Şimdi Ara

Pitbull Alacağım!Fakat Merak Ettiğim Şeyler Var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merak ettiğim konu şu,
    1.köpeğimizle dolaşmaya çıktık,ağızlığımızı taktık.biliyorsunuz ki;sokakta hiç ummadığınız anda başıboş bir köpek veya otokontrolunu kaybetmiş insanla karşılaşabiliyoruz,bu kaçınılmaz.
    karşımıza bir köpek veya bahsettiğim türden bir insan çıktı,saldırmaya veya tahriğe neden oldu.yada benim köpeğim tepki gösterdi!!
    köpeğimiz ağızlıklı ve tasmalı;bu gibi bir durumda yapmamız gereken hareket nedir?

2. yine köpeğimizle dolaşıyoruz,bu sefer ağızlıksızız.yukarıda belirttiğim durum söz konusu oldu,nasıl hareket etmeliyiz?

şimdi iki köpek eğer,birbirlerine girerse ki;bu istediğimiz en son şey.
    iki köpeği ayırmak için,muhtemelen kama tavsiye edeceksiniz.fakat o an yaşayacağımız en zor ve riskli anlardan birtanesi.hele ki daha önce hiç köpek ayırmamışsak!!
    bu konuyla alakalı deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim.

not: 10 dairelik bir apartmanda yaşıyorum.bina girişinde geniş bir avlumuz mevcut.köpek ergen hale geldiğinde,klübede de yaşayabilir.

şimdiden ilgi,anlayış ve alakanız için sonsuz teşekkurler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 26 Şubat 2009; 12:29:16 >

• Bilgi olsun diye bakmak için girdim konuya ama yazı tarzın nedeni ile okuma şevkim kırıldı :S
  • Bencede ne bicim bi şekil o ya bi buyuk bi jucuk poku çıkmış açıkcası.. Okuyana kadar canım çıktı..

Pitbulldan başka köpekmi yok ya gitmiş sahibini parçalayn tipsiz kopeklerden alıyosun?
  • Bende senın yerınde olsam Pitbull almam sakat hayvan alman coban kopegı al rottweiler al(rottweiler da sakat deme ben beslıorum 8 aylık geldı bana yanı buyuktu hıcbı yamugu yok hayvanın nasıl yetıstırırsen ole gıder.) Golden al boxer al ne bılım sen ne ıcın kullancaksın kı dovusleremı sokcan ne gerek var pittbula...
  • daha önce pitbull beslemedim ancak çevremden, çok samimi insaların bulunduuu forumlardan ve daha önce yaptıım araştımalardan yola çıkarak bnce pitbulları canavar haline dönüştürmeye gerek yok. tamam dominant, güçlü, ve karakterleri çok kolay bakılabilir deil, ama bu saldırganlıkları özellikle dier köpeklere karşı. iyi bir eğitim verilmiş pitbull çok zeki, çevik, anlayışlı, toleranslı ve bütün bunların yanında sizin için canını verebilcek köpeğe dönüşebilir. hangi köpeği karanlık odalarda saklayıp, çiğ et yedirirsen, yanaklarını ağzı daha çok açılsın die jiletle kesersen saldırgan olur. pitbullun tek farkı çok güçlü olması ve bu tür yetiştirme hatalarının ilerde dier köpeklere nazaran daha büyük sorunlar yaratması. iyi bakıldıı ve iyi yavrular seçildiiinde mükemmel köpekler olabilirler. spora yatkındırlar, istediinizde ava çıkıp istediinizde uzun soluklu yürüyüşler yapabilceiniz, istediinizde bi çok oyun oynayabilceiniz, istersenizde evde tv izlerken sevebilceiniz hayvanlardır. tabiki ne olursa olsun tedbiri elden bırakmamak lazm. parkta, kalabalık yerlerde, başka hayvanların özeliklede köpeklerin bulunduğu mekanlarda tasmasız dolaştırmamak lazm hatta mümkünse ağızlık takılmalı. aslında bn burda ne kadar anlatsamda anlattıklarım yetmicektir. kısaca bnce burdaki asıl soru bir pitbullun senin istediin vasıflara sahip olduuu deil; senin bir pitbulla bakabilcek vasıflara sahip olup olmadıındır... yeterince tecrübeli isen(en azından daha önce bi bekçi köpeği tarzı dominant bi ırk beşlemişsen), araştırmışsan, sevip zaman ayırabiliosan mükemmel köpekler.

