Şimdi Ara

Philips Oled+ 907 (2022-2023) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
41
Favori
36.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, aynı soru bende de var. Samsun q990b ile çalışma şeklini fazlası ile merak ediyorum. Tahayyül sahibi olan birisi yeşillendirirse sevinirim. İyi forumlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Güzel bir derleme olmuş, elinize ve emeğinize sağlık. Philips Oled+ 907 (2022-2023) 

Yeni televizyonumuz ve yeni konumuz hayırlı olsun. Philips Oled+ 907 (2022-2023) 

• Benim de başta benzeri saçma sorunlarım vardı. Dediğiniz gibi arasıra uzaktan kumandanın almaması gibi. Acaba oda içindeki başka bluetooth cihazlar mı kumanda ile TV arasındaki iletişimi etkiliyor diye düşündüm.

Bir de uydu üzerinden şifreli yayına tıkladığımda sağ altta ŞİFRELİ KANAL gibi bir yazı çıkıyordu ve hiç oradan kaybolmuyordu. Şifresiz kanala geçsem bile. Tek çare TV'yi tamamen kapatmak (fişini çekip 1 dk beklemek) oluyordu.

Ses sisteminin tiz performansı da çok tatmin edici gelmemişti. (Bu yayından olabilir.)

Dediğiniz gibi internet üzerinden güncelleme aratınca yeni güncelleme bulamıyor. Ama internet sitesinde yeni yazılım güncellemesi var. "Sabit yazılım güncellemesi" diye geçiyor. "27 Ekim 2022" tarihli.

Philips Oled+ 907 (2022-2023)philips
    Philips OLED+ 4K UHD Android TV - Bowers & Wilkins Ses 65OLED907/12 için destek sayfasını ziyaret edin
    https://www.philips.com.tr/c-p/65OLED907_12/oled-9-series-4k-uhd-android-tv-bowers-wilkins-ses/destek#faq

Benim TV'de iki önceki yazılım vardı ve açıklamasında "initial software" (ilk yazılım) ifadesi geçiyordu. İçimden, üzerinden 2 farklı güncelleme geçirmiş, TV'de birçok şey değiştirilip iyileştirilmiş olmalı dedim ve güncellemeyi yüklemeye karar verdim. Android olan Sony TV'umda da yazılım güncellemesi çok önemli. Bu tip TV'lerin tüm düzeni bu yazılımlar ile sağlanıyor ve güncellemeler ile birçok şey düzeltilmiş olabiliyor. Benzeri şekilde Sony'de de uzaktan kumanda sorunu vardı, güncelleme ile düzelmişti

Yaptıklarım (yapmanız gereken şeyler) şöyle;

- En az 4 GB kapasiteli bir USB bellek kullanın ve onu ExFAT ile hızlı formatlayın. (Quick Format)

- Sitesinden en güncel yazılımı indirin (download)

- "TPM211EA_101.001.003.223.zip" adlı sıkıştırılmış dosyayı indirdiğiniz yerde açın.

- İçinden çıkan "TPM211EA_101.001.003.223.upg" dosyasının ismini "autorun.upg" olarak değiştirin.

- "autorun.upg" dosyasını USB belleğe kopya edin. Herhangi bir dizin altına değil, direkt kök dizin altına kopya edilecek.

- Televizyon açık iken USB belleği TV'nin USB kanallarından birine takın.

- Yeni yazılımı yükleme işlemi otomatik olarak başlıyor. TV ilk önce USB bellekten yazılımı içeriye kopyalıyor.

- Daha sonra güncelleme işlemi başlıyor. Bu kopyalama ve yükleme işlemleri benzer ekran görüntüsüne sahip aman yanılmayın, bekleyin. Güncelleme işlemi sırasında sakın TV kapanmasın!

- Güncelleme tamamlanınca TV otomatik olarak kapanıp yeniden açılıyor. Yeniden açılmadan önce ve kapandıktan hemen sonra USB belleği çıkarın. Bu yeniden açılma işlemi normal açılışlara göre uzun sürüyor, olasılıkla açılırken de güncelleme ile ilgili bazı şeyler yapıyor

- Güncelleme işlemi tamamlanmıştır. Philips Oled+ 907 (2022-2023) 

Güncelleme oldu ne oldu diyeceksiniz;

- Uzaktan kumandanın arasıra TV ile bağlantı sağlamasındaki sorun yok oldu.

