Şimdi Ara

plakanın ikametgaha alınma zorunluluğu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
2
Favori
46.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quinthox

arkadaslar benimde bir sorum olacak....annemin üzerine bir araç var...kendisi muğlaya taşındı....fakat araç hala 34 plklı...anladığım kadarı ile de değiştirmesi gerekmiyor...arac bende duruyor arada bir kullanıyorum...yani araç istanbulda...fakat ruhsat sahibi ikamet mugla...

şimdi sorum şu...bu aracı satmak istersek ikamet ve plaka farklılığından dolayı bir problem çıkarmı? bir de ben aracı kendi üzerime geçirmek istersem yani bir para alış verişi olmayacak, normal satış işlemlerinden farklı bir uygulaması varmı? tşk...

bir problem çıkacağını zannetmiyorum.çıkarsa bile aracın kayıtlı olduğu adres trafik tescilden 2 dk içinde güncellenebiliyor.sadece kimlik no ve plaka gerekli diye biliyorum.sadece çıkabilecek sorun şu olur: satılacağı zaman araç sahibinin size vekaletini göndermesi gerekir.aracı kendi üzerinize de almak isterseniz normal prosedür işler diye biliyorum.yalnızca aranızla alacak verecek olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayram1599

herkesin bir derdi var. benimkide şu: arabamı 5 senedir kullanıyorum. plakası 34 VF XXXX. ancak plakamı değiştirmek ve 34 TS 5361 yapmak istiyorum. araştırdım bu plaka boşmuş. TS harfleride kadıköy ikametlilere veriliyormuş. bu istediğim plakayı nasıl alabilirim arkadaşlar? ikametimi kadıköye almak zorundaysam, bunu yapabilirim.

kardeş bildiğim kadarıyla ikamet adresi değişikliğinde plakayı da isteğe bağlı olarak değiştirebiliyorssunuz.yalnız ikamet değiştirmeden kadıköyde verilen plakaları alamazsınız.bunun için ikametin orda olması şart.ikameti oraya aldırırım diyorsanız bu plakayı da alabilirsiniz.tabi çalışan memurların da insiyatifinde olabilir tam emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

quote:

arkadaslar benimde bir sorum olacak....annemin üzerine bir araç var...kendisi muğlaya taşındı....fakat araç hala 34 plklı...anladığım kadarı ile de değiştirmesi gerekmiyor...arac bende duruyor arada bir kullanıyorum...yani araç istanbulda...fakat ruhsat sahibi ikamet mugla...

şimdi sorum şu...bu aracı satmak istersek ikamet ve plaka farklılığından dolayı bir problem çıkarmı? bir de ben aracı kendi üzerime geçirmek istersem yani bir para alış verişi olmayacak, normal satış işlemlerinden farklı bir uygulaması varmı? tşk...

bir problem çıkacağını zannetmiyorum.çıkarsa bile aracın kayıtlı olduğu adres trafik tescilden 2 dk içinde güncellenebiliyor.sadece kimlik no ve plaka gerekli diye biliyorum.sadece çıkabilecek sorun şu olur: satılacağı zaman araç sahibinin size vekaletini göndermesi gerekir.aracı kendi üzerinize de almak isterseniz normal prosedür işler diye biliyorum.yalnızca aranızla alacak verecek olmaz.

yanıt için teşekkür ederim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

quote:

yanıt için teşekkür ederim...

Alıntıları Göster
    bende halen yanıt bekliyorum sanırım kimse yaptırmadı benim gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan737

bende halen yanıt bekliyorum sanırım kimse yaptırmadı benim gibi

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bir araç buldum ancak farklı şehrin plakası. Alırken bir sorun olur mu? Veya başka plakalı araç satın alırken dikkat edilmesi gereken birşey varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

arkadaşlar bir araç buldum ancak farklı şehrin plakası. Alırken bir sorun olur mu? Veya başka plakalı araç satın alırken dikkat edilmesi gereken birşey varmı?

Notere gidersiniz alacağınız arabanın plakası hangi şehirdeyse ve orada bir adres verebilirseniz plaka aynen kalabilir 75 lira ödersiniz,ancak atıyorum Ankara plakasına dönüştürmek istiyorsanız plakayı ve orada adres verebiliyorsanuz 160 lira gibi bir rakam ödemeniz lazım.Aracı aldıktan sonra da Plaka için 21 lira ödemeniz gerekiyor o kadar.( Emniyette dosya açtırmanız gerekiyor oralara hiç girmeyim orda sorarsınız )

Dikkat edilecek bir husus olduğunu düşünmüyorum eğer araba temizse bir sıkıntı çıkmaz tabi alacağınız araç sahibine de bağlı biraz sohbet muhabbet felan.

