Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.226
Cevap
39
Favori
202.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Servis gelip bana 0.59 Kurmuştu onun üstüne bir daha hiçbirşey kuramadım bütün yolları denedim ama nafile... Sizin başarılı ile olmasına sevindim bende bunu Philips teknik yardım sayfası olan bir elemanda almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HBKaan -- 28 Temmuz 2020; 7:59:57 >
  • Dün 55Pus7304/62 alarak aranıza katıldım arkadaşlar. Uzun zamandır amblight hayranı olarak sahip olmak mutluluk verici. :) Dün ilk kurulum sonrası Netflix'ten dizi izlerken özellikle koyu renklerde görüntüde titreme fark ettim. Titreme esnasında ayarlar kısmını açtığımda açık renk olan ayarlar kısmı da titriyor. Dalgalanma gibi. Cihaz üzerinden güncelleme yaptım. Tekrar deneme fırsatım olmadı. Çözüm tavsiyeniz var mıdır?
  • Film izlerken hareketli sahnelerde bi bulanıklaşma oluyor ekranda :( aksiyon sahnelerinde tv sınıfta kalıyor gibi maalesef :/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusticeLeague

Film izlerken hareketli sahnelerde bi bulanıklaşma oluyor ekranda :( aksiyon sahnelerinde tv sınıfta kalıyor gibi maalesef :/
    bu tvyi almayı düşünüyorum. Bariz bir durum mu bu b,raç yerde gördüm kare atlaması yapıyor demişler, giderilebiliyor mu? Bu modeli alan çok fakat sorun var diyen de az değil kararsız kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Predatorre

bu tvyi almayı düşünüyorum. Bariz bir durum mu bu b,raç yerde gördüm kare atlaması yapıyor demişler, giderilebiliyor mu? Bu modeli alan çok fakat sorun var diyen de az değil kararsız kaldım

Alıntıları Göster
    Kare atlaması diye bir şey yok. Yanlış bilgi. Sadece hareketli sahnelerde özellikle kamera hareketinin sağ sol yan kaydırmalarda görüntüde yırtılma meydan gelebiliyor. Ancak ortlama bir izleyeci bunu farketmeyebilir.
  • Renk ayarlarınızı paylaşır mısınız bir de bu nvm güncellemesini kendimiz yapsak garantiden çıkıyor mu tv

• arkadaşlar özellikle gece film izlerken siyah performansı nasıl ?

grimsi siyah izlemek çok kötü filan diyorlar ama eve almadan bunu fark edemiyoruz. ne dersiniz ?
  • HBKaan kullanıcısına yanıt
    hocam ben böyle yaptım, diğer yöntemler işe yaramamıştı.

"0. disconnect TV from electrical socket
    1. Rename model number nvm file to "nvm.bin" on a clean fat32 usb
    2. insert into USB1 port
    3. connect TV to electricial circuit
    4. wait a minute (nothing happened)
    5. turn on TV
    6. Philips logo appeared
    7. "software upgrade in process" appeared for a brief 2 seconds
    8. immidiatelly proceeded to Android boot animaton and normally started the OS
    9.Open service menu again and check NVM version. "

servis menüsü de eski sayfalarda bulmak zor olabilir tekrar yazayım

"Open satellite or hdmi input press "062596" and then press "OK" after service menu will appear. Then pass the warning , they write there about guarante , skip and press login here.
    Find "development 2 files version" you will see your nvm version. "

not : yazdığım alıntılar xda forumdan "speedfirat" nickli arkadaştan kopyalanmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü008 -- 29 Temmuz 2020; 0:20:28 >

• Merhaba arkadaşlar,

Yaklasık 7 yasındaki 55pus7809/12 tv de , vertical tek bir siyah çizgi olustu. Servisle 1000-1250 tl tahmini fiyat verdiler. Panel arızası tabiki garantisi yok, 2 gün sonra baska bir yerden aynı hatayı verebilir.