- Ekrana yapışıp kalan "Şifreli kanal" yazısı saçmalığı sona erdi.

- Seste belirgin bir iyileşme hissettim. Ne alakası var demeyin, bana öyle geldi. Philips Oled+ 907 (2022-2023) 

- Hatta görüntüde de olumlu yönde değişim hissettim. Hatta SD yayınlardaki görüntü formatı geliştirme işlemi daha başarılı yapılır oldu.

Ekran parlaklığı orta seviye (göz koruma ya da "eye care" kapalı) olmasına rağmen son derece parlak bir panel. Samsung S95B'yi de detaylı inceleyen biri olarak çok rahat olarak aralarında hiçbir bir fark yok diyebilirim.

Hatta 65OLED907'nin renkleri daha doygun ve gerçekçi diyebilirim. Güncellemeden sonra sanırım burada da olumlu değişimler oldu.

(IMAX Enhanced'da bir tuhaflık vardı onu test edemedim, sonraya kaldı. IMAX Enhanced filmlerde üstte siyah alan yok oluyordu ama altta kalıyordu. Belki onu da düzeltmiş olabilirler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 12 Aralık 2022; 12:7:56 >

• IMAX Enhanced özelliği güncelleme sonrası değiştimi diye kontrol ettim.

Beklentim IMAX Enhanced özelliği olan filmlerde alt ve üstteki siyah kısımların tamamen kaybolması idi. Ama o iş öyle değilmiş.

Güncelleme öncesinde alt ve üst siyah alanlar simetrik değildi. Mesela, üstte siyah alan hiç yok iken altta kalın bir siyah alan oluyordu.

Güncelleme sonrası bu alt ve üst siyah alanlar aynı kalınlıkta yani simetrik oldular. Demekki güncelleme ile bazı şeyler düzelmiş.

Disney+ 'da Filmler kısmında üst seçeneklerde IMAX Enhanced olan filmler filtresi seçeneği var.

Bu tip filmleri tek tek denediğimde, hiçbir filmde alt-üst siyah alanların kaybolmadığını ama bazı filmlerde oldukça azaldığını gördüm.

Demekki, IMAX Enhanced böyle birşeymiş, alt-üst siyah alanlar tamamen kaybolmuyormuş... dedim. Philips Oled+ 907 (2022-2023) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 12 Aralık 2022; 11:56:43 >

• 65OLED907'nin elektrik tüketim değerlerine baktım. İlgilenenler için faydalı olabilir.

Genelde minimum 50 W/saat (karanlık sahnelerde ve ambilight kapalı iken) ile maksimum 150W/saat (aydınlık sahnelerde ve ambilight açık iken) gibi tüketim değerleri var. Ambilight yaklaşık 20W/saat gibi bir ilave enerji tüketime sebep oluyor.

Daha önemlisi, TV'yi kapattıktan sonra TV yaklaşık 5 dakika boyunca 18.2 - 18.5 W/saat arasında bir enerji tüketimine sahip. Demekki TV'yi kapattıktan sonra TV bir işler yapıyor. (piksel tazeleme/temizleme işlemi)

Yani, TV'yi kapattıktan sonra 5 dakika boyunca TV fişini prizden çıkarmamanız gerekiyor. Yoksa OLED panelinizde yanma gibi sorunların ortaya çıkma riskini arttırırsınız.

Tamamen kapandıktan sonra (stand-by'da) 0.6 W/saat enerji tüketimi var.Philips Oled+ 907 (2022-2023) 

• Sağlıksız elektrik riskine karşılık en iyi çözüm UPS kullanmak. Size araştırmalarıma göre belli ürünler önerebilirim.

