Şimdi Ara

Philips Oled+ 907 (2022-2023) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
41
Favori
35.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Media Markt mağazasından aldım, 42 500 Tl..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mightywings kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ediyorum.

77OLED937 için aklımdaki gerçek rakam aslında 95-100K idi ama gönlümden geçen 80-85K idi. %15 indirim günlerinde 85K'ya alınabilir ancak.

Monitör olarak LG OLED42C2, günlük TV olarak 75PML9506 ve lazer TV seti olarak da Epson EH-LS300 UST projeksiyon ile 120 inch ALR perde kullanıyorum.

Kendi görüşüm: Büyük TV için öyle 70-80K vermem açıkçası. 80-85K TL harcayacak olursam kullandığım UST cihazı güncellerim. 120 inch keyfini 77 inch OLED olsa

vermez bana.

TV ebatı olarak da 75 inch altını düşmeyeceğimden TV'yi güncelleyecek olursam 1-2 model sonrası Philips miniled modellerine bakarım yine. Zira kaliteli FALD LED ve OLED panellerde 77/83/85 gibi ebatlarda fiyatlar şu an bile TL olarak çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 22 Aralık 2022; 13:29:53 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Hangi işle uğraşıyorsunuz hocam?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • vjdrsjejv kullanıcısına yanıt

Bilgisayar mühendisiyim hocam.

65” yeterli gelseydi miniled mi alırdınız oled mi? Benim için 75 tabi ki daha iyi ancak mağazada gidip baktığımda 75PML9507 kalınlığı fazla geldi. Hemen önünde 65OLED907 vardı. Onun da kalın kısmı var ama genel olarak ince duruyor. Görüntü farkına gelecek olursak PML daha parlak ancak izlediğim bir youtube demosunda (çözünürlükler aynı) OLED görüntüsü dronedan yapılan Haliç girişinden Galata Kulesi çekimi sanki gerçekte oradaymışsınız gibi gösteriyordu. Onun dışın diğer görüntülerde çok fark göremedim. Diğer taraftan 75PML 9507 yurt dışında 65OLED907’den daha pahalı görünüyor iken Türkiye’de tam tersi. Hepsini düşününce karar vermekte zorlanıyorum.

Açıkçası demo görüntülere güvenerek TV almazdım ama elbette OLED panelin görüntü olarak biraz daha iyi olması beklenir. 900 serisi Philips OLED TV'ler oldukça güzel duruyor. Bence her ikisinde de memnun kalırsınız genel olarak. Eğer ebat tercihi sınırda ise ben büyük olan paneli tercih ederdim. Çünkü gerçekten çok çabuk alışılıyor. Bir de uzun süre kullanacaksanız o zaman büyük ebat almak bence daha doğru. Ama günün sonundan 2 farklı panel tipini konuşuyoruz. Eğer OLED daha küçük yerine benim tercihim yine de daha büyük miniled şu an.

Teşekkürler

• shy4434 kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, keyfini sürün. Piyasadaki en iyi, en dolu OLED TV'lerden birini aldınız.  

• Çok teşekkür ediyorum.

Sizlerin paylaşımları, uzun araştırmalarım sonucunda 65Oled907'yi tercih ettim, çok memnunum. Bundan önceki televizyonum Sony 65xg9505 idi, hatalı ekran temizlemem sonucunda panel sıkıntısı yaşadım. Panel değişimi çok büyük masrafları bulduğundan, oled tv'ye geçmeye karar verdim, sizlerin ve forumdaki arkadaşlarında sayesinde 65Oled907 aldım. Tekrar teşekkür ediyorum.

Bu sorunun cevabı KESİNLİKLE OLED. Ama sabahtan akşama kadar veya çoook uzun süre açık kalacak bir TV olmayacak ise...

• Arkadaşlar uydu da kanal geçişleri nasıl bu oled907 tv nin. Bu konuda philips eleştiriler almış. Heralde bu üst segment cihazlar da işlemci ve kanal geçişleri iyidir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mna M kullanıcısına yanıt

Ben direkt çanağa bağlı olarak kullnıyorum. Yani TV'nin kendi uydu alıcısı ve D-Smart D-Fix modül ile yayınları izliyorum.

Herhangi bir gecikme yok, son derece memnunum.  

