Şimdi Ara

***/// PIC DÖKÜMANLARI-PROGRAMLARI \\\*** Güncellenmektedir... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
14
Favori
96.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar çok güzel bir topic bilgiler çok yararlı ellerinize saglık paylaşım içi tşk bende indirdim bu programı çok merak etmiştim hocalar anlatıyodau ama fazla bırsey bilmiyolar burda daha ıyı ögrenıceme emınım
  • Arkadaşlar merhabalar.. genelede yazdım ama burayada yazayım dedim. benim yapmam gereken bi proje var :

Öncelikle 877 nin analog girişe bi pot bağlayacam çıkıştan pwm alacam.çıkışı opamp la yükseltip motora verecem. Böylelikle potu döndürünce motorun dönüş hızını ayarlıycam.motorun dönüş hızınıda enkoderla ölçüp tekrar PIC'e atıcam. onuda LCD ekrana atarak göstericem.Burada sadece hızı ölçecem yani motorun dönüş yönü tek taraflı olcak dolayısıyla encoderdan dönüş yönünü de öğrenme gibi bi derdim olmıyacak. Bu projenin sadece proteus ta simulasyonunu yapmam gerekiyo. bundan dolayı bunla alakalı proteus devresi, c kodu felan olan varsa bana yardımcı olabilirmi? şimdiden teşekkürler...
  • bilgeyazilim konunun başında vermiş olduğun "Saat ve Termometre Uygulamalarını" indirdim. Proteusda simüle ederken
    saat konusunda bir sorun yok ancak termometre uygulamasında sürekli -10 dereceyi gösteriyor bunu nedeni nedir ? çözüm yolu nedir. Teşekkürler
  • dün forma yazmıştım ama bugun ona bir ekleme daha yaptım ve bu başlık altına eklememişim diye pişman oldum devre ds18b20 den aldıgı +125 ile -50 aralıklardaki sıcaklıgı ve saati sırayla matris lerde gösteriyor pic prog. çok amatör oldugum için hex dosyası 25MB oldu ama olsun isiste çalıştıgı görmekte güzel zaten gerçekte yapmak için masraf yapmak gerek ve gerçekte çalışmaz tabi 11.2MB tı geçmiş
    saat kısmını kesme komutlarını kullanarak yaptım programı yazarken picin portlarını mümkün oldugu kadar az kullanmaya çalıştım ondan devrede bazı fazlalıklar göze çarpa bilir ve aslında bunu stun tarama olarak yapacaktım öyle daha basit olacaktı fakat bilgeyazılım arkadaşımızın verdiği örnekler olmasa bu işi satır tarama olarak yapmak aklıma hiç gelmicekti zor olanı yapmaya çalıştım ki bir işe yarasın
    işte devre umarım beyenirsiniz http://rapi--dshare.tv/289287

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurmola -- 25 Şubat 2007; 9:38:08 >

• arkadaşlar öncelikle merhabalar ben pic proglamlamayı öğrenmek istiyorum ve doğan ibrahimin birkaç kitabını aldım bunları okudum güzelce hangi komutlar ne işe yarar vs. neyse bu aldığım kitaplardan biraz yardım alarak bir program yazdım.ve programı hex dosyayısına çevirmek için MPASM programını kullanıyorum.neyse benim sorum şu ben yazdığım programı hex dosyasına çevirirken programda 1 adet hata alıyorum programı bir çok kez kontrol ettim ancak hatamı bulamadım.aşağıya yazdığım programı ekliyorum benim nerede yanlış yaptığımı söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

http://rapid-share.com/files/18902528/led_yakma_projesi.asm.html

not:arkadaşlar projenin çok kolay olduğunu biliyorum ancak yeni yeni öğreniyorum lütfen kusura bakmayın

edit:harf değişikliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisiko__ -- 1 Mart 2007; 21:03:19 >

• ben bilim teknik okuyucusuyum her ay bir alet yapmayı gösteriyo herşey hazır kurulu ama bi türlü nası bağlıcam aleti bilgisayara onu anlamadım bilen varsa söylesin
  • quote:

Orjinalden alıntı: RaderrR1993

ben bilim teknik okuyucusuyum her ay bir alet yapmayı gösteriyo herşey hazır kurulu ama bi türlü nası bağlıcam aleti bilgisayara onu anlamadım bilen varsa söylesin

bende her ay bilim ve teknik alıyorum hangi sayıdaki devreyi yaptın eğer söylersen yardımcı olabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: pisiko__

arkadaşlar öncelikle merhabalar ben pic proglamlamayı öğrenmek istiyorum ve doğan ibrahimin birkaç kitabını aldım bunları okudum güzelce hangi komutlar ne işe yarar vs. neyse bu aldığım kitaplardan biraz yardım alarak bir program yazdım.ve programı hex dosyayısına çevirmek için MPASM programını kullanıyorum.neyse benim sorum şu ben yazdığım programı hex dosyasına çevirirken programda 1 adet hata alıyorum programı bir çok kez kontrol ettim ancak hatamı bulamadım.aşağıya yazdığım programı ekliyorum benim nerede yanlış yaptığımı söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

not:arkadaşlar projenin çok kolay olduğunu biliyorum ancak yeni yeni öğreniyorum lütfen kusura bakmayın