Inform Guardian 1000 VA 2 x 7 AH Line Interactive

https://www.n11.com/urun/inform-guardian-1000-va-2-x-7-ah-line-interactive-ups-guc-kaynagi-1536413

Vertiv Liebert itON 1000VA E 230V Line İnteractive Ups ( Emerson )

https://www.netsiparis.com/vertiv-liebert-iton-1000va-e-230v-line-interactive-ups-emerson

APC BVX900LI-GR APC Back-UPS 900VA

https://www.amazon.com.tr/dp/B08G8XQVPF/ref=asc_df_B08G8XQVPF1613635380000

Çözüm olarak UPS'in en doğru çözüm olacağına dair bir yazı;

https://www.tuncmatik.com/bilgi-bankasi/ups-mi-gerilim-regulatoru-mu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 12 Aralık 2022; 12:6:35 >

• Sonuç olarak; TV dört dörtlük bir TV. Eksik yok. Sorun gördüğümüz şeyler zaman içinde yazılım güncellemeleri ile düzelirse SÜPER olacak. "İYİ Kİ ALMIŞIM" dedim. Philips Oled+ 907 (2022-2023) Philips Oled+ 907 (2022-2023) Philips Oled+ 907 (2022-2023) 

NAZAR DEĞMESİN !

Philips Oled+ 907 (2022-2023)

• Evet başlığımıza taptaze bir video ekleyelim. TecTracks HD 907 ile ilgili yeni bir video daha yayınladı. Video genel olarak daha önce incelemesini yapan arkadaşımızın kişisel görüntü ayarları ile ilgili.

Philips Oled+ 907 (2022-2023)TecTracks HDyoutube
    Je ausgefallender der Fernseher, desto aufwändiger sind die Bildeinstellungen. In diesem Video zeige ich Euch meine persönlichen Bildeinstellungen für den Philips OLED907 4K-OLED-TV! Erfahrt in diesem Video meine optimalen Einstellungen für den SD/DVD, Full HD/Blu-Ray-, 4K-HDR-, 4K-Dolby Vision-, Sport in SDR & HDR, sowie HDR/SDR-120Hz- & 60 Hz- Gaming-Betrieb! :) Aber, ich gehe auch sehr detailiert auf den "Spiele-Modus" ein und veranschauliche, wie dieser eingestellt werden sollte. Bitte beachtet! Bei diesen Bildeinstellungen handelt es sich um meine persönlichen Einstellungen. Jene Einstellungen habe ich nach meinem eigenen Empfinden gewählt und sind darauf abgestimmt, in einem abgedunkelten Raum verwendet zu werden. Ich habe diese Einstellungen nicht vermessen lassen, sondern sie beruhen auf mein Empfinden in Kombination meiner jahrelangen Erfahrung. Kapitel: 00:00-01:50 WICHTIG: Einleitung 01:51-04:32 WICHTIG: Das erwartet Euch! 04:33-10:46 WICHTIGE Grundeinstellungen! 10:47-19:42 SDR 19:43-28:00 HDR 28:01-36:17 Dolby Vision 36:18-42:46 HDR-Sport 42:47-49:04 SDR-Sport 49:05-55:33 Gaming: HDR 55:34-01:00:19 Gaming: Dolby Vision 01:00:20-01:05:02 Gaming: SDR 01:05:03-01:05:45 Outro ___ ★ Support ★ ► 2. Kanal: https://www.youtube.com/channel/UCB2FSCteOCqK5aX0F7ZwdMg ► Mitglied werden: https://www.youtube.com/channel/UCqtu5Xbtp9BLEZBCEmLrCrA/join ___ ★ Social Media ★ ► Twitter: https://twitter.com/tectrackshd ► Discord: https://discord.gg/ypndPKS Impressum: IT-NiS Systemhaus Inhaltlich Verantwortlicher: Markus Niesen Harlandstraße 17 37574 Einbeck
    https://www.youtube.com/watch?v=bnICIQdX3RI&ab_channel=TecTracksHD
  • Hayırlı günlerde kullanın güzel tv

• Evet arkadaşlar bir süredir pc'yi yeni oled tv'ye bağlamak için 10m'lik HDMI 2.1 fiber kablo bekliyordum. O gelince pc'yi direk tv'ye bağlayıp denemelerimi yaptım. Ekran kartım nvidia RTX 3080 olduğundan 4k-60hz, 4k-120hz ve GSYNC özelliklerini gayet güzel kullanabildim ve kayıpsız ses formatlarının tv üzerinden av receiver'a aktarımı ile ilgili konuyu netleştirmiş oldum.

Son model tv'lerde bile tv eARC desteklese bile tv'ye usb üzerinden takacağınız bir hdd ya da tv'deki herhangi bir uygulamadan oynatacağınız ya da Disney+ vb stream servislerinden izleyeceğiniz film ve dizilerden kayıpsız ses formatları Dolby True Hd, TrueHD üzerinden Dolby Atmos, DTS HD, DTS HD Master, DTS X gibi formatları oynatma şansımız yok. Bunların yerine yine sıkıştırılmış ses formatlarını duyuyoruz.

