stratejisidir şuan için ps4 zaten piyasada lider xbox one geride halihazırda eğer sony neo yu çıkaracaksa ki çıkaracak bu xbox one ın daha çok işine gelir sony yaptı bizde yapıyoruz deyip neo seviyesinde bir xbox ı hiç tepki çekmeden çıkarırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 23 Nisan 2016; 0:50:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Bunların yaptığı şunun gibi bişey ortada otoban yok adam 400 450 500/h hız yapan otomobil üretme derdinde. Ortada adam gibi oyun yok dertleri konsol tokuşturmak

Tek sebebi var; kalitesiz ve sorgulamayan tüketici kitlesi.
  • Abi o %50 geow4 ile uncharted4'ü karşılaştırdığında kendini gösterir. Yoksa konsol goygoyu yapmayan, iki konsoluda görmüş olan kime sorsan multiplatform oyunlarda (ki bu her çıkan 10 oyundan 9u demek) ps4 ile xboxone arasında bırak %50yi %5 fark dahi olmadığını söyler... Bunu savunmuyorum ama e nihayetinde bir fark var ve kullanan bi şekilde kullanıyor bu farkı...

PC'de ise binlerce konfigürasyon var tabi ama hepsininde maliyeti farklı. Aynı fiyata toplanan sistemlerin arasında olan performans farkının, aşağı yukarı aynı maliyete satılması beklenen Ps4 vs Neo arasındaki fark kadar olacağını sanmıyorum. İster PC olsun, ister PS, ister dreamcast, iş multiye geldimi 20 fpslerde gezen bi performansın 60 ve üzeri fps değeri olan performanslar ile beraber yürümesinin hiçbir şekilde imkanı yok. Oyun ister BF olsun ister tetris...

PS4 ile Neo arasında tabiki uçurum olmayacak. Kimse ps3-ps4 donanım farkı beklemiyor ama Sony hafif diye geçiştirilebilecek bi fark içinde pazarı domine etmiş ürününü 2. plana atıp donanım güncel yeni bir modele geçmez... Tabiki göreceli bi kavramdır ama PS4'ün 8 çekirdekli mimarisinde 1.6Ghz ile 2.1ghz arasındaki hız farkı, 2.5 katına çıkan gpu flops ve %24 artış gösteren ram bant genişliğini ben hafif olarak nitelendirmem açıkçası :)

@tinuvel

ensar hocam ben bilmediğim ve bu geliştiriclere gönderilen şeyleri takip etmediğim bikaç soru sorcam.

diyelim multiplayerda performans farkı yasak. diyelim ben ps4 sahibiydim çatışması bol sahnelerde 20 fpslere düşecek şekilde bf4 multi veya xyzabc adlı oyunun multisini oynuyordum, daha güçlü diye çıkınca neo aldım. neoda oyunun özellikle ps4deki gibi 20 fpsnin altına düşmesi için özel çaba mı sarfedecek sony ve oyun geliştiricileri? Yani "bu oyun aslında neoda 60 fps çok rahat çalışabilir ama biz ps4 ile fark olmasın diye bilerek çatışmalarda 20 fps'nin altına düşmesi için özel olarak programladık" mı diyecekler? Bu saçma olmaz mı?

ikincisi neo exclusive olmayacak deniyor. Malum No mans sky, mirrors edge 2, elite dangerous gibi neo için adı geçen vr oyunlarının ps4de vr ile çalışması herkesin bildiği gibi imkansız. Haliyle gelen bu oyunlar, "VR özelliği sadece neo ile çalışır" gibisinden bi açıklama ile çıktığında bu neoya özel içerik kategorisine girmeyecek mi? Ve en önemlisi neo için bu arttırılmış performansı kullanan hiç mi yeni VR ip yapmayacaklar? "Bu oyun çok iyi oldu ps4de vr ile çalışmaz o zaman neo içinde yapmayalım bunu. Biz yine ps1 kalitesindeki vr oyunlarına devam edelim" mi diyecekler? Yani eski modelin gücü düşük diye kendi ürettikleri daha güçlü modelin performansını isteyerek kullanmayacaklar mı? Buda saçma değil mi?

son sorumda iki konsolunda aynı mimariye sahip olduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda, oyunu ps4e geliştirip neo için grafikleri, textureleri ve çözünürlüğü yükseltmek ile oyunu neoya geliştirip ps4 için grafikleri, textureleri ve çözünürlüğü downgrade etmek arasında ne fark vardır? Eğer oyunlar neo için yükseltilecek ise e nihayetinde elde kalan downgradeli ps4 oyunu değilmidir? Bir firma, oyunların daha yüksek versionlarını oynatan yeni ve daha güçlü bir cihaz üreterek, downgradeli oyunları oynatmak zorunda kalan daha güçsüz olan eski konsolu otomatik olarak 2. plana atmış olmaz mı?

