Şimdi Ara

Dosya Uplod Sitesi Yapmak İstiyorum Bilgi Lazım :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
7.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba.. Bir dosya upload sitesi açmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya upload sınırı 400 mb olacak ( çok masraflı olur mu )
    Premium üyelik olacak yani premium üyeler daha fazla upload yapacak. (olmasada olur)
    Bana aylık masrafı ne kadar olacaktır ? İndirme hızı 100 200 kbps olmalı ..
    reklamların getirileri ne kadar olacaktır ?
    script önerisi ?
    hostu windows mu linux mu almalıyım ?
    Aklınıza gelen başka şeyler varsa yazarsanız sevinirm. Yardım bekliyorum. Teşekkürler ..

• upp yardım lütfeen
  • Yanlis yer.
  • Başka yer bulamadım gerekli yere taşırmısınız ?
  • upp yardım
  • bir web tasarimciyla gorus derim

• I-hazır bir UPLOAD SCRİPT ti bu (yukarıdaki arkadaş linkini atmış)
    II-Linux server al
    III-PHP ve MySQL öğren siteni yap ve o hazır script ile entegre et.

Edit: dur dur ! upload sitesimi açıcaksın dostum küçük çaplı arkadaşlar arasında falan bişey yapcaksan neysede.rapidshare hotfile gibi sitelere özendiysen hemen elini ayağını o klavyeden çek

eğer öyle bişey yapmak istiyosan
    bür sürü server alman lazım.data center kiralaman veya yapman lazım,kocaman bir ofisi yazılımcılarla doldurman lazım,bir de $1,000,000 başlangıç için yeter sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IPv6 -- 5 Kasım 2011; 23:08:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IPv6

I-hazır bir UPLOAD SCRİPT ti bu (yukarıdaki arkadaş linkini atmış)
    II-Linux server al

Edit: dur dur ! upload sitesimi açıcaksın dostum küçük çaplı arkadaşlar arasında falan bişey yapcaksan neysede.**** hotfile gibi sitelere özendiysen hemen elini ayağını o klavyeden çek

bür sürü server alman lazım.data center kiralaman veya yapman lazım,kocaman bir ofisi yazılımcılarla doldurman lazım,bir de $1,000,000 başlangıç için yeter sanırım

Yani. Bence de bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: IPv6

I-hazır bir UPLOAD SCRİPT ti bu (yukarıdaki arkadaş linkini atmış)
    II-Linux server al

Edit: dur dur ! upload sitesimi açıcaksın dostum küçük çaplı arkadaşlar arasında falan bişey yapcaksan neysede.**** hotfile gibi sitelere özendiysen hemen elini ayağını o klavyeden çek

ardeşim ne yaptın bea o kadar olurmu ki sınırsız bi hosting alıcasın siteye üyelik koyucaksın diye biliyorum ben :D

• uğraşma bence büyük emek aşırı zaman 7/24 açık pc gerekirken geliri epeyce düşük oalcak
  • sınırsız host alsanda upload sitesi açamazsın host şirketleri izin vermez bu işe girmen için epey bi sermayen lazım öyle farklı şirketlerden aylık alacağın sınırsız host paketiyle yürümez bu işi kendi sunucularının olması lazım + teknik ekibinin olması lazım

ama eğer resim upload sitesi açıcaksan ona izin verirler bi script bul kur tamamdır
  • valla onu bunu bilmem ama zannettiğimden daha zormuş hatta hatta epey daha zormuş bir upload şirketini anca aliağaoğlu açar tamam kötü espiri pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dienw -- 3 Ocak 2013; 19:23:38 >
  • İlk önce bir vps server alcaksın (eğer basit yapcaksan) sonra 50 adet port alcan(yok ben arkadaşlar için yapcam diyosan ftp upload sistemi için hamachi kulan yalnız ftp yi de aynı anda açaksın bilgisiyar kasacak biraz ondan sonra en az 1 gb ram verceksin bu sadece hamachi için)7/24 için hostinger dan alabilirsin mesala hem host hemde ftp
    mysql veritabanı filan ondan sonra kendi tasarımın olcak bu hotfile ve benzeri uploaed sitelerinin şakalrı yoktur anında copyright hakkında ya hapis ya para cezası yani bi tasarımcı lazım ondan sonra mysql su gibi ezberle ondan sonra eğer modemin Air6372SO ise ordan portları ftp olarak al port için ilk önce no-ip adresinden sabit ip adresi al
    yani kısaca böyle çalış belki olur

• @eRsn-

Her şeyden önce güvenliğini üst seviyede tutman gerekiyor. Örneğin her türlü php shell dosyalarına karşı bir savunma türü olmalı.

Fazla emek harcaman gerekiyor. Eğer sadece bir merak ise bu isteğin, sadece nasıl işlediğini anla, öğren. Ama zaman kaybından pek başka bir şey vereceğini sanmıyorum sana. O yüzden tavsiye etmem. Zaten fazlasıyla profesyonel upload sitesi mevcut iken amatörce iş yapmak biraz mantıksız. Eğer merak ediyorsan dediğim gibi nasıl işlediğini öğrenmen yeterlidir diye düşünüyorum. Tabi yine de sana kalmış bir tercih. Kolay gelsin.
  • çocukluk hevesiydi arkadaslar, tek başıma bir upload sitesi açabileceğimi falan düşünüyordum, hayal gücüm baya yüksekmiş
    @kodlamacı @Rhymestein
  • http://slydoqanclub.tk/ böyle bi şey yapmaya çalıştım ama nasıl olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_emp

quote:

Orijinalden alıntı: eRsn-

çocukluk hevesiydi arkadaslar, tek başıma bir upload sitesi açabileceğimi falan düşünüyordum, hayal gücüm baya yüksekmiş
    @kodlamacı @Rhymestein

Benimde çılgın projelerim vardı eskiden :D

Çocukluk işte

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Upload download vps lazım bu vpslerın aylık bir trafik sınırı ve hdd sınırı var ayrıcana yuklenen dosyaları kaç ay saklıyacaksın 1 yıl saklarsan ornk bir suru vps alman lazım dosyaları barındırmak için ayrıcana bunun yasal boyutuda var çok iyi araştırılması lazım pek getirisi olucağını düşünmüyorum çunku piyasada çok upload servisleri var kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.