• Herkese iyi günler diliyorum.

65OLED907 için görüntü ayarlarında yapılacak değişiklikler, görüntü zevkinde çok büyük oranda farklılıklar göstermektedir.

Ben (sanırım çoğunluğun da tercihi olduğu şekli ile); parlak, keskin, doygun siyah, net, akıcı ve doğal renkli görüntüyü tercih ediyorum.

Bu kapsamda; internetten, forum sitelerinden, youtube paylaşımlarından yaptığım araştırmalar neticesinde, kendi zevkime yönelik görüntü ayarlarını yapmaya çalıştım. En azından televizyonunu yeni almış kullanıcılar için az da olsa faydalı olur kanısındayım, sonuçta bazı görüntü ayarları kişisel zevke göre değişebilmektedir. Aşağıda paylaşacağım kendi görüntü ayarları şablonum; televizyon kullanıcılarının kendi ayarlarının paylaşımına yönelik temel şablon olarak kolaylık sağlayabilir.

Malumunuz bizim televizyon için internet ortamında, özellikle görüntü ayarları konusunda çok fazla ayrıntılı bilgi bulunmamaktadır. Bu konuda bilgisi olan/tercübe sahibi veya amatör televizyon kullanıcılarınca; denenmiş, beğenilen ve/veya doğru olduklarını düşündükleri görüntü ayarlarının burada paylaşılması herkes için faydalı olacaktır.

Kendi ayarlarım:

SDR; 4K, Full Hd, Hd ve Sd görüntü ayarları için:

Menü>Sık Kullanılan Ayarlar>Tüm Ayarlar>Görüntü>AI Görüntü tarzı>Filmmaker Mode

Renk>50

Oled kontrası>100

Keskinlik>1

Siyah Seviyesi>57

Gelişmiş>Görüntü Temizleme>Parazit Azaltma>Kapalı

MPEG Parazit Azaltma>Kapalı

Keskinlik>Ultra resolution>Açık

Renk>Renk Geliştirme>Kapalı

Renk Gamı>Normal

Renk Sıcaklığı>Normal

Beyaz nokta hizalama>-

Renk Kontrolü>-

Sadece RGB Modu>-

Kontrast>Işık artırma>Maksimum

Kusursuz Doğal Gerçeklik>Kapalı

HDR Perfect>-

Mükemmel Kontrast>Maksimum

Video Kontrastı>90

Gama>2

Hareket>Hareket tarzları>Kişisel

Perfect Natural Motion>2

Perfect Clear Motion>10

Ortam Zekası>Göz Bakımı>Kapalı

Koyu renk ayrıntı optimizasyonu>Kapalı

Renk sıcaklığı optimizasyonu>Kapalı

HDR ve HDR+ Adaptive görüntü ayarları için:

Menü>Sık Kullanılan Ayarlar>Tüm Ayarlar>Görüntü>Ortam Zekası>Göz Bakımı>Kapalı

Menü>Sık Kullanılan Ayarlar>Tüm Ayarlar>Görüntü>AI Görüntü tarzı> HDR Filmmaker Mode

Renk>50

Oled kontrası>100

Keskinlik>5

Siyah Seviyesi>60

Renk>Renk Geliştirme>Kapalı

Renk Gamı>-

Renk Sıcaklığı>Normal

Beyaz nokta hizalama>-

Renk Kontrolü>-

Sadece RGB Modu>-

Kusursuz Doğal Gerçeklik>-

HDR10+ Uyumlu>Maksimum / HDR Perfect>Uyarlanabilir

Mükemmel Kontrast>-

Video Kontrastı>100

Gama>-

Perfect Natural Motion>2

Perfect Clear Motion>10

Dolby Vision görüntü ayarları için:

Menü>Sık Kullanılan Ayarlar>Tüm Ayarlar>Görüntü>AI Görüntü tarzı> Dolby Vision Parlak

Renk>50

Oled kontrası>100

Keskinlik>5

Siyah Seviyesi>60

Renk>Renk Geliştirme>-

Renk Gamı>-

Renk Sıcaklığı>Normal

Beyaz nokta hizalama>-

Renk Kontrolü>-

Sadece RGB Modu>-

Kusursuz Doğal Gerçeklik>-

HDR Perfect>-

Mükemmel Kontrast>-

Video Kontrastı>100

Gama>-

Perfect Natural Motion>2

Perfect Clear Motion>10

Ortam Zekası>Göz Bakımı>Kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shy4434 -- 16 Kasım 2023; 13:29:51 >
  • Elinize sağlık hocam.

