Şimdi Ara

Plak Dinleyenler (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
12
Favori
15.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tinan_23

quote:

Orijinalden alıntı: danjamem

quote:

Bende plak işine heveslendim bu aralar. İlk olarak Pink Floyd ve Led zeppelin albümlerini toplamak istiyorum. İstanbul'da nereden bulabilirim uygun fiyata yoksa e-bay den falan mı sipariş vermemi önerirsiniz ?

Yurtiçi için D&R Gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi sitelere bakın, ya da bu satıcıların dükkanlarına gidin.

Sahibinden ve Gittigidiyor'a baktım ama fahiş fiyatlar var orada :D Hele hele Cem Karaca, Erkin Koray bakayım dedim (çok severim dinlemeyi ikisini de) hevesim kaçacaktı neredeyse. Bitpazarı diyor bazıları nasıldır orada plak fiyatları acaba ya da hangi bitpazarı plak yönünden zengindir ?

Birde D&R yeniden basımlar var ve bazılarının ses kalitesinin çok kötü olduğu söyleniyor.

Zeki Müren , Cem Karaca, Müzeyyen Senar, Barış Manço, Moğollar'ın plakları (özellikle Cem Karaca) ses kalitesi olarak nasıllar acaba ?

bit pazarlarında artık plak kalmadı. ben 23 yıldır topluyorum 10 senedir istediğin plağı alman zorlaştı. nedeni de hem alan aldı hem de artık bit pazarlarına plak verenlerin dönemi kapandı şimdilerde kaset verenler çoğunlukta..ayrıca eski fiyatlar 10 ile 50 kat arası arttı. ben hiç unutmam ilhan irem anlasana plağını bundan 6 - 7 sene önce 1 liraya almıştım ama dediğim gibi 23 yıldır plak topluyorum.

bir de ıssız adam furyası bu fiyat artışında önemli rol oynadı ama onun başlattığı plak arşivi furyası tabiki bahsedilen türkiyedeki yeni basım plak olayını da tetikledi

50 adet plak + pikap + ses sistemini uygun fiyata verebilirim ilgilenirsen özelden mesaj atabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: katharsis6

Merhaba arkadaşlar,

Bende pikap almak istiyorum ama malum öğrenci bütçesi yüzünden sıfır alamıyorum. İkinci el, iğnesi kolay bulunan, bir de dahili hoparlörü anfisi olan (deck olmayan deniyor sanırım) bir pikap önerebilir misiniz? Hangi fiyat aralığında bulabilirim böyle bi pikapı?

bende böyle bir pikap vardı çok uygun fiyata satmıştım. ama 1960'lardan kalma, 45 lik ve 33 lük longlar dışında 78'lik taş plak da çalabilen bir modeldi. ayhan ışığın oynadığı bir filmde görmüştüm sonra o fiyata verdiğime pişman oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stormwinder1 -- 13 Eylül 2013; 5:23:41 >
  • Plağın güzel tarafı müziği dinlemek değil yaşamaktır. Müzikten gerçekten zevk almaktır. Artık müzikleri günümüzde sadece eğlence amaçlı veya arkada ses olsun diye dinliyoruz ama plağa geçtiğinizde müziği gerçekten dinlemiş olduğunuzu hissediyorsunuz. Çünkü müzikle aranızda ne bir bilgisayar var, ne insanlar var. Sadece müziğe bağlısınız.
    Bunun en güzel örneğini geçen gün Dark Side of the Moon dinlerken hissettim. Hayatımda müzik dinlerken bu kadar huzura kavuştuğum bir an yoktu.
  • Arkadaşlar bu USB bağlantılı pikapları alsak, pikap dışında başka bir ekipmana (amfi vs.) ihtiyaç yok herhalde. Bi de bu şekilde olunca hoparlörün PC'ye bağlanması lazım dimi?
  • Cok begeniom o tur seyleri bende eski pikap oldugundan almiom , kesinlikle hoporleeere baglaman lazim kardes , bilg da ise ana kart ustunde digital ses girisine bagliodn sanirim yada home sinema sisteme ole baglayabilirsn .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Zeki Müren , Cem Karaca, Müzeyyen Senar, Barış Manço, Moğollar'ın plakları (özellikle Cem Karaca) ses kalitesi olarak nasıllar acaba ?

