Şimdi Ara

Plak Dinleyenler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
12
Favori
15.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Plak dinleyen,pikap ve zevk sahibi insanlar olarak burda toplanalım diyorum.

Müzik olarak tür ayırt etmeyelim her türlü plak dinleyicisini burda toplayalım

imza yapıyorum umarım benim dışında plak dinleyicisi çıkar
  • AC DC , M.J gibi grup ve sanatçıların plakları var bende ama plak oynatıcımız yok
  • Bende çok meraklıyım ama ne yazık ki bir türlü pikap edinemedim.Thorens TD-190 almayı planlıyorum,biraz daha para biriktirmem gerekecek.Ayrıca Türkçe plakları bulmakta zor.Aslında kafa sıyırtıcı bir iş.Paylaşım olursa herkes için yararlı olur,plak konusu cidden önemli.
  • Itachi.Uchiha

Dostum uygun fiyata 2.el bi pikap alabilirsin.

Ɛnslaved

Gayet güzel bir pikap dostum.Bende hiç Türkçe plak yok.Çünkü Türkçe müzike ilgim yok.

Sabahtan beri Stevie Wonder- Hotter Than July albümünü dinliyorum.Böyle bir zevk yok gerçektende (:
    Bi imza yaptım şimdilik kullanmak isteyen olursa kod'u verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspfreak -- 22 Mayıs 2011; 16:08:14 >
  • www.juno.co.uk adresinden temin edebilirsiniz arkadaşlar sample olarak dinlemekte mümkün.
  • Plakla ilgili hiç deneyimim olmadı, ses farkı var mı ve ses pikaptan mı çıkıyor yani ekstradan hoparlör bağlayınca daha mı iyi çıkar mesela?
  • tonimotto

Dostum türkiyeye gönderim yapıyolar mı acaba? Hiç aldın mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspfreak -- 26 Mayıs 2011; 18:27:04 >
  • @ pspfreak

Dostum 2004-2005 senesinde baya bir alışverişim olmuştu ama şimdi durum nedir bilmiyorum.
  • tonimotto

Bakalım ilgimi çeken birşey olursa almayı denerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

Plakla ilgili hiç deneyimim olmadı, ses farkı var mı ve ses pikaptan mı çıkıyor yani ekstradan hoparlör bağlayınca daha mı iyi çıkar mesela?

2 çeşit pikap vardır deck ve deck olmayan.Deck pikaplar da sesi dışarı vermek için bir aygıt yoktur yani siz pikabın çıkışını bir anfi ye bağlayıp ses alabilirsiniz.diğerinde ise pikabın kendi anfi si ve hoparlörü vardır başka bir aygıta ihtiyaç yoktur.Tabi benim bahsettiklerim eski 30 40 yıllık pikaplar.Ses kalitesi olarak aynı hoparlöre pikap ve pc den çıkış alın pikabın sesi daha duru ve net çıkar.Ama tabi güzel hoparlör kullanmak ses kalitesinde çok fark yaratır.Özeliikle eski pikap alıp dinleyecekseniz tizi iyi bir hoparlörle muhteşem ses alabilirsiniz.Plakçalar almanızı kesinlikle tavsiye ederim o sesin güzelliği ayrı birşey.Başka bir sorunuz olursa pm den yada burdan ulaşabilirsiniz.
  • Güzel bir konu açılmış tüm plak dinleyenlerin görüşleri ve yorumları olsun birazda böyle unutulmuş güzellikleri konuşalım o güzel tonu dinlemek anca Hi-Fi sistemin işidir diye düşünüyorum evimde 300 ün üzerinde plak mevcuttur hemen hemen her tarzda ama özellikle 80's yabancı pop ve 80's türkçe pop ları mevcuttur tam bir keyif ve zevk işidir plak dinlemek güzel bir hoparlörün varsa iyide bir stereo anfi heleki pikabın ve iğnen de iyise değme keyfine iyi dinlemeler
  • Kendi evime kesin alıcam ileride.
  • elimde yerli / yabancı , yeni / eski bir çok plak var...

en çok rap/hiphop ve elektronik müzik plakları var. yeni plakları ebay.de den alıyorum. ilgilenen varsa değişim falan yapmak isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikininfifisi

elimde yerli / yabancı , yeni / eski bir çok plak var...

en çok rap/hiphop ve elektronik müzik plakları var. yeni plakları ebay.de den alıyorum. ilgilenen varsa değişim falan yapmak isterim

Pm gönderiyorum.
  • Pikap arayanlara alabileceği yerler hakkında yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyz107 -- 6 Mart 2014; 18:15:30 >
  • Bu konuyu devam ettirmek lazım. Plak dinleyen, merak eden, konfigürasyon kuran falan yoğ mudur?

