Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.226
Cevap
39
Favori
202.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tv nin uydu kanal geçişleri fazla yavaş değil mi ? Yoksa bana mı öyle geliyor. 2/3 video izledim güzel bir bekleme süresi var kesinlikle. Digitürk,tv plus vs de kullanmayı düşünmüyordum ama şu an sanırım onlarsız kullanmak zor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    Oyun ağırsa kendi ayarlarında bi sıkıntı olabilir mi? PS4 arkadaşta vardı nfs oynadım gayet te akıcı. Görüntü ayarında oyun modu var ama o bu dediğinizi pek etkilemez sanırım. Ps3 var bende bi sorun yaşamadım.
  • Venom Snake kullanıcısına yanıt
    Oyun modu açmadan bi sıkıntı yok bende.
  • andreoni kullanıcısına yanıt
    Dün ayarları epey kurcaladım.
    Genel Ayarlarda oyun modunun otomatik olarak açılacak hdmi'ı seçtim. Ultra Hd ayarları Standart'tan Optimuma çektim.
    Oyun deneme şansım olmadı fakat Ps4'ün bağlı olduğu hdmi için otomatik oyun modu yapıp o hdmi'i ultra hd olayını optimjm yaptım. Bunun bir faydası olmuşmudur? Oyun modu dediğiniz bu mu oluyor?

Bendeki ayarları bilmiyorum şuan. Eve gidince bakayım ama hdmi değiştirmiştim kablom bozulduğunda bi sorun yoktu lag gibi. Yani teledünyadan çıkarıp playsation a takmıştım. Bi ayar yapmadım. Ama tv yi ilk kurulduğunda başlamıştım ve çapraz şekilde çizgiler geçiyordu. Neyse sonra bakarım demiştim. Sonra düzeldi kendiliğinden. Kablom da arızalıydı belki ondandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: andreoni

Oyun modu açmadan bi sıkıntı yok bende.
    Hocam nasıl sıkıntı yok, oyun modu açmıyorsan televizyonda 200ms'ye kadar gecikme oluyor, oyun modu açınca 20ms'ye kadar düşüyor, aradaki 180 ms gecikme farkını sorun olarak görmüyor musun yani
    Ps3 var bende. Bi gecikme yok. Ps4 te farkediliyorsa bilmem. Ps5 alınca bakıcaz artık:)

• quote:

Orijinalden alıntı: andreoni

Ps3 var bende. Bi gecikme yok. Ps4 te farkediliyorsa bilmem. Ps5 alınca bakıcaz artık:)
    Hocam PS2'de bile olur gecikme, konsolla alakası yok.

Gecikme var oyun modu açmayınca. Yok diyorsun da bu yanlış bilgi, sen fark edemiyorsun.

Oyun modu açnayınca piyasadaki TV'lerin %99'unda gecikme olur. Hem de az buz olmaz.

İstersen PS3'ünü 5ms'lik bir monitöre bağla, ardından TV'de oyun modu açmadan dene, aradaki farkı görünce ben napmışım şu ana kadar dersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ayarlara bakayım akşam. Belki otomatiktedir. Şimdi görmeden bişey demeyelim

https://www.youtube.com/watch?v=32x3sVq2fnU&feature=youtu.be

Çektiğim bi video vardı

• 50pus6704 ile bu model arasında çok fark var mı benim için Android saphi fark etmiyor ses ve görüntü önemli sadece renk olarak siyah tercihim ve 400tl fark vermeye değer mi

Hdmi ayarı standart ta. Yani oyun modu kapalı. Herhangi bir gecikme yok. Attığım videodan da bakabilirsiniz. Zaten oyun modunda dikkat edersek 4k dan bahsediyor. Ps4 te bunu yaşayabiliriz olabilir. Ps3 te sorun yok gecikme yok. Bilgi vermek istedim.

• 7304 üst seri diye biliyorum. İnternet ve yazılım hızı farkı olabilir. Hdmi çıkışları azdır gibi şeylerdir farkları. Yine de karşılaştırın önemli değilse aradaki farklar alınır tabi. 400 tl ye değer mi derseniz bence değer. Tv yi her zaman almıyoruz. Yine de tercih sizin

• andreoni kullanıcısına yanıt
    Aslında çekindiğim kısım fiyat değil smart tarafı önemsiz benim için yaşanan problemler ölü piksel ekranda dalgalanma panel açıklığı lekelerin oluşması gibi şikayetler korkuttu beni problem yaşamaktansa arada pek fark olmayan bir alt seriyi mi tercih etsem diye düşünüyorum

• Bu dedikleriniz her tv de olabilecek şeyler. Her markada. Unutmayın tv de sorun olmayan uğramaz internete.

• İphone ekranını nasıl yansıtıyoruz arkadaşlar? Hiç yansıtan var mı?

Bunu bende çok merak ediyorum. kullananlar paylaşabilir mi acaba ?
  • Arkadaşlar merhaba, konuyu kirletmek istemiyorum. Sürekli sorun yazıyorum buraya kusura bakmayın lütfen.
    Bir sorum olacak. Bende mi bir tuhaflık var, TV'de mi tuhaflık var ben bu işim içinden çıkadam gitti.
    Teknik bilgim iyi olmadığından dolayı sorunu mu da anlatamıyorum.
    Örneğin youtube'tan bir video açıyorum, görüntü kalitesinde bir problem yok. Değişik adını bilmediğim güzel bir akıcılık var. Fakat bazı sahnelerde görüntü anlıkta olsa kasıyor. Beni çok rahatsı ediyor bu konu. Servis ile görüştüm internetindendir diyor. Ne alaka internetle? Aynı internetle farklı cihaz kullanıyorum böyle bir problem olmuyor. Ayrıca örneğin Trt çocukta'da yaşıyorum bu problemi. Normal uydu kanallarında anlayamıyorum problem var mı yok mu diye. Özellikle bu problemi yüksek çözünürlük ve iyi görüntü kalitesi olan videolarda/görüntülerde yaşıyorum.
    Bunun ayarlarda bir ayarı var mı? Tv problemli olabilir mi yoksa hepsi mi bu tarz? Nasıl anlayabilirim, bu problemi daha önce yaşayan oldu mu? Sağ olsun servisin dünyadan haberi yok. Nwm sürümü diyorum günceldir günceldir diyo bana. Tv'nin internetten yapılan güncellemesini kontrol ettiriyor.
    Bu konuda yardımcı olacak olan varsa çok sevinirim. Hakkım var ama iade etmek istemiyorum, o süreçle uğraşmak çok zor geliyor ve korkutuyor beni.
    Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinoznalcin

Bu tv nin uydu kanal geçişleri fazla yavaş değil mi ? Yoksa bana mı öyle geliyor. 2/3 video izledim güzel bir bekleme süresi var kesinlikle. Digitürk,tv plus vs de kullanmayı düşünmüyordum ama şu an sanırım onlarsız kullanmak zor.
    Bu son güncellemeden sonra kanal geçişleri bayağı ağırlaştı.(001.004.100.000)
    Öncekis sürüm 001.002.173.010 oldukça iyiydi. Bunu düzeltmeleri gerek.
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.