Ancak TV'ye oyun konsolu, blu-ray player veya pc bağlantısı yapıldığında; TV'nin eARC özelliği üzerinden ses sistemine bahsettiğim kayıpsız formatların hepsini aktarıp gerçek kayıpsız sesleri duyabiliyoruz. Yani tv'deki eARC sadece bu senoryada kayıpsız ses iletimini sağlıyor.

907 gibi eARC destekli son model bir tv'ye sahip olup, benim gibi eARC desteği olamayan ama kaliteli bir ses sistemine sahipseniz ve bluray-oyun konsolu-pc bağlantısı yaptığınızda ses sisteminizi düzgün şekilde kullanabilmeniz için tek seçeneğiniz HDMI 2.1 Audio Extractor gibi bir cihaz ve 2 adet gerçek HDMI 2.1 standartlarını karşılayan kablolar kullanmak.

Ben şu cihaz ve kablolar ile sorunumu çözdüm;

HDMI 2.1 eARC Audio Extractor;

Philips Oled+ 907 (2022-2023)amazon
    FeinTech VAX01202 HDMI eARC Audio Extractor für moderne Fernseher liefert Dolby Atmos TrueHD DTS-HD an AV-Receiver
    https://www.amazon.com.tr/FeinTech-VAX01202-Extractor-Fernseher-AV-Receiver/dp/B08TX473Z8

1 adet 2 metre Paugge Ultra Sertifikalı Hdmi 2.1 Kablo;

ve bir adet de içerideki odadan pc bağlantısı için 10m'lik Paugge Ultra Sertifikalı AOC Fiber Hdmi 2.1 Kablo;

Philips Oled+ 907 (2022-2023)amazon
    Paugge Ultra Sertifikalı AOC Fiber Hdmi 2.1 Kablo - 48Gbps, 8K 60Hz, 4K 120Hz, 4K 60Hz, eARC, HDR, D-HDR, HDCP2.3, Dolby Vision, Dolby Atmos (10 Metre)
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0B3W1DNLN?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Bağlantı şeklim ve HDMI Audio Extractordaki ayarlarım şu şekilde;

Öncelikle PC'yi HDMI 2.1 kablolardan biriyle (sizde oyun konsolu, bluray vs olabilir, ben mesafeden dolayı 10m'lik kablo kullanmak zorunda kaldım) direk TV'nin HDMI 1 portuna takıyoruz. Tv'nin eARC destekli HDMI 2 portundan, HDMI Audio Extractor cihazına HDMI eARC/ARC HDMI Out 1 yazan portuna bağlantı sağlıyoruz. Tabi bu bağlantıda da kesinlikle HDMI 2.1 kablo kullanmanız gerekiyor. HDMI Audio extractor cihazının Audio HDMI Out2 yazan portunu da ses sisteminizin (bende bu AV Receiver oluyor) HDMI inputlarından birine(input, output değil), yani bir HDMI girişine takıyoruz.(eARC/ARC destekli olup olmaması önemli değil). Bu kısımda ucuz bir HDMI 1.4 kablo kullanabilirsiniz. HDMI Audio extractor'de de eARC switch'ini "ON", EDID switch'ini ise "OFF" konumuna getiriyoruz. Son olarak da hem tv'deki EasyLink-ARC ve eARC ve ses sisteminzin yine ARC ve HDMI kontrol ayarlarını aktif ediyoruz. Ben detaylıca yazdım ama kısaca aşağıdaki şekilde bir bağlantımız oluyor.

Bu şekildeki bir bağlantı; artık ses sistemimiz eARC hatta ARC desteklemese bile kayıpsız olarak tüm sesleri, oyun içindeki çok kanallı sesleri düzgün şekilde almamızı sağlıyor. Bağlantımız bu şekilde iken sadece Tv kullanırken yani atıyorum tv'den netflix vb izlerken ya da usb'den bir şey oynatırken de tv direk ses sistemine bağlıymış gibi (sıkıştırılmış formatta) kullanabiliyoruz. Bu kısımda ben de şöyle ufak bir sorun oluyor. Normalde TV'yi ARC olarak av receiver'a direk bağladığımda tv kumandası ile amfim arasında kusursuz bir kontrol sağlanabilirken araya HDMI Audio Extractor girdiğinde tv kumandasından ses sisteminin sesini açıp kapayamıyorum. Anca tv'yi kapattığımda ses sistemi de kapanıyor ya da tv'yi açtığımda ses sistemi de açılıyor özellikleri çalışıyor.