Sony yeni çıkaracağı, milyonlarca dolar harcadığı, haliyle eskisi ile olan farkını gösterip, tüm dünyaya pazarlama amacında olup, her anlamda kar elde etmek istediği konsolu bu kadar gömmez, eski model ile performans farkı olmasın diye yeni modelin performansı bilerek düşük tutacak kadar küçük düşürücü durumda bırakmaz konsolunu gibi geliyor bana Sadece sony değil hiçbi firma çıkardığı yeni model ürünü için yapmaz böyle birşeyi... Bana öyle geliyorki bu haberler tamamen neo piyasaya sürülene kadar millet ps4'ünü satmasın yada ps4 almaktan caymasın diye çıkarılıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 23 Nisan 2016; 4:10:39 >

• Evet beyler Neo'nun tasarımı belli oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 23 Nisan 2016; 1:32:05 >
  • Ps4ü hemen gömme abi.Bf cod gibi oyunlar zaten 60fps çıkıyor ps4de.Neo çıkınca ps4 otomatikman 20fps ye düşmeyecek.Firmalar haksız rekabet yaratıp 40m satmış platformun kullanıcılarını isyan ettirip kendi ayağına sıkmayacak kadar kurnaz.Zaten sony böyle birşeye izin vermez en başta.Işıklandırma daha iyi olur efektler daha yoğun kullanılır AA yükseltilir vs eklenir ama neo kullananları maç başlamadan galip ilan eden mekanikler gelmez,ben bundan adım gibi eminim.

Single oyunlarda fps farkı olabilir,mesela witcherı 60fps oynayabilirsin oyun tecrübesinede çok büyük etki etmez aslında.Hem 60fps yapıp hemde pc seviyesinde grafiğede abanamazlar 400$lık konsolun nefesi kesilir.Sen rakamlara takılma gerçekten çok ciddi bir upgrade değil bu.Oyun tecrübesini iyileştirirmi iyileştirir,görsel keyfi artırır ama hepsi bu.

• Gömmüyorum abi sadece sony deil, hangi firma, hangi ürününde , ne zaman bi donanım güncellemesi yapıp yeni bir model tanıtsa bunlar oluyor. Ben istisnaya hiç denk gelmedim. Zaten dur daha e3 de upgrade edilebilen xboxı tanıttıklarında one'ı gömücez Zaten neodan sonra xboxone bence iyice el konsolu gibi kalıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 23 Nisan 2016; 1:42:29 >
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Bunlardan her şey beklenir aaah ah samsung lg gibi büyük bir firma da konsol işine girse de meydan bu kadar boş kalmasa

• Simdi bu neo da çıktığında kapış kapış satılır 2 yıl sonra ps5 çıkar sonra her sene bir ps görürüz , kusura bakmasın ama neo meo alacak değilim iki yıldır driveclub ve until dawn dışında benim tarzım hiç bir oyun görmedim çöp gibi toz içinde duruyor cihaz hal bu ki ps3 ü gran turismo icin almıştım , ps4 içinde çıkar umudu ile aldık ne oldu boom

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Bir de bu üye gibi ne dediğinin farkında olmayanlar var. Adam hem grafik fetişistliğinden dem vurmuş, hem de grafik güncellemesi gelecek konsolu savunmuş. Yetmemiş sırf grafik güncellemesi gelecek konsola fikren karşı çıkan bizim gibi kullanıcılara da ateş püskürmüş. Genç arkadaş daha ne dediğinin farkında değil.

Ayrıca oyun oynarken zevk almanızı etkileyen en önemli unsurlardan birisi tabiki grafiktir ama şu an için PS3'te bile halen zevk alabileceğiniz düzeyde çok kaliteli yapımlar var ve bunun için kimse grafikleri dert etmiyor. PC'deki bağımsız geliştiricilerin yaptığı oyunların grafiklerine falan hiç girmiyorum ama bakıyorsunuz en çok satan oyunlar yine bunlar. Evet grafikler önemli, atmosferi çok olumlu etkiliyor ama her şey grafik değil...