Ben de özellikle yeni firmware'leri tv otomatik güncellemesi kapalıyken kendi yapacak mı diye yapmamıştım. Nitekim bugün tv'ye güncelleme arat dediğimde güncelleme buldu bu sefer. Demek ki otomatik güncelleme kapalıyken tv kendi kafasına göre hareket etmiyor, bu güzel. Çünkü Samsung oled başlığında otomatik güncelleme kapalı olduğu halde güncelleme yapıldığından şikayetçi.

• Görüntü ayarlarında; HDR ve HDR+ yayınları için kendi yaptığım ayarlardan çok memnun değilim veya beceremedim.

Televizyon kullanıcılarınca, özellikle HDR ve HDR+ görüntüler için, nasıl ayar yaptıklarına dair paylaşım yapılırsa çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shy4434 -- 26 Aralık 2022; 10:57:5 >
  • ZvAnA kullanıcısına yanıt

İyi günler "ZvAnA" hocam, sizin HDR ve HDR+ görüntü için yaptığınız ayarları öğrenebilirmiyim?

• Açıkçası çok özel ve sabit bir ayarım yok şuan. Alman inceleme kanalındaki ayarlarla biraz denemeler yaptım ama pek tatmin olduğumu söyleyemem o ayarlarla. Şu sıralarda pek başına geçemiyorum. O yüzden kendi ayarları üzerinde anlık oynamalarla seyrettiğim şeye göre parlaklığa ya da renge müdahale ediyorum.

• ZvAnA kullanıcısına yanıt

İyi günler.

65Oled907 için şu ana kadar elde ettiğim araştırma, tecrübe ve kullanımlarım sonucu yukarıda paylaştığım görüntü ayarları şablonunda yeni düzeltmeler yapıyorum. Bir kez daha belirtmek istiyorum, bunlar tamamen benim kendi seyir zevkim ile bağlantılı amatörce yapılan ayarlardır. Ancak yeni kullanıcılar için en azından ideale yakın seyir zevkine yönelik çok faydası olacağını düşünüyorum.

Ayrıca Tv kullanıcılarından kendilerinin elde ettiği farklı, faydası olabileceklerini düşündükleri ayarları paylaşmalarının çok daha güzel olacağını düşünüyorum.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shy4434 -- 28 Aralık 2022; 20:57:52 >
  • İyi günler.

Sadece 65oled907 için denediğim, özellikle D-Smart/D-Fix kullanıcılarına kolaylık olması açısından, kendi kanal sıralamamı içeren kanal listesini aşağıda paylaşıyorum.

Sıkıştırılmış dosyadan çıkarılan listeyi içeren dosya olduğu gibi usb hafıza belleğine yüklendikten sonra Tv'ye takılır, "Kanal listesini Kopyala- Tv'ye kopyala" sekmesinin tıklanması sonrası tv otomatik olarak yeni listeyi yükleyecektir.

Ayrıca kanal sıralama, değiştirme, favori kanal oluşturma ve kanal yeniden isimlendirme vb. için faydalandığım "ChanSort" isimli programın indirme linkini aşağıda paylaşıyorum.

Program sıkıştırılmış dosyadan çıkarıldıktan sonra "ChanSort.exe" tıklanarak çalıştırılır. Tv'den kanal listesi usb hafıza belleğine yüklenir ve bilgisayara takılır, program çalıştırılır ve program otomatik olarak usb hafıza belleğinde bulunan kanal listesini görür. Gerekli değiştirmeler yapılır, kaydet yapılır, sıralı kanal listesinin sonuna eklenir uyarısına "evet" denilir, usb hafıza belleği Tv'ye takılır ve kanal listesi Tv'ye yüklenir. Bunun haricide, program ile birkaç farklı şekilde düzeltmelerde yapılabilir.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

https://www.mediafire.com/file/f0rruljfzrwiwkk/ChanSort_2022-12-04.zip/file

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shy4434 -- 11 Ocak 2023; 21:40:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.