Bunun dışında sadece PC bağlantısı için geçerli bir durumdan da bahsetmek istiyorum;

Eğer TV'yi daha çok pc'ye bağlı şekilde kullanacaksanız, ama tv'yi normal kullandığınızda da ses sadece tv'den gelse de olur diyorsanız sadece iki adet HDMI kablosu kullanarak HDMI Audio Extractor cihazına ihtiyacınız olmadan kullanabilirsiniz. Pc'nizin ekran kartındaki HDMI portlarından birini TV'nizin Hdmi girişine, diğerini de amfinin herhangi bir HDMI girişine(input) bağlantı yaparak görüntüyü direk tv'den alırken, sesi de amfiden alabilirsiniz. Bunun için pc'deki görüntü ayarlarında çoklu monitör seçeneğini aktif edip, ana ekranı tv olarak seçmeniz, ikinci ekran olarak da amfiyi göstermeniz gerek. İkinci ekranınızda "Masaüstünü bu ekrana genişlet" seçeneğini de aktif etmeniz gerekecektir. ikinci ekranı clone olarak kullanmak isterseniz pc çözünürlüğü iki ekranın da desteklediği en yüksek çözünürlüğü ayarlayacaktır. Yani TV 4k diyelim ancak amfiniz 4k desteklemiyor ya da amfi destekliyor kablonuz atıyorum sadece 1080p sinyal taşıyabiliyor. Bu durumda tv'nin çözünürlüğü de otomatik olarak 1080p'ye düşecektir. Bu nedenle "masaüstünü genişlet" seçeneğini kullanıyoruz. Windowsta varsayılan ses cihazı olarak da amfinizi seçtikten sonra HDMI audio Extractor gibi bir cihaza ihtiyacınız olmadan oyun oynarken tüm sesleri amfinizden alacaksınız.

Buraya kadar kendi senaryom üzerinden anlatımlar yaptım. HDMI Audio Extractor ile başka bağlantı seçenekleri ve kullanım senaryoları mevcut. Bunun için onları da şu şekilde veriyorum;

Senaryo 1: Sadece Tv kullanılacak ama ses sisteminde ARC desteği bile yok

Senaryo 2: Bluray Player gibi bir cihaz ile ARC desteği olmayan ses sisteminin bağlantısı

Son olarak da soundbar kullanıcıları için bir hatırlatmam da şu olacak. Eğer soundbarınızda HDMI input girişi yok ve sadece HDMI ARC(HDMI OUT) portunuz varsa HDMI Audio Extractor maalesef size bir çözüm sunmuyor. Kayıpsız sesleri bu tip soundbarlardan hiç bir şekilde duyma şansınz yok. Ama normal tv kullanımında zaten kayıpsız ses formatlarını oynatma gibi bir durum olmadığı için bu bir sorun değil. Direk arc portu üzerinden zaten soundbarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Buraya kadar sesle ve ses cihazlarıyla ilgili bağlantı sorunlarının çözümlerine yönelik yardımcı olmaya çalıştım. Umarım bu paylaşım sizlere yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZvAnA -- 14 Aralık 2022; 20:17:45 >

• Bir arkadaşımın sorusu üzerine şu açıklamayı yapmanın da önemli olduğunu düşündüm.

Alıntı

metni:
    eline sağlık hocam, güzel anlatmışsın. Benim bir sorum var, PC-TV-Ses Sistemi bağlantısı için, PC'den (ekran kartından) HDMI 2.1 destekli kablo ile TV'nin HDMI (herhangi bir tanesine) portuna bağlantı yapıyoruz demişsin, burada bu bağlantı yapılan portun E-ARC desteklemesi neden gerekmiyor? Sonuçta PC'den görüntü ile birlikte ses de gidiyor TV'ye. Ben mi yanlış anlıyorum?

