Şimdi Ara

Playstation 3 Corrupted Data Hatası ve Düzeltme Yöntemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
5
Favori
56.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazen yarım kalan bir yükleme işlemi, aniden kapatılan bir oyun ya da program, Playstation 3′ünüz diskinize yazma işlemini bitiremediği için, dosyaların bozulmasına neden olabilir ve sonucunda da, oyun save'lerinde ya da oyun yüklemelerinde corrupted data hatasını yaşamaya başlarız.

İşte Çözüm ;

Playstation 3′ümüzde bu işlemin ismi Restore File System‘dir.

Restore File System diskinizdeki bozulan dosyaları onarır.

Not: Recovery Menu‘de işlem yapacağınız zaman görüntü ayarlarınız otomatik olarak düşeceğinden, Playstation 3′ünüzü Scart , Hdmi ya da AV kablosu ile televizyonunuza bağlayınız.

1- Playstation 3′ünüz kapalı durumdayken, Power tuşuna Playstation 3′ünüz tekrar kapanana kadar basılı tutunuz.

2- Yeniden Playstation 3′ünüzün power tuşuna iki tane ard arda bip sesi duyana kadar basılı tutunuz. Sesi duyduktan sonra tuşu bırakınız.

3 - Aşağıdaki ekran karşınıza geldiğinde, Dual Shock 3‘ünüzü USB kablosuyla Playstation 3′ünüze bağlayıp,
    tuşuna basınız.

4- Ardından karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Restore File System seçeneğini seçerek tuşuna basınız.

5- Karşınıza gelen onay mesajında, Yes seçeneğini işaretleyerek tuşuna basınız.

6- Görüntü kaybolup, geri gelecektir. Ardından karşınıza gelen mesajı tuşuyla onaylayınız.

7- İşlem bitene kadar bekleyiniz.

8- İşlem tamamlanıp, konsolunuz normal şekilde açıldıktan sonra, corrupted data‘ların kaybolduğunu görebilirsiniz. Eğer bazı corrupted data‘lar hala sisteminizde yer alıyorsa, üzerine gelerek tuşuna basıp, açılan menüden Delete seçeneği ile silebilirsiniz.

Daha önce silemediğiniz corrupted data‘lar da bu işlemden sonra silinebilir hale gelecektir.

quote:

Açıklama alıntıdır.

Kaynak

Edit : Az önce yaptım ve yapmadan önce karşıma gelen yazıyı görünce hiç şaşırmadım , çünkü böyle bir yazı gelmesini bekliyordum. Makina , senkronizasyon yaparken , arkadaşlarımı yüklerken , kupaları yüklerken acayip bir şekilde kasılmalar yapıyordu.

Ama şimdi neye baksam hiçbir şekilde kasılma ve yavaşlama yapmadan hızlı bir şekilde açıyor.

Ekrana gelen mesaj ,

Sistem depolama alanındaki dosya sistemi bozuk ve geri yüklenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 25 Ocak 2013; 1:38:46 >

• ben bu sölediklerini biliyorum. bilgiler bilmeyenler icin iyi güzel de asil sorun su bozuk dosyalari silmesi iskence gibi 2gb lik bir dosyayi 20 dakikada siliyor. bu rakam 5 yada 10 gb olursa gerisini sen düsün....bunun bi caresi varmi?
  • Bu işlemde dosyalar silinmiyor, lost.dir diye bir klasörün içine taşınıyor ve gereksiz yer kaplıyor ama en azından rahatsız etmiyor
  • yazılanı yaptım yinede silinmedi
    Edit: tuşuna basıp silmeye bıraktım gidip bi yatsı namazı kıldım bi de banyo yaptım dönene kadar ancak silmiş buna şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drejtc -- 10 Mayıs 2013; 23:11:16 >
  • OYUNLAR SİLİNİYORMU ACABA ???
  • kaç saat bekletiyor bu öğlen 12 de başladım akşam 9 oldu hala lütfen bekleyin diyor ?
  • Selamlar.
    Geçen gün bu hatayla karşılaştım hatta öncesi de şöyle oldu;
    Gecenin bir yarısı uykumdan uyandım salonda aletin ışığı yanıyordu hayırdır diye TV'yi açtım. Otomatik sistem güncellemesi yapıyormuş. Neyse TV'yi kapattım yattım.
    Sabah aleti açtığımda sistem güncellemesi yapıldı, şu oyunlarda güncellemeler yapıldı falan filan diye bir sürü şey yazdı. Tamam dedim geçtim. Oyunlar içerisinde bir sürü dosya sistemi bozuk diye ikonlar vardı ama oyunlar da yerinde duruyordu. Sildim onları falan. Bu sefer de indirdiğim ama kurmadığım oyunlar kurulamamaya başladı. Neyse dedim onları da sildim bir daha indiririm dedim. Açtım Grid 2'yi oynamaya başladım birkaç yarış bitirdim. Sonra bir yerde oyun hatalı dedi ve oyun kapandı. Sonra oyunu tekrar açtım. Bir iki yarış daha geçtim yine aynı hatayı verdi kapandı. Ben de aleti kapattım koldan. Yeniden başlattığımda bu dosya sistemi bozuk hatasını aldım. Düzeltmesi saatler sürdü. 12 saatte %47 civarındaydı. Ben de TV izliyordum o iş görürken. Yatarken baktığımda siyah bir ekran gelmişti. Yani tamamlanamamıştı. Sistemi kapattım falan. Sabah güvenli modda geri yükleme yapayım bari dedim. Onda da hazırlanıyor bekleyin dedi birkaç saat. Onu da kapattım. Bu sefer güvenli modda PS3 sistemini geri yükledim. Tamamiyle format atıldı yani. Alet açıldı bu sefer. PSN' giriş yapayım dedim takıldı kaldı. Yine kapattım aleti, açtım. Tekrar bu hatayı verdi. %16'ya kadar hızla geldi. Sonrası çok yavaş şekilde ilerliyor kafayı yiyeceğim. HDD'yi de yeni almıştım. Elime aldım sanırım aleti...