• arkadasım pitbullun bi kopege saldırdımı lafınla bırakmıyorsa tasmasından cekersen bırakmaz aksıne karsıdakı kopek daha cok yaralanır yapman gereken birtek sey var kafasını yumruklamak yoksa oldurene kadar bırakmaz yumruklarsam bana saldırırmı diyeceksın eger otoriteyi sagladıysan sana saldıramaz
  • @hyperchondriac peki bn sana sorabilir miyim köpek saldırıyı başlatana kadar sahibi olarak sn nerdeydin? eğer bööyle bişey başından önlersen ayırmak gibi bi derdinde olmaz. ha kavga başladıysa o zamn pek yapılcak bişey yok. karşı köpeğe bi fatiha sahibinede souk su ikram edersin...
  • bende pitbul kangal kırması vardı.Hayvan oynamak istiyor müthiş bi çenesi var oynayacam derken bi kaç kere ısırdı beni sonra zaten verdim baş edemem diye.Çok dikkat etmelisin mahallende çocuklar var hele bi şekilde kurtulursa bulunduğu yerde başın derde girebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: spinalsurgeon

@hyperchondriac peki bn sana sorabilir miyim köpek saldırıyı başlatana kadar sahibi olarak sn nerdeydin? eğer bööyle bişey başından önlersen ayırmak gibi bi derdinde olmaz. ha kavga başladıysa o zamn pek yapılcak bişey yok. karşı köpeğe bi fatiha sahibinede souk su ikram edersin...

Arkadasım her agresif kopek baska kopek gordumu havlar atılır.Eger 70kilo civarındaysan bu kopegi max 1m lik bi tasmayla idare edebilirsin.Ama olagan ustu bi durumda elinden kacar bi kopege saldırırsa ozaman baska caren kalmaz
  • yazı tipindeki iğrençlikten dolayı en başta yazanları okumadım ama konuya şöyle bi baktım ve sadece 1-2 tane adm gibi cevap gördüm.

Pitbull veya X bi köpek cinsi ne olursa olsun saldırgan olmaz.sahibi tarafından saldırganlaştırılır ama pitbull ve diğer dominant ırklar saldırgan olmaya biraz daha müsaittirler,ama yanlış anlaşılmasın eğer doğru ve normal bir şekilde pitbull beslenirse ve sahibi tarafından eğitilirse diğer sakin köpeklerden bir farkı kalmaz.

Pitbull sahibini değil,kendisini sahibi sanan serserileri ısırırÇünkü o serseriler köpeği saldırgan yetiştirirler ve gün gelir onlarında başı yanar

Ne ekersen onu biçersin

• Eğer ıssız bi yerde bahçeli evin yoksa pitbull alma derim cünkü o kopekden bi gün bıkarsan kimse almaz sokağa atamazsın veterınerler almaz basına kalır o kopek.

Ve onu sokağa kolay kolay çıkartamazsın her cıkardıgında olaylar olur. millet 10 metre yaklasamaz.sayısız şikayet alırsın. benden demesi.
  • Yazını değiştirmişsin iyi olmuş

Bence almadan önce apartmandakilere danış çünküğ köpeği attırma ihtimalleri yüksek,hatta zehirleyebilirler bile
  • Arkadaşlar Benim Yavru Kırma Kangalım Var (Çok İyi Besliyorum Tosuncuk Oldu)Ama Mahalledeki 1 Haftalık Köpekten Korkuyor Onun(1 Haftalıl Köpek Alman Kurdu)Benimki Yavru Oldugu İçin Dişi Kasınıyor Biliyorum Onun İçin Kiracımızı Ve Ailemi Isırıyor Ama Neden 1 Haftalık Köpekten Kaçıyor Ve Ben Kendi Köpeğimi Bırakasım Geliyor Lütfn Cevaplayn KENDİ MÜSTAKİL EVİMİZDE OTURUYORUZ
  • Pitbull kadar harika bir köpek bulamazsın. Bu benim görüşüm.
    Taa yavruluktan başlayarak parklara götüreceksin çocuklar oynasın onunla. Sosyal yetiştir. Uysal olur, ama istifini bozup yılışık olmaz asla.
  • 1-ağızlığı takılıysa senin pit yer dayağı oturur
    2-saldrırdığı insansa yersin cezayı oturursun . neden pitbull almak isiyorsun?
  • Ben pitbull gibi köpek alan insanların gerçek hayatta ezik olduğunu düşünüyorum. Toplumda ön plana çıkmak adına yapıyorlar Kendilerinde olmayan özellikleri (güç cesaret vb) köpeklerinde istiyorlar. Sonra zaten o köpeklerin yaptıkları ortada. Bunun dışında küçük bir kesim istisna ve gerçekten köpeği iyi eğitip uslu durmasını sağlıyor.
  • Bizim 4katli villa var pitbullumuz vardi simdi felc oldu ve öldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iphonella