Aslında kayıpsız sesin HDMI 1.4 ile bile aktarılmasında teknik olarak bir sorun yok. ARC ve eARC dediğimiz şey sesin geri dönüşüyle alakalı teknolojiler. Yani TV'nin bütün HDMI portları input'tur. Output olan HDMI portu bulunmaz. Bu nedenle input'a gelen ses sinyalinde sorun çıkmaz, tv'ye gelmiş sesin başka cihaza iletiminde ya da zaten tv'nin ses kaynağı olduğu durumda Tv'nin HDMI output'u olmadığı için ARC ve eARC gibi teknolojiler var. Çünkü bu teknolojiler; sadece ses sinyali için geçerli olmak üzere Input HDMI portlarının bir HDMI output'muş gibi davranmasını sağlıyor ve ses sistemine sesin iletilmesini sağlıyor. Bu nedenle harici kaynaktan tv'ye gelen bir ses sinyali için portun ARC ya da eARC olması önemli değil. Burada asıl önemli olan iki şey var. Biri TV'nin passthrough özelliğine sahip olması, diğeri de ses ile birlikte gelen video sinyalinin özelliği. Video sinyalinin çözünürlüğü, tazeleme oranı kullanmanız gereken kablonun ve HDMI portunun standartını belirliyor. 4k 120hz sinyal için portun HDMI 2.1 olması gerekli. Nitekim benim tv'nin özelinde pc'yi bağladığım HDMI 1 portu eARC destekli olmasa bile HDMI 2.1 özelliğinde bir port.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

• Yeni firmware çıktı (101.001.003.232) destek sitesinde mevcut değil ama internet üzerinden güncelleyebilirsiniz.

• Süper bir inceleme konusu olmuş salona almayı düşündüğüm Tv modelleri arasında Philips 900 serisi ve Samsung S95B var en azından yavaş yavaş 900 serisi ile alakalı bilgide edinir olmak daha rahat karar vermemi sağlayacaktır. Bu serinin tek sıkıntısı sanırım game mode içinde 4k 120 fps alamıyor olmak; oyun bazlı Tv alımlarında bu satışa etki edecektir ama genel kullanım bakımından sunduğu özellikler göz dolduruyor.

• OLED907'nin 77 inch gelmemesi kötü oldu. 77 inch ebat sadece OLED937'de var. O da ne zaman ve ne fiyata (80K+ en az) gelir belli değil. Zaten dahili B&W soundbar ayak olduğundan da alamıyorum (bkz. evde 4 düylü Philips Oled+ 907 (2022-2023) ) Şimdilik 75PML9506 ile devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 15 Aralık 2022; 7:49:58 >
  • Merhabalar, böyle bir konu başlığı çok güzel oldu. Elinize sağlık.
    Ben de dün Media Markt'tan 65Oled907 alarak aranıza katıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım hepimizin ortak dileklerinden bir tanesi de; çoğunluğa hitap edebilecek,öncelikle görüntü ayarları olacak şekilde denenmiş ve ayrıntılı olarak anlatılan ayarların nasıl yapıldığıdır diye düşünüyorum.
    Bu konuda bilinen, denenmiş, paylaşımlar yapılırsa çok faydalı olacaktır.
    Ayrıca bazı değişmeyecek olan ayarların-konuların, mesela güncelleme nasıl yapılır gibi (yukarıda bu konuyu bir arkadaş ayrıntılı anlatmıştı), konu yöneticisi tarafından (ZvAnA) konunun birinci sayfasında sabitlenerek eklenirse çok faydalı olur kanısındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shy4434 -- 16 Aralık 2022; 12:11:50 >
  • ZvAnA kullanıcısına yanıt

Daha önce bu cihazı kullandım, Amazon vasıtasıyla almıştım, tecrübelerimi orada yorum kısmında paylaşmıştım. Oradan alıntı yaparak aynısını burada kullanmak isteyenlere faydası olur diye aktarıyorum.

