DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
plakanın ikametgaha alınma zorunluluğu
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
57
Cevap
2
Favori
27.115
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Trafik ve Biz >> plakanın ikametgaha alınma zorunluluğu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      66 Mesaj
      09 Şubat 2010 20:35:44 Konu Sahibi
      Yeni aldığım otomobilimin plakasını ikametgahım farklı olduğu için değişitrmek zorundayım.Noterden ikametgah belgesi istediler.Her hangi bir adresi verme olayı bitti dediler .Şimdi istemediğim halde plakayı değiştirmek zorunda kalıyorum.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      2368 Mesaj
      09 Şubat 2010 20:42:58
      Aynı şehirde o kalktı diye biliyorum. İzmir de adresime göre Yenişehir Trafik müdürlüğünden plaka çıkarmam gerekirken, Narlıdere plakalı bir araç aldım ve mevcut adresimi beyan ederek aynı trafikten adıma aynı plakayla ruhsatı çıkardım.

|
      |

• Yarbay
      3887 Mesaj
      09 Şubat 2010 21:51:41
      e değiştir sende. nerde oturuyosan oranın plakasıyla gezeceksin bunda abes ne var yani??

|
      |

o araba alınır mı? bu araba satılır mı? ona bu kadar para verilir mi? bu araba o kadar etmezz... sen olsaydın ne alırdın, ben olsaydım nasıl satardım. yok benim arabam çok yakıyor, şu marka olsaymış daha iyiymiş... şu para olsun az yaksın çok kaçsın parçası vergisi ucuz olsun, hemen elden çıksın, yok sen delimisin ona kadar arabamı yoktu... EL AYA ÇIKTI, BİZDE HEP AYNI TATAVA...
    • Çavuş
      66 Mesaj
      09 Şubat 2010 21:56:45 Konu Sahibi
      Tanem nerelisin bilmiyorum ama sen istemediğin plakalı bir araca binmek istermisin.

|
      |

• Yarbay
      3887 Mesaj
      10 Şubat 2010 20:01:58
      valla güzel kardeşim, ben karabüklüyüm arabalarımın ikiside 78 plakalı. ki zaten başka plakalı araba alsam bile hemen değiştiririm.

sen nerelisin, nerde oturuyosun. hangi plakayı aldında beğenmedin?

o araba alınır mı? bu araba satılır mı? ona bu kadar para verilir mi? bu araba o kadar etmezz... sen olsaydın ne alırdın, ben olsaydım nasıl satardım. yok benim arabam çok yakıyor, şu marka olsaymış daha iyiymiş... şu para olsun az yaksın çok kaçsın parçası vergisi ucuz olsun, hemen elden çıksın, yok sen delimisin ona kadar arabamı yoktu... EL AYA ÇIKTI, BİZDE HEP AYNI TATAVA...
    • Yarbay
      2609 Mesaj
      10 Şubat 2010 20:16:44
      Yılbaşından sonra yeni kanuna göre ikametgah belgenizde neresi belirtilmiş ise oraya ait plaka almak zorundasınız yani 2. el bir araç aldıgınızda plakası aynı kalsın istiyorsanız noter satışını aracın plakasına ait ilde ikamet eden birinin üzerine yapmak zorundasınız benim başıma geldi o yüzden biliyorum boşu boşuna cebimden 110 lira çıkmış oldu

|
      |

• Yarbay
      2671 Mesaj
      10 Şubat 2010 21:30:39
      Bana şu plakayı versınler mezara kadar gezdırırım.

|
      |

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA BRC My11SATILDI

1996 Renault 9 Broadway
    • Yüzbaşı
      978 Mesaj
      10 Şubat 2010 21:42:53

|
      |

SeVmIşiM SeVdAnIn çOk öTeSiNdE....!!!

DH Tofaş Kuş Serisi Grubu
      2008//Fiat Linea 1.3 Multijet Active StiLL Paket//Mistik Gri
      ~ || ..DH Bazar Artizleri.. || ~
    • Yarbay
      14526 Mesaj
      11 Şubat 2010 00:06:04
      şuan için araç alıp satmıyorsak da değiştirmek zorundamıyız?
      ben farklı şehir plakası kullanıyorum araç satmayı düşünmüyorum ?

|
      |

• Yarbay
      10337 Mesaj
      11 Şubat 2010 06:08:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Sanmam.

|
      |
    • Yarbay
      5186 Mesaj
      11 Şubat 2010 07:40:33
      Bende değişmesin diye hep Keçiören adresi veriyorum ve geçen hafta aldığım araçta da yine Keçiören adresi verdim..Noter benden ikametgah istemedi !!

|
      |

Honda ACCORD 2.0 Executive 155 Hp
      İphone 6 Gold
    • Onbaşı
      27 Mesaj
      11 Şubat 2010 11:20:20
      ayrıca noterde şatış yapmak için ikametgah kağıdı almanıza gerek yoktur...
      İkametgah belgesini sıfır araç alırken trafik şubeleri istiyor...

T.C.Kimlik no bulunan kimliğinizle gittiğiniz takdirde onlar sizin ikametgahınızı görebiliyorlar ve yazıyorlar...
      Notere giderken Alıcı-Satıcı kimlikleri-vekaletname varsa vekaletname, Ruhsat-Vergi dairesinden Borcu yoktur kağıdı (yeşil beyaz kağıt) eğer rehin varsa trafikten rehin kaldırı yazısı...

