Şimdi Ara

***/// PIC DÖKÜMANLARI-PROGRAMLARI \\\*** Güncellenmektedir... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
14
Favori
96.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar proteus 7.0 cıkmısmı acaba eger cıkmıssa bana linki atabilirmisiniz. ilgileriniz ve paylasımlarınız için tesukkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: tepe yandan 200

bilgeyzaılımı küstürdüm galiba

o şimdi asker...
  • Güzel bi topic olmuş.
    16f877 ile ilgili örnek programlar olan arkadaşlar varsa paylaşabilirmi ?
  • Selam arkadaşlar. Çok acil yardımınızı beklediğimiz bi konu var.
    Kısaca pic16f877 mizi porgramlayamıyoruz. Kullandığımız derleyici mpasm, pice yükleme içinde icprog 1.05D programını kullanıyoruz.
    Daha doğrusu kullanamaıyoruz. Çünkü icporg u açarken daha ilk uyarı mesajı veriyor. Daha önce sizinde başınıza geldiğini düşünüyoruz.
    Arkadaşım kendi pcsinin seri portunda problem var diyrekten bana getirdi , fakat aynı hatayı bendede alıyoruz.

Gerekli ayarları yapıyoruz.
    ilk hatamız programı açarken aşağıdaki resimdeki gibi:
     ***/// PIC DÖKÜMANLARI-PROGRAMLARI \\\*** Güncellenmektedir...

ok dersek hatayı görmezden gelirsek diğer hata şöyle:

Daha sonra yazım hatası veriyor. Yazamıyoruz.
    Uyum ayarları felan filan varmış ama bi türlü yapamadık.Yardım ederseniz seviniriz. Kolay gelsin iyi çalışmalar

• çok güzel paylaşımlar olmuş emeği geçen herkese teşekkürler bende paylaşım yapmak isterdim ama pic'e yeni başlıcam hadi bakalım hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: zer0ne

Selam arkadaşlar. Çok acil yardımınızı beklediğimiz bi konu var.
    Kısaca pic16f877 mizi porgramlayamıyoruz. Kullandığımız derleyici mpasm, pice yükleme içinde icprog 1.05D programını kullanıyoruz.
    Daha doğrusu kullanamaıyoruz. Çünkü icporg u açarken daha ilk uyarı mesajı veriyor. Daha önce sizinde başınıza geldiğini düşünüyoruz.
    Arkadaşım kendi pcsinin seri portunda problem var diyrekten bana getirdi , fakat aynı hatayı bendede alıyoruz.

Gerekli ayarları yapıyoruz.
    ilk hatamız programı açarken aşağıdaki resimdeki gibi:

ok dersek hatayı görmezden gelirsek diğer hata şöyle:

Daha sonra yazım hatası veriyor. Yazamıyoruz.
    Uyum ayarları felan filan varmış ama bi türlü yapamadık.Yardım ederseniz seviniriz. Kolay gelsin iyi çalışmalar

programı kurduktan sonra
    Program Files\Ash\Pic Eeprom Programmer 2\ic-prog directory sine download adlı klasörü kodyalayın ( kurulum cd si içeriğinden ) program açıldıktan sonra xp sürücülerini aktif edin...

• pic ile alarm devresi yapacağım.merak ettiğim ve hiçbişey bulamadığım bi sorum var.
    alarm çaldığında cep telefonuna mesaj göndermek istiyorum.bunu pic ile yapabilirmiyim
  • slm arkdaşlar..bana çok acil 10-15 sayfa ingilizce pic döküman lazım..genel çalışma mantığını anlatan..baya bi aradım ama...

teşekkürler...
  • Arkadaşlar merhaba. Kısa yazıcam, E-Mail adresime bir çok mail gelmiş. Şu an ASKER'de olduğum için yardımcı olamıyorum. İlgilenmedi sanılmasın diye buraya yazıyorum. 5 dak. sonra iştima var . Döndüğüm zaman görüşmek üzere sağlıcakla kalın...