"FeinTech VAX01202'i almakdan memnun kaldım ancak bir kaç hususu değerlendirerek ve bunları bilerek alışverişinizi yapmanızı tavsiye ediyorum. Öncelikle cihaz vaat ettiklerini yerine getiriyor ama tam bir mükemmellikte değil. Benim Tv, Sony 65xg9505 (eARC var) ve amfim ise Sony Str-Dn840 (ARC var eARC yok). Bağlantımı şu şekilde yaptım; medya oynatıcımı (Zidoo Z9s) HDMİ ile Tv'ye bağladım, TV'nin eARC çıkışından HDMİ kablo ile cihazın OUT1 girişine bağladım, cihazın OUT2 çıkışından amfimin ARC girişine değil, başka bir HDMİ girişine bağladım (örneğin video girişi). Hem Tv'de hem de amfimde bütün CEC özellikleri açık ayarladım (Tek kumanda ile Tv kumandasından ses kontrolü ve amfimi açıp kapatmada sorun yaşamadım). Cihazın ayarlarını ise kullanım kılavuzunda anlatıldığı gibi, eARC "ON" EDİD "OFF" şeklinde yaptım. Televizyonum üst düzey çoğu ses ve görüntü formatını desteklemektedir (Dolby Vision, HDR10, DTS-HD, TrueHD ve Atmos dahil) ancak benim amfim HDR görüntü, Atmos ve DTS-X seslerini desteklememektedir. Ayrıca, Sony 65xg9505, televizyona direk bağlı USB harici bellekte bulunan medyalar ile TV'de kurulu olan uygulamaların (Netflix, Plex, Kodi vb) Atmos,TrueHD ve DTS-HD MA ses geçişini desteklemiyor. Bu yüzden benim TV özelliğinden dolayı, bu cihaz bağlı iken Netflix vb. uygulamalarda ve Tv'ye direk bağlı Usb harici bellekte bulunan medyaların Atmos, TrueHD ve DTS-HD MA sesleri amfide 5.1 ses ve/veya DTS olarak görülüyor. Beni memnun eden durum ise, Zidoo Z9s üzerinden bütün ses formatlarını (TrueHD ve DTS-HD MA dahil) amfimden (Sony str-dn840) alıyorum sadece Atmos sesleri benim amfi desteklemediğinden "Dolby Digital +" olarak amfide görülüyor. Rahatsız edici diğer konu ise; film değiştirdiğinizde veya Tv üzerinden yayın yapan herhangi tv kanalını değiştirdiğinizde ses yaklaşık olarak 1 saniye sonra aktif oluyor (ses ve görüntü uyumunda sorun yok). Diğer bir sıkıntı ise; cihaza ait sitede güncellemelerin olduğu görülüyor ancak bu güncellemeleri cihaza yüklemek için özel bir usb adaptöre sahip olmanız gerekmektedir (https://feintech.eu/collections/non-office/products/usb-ttl-adapter-fur-vax01202). Tv ve amfiyi tek kumanda ile kontrol etmekle birlikte (açıp kapatma, ses azaltma ve artırma); Tv’yi kapattıktan belli bir süre sonra açmak istediğinizde Tv her defasında 30 ses seviyesinde (Tv'nin maksimum ses seviyesi 60) oluyor ama amfi en son kapattığınız ses ayarı ne ise o şekilde açılıyor (bu durum sadece benim Tv ve amfiye özel olabilir. Bu sorun cihazı usb ile TV'ye bağlamak yerine, harici güç adaptörü ile direk elektriğe bağlayınca düzeldi).Bütün bunlara rağmen yeni bir amfi alma ihtiyacımı bu cihaz sayesinde erteledim."

Şu an eARC özellikli bir amfiye (Av Receiver) sahip olduğum için FeinTech VAX01202'i kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shy4434 -- 16 Aralık 2022; 12:24:33 >

• 65 inç olan modeli mi 38.250 tl ye aldınız. Çok iyi fiyat. Bir daha o fiyatı görürmüyüz acep

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mna M kullanıcısına yanıt

Evet. Pusu kurduk ve bekledik ve sonra fiyat iyice düşünce aleti kaptık. Philips Oled+ 907 (2022-2023) 

Yeniden aynı fiyata alacağınızı sanmam. Biz aldığımızda liste fiyatı 45,000 TL idi, ama şimdi 50,000 TL oldu.

Benim kişisel düşüncem; 42,500 TL gibi rakamları görürseniz almanız. Yılbaşından sonra bu fiyatı da bulamayabilirsiniz!

Maalesef Türkiye'de öyle bir dönemdeyiz ki, aşırı fiyat artışları nedeni ile aldığınız yanınıza kâr kalıyor.

Ayrıca, aldığım duyumlara göre yeni yılda (Ocak ayında) bir çok ithal üründe olduğu gibi TV'lerde de ciddi bir artış beklentisi var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.