Plaka aynı kalırsa 35.40-TL(Büyükşehir sınırları içerisinde olursa değişmesede olur)
      Plaka değişirse 47.20-TL

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Sizin bi değişiklik yapmanız gibi bi durumunuz yok gönül rahatlığıyla binebilirsiniz...

|
      |

• Binbaşı
      1987 Mesaj
      11 Şubat 2010 14:12:41
      0 araç alacağım. devlet memuruyum ve çalıştığım için ikametgahım farklı bir il ve ilçede. bense doğup büyüdüğüm ilin plakasını almak istiyorum. noterden babamın adına vekaletname aldım. babam doğup büyüdüğüm ilde ikamet ediyor. bu şekilde plakayı alabilir miyim? yoksa vekaletname olsa bile illa ben ikametgahımı tekrar doğup büyüdüğüm yere mi aldırmam mı gerekiyor?

.the shape of things to come, passacaglia, violence and variations, opera house theme.¹
      .Number Six: Life has a melody, Gaius. A rhythm of notes which become your existence once played in harmony with God's plan.²
    • Yarbay
      2609 Mesaj
      13 Şubat 2010 21:47:00
      quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzuncu

0 araç alacağım. devlet memuruyum ve çalıştığım için ikametgahım farklı bir il ve ilçede. bense doğup büyüdüğüm ilin plakasını almak istiyorum. noterden babamın adına vekaletname aldım. babam doğup büyüdüğüm ilde ikamet ediyor. bu şekilde plakayı alabilir miyim? yoksa vekaletname olsa bile illa ben ikametgahımı tekrar doğup büyüdüğüm yere mi aldırmam mı gerekiyor?

Araç kimin üzerine yapılacaksa ona ait belgeler ile gitmeniz gerekiyor yani istanbul ikamet ise ama siz izmir plaka istiyorsanız izmirden birinin üzerine yapmanız gerekiyor araç alım satım plaka vs işlerini vekalet ile oluyormu bilmiyorum ama olyorsada aracınız babanızın üzerine yapılır

|
      |

• Binbaşı
      1987 Mesaj
      17 Şubat 2010 00:54:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Alıntıları Göster

Araç kimin üzerine yapılacaksa ona ait belgeler ile gitmeniz gerekiyor yani istanbul ikamet ise ama siz izmir plaka istiyorsanız izmirden birinin üzerine yapmanız gerekiyor araç alım satım plaka vs işlerini vekalet ile oluyormu bilmiyorum ama olyorsada aracınız babanızın üzerine yapılır

araç benim üzerime yapılacak. peki şöyle olsa nasıl olur? : ikametgahımı , almak istediğim il'e aldırayım. böylece o ilin plakasını alayım. plakayı aldıktan sonra ikametgahımı tekrar şu an yaşadığım yere aldırayım. uğraştıracak ama mecbur kalacağım gibi.

|
      |

.the shape of things to come, passacaglia, violence and variations, opera house theme.¹
      .Number Six: Life has a melody, Gaius. A rhythm of notes which become your existence once played in harmony with God's plan.²
    • Çavuş
      63 Mesaj
      17 Şubat 2010 02:36:13
      quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

Bana şu plakayı versınler mezara kadar gezdırırım.

mezara kadar gezdirmenin sebebi nedir.
      yoksa
      hasktr mi tr mi?

|
      |

www.facebook.com/sametsekerfan
    • Binbaşı
      1667 Mesaj
      17 Şubat 2010 02:40:05
      peki öğrenciler için durum ne?. aynı anda iki ikametgah adresleri olabiliyor bneim bildiğim kadarı ile. istedikleri ikametgah adresine göre alabiliyorlar mı?

|
      |

havale yolu ile sattığım charlar.
      SURGEON(tibet serveri),SURGEON(pasific),illusionist, Shdwsamurai, C0ND0M(venus), Kensei, OpiaT, AngoriaN, BigStorm, SurreaL, MagicStorM, FlashMan, DarkSmoke, BigSensei, BlackLegenD, ShadowFirE, BlackRangeR, FireSlayeR, DarkSamurai, DarkSensei, DarkStroke, MaDClouD, DarkSoldieR, _DuTy_, KingDragoN, MadWinD, GhostSlayeR, DarkRaideR, Nel, NightLeoN, DarkBravE, NightStrokE, BraveDragoN, GoldenFisT, EyrioN, MadRaideR, MaDeviL, MadKinG(hera)
    • Yüzbaşı
      256 Mesaj
      17 Şubat 2010 11:08:38
      noter satısında kımlık paylasım sıstemındekıadresınız ne ıse o yazılmak zorunda

burada tek ıstısna ıkıncı ıkamet adresı olması

|
      |

emniyet kemeri hayat kurtarır.
    • Yüzbaşı
      266 Mesaj
      20 Mart 2010 21:17:15
      Arkadaşlar yeni araba aldım görev yaptığım il ve ikametgah sakarya, memleketim izmit..41 plaka yapmak istiyorum...ne yapmam gerekiyor..ben sık sık tayin oluyorum..sürekli plakamı değiştiricem..çözüm lütfen...

|
      |

• Binbaşı
      1300 Mesaj
      20 Mart 2010 22:23:39
      Kardeşime araba aldık geçen ay.
      İkametini nüfustan memlekete aldırdı. Arabanın satışını aldık plaka farklıydı plaka da değişti. Ama memleketimizin plakası oldu. Sonra ikameti tekrar çalıştığı yere aldırdı.

Yalnız noter satışını almadan adres değişikliği yapılması gerekiyor.

|
      |
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.