Askerliğimin acemiliği BURDUR da. Ocak 12 gibide KIBRIS KTBK K.lığında ustalığa çavuş olarak devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgeyazilim -- 22 Aralık 2006; 16:58:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilgeyazilim

... 5 dak. sonra iştima var . Döndüğüm zaman görüşmek üzere sağlıcakla kalın...

Ne işin var senin pc başında.Çabuk içtimaya sonrada doğru nöbete.
    Hale bak yahu,bekleyenimiz var diye rahat uyuruz sandıkdı.

Allah seni ve diğer evlatlarımızı kaza ve beladan korusun,sağ sağlim dönersiniz İnşaallah.

Proteus 7.0 demo çıktı,söz verdikleri gibi 24 serisini destekliyor ve çizim de bazı değişiklikler yapmışlar,hoş olmuş,parça eline yapışıyor,rakiplerine benzetmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musallim -- 1 Mayıs 2007; 8:26:11 >

• Arkadaşlar benimde çalışan bir kayan yazı devresine ihtiyacım var.Proje ödevi olarak kayan yazıyı aldım fakat nasıl yapılacağını bilmiyorum.Bütün sitelerdeki kayan yazıları indirdim fakat bir çoğu ASM ile yazılmış veya .bas dosyasındaki hatalar nedeniyle " Pic Basic Plus " programı derleyemiyor.Rica etsem bir arkadaşım bana "PIC BASIC PLUS(PROTON)" ta hatasız derlenebilen ve Devre şeması olan bir kayan yazı gönderebilirmi.Proteus sürümüm 6.7 sp4 eğer daha üst bir sürümde çizilmiş ise , devre şemasının resmini koyarsanız çok sevinirim.BU projeyi haftaya çarşamba gününe kadar vermem gerekior.Yardımcı olursanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onlineman2 -- 22 Aralık 2006; 17:21:17 >

• bilgeyazilim
    hayırlı teskereler...
  • arkadaşlar pıc16f84 ıle kolay bır odev yapmam gerekıyor vızeye eklenecek bu devreden aldığım not.Fikir verirsenız sevinirim
  • sağol kadeş ellerine sağlık iyi olmuş
  • arkadaşım merhaba

www.bilgeyazilim.net adresinize giriyorum.orada yeralan konulara tıklıyorum fakat hiç birine giremiyorum.üyelik mi gerekiyor dedim fakat üye olunacak kayıt yeri bulamadım.nasıl girebilirim sitenize
    iyi günler
  • BURDUR 58. Piyade Eğitim Alay K.lığı'ndan herkeze selamlar. Bu kez arazi olmadan geldim @musallim hocam . Uzun dönem erlerin yemin töreni, serbestiz. Haftalar sonra ilk defa sivil insanlar gördük. Yeşilin dışında başka renklerde varmış .

Üyelik gerekiyor. Birkaçının güvenliğini unutsamda . Neyse...
    Üye girişi sayfasında K.Adı ve Şifre giriş panelinin altında Yeni Üyelik diye bir link göreceksin. Oradan üye olabilirsin dostum.

Fırsat buldukça görüşmek üzere...

• Çok güzel kaynak olmuş teşekkürler
  • Teşekkürler ellerine sağlık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: musallim

Proteus 7.0 demo çıktı,söz verdikleri gibi 18 serisini destekliyor ve çizim de bazı değişiklikler yapmışlar,hoş olmuş,parça eline yapışıyor,rakiplerine benzetmişler.

Sevgili musallim Proteus 7.0 demo çıktı diye sözetmişsin fakat ben okadar aradım ama bir şey bulamadım link verirsen yada elinde varsa upload edermisin.? Yeni versiyona bizlerde bir göz atalım mümkünse...

Saygılarımla ve iyi çalışmalar, kolaygelsin...
  • Doğrudan link mümkün değil forum kuralları gereği.
    Sitesinde şu an 6.9 sp4 demo gözükür.Ama ortalıklarda sp5 nasıl var,hele 7.0 demo nereden çıkarki,diye soranlara,labcenter'e kayıtlı kişilerin bildiği ad ve şifre ile girilen bir ftp leri var...

BURADA <<< Arkadaşlar incelemişler
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.