• kanka şimdi ben de şu en son attıgın foto geliyor x e basıyorum yüklüyor sonra devamı yok restart yapması gerekıyor sistem duruyor oyle ekran gidiyor hdmi bi yardım edebilirsen sevinirim
  • 12 Saattir Hazırlanıyor Lütfen Bekleyiniz ... diyor 35 falan oyunum var normal mi ?
  • Selam yukarda dediklerinizin hepsini yaptım sistem geri yükleniyor sonra restart yapıyor aynı hatayı tekrar veriyor. bir türlü olmadı yapılacak başka bir şey varsa söylermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spiders_king

Selam yukarda dediklerinizin hepsini yaptım sistem geri yükleniyor sonra restart yapıyor aynı hatayı tekrar veriyor. bir türlü olmadı yapılacak başka bir şey varsa söylermisiniz.

Güvenli Mod'a girin ve oradan 2. seçeneği uygulayın.
  • Merhaba arkadaşlar, aynı sorunu yaşıyorum, ama PS tuşuna bastığımda sağ üstte kırmızı işaret çıkıyor. Bu nedenle bu sistem sorununu bir türlü çözemedim bir kaç saattir. Dual Shock 3 kullanmıyorum. Yan sanayi kablolu ve kablosuz iki joystick kullanıyorum. Baştaki ilk iki işlemi yaptım, fakat PS tuşuna basamadığım için sistem geri yüklemeye onay vermek zorunda kalıyorum, fakat sistem geri yükleme yaptıktan sonra tekrar bu sorun çıkıyor. Ne yapmam lazım arkadaşlar bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabutta Rövaşata -- 31 Aralık 2014; 16:34:51 >
  • Heavy Rain oynarken tam kayıt anında elektrikler kesildi ve save gitti.3 gündür de oynuyordum.Tekrar oynamak istemiyorum.Bu işlemleri yapsam save dosyasını kurtarabilir mi acaba
  • Merhaba benim ps3 slim kullaniyom "balatilamiyor uygun depolama alani bulunamadi" doyor yardimci olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tabutta Rövaşata

Merhaba arkadaşlar, aynı sorunu yaşıyorum, ama PS tuşuna bastığımda sağ üstte kırmızı işaret çıkıyor. Bu nedenle bu sistem sorununu bir türlü çözemedim bir kaç saattir. Dual Shock 3 kullanmıyorum. Yan sanayi kablolu ve kablosuz iki joystick kullanıyorum. Baştaki ilk iki işlemi yaptım, fakat PS tuşuna basamadığım için sistem geri yüklemeye onay vermek zorunda kalıyorum, fakat sistem geri yükleme yaptıktan sonra tekrar bu sorun çıkıyor. Ne yapmam lazım arkadaşlar bu durumda?

Aynı sorunu bende yaşıyorum,nedir çözümü?
  • Speed_Passion kullanıcısına yanıt
    çözüm ilk mesajda arkadaşın yazdıklarını yapmak, ama oyunların hepsi siliniyor.
  • quote:

çözüm ilk mesajda arkadaşın yazdıklarını yapmak, ama oyunların hepsi siliniyor.

Yazılanı da denedim fakat ondan sonraki :
    Hazırlanıyor...
    Lütfen bekleyin.
    Yazan ekrandan ileri gitmiyor belki 2 saat bekledim ama yok olmadı.
    Bu kadar uzun süren bir işlem mi bu yoksa başka bir problem mi var acaba?

• Speed_Passion kullanıcısına yanıt
    çok net hatırlayamıyorum, ama ben de ilk başta çok beklemiştim, sonra hatalı yaptığımı farkettim ve en baştan başladım.
  • quote:

çok net hatırlayamıyorum, ama ben de ilk başta çok beklemiştim, sonra hatalı yaptığımı farkettim ve en baştan başladım.

3 Kere denedim zannetmiyorum yanlış yaptığımı,hazırlanıyor ekranından ileri gitmiyor.
  • Dosya sistemi bozuk ve geri yüklenecek yazdı ve hemen halletti.Hiç bir save veya oyun dosyası da silinmedi Teşekkürler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.