Selamlar sevgili dostlar;
    merak ettiğim konu şu,
    1.köpeğimizle dolaşmaya çıktık,ağızlığımızı taktık.biliyorsunuz ki;sokakta hiç ummadığınız anda başıboş bir köpek veya otokontrolunu kaybetmiş insanla karşılaşabiliyoruz,bu kaçınılmaz.
    karşımıza bir köpek veya bahsettiğim türden bir insan çıktı,saldırmaya veya tahriğe neden oldu.yada benim köpeğim tepki gösterdi!!
    köpeğimiz ağızlıklı ve tasmalı;bu gibi bir durumda yapmamız gereken hareket nedir?

2. yine köpeğimizle dolaşıyoruz,bu sefer ağızlıksızız.yukarıda belirttiğim durum söz konusu oldu,nasıl hareket etmeliyiz?

şimdi iki köpek eğer,birbirlerine girerse ki;bu istediğimiz en son şey.
    iki köpeği ayırmak için,muhtemelen kama tavsiye edeceksiniz.fakat o an yaşayacağımız en zor ve riskli anlardan birtanesi.hele ki daha önce hiç köpek ayırmamışsak!!
    bu konuyla alakalı deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim.

not: 10 dairelik bir apartmanda yaşıyorum.bina girişinde geniş bir avlumuz mevcut.köpek ergen hale geldiğinde,klübede de yaşayabilir.

şimdiden ilgi,anlayış ve alakanız için sonsuz teşekkurler....

1- insandan ziyade sahipli veya sahipsiz köpeklerin saldırıları ile karşılaşabilirsin. buda malesef bütün köpek sahiplerinin yaşadığı bir sıkıntı, ırkı farketmez... yapacağın şey genelde milletin yaptığı gibi pet şişede su ile veya köpek kovucu cihazlar vb ile dolaşmak. insanlardanda birçok olumsuz tepki alman olası ama bunu küçücük terier ilede alacağından emin olabilirsin. malesef insanımız köpeklere pek sıcak bakmıyor.

tek başına kavgayı ayırman kolay değil açıkçası. soğukkanlı ve tecrübeli olman lazım yoksa ısırılma tehlikende var. en iyisi bu duruma hiç düşmemek olur. eminimki 2 köpek ciddi şekilde kavga ettiğinde birçoğumuzun eli ayağı birbirine dolaşacaktır.

ayrıca ırk yasaklamayı kabullenmek istemesemde, pitbulların yasak olduğunu hatırlatmama sanırım gerek yok, gerekli araştırmayı zaten yapmışsındır.

• pitbull deyince neden herkezin aklına saldırgan köpekler geliyor anlamış deqilim. agızlıklı gezdirince bir sıkıntı cıkmaz zaten. başka başı boş köpekler karşına cıkarsada rahat ol sıkıntı olmaz, o anda yapman gerekeni o anda yaparsın. şuanda ne desek boş yani..
  • Şu Pitbulla giydirilen manyak,vahşi,deli,saldırgan giysisine sinir oluyorum.Pitbull dengesiz bir hayvan değildir,daha doğrusu sonradan yapma herhangi bir ırktan daha dengesiz değildir.Ancak güçlü bir hayvandır,enerjiktir ve sahiplenilecekse o enerjisini harcamasını sağlamak gerekir.Aslında esas saldırganlar genellikle (hanım teyzelerin kucaklarında sıkça gördüğümüz) minik canavarlardır ancak nedense bu durum insanlara sevimli gelir ve görmezden gelinir.
    Özetle, köpek beslemek ciddi ve yorucu bir sorumluluktur,gereğini yerine getirmezseniz sonunda köpeğe kabahat bulmak haksızlıktır.Pitbull da gayet uyumlu bir türdür.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.