Şimdi Ara

php öğrenmek isteyenler için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Php öğrenmek isteyenler için tavsiye edebileceğiniz güzel bir kaynak kitap var mı acaba? Kitabın ingilizce/türkçe olması farketmez. Kendim C++, java gibi programlama dillerini biliyorum. Onun için döngüleri ya da if leri anlatan bir kitaptan çok pratiğe dönük örneklerle anlatan bir kitap arıyorum. Aklımda orjinal bir fikir var ve bunu hayata geçirmek için php öğrenip kendi başıma yazmak istiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum

• Bence php öğrenmek istiyorsan bir wordpress blog kur kendine ve onun üzerinde yapmak istediğin değişiklikleri kendin yapmayı dene takıldığın yerlerde internetten yardım al böylece kendi kendine öğrenirsin kitapla olacak iş değil bu alıştırmayla doğru orantılıdır programlama yapa yapa öğrenirsin
  • Erkan Balabanın kitabı var. PHP & MySql. Yararlı ve tavsiye edebileceğim bir kitap
  • C++ biliyorsan PHP'yi 15 dakikada öğrenirsin, kitap almana gerek yok http://www.php.net ve internetteki yüzlerce kaynak sana fazlasıyla yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: CelasuN

Bence php öğrenmek istiyorsan bir wordpress blog kur kendine ve onun üzerinde yapmak istediğin değişiklikleri kendin yapmayı dene takıldığın yerlerde internetten yardım al böylece kendi kendine öğrenirsin kitapla olacak iş değil bu alıştırmayla doğru orantılıdır programlama yapa yapa öğrenirsin

Wordpress ne alaka ya??? Wordpress'e tema yapıp PHP mi öğrenecek? Azıcık destekli öneri sunun. PHP bilmeyen birisi Wordpress üzerinde nasıl değişiklik yapacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TradeMark

quote:

Orijinalden alıntı: CelasuN

Bence php öğrenmek istiyorsan bir wordpress blog kur kendine ve onun üzerinde yapmak istediğin değişiklikleri kendin yapmayı dene takıldığın yerlerde internetten yardım al böylece kendi kendine öğrenirsin kitapla olacak iş değil bu alıştırmayla doğru orantılıdır programlama yapa yapa öğrenirsin

Wordpress ne alaka ya??? Wordpress'e tema yapıp PHP mi öğrenecek? Azıcık destekli öneri sunun. PHP bilmeyen birisi Wordpress üzerinde nasıl değişiklik yapacak?

Dostum wordpress'e tema yapsın demiyorum. Wordpress'te index.php category.php vs. var onları açıp onları tek tek editleyerek yavaş yavaş kendi kendine öğrenebilir. Bunun en büyük örneği de benim ben bu şekilde öğrendim php'yi.

• Arkadaşım sana tavsiyem kitapla falan uğraşma.
    Gir script sitelerine. scriptleri indir basit scriptlerde değişiklik yaparak başla işe..
    bilemediğini anlamadığını google amcaya sor. zamanla öğrendiğini kendin de farkedersin.
  • PHP konusunda çalışma yapmak adına sıfırdan türkçe çalışma sayfaları tavsiye edebilecegınız linkler varmıdır güvenilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventg

http://www.amazon.com/dp/143022925X/?

(expertler için bir kitaptır kendisi)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.