arkadaşlar yokmu bana yardım edebilecek birisi

• Elinde JAL ile ilgili bilgi, örnek kod olan arkadaşlar gönderirse çok iyi olur.
    Bu JAL çok güzele benziyo.
    Şimdiden sağolun.
  • -Arkadaşlar jdm Pic programlayıcıma rs232 kablo yapacağım. İnternette arattım çok çeşitli bağlantı şekilleri var, bunlarda genelde uyduculara ait.
    -JDM PİC PROGRAMLAYICIYI KULLANANLAR lütfen kullandığınız kablonun iç yapısını buraya yazarmısınız!!!!!!!!!
  • quote:

quote:

arkadaşlar öncelikle merhabalar ben pic proglamlamayı öğrenmek istiyorum ve doğan ibrahimin birkaç kitabını aldım bunları okudum güzelce hangi komutlar ne işe yarar vs. neyse bu aldığım kitaplardan biraz yardım alarak bir program yazdım.ve programı hex dosyayısına çevirmek için MPASM programını kullanıyorum.neyse benim sorum şu ben yazdığım programı hex dosyasına çevirirken programda 1 adet hata alıyorum programı bir çok kez kontrol ettim ancak hatamı bulamadım.aşağıya yazdığım programı ekliyorum benim nerede yanlış yaptığımı söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

arkadaşlar yokmu bana yardım edebilecek birisi

programla birlikte verilen hatalarıda eklersen daha hızlı sonuca ulaşabiliriz...

• arkadaşlar banada bi step motor sürücü entegresi lazım. piyasada kolay bulunan 9-12V step motoru sürebilen sağlam bi entegre önerirseniz sevinirim.
  • quote:

herkese kolay gelsin,
    dc motor kontrolünü pic ile yapıcam , aynı zamanda projede pwm de kullanıcam ve motor kontrolü için decoder de kullanıcam.
    proje ise şu
    dc motor pic16f84 ile kontrol edilecek ve motorun ucuna bir ip ile cisim asılacak,motor da bi yere sabitlenecek.projede bir de decoder kullanılacak.
    bana bu proje için decoderin ne iş yaptığını ve pwm e neden gereksinimim olduğunu yanıtlarsanız sevinirim

merhabalar, benim de projem aynen böyle. hatta biraz daha kolay. geri besleme almayacağım. sadece bir pic 16F628, bir mosfet sürücü, bir mosfet ve küçük bir dc motor kullanicam.
    aslinda tek bi sorun var: acaba pic pwm sinyali üretir mi? eğer üretirse motor hızını nasıl artirip azalticam? neyle?
    eğer pot koymam gerekiyorsa devrenin neresine koymam gerekiyor?
    asagidaki link yapmak istedigim devreyi gosteriyor (ilk devre deil ikincisi)
    http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=2125&param=en026724
    tesekkürler

• DEGİŞTİRDİM YİNE AYNI OLDU BİRAZ FARKLA YANİ ELİMİ YAKLAŞTIRINCA LEDLER DAHA HIZLI YANIP SÖNÜYOR.
    YA BİDE İSTEDİGİM POROGRAMI ÇALIŞTIRMIYOR BU PIC 16F84
    ANLAYAMADIM BEN ATIYORUM A POROĞRAMINI YÜKLÜYORUM AMA O BÜTÜN LEDLERİ YAKIP SÖNDÜRÜYOR KENDİ KAFASINA GÖRE.
    İŞLETİM SİSTEMİ XP-- PICUP2 KULLANIYORUM PIC ÖĞRENMEYE YENİ BAŞLADIM KORKUYORUM HEVESİM KIRILACAK.UNUTMADAN BİŞEY SORCAM
    POROGRAMLAMA KARTINDAN PICİ ÇIKARTIRKEN ELİMİN PİNLERE DEYMESİ POROĞRAMI ETKİLERMİ ACABA
    POROĞRAMLAMA KRTINIDA KENDİM YAPTIM
    YARARLANDIGIM KİTAP VE ŞEMASI PIC 16F84 UYGULAMALARI
    METİN BEREKET
    TEŞEKKÜRLER....
  • KIRİSTALE EL DEYİNCE ÇALIŞIYOR HAYRET YAA
  • yaw ben neler çektim üniversitede bu PIC belasından bilemessiniz
    dokuman suruyle cd lerce var ama bunları ratmak cok zaman alır vakşt meselesi ilerde olur inş
  • peki bu iş konusunda bi fikrin varmı hocam.
    kıristale el degince neden çalışır bu pıc.
    ayrıca yükledigm porogram çalışmıyor zaten bütün port b çıkışları flaşör gibi yanıp sönüyor ,
    bi el atsanız bu işe
  • offf ne zamandır arıyorum bi pic basic pro derleyicisi bulamadım yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cidik

offf ne zamandır arıyorum bi pic basic pro derleyicisi bulamadım yardımcı olurmusunuz?

biraz sabredebilirsen birisinden kitap + cd + örnek kodları da dahil olmak üzere gelecek zamanında dediği sekilde gelirse bi şekilde upload etmeye çalışacağım vaktim olursa
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetmetingülcan

quote:

Orjinalden alıntı: cidik

offf ne zamandır arıyorum bi pic basic pro derleyicisi bulamadım yardımcı olurmusunuz?

biraz sabredebilirsen birisinden kitap + cd + örnek kodları da dahil olmak üzere gelecek zamanında dediği sekilde gelirse bi şekilde upload etmeye çalışacağım vaktim olursa

bekliyorum kardeş. geldiğinde pm atarsan sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.