Ben yeni konsolu karşı çıkmıyorum desteklemiyorum da... konsolları takmıyorum diyelim.
    Sadece Sony'nin teknolojiyi yakalamak için PS4 çıktıktan daha 3-4 yıl sonra gibi bir "Neo" versiyonunu çıkarma gerekliliğini görmesine gülüyorum
    Artık konsolun ne anlamı kalıyor ki? PS4 daha çıkalı 3 yıl olmadı oyunları 1080p 60FPS'de oynamakla zorluk çekiyor. Konsolun PC'ye tek olan avantajı bir sistem alıp kafan rahat rahat oyun oyanayabilmekti ama o da kalmadı artık, konsolların bu bakımdan PC'den farklı kalmadı.

Ben bilgisayar oyunları baya uzun bir süredir oynamıyorum ama imzamdaki sistemi ben 2012 yılında dolar kuru 1.8 civarındayken 2000TL civarına toplamıştım ve en son GTA V'yi ve MGSV The Phantom Pain'i en yüksek ayarlara yakın 1080p 60FPS'de oynuyorumdum. He tamam sistemi kendim kurdum, bir seviyeye kadar sisteme donanımsal ve yazılımsal olarak bakım yaptım, konsoldan biraz daha fazla özen isteyebilir PC, ama en azından yeni oyunları iyi bir grafik ve çözünürlük kalitede oynamak için yeni bir sisteme para vermek zorunda kalmadım. Yatırımı mı adam gibi bir kez yaptım ve bir daha takmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 23 Nisan 2016; 4:50:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 5150 III

Abi o %50 geow4 ile uncharted4'ü karşılaştırdığında kendini gösterir. Yoksa konsol goygoyu yapmayan, iki konsoluda görmüş olan kime sorsan multiplatform oyunlarda (ki bu her çıkan 10 oyundan 9u demek) ps4 ile xboxone arasında bırak %50yi %5 fark dahi olmadığını söyler... Bunu savunmuyorum ama e nihayetinde bir fark var ve kullanan bi şekilde kullanıyor bu farkı...

PC'de ise binlerce konfigürasyon var tabi ama hepsininde maliyeti farklı. Aynı fiyata toplanan sistemlerin arasında olan performans farkının, aşağı yukarı aynı maliyete satılması beklenen Ps4 vs Neo arasındaki fark kadar olacağını sanmıyorum. İster PC olsun, ister PS, ister dreamcast, iş multiye geldimi 20 fpslerde gezen bi performansın 60 ve üzeri fps değeri olan performanslar ile beraber yürümesinin hiçbir şekilde imkanı yok. Oyun ister BF olsun ister tetris...

PS4 ile Neo arasında tabiki uçurum olmayacak. Kimse ps3-ps4 donanım farkı beklemiyor ama Sony hafif diye geçiştirilebilecek bi fark içinde pazarı domine etmiş ürününü 2. plana atıp donanım güncel yeni bir modele geçmez... Tabiki göreceli bi kavramdır ama PS4'ün 8 çekirdekli mimarisinde 1.6Ghz ile 2.1ghz arasındaki hız farkı, 2.5 katına çıkan gpu flops ve %24 artış gösteren ram bant genişliğini ben hafif olarak nitelendirmem açıkçası :)

@tinuvel

ensar hocam ben bilmediğim ve bu geliştiriclere gönderilen şeyleri takip etmediğim bikaç soru sorcam.

diyelim multiplayerda performans farkı yasak. diyelim ben ps4 sahibiydim çatışması bol sahnelerde 20 fpslere düşecek şekilde bf4 multi veya xyzabc adlı oyunun multisini oynuyordum, daha güçlü diye çıkınca neo aldım. neoda oyunun özellikle ps4deki gibi 20 fpsnin altına düşmesi için özel çaba mı sarfedecek sony ve oyun geliştiricileri? Yani "bu oyun aslında neoda 60 fps çok rahat çalışabilir ama biz ps4 ile fark olmasın diye bilerek çatışmalarda 20 fps'nin altına düşmesi için özel olarak programladık" mı diyecekler? Bu saçma olmaz mı?