cem karaca yeni basımları berbat.
    ben DR den merhaba gençleri aldım fakat geri iade ettim.
    çünkü piyasadaki CD kaydının aynısını alıp basmışlar.
    ceviz ağacı şarkısındaki ses bozulmalarından tanımak mümkün.
    fakat plağın orijinalini de dinlemiş, hattâ birlikte çalıp karşılaştırmış birisi olarak söylüyorum, arada kalite olarak uçurum var.
    güya anlı şanlı müzik şirketleri bunlar... yazık! ayıp!

cem karaca'nın 45 lik toplamalarında da aynı rezalet var.
    ilk baskısında duyduğunuz davulu, bası duyamıyorsunuz.
    e ne anladım ben böyle plakdan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrimedo -- 18 Aralık 2013; 2:43:35 >
  • Bende çok severim ama bir türlü plak oynatıcı edinemedim.
  • dn 239 iğne bakıorum arkadaşlar dun bıtmıstı ıgne kadıkoyden aldım 65 tl ye . sımdı ebay yada amazondan bakıorum . ılerı gunler ıcın .
  • Beyler ben uzun zamandır pikap istiyordum babam kendi kafasına göre araştırmış antika sanyo anfili pikap almış 500 tlye. Acaba bu iyi midir diye sormak istedim.

http://images.gittigidiyor.com/8856/SANYO-ANFILI-PIKAP-RADYO-TEYP-TASINABILIR__88565319_0.jpg?_=1376815988

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 24 Ocak 2014; 12:27:00 >
  • Arşivim den bazı plaklarımı satıyorum isterseniz intagramda @hergunbirplak
    sahibinden :
    http://www.sahibinden.com/arama?userId=701887&hasSecureTrade=false
    Plakların hepsi çok temizdir.
    Zaten sahibinden de telefon numaramda var
    Fiyatlar da da toplu alımda indirim yaparım
    saygılar
  • Merhaba..
    Pioneer hoparlorumde sorun oldugunu dusunuyorum.eski bir set..acaba istanbul da guvenilir servis var midir

• D&r de yerli plaklar biraz indirimli uygun fiyatli gordum..ama hani plak dinlemeye basladigimdan beri cd ile arasindaki fark oyle hissedilir bulmadim dogrusu..

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper

Plağın güzel tarafı müziği dinlemek değil yaşamaktır. Müzikten gerçekten zevk almaktır. Artık müzikleri günümüzde sadece eğlence amaçlı veya arkada ses olsun diye dinliyoruz ama plağa geçtiğinizde müziği gerçekten dinlemiş olduğunuzu hissediyorsunuz. Çünkü müzikle aranızda ne bir bilgisayar var, ne insanlar var. Sadece müziğe bağlısınız.
    Bunun en güzel örneğini geçen gün Dark Side of the Moon dinlerken hissettim. Hayatımda müzik dinlerken bu kadar huzura kavuştuğum bir an yoktu.

D&R de olan baskisini bende almayi dusundum..ayni zamanda johnny cash albumu vardi .ama yeni basimlarin kalitesizliligi yabanci albumlerde de oluyor mu

• Wish You Were Here (Discovery Album) 2011 - Remaster bu mesela ? Remaster ama cd lerde remaster ..

Almali mi yoksa yurtdisina mi bakmali yabanci albumlerde buna nasil karar verebiliriz

• Merhabalar,

Plak dinleyen arkadaşlara selamlar. Yabancı ve türkçe plak almak isteyenlere yardımcı olabilirim. ikinci el plak alıp satıyorumwww.jamminsvinyl.com
  • Guerssen firmasının yeni baski Türkçe plaklar ini dinleyen var mı? Özellikle Kamuran Akkor derlemesi merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende plak seviyorum, özellikle bu aralar merak sardım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar,
    Konu hortlatmak gibi olacak ama ben de plakseverim. Eskilerden kalma bir sony vardı evlenmeden önce takılırdım şimdi kendi evime almak istiyorum bir tane. Satan arkadaş var mıdır?
  • Yeni basılan Türk plakların kalitesizliğinden herkes şikayetçi peki aynı durum yabancı plaklar için de geçerli mi? Örneğin beatles, eagles gibi..
    Dr de eagles hotel california plağı 50lira. Alınır mı yani?

• D&R'daki ürünün bilgileri gözükmüyor ama 2014 sonu baskısıysa ses kalitesi iyi değil.

Hotel California albümü'nü düşünüyorsanız şu linktekini tavsiye edebilirim. Ama sitede yazan barkod numarasını teyid edin mutlaka.
    http://www.kitapsan.com.tr/hotel-california-lp-the-eagles-emi
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.