Şöyle bir giriş yapak.

Plak Dinleyenler

Metallica - Master Of Puppets
    Yeni basım, 2008, 45RPM, Çift disk, Katalog no: #LC 01633

Civar plakçılarda düzgün kopyasını bulamayınca, D&R getirtmiş, temiz olsun diye bu baskıyı aldım. Metallica, 2008-2010 arasında tüm diskografisini plak olarak tekrar bastı, normal 33RPM plaklar yanında, 45 RPM olarakta çıkardı. Half-speed mastering diye bir sapıklık var, ne halt olduğunu bende çok iyi bilmiyorum ama bunun reklamını yaparak yayınladılar. Bendeki kopya da 45RPM iki plaktan oluşuyor. Plaklarda şöyle bir durum var, dönüş hızı arttıkça ses kalitesi iyileşiyor, ama plak yüzeyinin alacağı dakika kısalıyor. Bu yüzden albüm, dört plağa anca sığmış. Albümü biliyorsunuz, Master Of Puppets yani, dünya alemine düşmüş bence en aşılmaz albüm. Ne yazık ki, bu yeni basımdan çok tat alamadım. Seste bir düzlük ve sığlık var, normal bir CD baskısından daha detaylı da gelmedi. Bu açıdan DCC CD kopyalarının gerisinde kalıyor. Bendeki kopyada da herhalde fabrika çıkışından kaynaklı bir sorun var ve Welcome Home şarkısının son iki dakikasında ses kalitesi çamur gibi oluyor. Netteki yorumları okuduğumda bu yeni baskı seride Ride The Lightning ve Master Of Puppets'dan uzak durulması gerektiğini öğrendim. O yüzden bu baskıya iyi not veremiyorum. '80lerde yayınlanan Music For Nations baskılarının peşine düşmek gerek. Alacak olursanız, ses kalitesinin standart olduğunu ve plak havasını taşımadığını bilin. Sonra And Justice For All'u da tanıtırım, onda hayvani bir ses var mesela...

Plak Dinleyenler

Erkin Koray - Meçhul: Singles And Rarities
    Yeni basım, tek disk, 33 RPM, 2011, Katalog no: #SF067LP

Biz bu deli adamın hakkını veremedik, geç keşfeden batı ise resmen borç ödüyor. Bu albüm, geçen sene Erkin Koray'ın izniyle, kendi arşivinden seçkilerle yapılmış bir derleme ve basan şirket Amerika'da yer alıyor. Gavurların gatefold dedikleri cinsten güzel bir kapak yapmışlar, kapak içinde eski resimler ve Erkin Koray hakkında notlar yer alıyor. Ön kapakta yer alan resim, '74 çıkışlı Krallar 45liğinde yer alıyordu. Şu an bulsanız temiz paralar isterler o 45liğe, o da ayrı bir bilgi olsun. Meçhul'da Koray'ın '70-'80 arası dönemi irdelenmiş, kendisinin Psychedelic Rock işleri de, daha Arabesk Rock etkili işleri de yer alıyor. İlk iki eser Meçhul ve Ve, şu an 45lik olarak arasanız çok zorlanacağınız on numara eserler. Kendim Ettim Kendim Buldum, Goca Dünya, Krallar, Hadi Hadi Ordan, Gün Doğmuyor, Cümbür Cemaat gibi babanın önemli işleri de plakta yer alıyorlar. Ses kalitesinde bir miktar düzeltmeler yapılmış ama über ses beklemeyin derim, zira Erkin Koray'ın plakları, zamanın stüdyo olanakları yüzünden genelde sıkıntılı kayıtlardır. Ama, derleme bir albüm için yeterli ve temiz denebilecek bir ses kalitesi var. Erkin Baba'nın işlerine ilgi duyupta, 45likleri bulamayan ve ya peşine düşmeye zorlanacak arkadaşlar için bu plağı kesinlikle öneririm. Sınırlı basım olduğundan birkaç aya hiçbir yerde bulunamayabilir. Sonra ikinci el sitelerinde fahiş paralara almak zorunda kalabilirsiniz. Amazon.com'da uygun bir fiyattan alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ɛnslaved -- 10 Mart 2012; 15:47:49 >
  • Ben de yazın bu işe girmeyi planlıyorum, tabi kenarda birikmiş param yok, çalışıp düzgün bir plak çalar edinmek istiyorum, bakalım hayırlısı.
  • Bende severim, mesajım bulunsun bilgili insanlar var.
  •  Plak Dinleyenler