ikincisi neo exclusive olmayacak deniyor. Malum No mans sky, mirrors edge 2, elite dangerous gibi neo için adı geçen vr oyunlarının ps4de vr ile çalışması herkesin bildiği gibi imkansız. Haliyle gelen bu oyunlar, "VR özelliği sadece neo ile çalışır" gibisinden bi açıklama ile çıktığında bu neoya özel içerik kategorisine girmeyecek mi? Ve en önemlisi neo için bu arttırılmış performansı kullanan hiç mi yeni VR ip yapmayacaklar? "Bu oyun çok iyi oldu ps4de vr ile çalışmaz o zaman neo içinde yapmayalım bunu. Biz yine ps1 kalitesindeki vr oyunlarına devam edelim" mi diyecekler? Yani eski modelin gücü düşük diye kendi ürettikleri daha güçlü modelin performansını isteyerek kullanmayacaklar mı? Buda saçma değil mi?

son sorumda iki konsolunda aynı mimariye sahip olduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda, oyunu ps4e geliştirip neo için grafikleri, textureleri ve çözünürlüğü yükseltmek ile oyunu neoya geliştirip ps4 için grafikleri, textureleri ve çözünürlüğü downgrade etmek arasında ne fark vardır? Eğer oyunlar neo için yükseltilecek ise e nihayetinde elde kalan downgradeli ps4 oyunu değilmidir? Bir firma, oyunların daha yüksek versionlarını oynatan yeni ve daha güçlü bir cihaz üreterek, downgradeli oyunları oynatmak zorunda kalan daha güçsüz olan eski konsolu otomatik olarak 2. plana atmış olmaz mı?

Sony yeni çıkaracağı, milyonlarca dolar harcadığı, haliyle eskisi ile olan farkını gösterip, tüm dünyaya pazarlama amacında olup, her anlamda kar elde etmek istediği konsolu bu kadar gömmez, eski model ile performans farkı olmasın diye yeni modelin performansı bilerek düşük tutacak kadar küçük düşürücü durumda bırakmaz konsolunu gibi geliyor bana Sadece sony değil hiçbi firma çıkardığı yeni model ürünü için yapmaz böyle birşeyi... Bana öyle geliyorki bu haberler tamamen neo piyasaya sürülene kadar millet ps4'ünü satmasın yada ps4 almaktan caymasın diye çıkarılıyor...

Başta Giantbomb ve Eurogamer yapımcılara giden dökümanları bizzat gördü orada "multiplayer oyunlarda haksızlık doğurmayacak" temalı bir madde varmış.Multiplayerda 60FPS'yi yakalayabiliyorlar ve uzun bir süre daha 900p/60FPS trendi devam eder ona güç yetiyor burada bilinmeyen ne kadar ayar kısacağı 60FPS tutsun diye AA'dan uzak çiziminden kaplamalardan ne kadar fedakarlık yapılacak PS4 versiyonunda bunu kimse bilmiyor.

Neo için exc oyunu bırakın içerik bile çıkmayacak bu da yine dökümanda net şekilde belirtilmiş.PSVR sonuçta 35milyonluk PS4 kullanıcısı içinde çıkacak ama çok büyük ihtimalle PSVR'ı eninde sonunda "Better with PS4 Neo" şeklinde satacaklar.Ama PSVR'da da aynı şey geçerli artık çamur gibi mi görünür onu ben bilemem ama PS4'e de tüm VR oyunları çıkacak.

Oyunu önce PS4'ün son damlasına kadar geliştirmekle,Neo'nun son damlasına kadar geliştirip sonra PS4'e düşürmek arasında ciddi bir fark var çünkü PS4'e önce geliştirilirse "safe bet" olacak yani sonradan bir aksilik olması beklenmedik performans düşüşü yaşanan bir sahnenin önüne geçilecek.Fakat önce Neo'ya geliştirilirse illaki bir oyunun bir bölümünde belki ufak belki büyük atlanan bir optimizasyon sorunu olacak ki bu da ne kadar ufak olursa olsun tepki çekmeye yeter zaten.

Bizzat dökümanları görenlerin bile ikna olamadıkları şeyler çok resmi tanıtım gelene kadarda kimse tamamen tatmin olmayacak gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Bunlardan her şey beklenir aaah ah samsung lg gibi büyük bir firma da konsol işine girse de meydan bu kadar boş kalmasa

sam ve lg konsol işine girerse konsolla 6 ayda bir yenilenir.Dünyayı tüketim toplumuna dönüştüren korelilerdir biraz mantıklı konuşun.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.