Şimdi Ara

PlayStation 4.5 iddiaları güçleniyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
2.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • By..Emre kullanıcısına yanıt
    oyunlar mevcut ps4 e de gelir.. ama şöyle bir sıkıntı var.. sony insanlara yeni konsol aldırmak için firmalarla anlaşıp optimize özürlü oyunlar çıkarttırabilir mevcut ps4 e.. mesela bir call of duty oyunu çıkar.. yeni konsolda 1080 p 60 fps de sıkıntısız çalışır.. ama mevcut ps4 e de aynı oyun çıkar bu defa 1080p 15-20 fps de oyun dona dona oynarsın
  • Bence yeni konsol yerine PS4'e gelen büyük bir güncelleme ile 4K desteği gelecek. PS4 henüz kanatlarını açmadı Sony bizi çok şaşırtacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k ps4 gelirse ne olacak biliyormusunuz ne olacagini ben soyleyim last of us gow 3 hepsini ama hepsini 4k deneyimleyeceksiniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080p 60 fps standart olsun artık, yeter bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-İ-E_SN

Bence yeni konsol yerine PS4'e gelen büyük bir güncelleme ile 4K desteği gelecek. PS4 henüz kanatlarını açmadı Sony bizi çok şaşırtacak.

Ciddi ciddi mevcut konsolun sadece bir güncelleme ile 4k da oyun oynatacağını düşünüyor musun hocam? 4k da sadece 30fps de çalıştıracak bir konsol rahat 3000TL eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4spenox -- 24 Mart 2016; 23:49:15 >
  • Bende de ps4 var konsol sahipleri niye tepki gösteriyor.Bu kadar satmış bir konsola oyun desteği kesilmez.Yani bizim oyun deneyimimizi etkileyen bir şey yok sadece bu güçlü konsolları alanlar daha iyi grafiklerle oyun oynayacaklar ki hakları çünkü daha fazla para verecekler.Arkadaşlar 2016 yılındayız teknolojinin sürekli geliştiği bir dönemde bir konsolun ömrü artık 7 yıl olamaz o eskide kaldı.Yani siz ps4 aldınız diye 2020 yılında insanlar 30 fpsde oyun oynamak zorunda değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: akengin69

Bende de ps4 var konsol sahipleri niye tepki gösteriyor.Bu kadar satmış bir konsola oyun desteği kesilmez.Yani bizim oyun deneyimimizi etkileyen bir şey yok sadece bu güçlü konsolları alanlar daha iyi grafiklerle oyun oynayacaklar ki hakları çünkü daha fazla para verecekler.Arkadaşlar 2016 yılındayız teknolojinin sürekli geliştiği bir dönemde bir konsolun ömrü artık 7 yıl olamaz o eskide kaldı.Yani siz ps4 aldınız diye 2020 yılında insanlar 30 fpsde oyun oynamak zorunda değil.

Benim bildiğim Sony sırf yeni konsol aldırmak için eski konsola yani mevcut ps4 e kötü optimize oyun çıkarır. Sonra daha iyisini istiyorsanız yenisini alın der

• Ben 4.5'i atlayip 5'e gecerim

• Indie oyunları 4K oynatır anca!

• Ben her iki tarafın(Sony ve Tüketici) gönlü olsun diye PS4.5'i bu konuşulan özelliklerle çıkarırdım. Fakat oyunlarıda şöyle yapılmasını isterdim;

-Oyun tek sürüm olarak çıkacak fakat 4.5 kullanıcıları HDD'ye ek dosyalarıda kuracak. Yani ben oyun CD'sini 4'te kullanırken arkadaşımın 4.5'ine takıp yüksek kalitede oynayabilmeliyim.-

Bu bahsettiğim sistemin bir benzeri Black Ops 2 de vardı. Yanlış hatırlamıyorsam Texturesleri HDD'ye kaydet diye olması lazımdı. Tabi bu sistem Blu-Ray sürücüsünün HDD'den yavaş olmasından kaynaklıydı. Datayı CD'den okumaktansa HDD'den okumak daha hızlı.

Şunu da yazayım da içim rahat etsin;iki adet kısa çizgi(-) arasında yazdığım fikrin mülkiyeti bana aittir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cangunner -- 25 Mart 2016; 0:16:06 >

• Zaten yeni nesil(artık eskimiş nesil oldular) konsolların kısa ömürlü olacağı belliydi, hızı düşürülmüş HD7870'den halliceydiler. Şu an 4K için 980ti SLI lazım ki onunla bile grafikleri sona falan dayayamazsınız, o da ayarları düşürerek... 3 jenerasyondur aynı GPU HD7970'i az overclock çekip 280x sonra da rami 4GB yapıp 380x diye pullayıp piyasaya süren(aynı işlemi tüm seriye uygalayan) AMD nin mevcut teknolojisini birkaç katı artırması lazım ki 4K oynatacak APUlardan bahsedebilelim... Maliyet konusunu hiç karıştırmıyorum.

• 4k da oynatacağını sanmıyorum 2k da 60 fps de çalıştırsa yeter de artar bence...

• Çözünürlük : 4K
    Grafik ayarları : Very low
    AA : Off

• 4k işin göz boyama kısmı.. yeni gelecek konsol şuanda 30 fps ve altında çalışan aaa oyunları 1080p 60 fps de çalıştıracaktır
  • Sonuçta ps4 de aktif olarak kullanılmaya devam edecek.

VR veya yüksek grafik meraklıları 4.5 alıp yoluna devam edebilir. Böylece 4 oyunları da bir nebze ucuzlar.
  • Yeni Teknolojiye Niye tepki gösteriyorlar Anlamış değilim.
    "Ama ben konsolu yeni aldım" Aldıysan aldın.
    Artık devir 4k devri ayrıca 4k için 980ti slı gereksiz.Ben gecen yıl gtx980 ile tüm oyunları 4k oynadım Mfxaa kısarak zaten 4k da doğal aa veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ygultekin82

Indie oyunları 4K oynatır anca!

buradaki en anlamlı yorum bence. PS4 sahibiyim ve PSN store steam gibi indie çöplüğüne döndü.
  • Haksızlık ediliyor gibi birçok oyun pc'sinden daha güçlü bir ürün playstation

• Konsollar,fiyat performans ürünleridir. Ben şahsen Ps6-Ps7 ye kadar AAA 4k-60fps oyun göreceğimizi düşünmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.