Barış Manço - Dünden Bugüne
    Yeni basım, 2009, 33RPM, tek disk, Katalog no: #GUESS054

Orijinali 1971 senesinde Sayan Plak tarafından, Barış Manço'nun izni olmadan bu derleme albümü, Manço'nun kariyerinin başlangıcında yaptığı işleri içeriyor. İspanyol firma Guerssen Records, bu plağı 2009 senesinde sınırlı sayıda tekrar bastı, şu an hala bulunabiliyor. Yeni basımın ses kalitesi için diyebileceğim tek şey müthiş olduğudur. Artık ne yaptılar, ettiler, bilmiyorum ama tüm şarkılar tertemiz, cızırtı falan yok ve gayet iyi bir ses kalitesi var. Yani orijinalini bulsanız bu kadar temiz sesli olmaz şu zamanda... Aynı firma Cem Karaca'nın Dadaşlar ile olan ilk albümünü de yeniden basmıştı ama henüz edinemedim. Plağın kapağı biraz basit yapılmış, içinden albüm ve Manço ile ilgili Münir Tireli'nin yorumlarını içeren bir sayfa çıkıyor, onun dışında gatefold tipinde bir kapak değil. Albümün şarkı listesi de iyi, Dağlar Dağlar, Kol Düğmeleri, İşte Hendek İşte Deve gibi Manço klasikleri yanında Ağlama Değmez Hayat, Kirpiklerin Ok Eyle, Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle gibi bilinen şarkıların da yorumları yer alıyor ve genelde Folk Rock ve Psychedelic Rock tarzlarında bir icra benimsenmiş. Bu albümdeki şarkıların Mançoloji'de yer alan dandik versiyonlarını boşverin, pikabınız varsa mutlaka edinin derim. Bizim sanatçılarımıza yurtdışının şu an daha fazla değer vermesi gerçekten üzücü...

Plak Dinleyenler

Deep Purple - In Rock
    Yeni basım, 2011, 33RPM, tek disk, Katalog no: #FRM 1877

Her yeni basımın yahnisinin para etmeyeceğini anlamama sebep olan plakta budur! 180 gr plak, odyofil kalitesi, şöyle pırıl böyle çıtır reklamlarına kandım, aldım. Friday Music diye bir firma, albümü remaster edip, yeniden basmış. Sonuç ise bence felaket. Elimdeki MP3ler daha iyi ses veriyor vallaha.Child In Time en sevdiğim Deep Purple şarkısıdır ve bu nadide eseri plakta da bir tadayım diye aldım, ama ses kalitesi olarak felaket düz, detaysız bir sesle karşılaştım. Sanki sesi almış, kompresörde basmışlar ve plağa geçirmişler gibi, bir detay eksikliği ve boğukluk söz konusu... Sonuç itibariyle, ana bacı kaydım bunu basan firmaya. Ian Gillan'ın çığlıkları içimi ilk defa dağlamadı, ona yanıyorum.Kapağını falan anlatmayacağım zira felaket ötesi bir plak. Olurda rastlarsanız, uzaklaşın. Aynı firma, Burn'u de yeniden basmış. O da bunun kadar kötüdür tahminim... Şu an orijinal basım temiz In Rock arıyorum bu yüzden. Kıfsmet.
  • böle bir konuyu arıyorum arama kısmında görüncee ooooo doludur dedim ama baktım daha ilk sayfa . bende aranıza katıldım artık , eski pionerr plak çalar + teyp + radio wardı tamir ettirdim ve şuan ümit beseni dinliyorum dieck söz yokkk feciiii wallaaa .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.