10 gün önce İstanbul'dan bir araç aldık aldığımız kişi aldıktan sonra bana dua edeceksiniz dedi valla dediği gibi de oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Gündüz06

quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Notere gidersiniz alacağınız arabanın plakası hangi şehirdeyse ve orada bir adres verebilirseniz plaka aynen kalabilir 75 lira ödersiniz,ancak atıyorum Ankara plakasına dönüştürmek istiyorsanız plakayı ve orada adres verebiliyorsanuz 160 lira gibi bir rakam ödemeniz lazım.Aracı aldıktan sonra da Plaka için 21 lira ödemeniz gerekiyor o kadar.( Emniyette dosya açtırmanız gerekiyor oralara hiç girmeyim orda sorarsınız )

Dikkat edilecek bir husus olduğunu düşünmüyorum eğer araba temizse bir sıkıntı çıkmaz tabi alacağınız araç sahibine de bağlı biraz sohbet muhabbet felan.

10 gün önce İstanbul'dan bir araç aldık aldığımız kişi aldıktan sonra bana dua edeceksiniz dedi valla dediği gibi de oldu

Alıntıları Göster
    Plakanızı değiştirmek zorunda değilsiniz…

İkinci el araç devir aldığınızda, istisnai durumlar dışında plaka değiştirme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Örneğin, 03 (Afyon) plakalı bir aracı satın alan ve Afyon dışındaki bir ilde ikamet eden vatandaşımız plakasını değiştirmek zorunda değildir.

Plaka değişikliği talep edilen durumlarda;

-“Alıcı noterde satış sırasında aracın yerleşim yeri adresinin bağlı bulunduğu yerdeki trafik tescil kuruluşunda tescilini beyan etmiş ise, aracın tescil işlemi araç sahiplerinin, kanuni temsilcilerinin, vekillerinin veya kamu kurum veya kuruluşları ile tüzel kişiliklerince yetkilendirilen kişilerin; kimlik belgeleri, şoförler odasından alınmış bir adet araç tescil dosyası ve usulüne uygun olarak doldurulmuş iki adet Ek-1 müracaat ve işlem formu ile birlikte satış veya devir tarihinden itibaren bir ay içerisinde yerleşim yeri adreslerinin bağlı bulunduğu yerdeki trafik tescil kuruluşuna müracaat etmeleri suretiyle yapılacaktır. Tescil işlemi sırasında, trafikten çekme işlemleri hariç olmak üzere, aracın zorunlu mali sorumluluk sigortası ve geçerli muayenesinin bulunması zorunludur.”

ALINTI:"http://www.asbis.gov.tr/bunlari-biliyormusunuz.asp "

• quote:

Orijinalden alıntı: yanik033

Yeni aldığım otomobilimin plakasını ikametgahım farklı olduğu için değişitrmek zorundayım.Noterden ikametgah belgesi istediler.Her hangi bir adresi verme olayı bitti dediler .Şimdi istemediğim halde plakayı değiştirmek zorunda kalıyorum.

yeni bir kanun yoksa öyle bişey yok...

ben kadıköyde oturuyorum ruhsatta adresim kadıköy ve aracın plakası 17 ... 2 sene önce almıştım aracı... Bana noterin sordugu plakayı degistirecekmisin ? bende hayır kalsın dedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

quote:

Orijinalden alıntı: yanik033

Yeni aldığım otomobilimin plakasını ikametgahım farklı olduğu için değişitrmek zorundayım.Noterden ikametgah belgesi istediler.Her hangi bir adresi verme olayı bitti dediler .Şimdi istemediğim halde plakayı değiştirmek zorunda kalıyorum.

yeni bir kanun yoksa öyle bişey yok...

ben kadıköyde oturuyorum ruhsatta adresim kadıköy ve aracın plakası 17 ... 2 sene önce almıştım aracı... Bana noterin sordugu plakayı degistirecekmisin ? bende hayır kalsın dedim...
    konuyu hazır bulmuşken;

yeni araca kesin plaka almak istesek, gidip ikametgah mi değişitiricez

• quote:

Orijinalden alıntı: wurucuteam

konuyu hazır bulmuşken;

yeni araca kesin plaka almak istesek, gidip ikametgah mi değişitiricez

Alıntıları Göster
    2. adres beyan edilirse sistem gözüküyor mu acaba plaka için
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgiver

2. adres beyan edilirse sistem gözüküyor mu acaba plaka için

Alıntıları Göster
    ikinci bir adres yada yazlık ev adresi olarak ikametgah girsek olmuyor mu sistem bunu görmüyor mu? ben Ankaradayım ama 38 plaka istiyorum sıfır araç alınca yok mu deneyen :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

valla güzel kardeşim, ben karabüklüyüm arabalarımın ikiside 78 plakalı. ki zaten başka plakalı araba alsam bile hemen değiştiririm.