Bende yenisini alayım istiyorum. 65pus7304 one serisi. Acıkcası özellikle ambilight benim için buyuk keyif. Burada baya konusu tartısılmıs.

Kullananan arkadaşlarım nihayi yorumu nedir ? Daha üst serisini almak mı, one serisimi ? Yada biraz daha bekleyip yeni serileri ne zaman gelecekse onlardan mı almak? Konudaki deneyimli üstat arkadaşların degerli yanıtlarını bekliyorum :))

Fiyat konusunda da en avantajlı alınabilecek yer konusundada bilgi verirseniz cok sevinirim.
    ( lütfen farklı markalar önermeyin , ilgilenmiyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • luckystar kullanıcısına yanıt
    Belki konuya ilk defa yazmaktayim ama yeni tvniz mu9010 veya q70 ten baslamiyor ise ips dahi olsa sonynin denk modelleri ile esit veya daha iyi,sabit kamera hareket eden görüntü,hareketli kameradaki görüntü handlingi,bozulma flulasma,rakip modeller ile ayni anda oynayan bir icerik izlenildiginde detaylarin fazlaligi, görüntüdeki berraklik göz onune alındığında p5 g.motoru ve algoritmalar hepsinden daha iyi is cikartmakta.

Rakipler,ru 7400,7440,um7100,7450,sm8000,8200 ve sonynin 8li serileri.Buna emin olun.Yan yana izlemeden bu kadar farki goremezssiniz ama yan yana ayni goruntude ak kara belli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi froster2006 -- 29 Temmuz 2020; 15:46:41 >
  • froster2006 kullanıcısına yanıt
    Merhaba , öncelikle nazik yanıtınız için teşekkürler. Henuz almadım , alma arifesindeyim. Ama yazdıklarınızı tam anlamadım. Biraz daha acık yazarsanız cok sevinirim . 65pus7304 yada 65pus8204 hangisi olabilir ?

• luckystar kullanıcısına yanıt
    İps bile olsa p5 goruntu motoruna sahip philipsler yukarida ornek verdigim ki,tum modellerden bir tek sony de esit veya daha iyi olmak uzere hem sabit kamera hareketli goruntu,hem hareketli kameradaki goruntu handlingi yani,daha titresimsiz,daha net,daha berrak,local dimming ve algoritmasi ile karanlik sahnelerde bile rakiplerinin isleyemedigi detaylari,gostermedigi kirisiklik,kontur ve fark yaratacak sahneleri ekrana aktarmaktadir.Ornek verdigim modellerden ozellikle yan yana geldiginde ayan beyan goruntuleri daha berrak vermektedir.

Ru7400,7440,um7100,7450,sm8000,8200 ki bu paneler cok karanlik ve 8 serisi 50hz sonyler.Kissaca 50hz panel kardesiligi yaptigi rakipleri.

İki modelide gonul rahatligi ile onerebilirim size.Ust model daha pahalidir ama ekranin uretebildigi isik cok daha fazladir.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi froster2006 -- 29 Temmuz 2020; 17:13:9 >
  • 55 ıps panel mi önerirsiniz 58 va panel mi sadece film ve maç için

• Predatorre kullanıcısına yanıt
    Evet kesinlikle hareketli sahnelerde hatta anlık keskin hareketlerde(Tvdeki objenin veya insanın hızlı ama küçük hareketleri ya da futbol topunun ivmelenmesi) TV'nin performansı direkt olarak vasat. Hatta ve hatta örneğin adam kafasını oynatıyor sağa sola resmen dalgalanma ve kopukluk yaşanıyor net olarak farkediyorsunuz, öyle uzman olmanıza gerek de yok.

Eğer almayı düşünüyorsanız görüp almanızı öneririm. Aklınızdaki diğer Tv ile uydudaki kanalları tek tek karşılaştırın, youtube'dan bir video açın, usb götürüp bir film açın karşılaştırma yaptığınız TV'lerde eminim farkı göreceksinizdir.

