Şimdi Ara

Rott sahibini ısırır m?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yavru rott almayı düşünüyorum ama bu hayvanlar sinirli gibi önünden yemeğini felan alsam misal saldırır mı? Eger oyle bi durum varsa nasıl egitilir tecrubeliler yardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hiçbir köpek sahibini ısırmaz
  • HasanSabbah01 kullanıcısına yanıt
    Burada sorup saatlerce cevap bekleyeceğinize rottweilerla ilgili birçok forum mevcut orada bu ırkla ilgili geniş bilgiyi edinebilirsiniz.Yatkın olduğu hastalıklar,egzersiz ihtiyacı,tüy sorunu gibi önemli konuları iyice öğrenin daha sonra aklınızda kalan soruları buraya belirtirseniz bizlerde yardımcı oluruz.Sahibini ısırır mı diye sormanız bile abes bir tane makale okumuş olsaydınız ne kadar saçma bir düşünce olduğunu görürdünüz.
  • Arkadaşım sen köpeği dövmez isen bir şey olmaz açık ve net,yakın zamanda bende rott sahibi olacağım amcaım köpeğine 7 günlüğüne baktım köpek beni doğru düzgün tanımamasına rağmen bana hırlamadı bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezeryildirim

Burada sorup saatlerce cevap bekleyeceğinize rottweilerla ilgili birçok forum mevcut orada bu ırkla ilgili geniş bilgiyi edinebilirsiniz.Yatkın olduğu hastalıklar,egzersiz ihtiyacı,tüy sorunu gibi önemli konuları iyice öğrenin daha sonra aklınızda kalan soruları buraya belirtirseniz bizlerde yardımcı oluruz.Sahibini ısırır mı diye sormanız bile abes bir tane makale okumuş olsaydınız ne kadar saçma bir düşünce olduğunu görürdünüz.

Zaten 1 haftadır arastiriyorum bazıları bana karsi geliyor yazmis bunun icin nasil egitebilirim bana cok sadik kalmasini istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: HasanSabbah01

quote:

Zaten 1 haftadır arastiriyorum bazıları bana karsi geliyor yazmis bunun icin nasil egitebilirim bana cok sadik kalmasini istiyorum

Rottweiler baskın karakterli bir ırktır uygun eğitim sağlanmaz ise siz ona değil o size hükmeder.Benim veteriner hekimlik için staj yaptığım kurumda 3 aşamada eğitim verilir.İlk aşamadaki temel itaat eğitimi size yeterli olucaktır.İlk aşamada yavruya olumsuz emir cümlelerini öğretmeniz gerekir.Ben kendi köpeklerim de hayır,bekle,otur,gel sıralamasında eğitim verdim daha sonra aklıma geldikçe gerek gördükçe birlikte bağlı ve serbest yürüyüş,getir,götür gibi komutları öğretmeye çalıştım.Bunları söyleyince sanki saatlerce yemeyip içmeyip eğitim vermişim gibi oluyor ama öyle değil günde 10-15 dk süren eğlenceli dakikalar oldu benim için çok çabuk öğreneceğine emin olun tek yapmanız gereken ses tonunuzu iyi ayarlayıp yavrunun dikkatini dağıtacak ortamdan uzaklaştırmanız yeterli olacaktır.Köpeğinizin her zaman tek kişiden yemek yemesini tercih edin başkalarının beslemesine izin vermeyin sizin otoritenizi daha da artıracaktır.Sevgi gösterip elinizden geldiğince eğitim verirseniz mutlu yıllar sizi bekliyor olacak.Sahibine saldırma aşırı saldırganlık gibi olaylar köpeği dövme,karanlıkta tutma gibi cahilce şeyler yapıp psikolojisinin buzulmasından kaynaklanıyor.Köpeği almakla iş bitmiyor maması,aşısı,hastalığı gibi dertleri de olacak bunları karşılayacak maddiyata sahip değilseniz yaşınız ufak ve aileniz destek olmuyorsa hem sizin için hem köpek için eziyete dönüşecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HasanSabbah01

quote:

Rottweiler baskın karakterli bir ırktır uygun eğitim sağlanmaz ise siz ona değil o size hükmeder.Benim veteriner hekimlik için staj yaptığım kurumda 3 aşamada eğitim verilir.İlk aşamadaki temel itaat eğitimi size yeterli olucaktır.İlk aşamada yavruya olumsuz emir cümlelerini öğretmeniz gerekir.Ben kendi köpeklerim de hayır,bekle,otur,gel sıralamasında eğitim verdim daha sonra aklıma geldikçe gerek gördükçe birlikte bağlı ve serbest yürüyüş,getir,götür gibi komutları öğretmeye çalıştım.Bunları söyleyince sanki saatlerce yemeyip içmeyip eğitim vermişim gibi oluyor ama öyle değil günde 10-15 dk süren eğlenceli dakikalar oldu benim için çok çabuk öğreneceğine emin olun tek yapmanız gereken ses tonunuzu iyi ayarlayıp yavrunun dikkatini dağıtacak ortamdan uzaklaştırmanız yeterli olacaktır.Köpeğinizin her zaman tek kişiden yemek yemesini tercih edin başkalarının beslemesine izin vermeyin sizin otoritenizi daha da artıracaktır.Sevgi gösterip elinizden geldiğince eğitim verirseniz mutlu yıllar sizi bekliyor olacak.Sahibine saldırma aşırı saldırganlık gibi olaylar köpeği dövme,karanlıkta tutma gibi cahilce şeyler yapıp psikolojisinin buzulmasından kaynaklanıyor.Köpeği almakla iş bitmiyor maması,aşısı,hastalığı gibi dertleri de olacak bunları karşılayacak maddiyata sahip değilseniz yaşınız ufak ve aileniz destek olmuyorsa hem sizin için hem köpek için eziyete dönüşecektir.

maddi durumum vs. o konularda sıkıntı yok
    Ama egitirken ne yapmam lazim onu bilmiyorum bazı sitelerde bisiler okudum ama egiten birinden ogrenmek daha iyidir tabii.

• Yemeğini alsan da asla ısırmaz.

Sadece neden yaptığını anlamaz veya ceza olarak görebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes4125

Yemeğini alsan da asla ısırmaz.

Sadece neden yaptığını anlamaz veya ceza olarak görebilir.

Teşekkürler

• %80 köpekler yemek yerken rahatsız edilmeyi sevmez. Isırmazlar ama hırlarlar. Sadece sahibi iyi bir eğitim vermiş ise hırlamaz. Zaten patronun kim olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz

• Rottweiler ırkı kesinlikle sahibine saldırmaz, hırlamaz. Aksine korur. Ancak önünden yemeği alırsanız bundan hoşlanmaz ve hırçınlaşmaya başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevin_Lonnie

Rottweiler ırkı kesinlikle sahibine saldırmaz, hırlamaz. Aksine korur. Ancak önünden yemeği alırsanız bundan hoşlanmaz ve hırçınlaşmaya başlar.

Saol kardeşim
  • Normal bir şekilde yetişen hiçbir köpek sahibini ısırmaz. Rottweilerlarda böyle bir konunun dile getirilme sebebi köpek yetiştirme konusunda deneyimi olmayan insanlara pek uygun bir ırk olmamasıdır. Bu durumun sonucunda doğan sorunlardan dolayı ırklar suçlansa da hata aslında her zzamanki gibi insandadı.

• Isırma köpeklerin doğasında olan birşeydir. Hırlama da öyle... Sürünün lideri olduğunu göstermek için bunları yaparlar. Ama sürü içinde lider köğeğe kimse bana hırladı ya da bir ufak ısırık attı diye kin gütmez. Doğalarının bir parçasıdır. Eğer köpek baskınsa ki bu cins dışı psikolojik ve köpeğe özgü büyüme faktörleriyle de ilgilidir; 7-8. aylarında size karşı da ergenliğin getirdiği bir diklenme yapacaktır. Yavruyken kolaylıkla önünden alabileceğiniz mama kabı, bazı köpeklerde bu dönemden sonra alınamamaya başlayabilir. Bunun için bu konuda bazı kitaplardan yararlanabilirsiniz. Sürünün lideri olarak sizi görmesinin gereksiz sertlikle ya da şiddetle ilişkisi yoktur. Günlük hayat içerisindeki bazı aktivitelerde bunu ona siz öğreteceksiniz. Tabi rott.'a da bunlar öğretilir ama çeşitli faktörlerle ortaya çıkabilecek sorunlu davranışların üstesinden gelmek zaman zaman bazı iri cüsseli köpeklerde daha zor olabilir. Yani kaza eseri alabileceğiniz bir ısırığın rott ısırığı olmasıyla daha ufak bir köpek ısırığı olması aynı olmaz. Herkese tavsiye ettiğim bir kitabı tavsiye edeyim; Cesar Millan "ailenin bir üyesi"... Almadan okursanız çook yararı olur. Köpek beslemek evlenmek kadar ciddi bir şey. Tüm hayatınız değişecektir. Sabah erken kalkacak yavruyken günde 4 kere dışarı çıkacak, yeri gelecek evinizi değiştirecek, yeri gelecek birikiminizi onu iyileştirmek için kullanacaksınız. Aile yanında değilseniz asla bir köpek almayın. Tüm aile tarafından bir köpeğe bakılırsa onun ihtiyaçları daha kolay giderilir. Yoksa o sokak senin bu sokak benim, enerjisi tükenene kadar dolaşmak ve birçok ihtiyacıyla ilgilenmeye zaman ayırmak gerekir. Çalışan bir insan bunları tek başına pek yapamaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.