sen nerelisin, nerde oturuyosun. hangi plakayı aldında beğenmedin?

hatay plaka almış adam ya :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

valla güzel kardeşim, ben karabüklüyüm arabalarımın ikiside 78 plakalı. ki zaten başka plakalı araba alsam bile hemen değiştiririm.

sen nerelisin, nerde oturuyosun. hangi plakayı aldında beğenmedin?

hatay plaka almış adam ya :(

Alıntıları Göster
    Yeni konu açmaktansa bunu hortlatayım , şimdi ben aralık-ocak gibi sıfır araç almak istiyorum . Ama plaka şu an çalıştığım yer değil de , memleketim olsun istiyorum . Yok mu bunun hiç bir oluru ?

• Horta devam edeyim.
    Bende 0 araç sipariş verdim.aldığım bayi başka bir ilde. aynı bayinin ikamet ettiğim ilde şubesi var ama oda başka bir ilçede.ben şimdi ikamet ettiğim ilçenin plakasını çıkartmak için ne yapmalıyım.
    Bayideki trafik tescil ile uğraşan eleman kendi ilçesinden çıkartma gibi durumu olurmu trafik şubesi yakın diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

Horta devam edeyim.
    Bende 0 araç sipariş verdim.aldığım bayi başka bir ilde. aynı bayinin ikamet ettiğim ilde şubesi var ama oda başka bir ilçede.ben şimdi ikamet ettiğim ilçenin plakasını çıkartmak için ne yapmalıyım.
    Bayideki trafik tescil ile uğraşan eleman kendi ilçesinden çıkartma gibi durumu olurmu trafik şubesi yakın diye.
    Konuyu tekrar hortlattık ama benim de şöyle bir sorum olacaktı bilen yardımcı olan ve ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Ben Tekirdağ'da oturuyorum e devletten araç plakası sordurdum ve istediğim plaka İstanbul'da bir araç üzerinde o araçtaki plakayı o kişiden alabilmem için neler yapmam gerekiyor ve resmi kurumlarda hangi işlemler sonucu alabilirim Ve o plakayı Tekirdağ'da aracımda kullanabilir miyim.?

• quote:

Orijinalden alıntı: djmuhammet

Konuyu tekrar hortlattık ama benim de şöyle bir sorum olacaktı bilen yardımcı olan ve ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Ben Tekirdağ'da oturuyorum e devletten araç plakası sordurdum ve istediğim plaka İstanbul'da bir araç üzerinde o araçtaki plakayı o kişiden alabilmem için neler yapmam gerekiyor ve resmi kurumlarda hangi işlemler sonucu alabilirim Ve o plakayı Tekirdağ'da aracımda kullanabilir miyim.?

Alıntıları Göster
    İSTEDİĞİNİZ PLAKAYI ADRES VEYA İKAMET SIKINTISINDAN DOLAYI ALAMIYORSANIZ YARDIMCI OLUNUR. mstff034@hotmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: mstff034

İSTEDİĞİNİZ PLAKAYI ADRES VEYA İKAMET SIKINTISINDAN DOLAYI ALAMIYORSANIZ YARDIMCI OLUNUR. mstff034@hotmail.com

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ikametgah değişikliği yapıcam o halde anladığım kadarıyla. Misafir ikametgahı diye bir şey varmış. Onun ile oluyor mu işlemler bileniniz var mı? Araç bulmak için ayrı eziyet çektim şimdi plaka için ayrı çekiyorum resmen Prensip olarak evden çok o akrabada kalıyorum zaten problem olmaz yani ama yine uğraşması çok zor geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoSSiBiLiTY -- 12 Mart 2016; 4:59:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PoSSiBiLiTY

Arkadaşlar ikametgah değişikliği yapıcam o halde anladığım kadarıyla. Misafir ikametgahı diye bir şey varmış. Onun ile oluyor mu işlemler bileniniz var mı? Araç bulmak için ayrı eziyet çektim şimdi plaka için ayrı çekiyorum resmen Prensip olarak evden çok o akrabada kalıyorum zaten problem olmaz yani ama yine uğraşması çok zor geliyor

Alıntıları Göster
    Plakamı taşımaya yine 5000 TL istediler, 2007'de de 5000 TL vermiştim.

• dahaönce sorayım ama yıllar olmuş, konuyu da horltlattık ama ikinci adres ikameti ile plaka alınabiliyor mu acaba?

• cesarepavese C kullanıcısına yanıt
    İkamet hangi ilse o ilin plaka kodunu alabilirsiniz ilçedeki eskiden kullanılan ilçe trafiğe gelen plakalardan birini size ayırabilirler. 2. Adresler geçerli değil
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.