Şimdi Ara

PlayStation 4.5 iddiaları güçleniyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
2.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yav bu işin sonu mu var,konsolun adını pc yapın bitsin o zaman her 3 senede bir güncelleyeceksen?,
    Sony gibi bir firma 3 yıl sonra bu konsolun yetersiz kalacağını düşünemedi mi?
    3 sene sonrada 1080p 60 fps yetmiyor diyede bunun yerine başkasını çıkarırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lubuoguz

Yok daha neler. Ps4 ü 8bite cevirdiniz.

Arkadaşım bişeyi çevirdiğim yok. Sana şöyle izah edeyim. PS4de çifli Jaguar APU'sundan oluşturulan bir APU bulunur. Bu APU'da HD7870 in kırpılmış hali bir GPU bulunmaktadır, HD7870 1280 Stream işlemcisinden oluşur, PS4'de 1152 Steam işlemcisi hızları da biraz düşürülmüş(850Mhz) şekilde çalışır Xbox1'a hiç girmeyeyim orda durum daha da vahim. Her ne kadar oyunlar bu donanıma göre optimize edilse bile 1080P 60 FSP oyun oynatabilecek güçte değil, bu yüzden zaten konsollarda grafikler düşmekte. 4K da aynı performans için 1080P'nin 4 katı grafik gücü gerekir, kaldı ki aynı grafiklerle 4K oynatacak konsol ölü doğmuştur, kimse sadece çözünürlüğü arttı diye konsol almaz, grafik açıdan da eski nesile göre bişiler getirmek zorunda. Yani fazla dert etmeyin zira böyle bir donanım yok henüz, AMD öyle bir devrim yaparsa zaten oyun dünyası ihya olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Çıksında alalım. 4k yı pcde oynayabilmek için milyarlar ödüyoruz

Valla dedikleri kadar güçlü olacaksa Ona da milyarlar veririz merak etme :)

Kaç milyar verirsiniz bilmiyorum ama 10 bin lirayi geçer :)
  • Konsol ilk çıktığında yine forumda bu konuyu çok tartışmıştık. Çağın gerisindeki konsolu bize itelediler, konsolun donanımının yetersiz olduğunu şirketin yöneticileri yeni farkına varıyor. Bunlar nasıl yönetici, nasıl karar veriyorlar? Geleceği göremiyorlar mı, konsol çıktığında 4K'nın popülerleştiği bir dönemde bırakın 4K oyun oynamayı daha 4K video oynatamayan bir konsolu piyasaya sürmek çok büyük hataydı. Bu hatayı 36 milyonun üstünde sattıktan sonra farketmek daha da büyük bir hata, bu kadar satmış bir cihazın yenisini 2 sene sonra çıkarmak nedir? (2013 Aralık'ta Avrupa'ya geldi, 2014 diyebiliriz.) Yok PS4'e olan destek kesilmeyecek vs. O zaman PC alsaydık daha iyiydi, o da eskiye desteği kemeden yeni parçalar çıkıyor sürekli. Playstation 4'e para ver 4.5 'a para ver multiplayer için para ver, oyunlara tonla para ver. Mesela bir telefon aldığımızda bir süre sonra yenisinin çıkacağını biliriz ve dert etmeyiz ama konsolun mantığı PS1'den beri 6-7 sene en güncel cihaz olur, bir sonraki çıktığında 6-7 sene geçmiş olur ama 3 sene daha son oyunlar çıkmaya devam eder, yani 10 sene tam destek verilir. İlk dört konsolda bunu böyle yapıyorsun beşinci konsolu iki sene sonra yenisini çıkarıyorsun, politikanı değiştireceksen bunu kullanıcılarla paylaşman gerekirdi, birçok kullanıcı bunu göz önünde tutarak satın aldı o konsolu. Mesela her sene Eylül ayında yeni iPhone gelir kullanıcı bunu bilir. Adının 4.5 oluşu vs hikaye, güya bizi mi kandırıyor yeni nesil çıkmıyor bak adı 4.5 adında 4 var aaa tamam bu bizimkinden, deyip kanacağız öyle mi?

Eğer gerçekten bu 4.5 çıkacaksa Sony şunu yapabilirki 36 milyon kullanıcı için böyle birşeyi göze almaz. Playstation 4'ü geri getir az bi farkla Playstation 4.5'a geç. Yoksa işi zor. PSN'de verdikleri oyunlardan, serverların sürekli takılmasına, yıllardır çözülemeyen kredi kartı hatlarına ve sayılabilcek bir sürü hataya rağmen bu konsol 36 milyon sattı. Az da olsa teknoloji takip eden ve anlayanların bir sonraki nesilde Sony tercih edeceğini sanmıyorum. Laptop bölümünde, mobil bölümde, kamera bölümünde vs birsürü hatalar yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar, zaten bölümlerini de tek tek kapatıyorlar veya satıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 25 Mart 2016; 15:37:05 >

• Sony 4k oynatan bir konsol çıkarmak zorunda artık. 4k televizyonlar bir yana 4k filmlerde çıkarmaya başladı.

• Haklısın hemen bağdat caddesine çıkıp lgbt leri de toplayıp eylem yapalım.