Ben çok heveslenip almıştım bu tv'yi, bu sorunlar yüzünden tv'den soğudum akabinde başka marka/model bir tv aldım ve tabiki o tv'de böyle sorunlar yok.
  • Siparişi verdim teknosadan 4900e. beenmezsem iade ederim artık. Yerine aldığınız tv modeli medir?

• Amazondan 55pus7304 aldim 6 tane ölü piksel var iade etcem canim sikildi serviste duvara berbat monte etii

• quote:

Orijinalden alıntı: sahinksk

Evet kesinlikle hareketli sahnelerde hatta anlık keskin hareketlerde(Tvdeki objenin veya insanın hızlı ama küçük hareketleri ya da futbol topunun ivmelenmesi) TV'nin performansı direkt olarak vasat. Hatta ve hatta örneğin adam kafasını oynatıyor sağa sola resmen dalgalanma ve kopukluk yaşanıyor net olarak farkediyorsunuz, öyle uzman olmanıza gerek de yok.

Eğer almayı düşünüyorsanız görüp almanızı öneririm. Aklınızdaki diğer Tv ile uydudaki kanalları tek tek karşılaştırın, youtube'dan bir video açın, usb götürüp bir film açın karşılaştırma yaptığınız TV'lerde eminim farkı göreceksinizdir.

Ben çok heveslenip almıştım bu tv'yi, bu sorunlar yüzünden tv'den soğudum akabinde başka marka/model bir tv aldım ve tabiki o tv'de böyle sorunlar yok.
    Aynen öyle vallahi.. tam yakındığım şeyleri kelimelere dökmüşsünüz. Keşke Samsung veya Sony alsaymışım dedim.. ambilight var diye gidip nasıl tv almışız.. hep bir kasma takılma hissiyatı uyandırıyor tv :(

• Merhabalar, geçen yılın sonunda salona, 2 ay önce de yatak odama sırasıyla 55PUS7304/62 ve 50PUS7304/62 aldım. 2 sini de sorunsuz kullanıyorum.

Ancak güncellemelerle ilgili kafama takılan bir konu var. 55" olan 4 kez güncelleme aldı ve tarih epey yeni, Hazirantarihli güncelleme var, diğer taraftan 50" olan 1 kez aldı o da kurulumu yaptığım gibi, güncelleme dosya tarihi de Eylül 2019.

Özetlersem:

55" olan : TPM191E_R.001.004.100.00 Tarih : 15 Haziran 2020
    50" olan : TPM191E_R.001.001.114.002 Tarih : 18 Eylül 2019

50" modeli kullanan arkadaşlarda da durum böyle mi? Şahsen çok ilginç geldi bana bu konu.

Fotoğrafları paylaşıyorum.

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yilsev -- 1 Ağustos 2020; 20:26:11 >

• sahinksk kullanıcısına yanıt
    Hangi tv'yi aldınız hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilsev

Merhabalar, geçen yılın sonunda salona, 2 ay önce de yatak odama sırasıyla 55PUS7304/62 ve 50PUS7304/62 aldım. 2 sini de sorunsuz kullanıyorum.

Ancak güncellemelerle ilgili kafama takılan bir konu var. 55" olan 4 kez güncelleme aldı ve tarih epey yeni, Hazirantarihli güncelleme var, diğer taraftan 50" olan 1 kez aldı o da kurulumu yaptığım gibi, güncelleme dosya tarihi de Eylül 2019.

Özetlersem:

55" olan : TPM191E_R.001.004.100.00 Tarih : 15 Haziran 2020
    50" olan : TPM191E_R.001.001.114.002 Tarih : 18 Eylül 2019

50" modeli kullanan arkadaşlarda da durum böyle mi? Şahsen çok ilginç geldi bana bu konu.

Fotoğrafları paylaşıyorum.

Güncel sürüm TPM191E _ 001.004.100.000. Her ikisinde de bu olmalı. Bu serilerin ortak yazılımı. Ayrıca indirip USB ile kurun.

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.