• Çok fazla heveslenmeyin. E3 gösterir herşeyi.

• Öyle buçuklu muçuklu bişey değil de şöyle R9 Fury GPU'lu bir konsol çıkarsınlar, basalım parayı.
  • ister ps 4.5 olsun ister ps 5, madem ki konsolların güncel kalma ömürleri 3-4 seneye indi; burada önemli olan artık tam geriye uyumluluktur bence. Eğer sony de microsoft ta ,ki xbox one ile bence bunun adımını attı, 3 senede bir 400 dolarlık bir konsol masrafı insanları çok rahatsız etmeyecektir. Eğer bunu biz oyunculara doğru olarak sunabilirlerse gerçekten çok kaliteli yapımlar bizleri bekliyor olacaktır.

• Ya hala 4K çıkacağını sana akıllılar var çok garip ya abi sizin 4K çözünürlüğü stabil fps de oynatmanın maliyetinden haberiniz varmı ? PC kullananlar hangi oyunu kaç paralık pc de 4K oynuyor ? Yada şöyle soruyim siz bir konsolu 2500-3000 TL den satılacağına inanıyormusunuz ? Bu dediğim fiyata bile 4K low ayarlarda oyun açar anca konsol haberiniz olsun

Ps4 slim geliyor yanına bide VR edition paket gibi zımbırtı çıkarırlar olur biter

• Ayda yilda bi ps alalim dedik adam gibi oyun çıkmadan 4.5 çıkartıyolar ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatz

Öyle buçuklu muçuklu bişey değil de şöyle R9 Fury GPU'lu bir konsol çıkarsınlar, basalım parayı.

gtx titan quad sli bağlasalar yine basmam yine basmam. Konsolun mantığına aykırı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master of darkness -- 25 Mart 2016; 20:26:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

quote:

Orijinalden alıntı: streetfigter82

4k gelicek kimse yırtınmasın..Sen de her sene yeni cep telefonu alıyorsun ama.Bende yeni teknoloji istiyorum..
    4k 60 fps şuan için pcde bile zor..3 way 980 ti ile anca

Ben almiyorum kaz gibi yolunmaya da niyetim yok. Ps 4 cikali 3 yil oluyor onu bile 2 hadta once aldim. Teknol9ji yeterli.

Alma o zaman devam et zorlamı aldırıyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

quote:

4k gelicek kimse yırtınmasın..Sen de her sene yeni cep telefonu alıyorsun ama.Bende yeni teknoloji istiyorum..
    4k 60 fps şuan için pcde bile zor..3 way 980 ti ile anca

Ben almiyorum kaz gibi yolunmaya da niyetim yok. Ps 4 cikali 3 yil oluyor onu bile 2 hadta once aldim. Teknol9ji yeterli.

Alma o zaman devam et zorlamı aldırıyorlar

Zorla aldiriyorlar tabii. Ozellikle grafikleri bilerek daha dusurup oyun destegini kesiyorlar. Oyle emrivaki yapmasinlar isterlerse ps 4.01 cikarsinlar banane

• http://youtu.be/qgarWgGeC1A

Bu mesaja eklenen görseller:

PlayStation 4.5 iddiaları güçleniyor

Şu sistemle bazı oyunları ultra ve orta 2k 4k oynuyorum

Tüm ayarları açmaya gerek yok Antianalizinge de gerek yok zaten doğal Aa veriyor ve ps4 ü artık açmıyorum bile..Zaten yenisi çıksa bile pc ile devam..Tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streetfigter82 -- 26 Mart 2016; 0:36:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 60 FPS ve 4k aynı anda imkansız. Yani konsolun fiyatını uçurmaları gerekir ki bu sefer de çoğu kullanıcı bunu alamayacaktır. Zaten oyunları pahalı bir de konsol pahalı olursa ne anladım ben o işten. Bu son konsolların ömrü öncekilere göre epey kısa sürecek gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 26 Mart 2016; 0:53:39 >
  • Çıkarsa sony defteri kapanır bende. 36 milyon sattıkları o konsolu yeni nesillerde ki satışı 10 milyonu geçmez.
  • maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    Sizde abarttıkça abartmışsınız.
    Laptop bölümü üst üste gelen zararlardan dolayı satıldı.
    Şu an mobildende kâr a geçti sony,
    Kamera bölümü sensör satışlarıyla rekor kırıyor.
    Son çeyrekte 1.69 milyar dolar kâr açıkladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 26 Mart 2016; 10:22:29 >
  • PS4 çıkalı 27 ay oldu yani 2 yıl 3 ay.

• quote:

http://youtu.be/qgarWgGeC1A
    Bu mesaja eklenen görseller:
    PlayStation 4.5 iddiaları güçleniyor Şu sistemle bazı oyunları ultra ve orta 2k 4k oynuyorum Tüm ayarları açmaya gerek yok Antianalizinge de gerek yok zaten doğal Aa veriyor ve ps4 ü artık açmıyorum bile..Zaten yenisi çıksa bile pc ile devam..Tavsiye ederim

PS4 çok gürültülü çalışıyor. Masaüstü bile daha sessiz çalışıyor. PC ile oyun oynaması bir yana o donanımları konfigüre edebilmenin zevki bile bir başkadır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.