Şimdi Ara

Philips 49pus7909 nasıldır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
25.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bu cihazı kullanıyorum özellikle android olması hız konusunda harikalar yaratıyor.
    buradaki yorumlarsa gerçekten kötü nbiyetli bence kendim kullandığım için biliyorum. bahsedilenlerle ilgili sorunu olan açar servise garantili cihaz sonuçta, bu arada şu an satışta olan hiçbir cihazın dahili uydu alıcısı hvec desteklemiyor bu Philips e özel birşey değil zaten 4K için uyumlu receiver almanız gerekecek tüm tv ler için gerçek yorumları yazalım lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım.
    bildiğim kadarıyla Digiturk 4K uyumlu cihaz dağıtmaya başladı onu alarak HDMI dan bağladığnızda 4K görüntü alabileceksiniz.
    ya da 2015 modelleri bekleyip şu anki rakamların 2 katını vermeye razı olacaksınız.

biraz önce n11 de kampanya başladı. fiyat inanılmaz,

2.513,00 TL ye geliyor kasa indirimi ile bu rakam yılın bombası sanırım yeni seri gelmeden önceki son fırsat ne dersiniz?

http://www.n11.com/philips-49pus7909-kasada-100-tl-indirim-4k-uhd-led-tv-P34771670

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mynamesearl -- 6 Mart 2015; 23:28:43 >

• Arkadasim eger alanlarin %70 i sorun yasiyor ve bu yasadigi durum donanim degil yazilim kaynakliysa servisin yapacagi tek sey fabrika yazilimini kurmaktir. Onun harricinde parani verecek degil. Su anda sorun yasamadigini soyleyen 3 kisisin ki ben yeni guncellemeyle cogu sorun giderilmis ama yeni yazilimda ne olacagi konusunda philipse guvenmiyorum. Senin burada yapacagin kullanicilarin aldiklari ve memnun kalmadiklari urunler konusunda yorum yaparken art niyet dusunmemen sende sorun cikmayabilir ki yeni guncellemeye sahipte olabilirsin. Kimse burada diger markalarin sponsor oldugu kullanici degil ki sen nerede ise almayi ozendiriyorsun senin gibi dusunsem senin icin direk reklam yapiyor derim. Oyuzden herkes sorununu memnuniyetini yazar alacak kisi karar verir. Hatta buradaki bir arkadasimiz yorumlara baktgi halde onemsememis direk almis ve pismanligini dile getirmisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stagemasterone -- 8 Mart 2015; 2:22:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar film içerisindeki altyazıları oynatıyor mu bu alet? Donmalarda son durum ne, yeni yazılım falan geldi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

Arkadaşlar film içerisindeki altyazıları oynatıyor mu bu alet? Donmalarda son durum ne, yeni yazılım falan geldi mi?

Slm daha onceki mesajlarimdada belirttim yeni yazilim geldi yeni hali eskisinde daha basarili ama halen kendi kendine kararlar alabiliyor misal isigi kapali iken ve durumu kapali olmasina ragmen yaniyor tekrar kapali deyince kapaniyor :) filmlerde altyazi sorunu ile hic karsilasmadim ama sunu belirtyim filmifullizle sitesinden nerdeyse hic film izleyemiyorum diyebilirim sapitiyo yada film surekli donuyor (25mbit hizim var) ama filmmakinesinden her filmi izleyebildim (mail.ru olanlar haric) oradaa tam ektan olmuyor ekranin belli bir kismi film goruntusu ile dolmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

quote:

Arkadaşlar film içerisindeki altyazıları oynatıyor mu bu alet? Donmalarda son durum ne, yeni yazılım falan geldi mi?

Slm daha onceki mesajlarimdada belirttim yeni yazilim geldi yeni hali eskisinde daha basarili ama halen kendi kendine kararlar alabiliyor misal isigi kapali iken ve durumu kapali olmasina ragmen yaniyor tekrar kapali deyince kapaniyor :) filmlerde altyazi sorunu ile hic karsilasmadim ama sunu belirtyim filmifullizle sitesinden nerdeyse hic film izleyemiyorum diyebilirim sapitiyo yada film surekli donuyor (25mbit hizim var) ama filmmakinesinden her filmi izleyebildim (mail.ru olanlar haric) oradaa tam ektan olmuyor ekranin belli bir kismi film goruntusu ile dolmuyor.

Benim sormak istediğim o değildi ama; usb den oynattığınız filmlerde external altyazı oynatabiliyor mu acaba?

• Bu tv ye bir türlü miracastla telefonumu bağlayamadım lg tv ye bağlanıyor bu tv ye bağlanmıyor bilen varsa yardım bekliyorum

• quote:

quote:

quote:

Benim sormak istediğim o değildi ama; usb den oynattığınız filmlerde external altyazı oynatabiliyor mu acaba?

Hic denemedim elimde olsa denerdim ama ya dvd aliyorum yada int. Yakin zamanda olurda denersem yazarim

• quote:

Orijinalden alıntı: fati14

Bu tv ye bir türlü miracastla telefonumu bağlayamadım lg tv ye bağlanıyor bu tv ye bağlanmıyor bilen varsa yardım bekliyorum

Ben evdeki 3 cihazida baglayabiliyorum. 2si and 1i windows. Baglantilarim acikmi kontrol ettinmi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fati14

Bu tv ye bir türlü miracastla telefonumu bağlayamadım lg tv ye bağlanıyor bu tv ye bağlanmıyor bilen varsa yardım bekliyorum

Ben evdeki 3 cihazida baglayabiliyorum. 2si and 1i windows. Baglantilarim acikmi kontrol ettinmi?

Tvyi bugün aldık baya ugraştırdı ama bağlandı. Discovey cihazım full ekran, discovery elite cihazım ekranda yarım göründü, windows tablet cihazım bağlandı ama ekranda görüntü yok, htc onex cihazım hiç bağlanmadı

• Ne kadar çok philipsi kötüleyenmler varmış. burdaki yazıları bu marka tv yi görmeyen kullanmayan biri olsam hayatta philips almam. Lakin bu tvleri kullandım ve gördüm lg ve samsungu göklere çıkaranlar canlı (sanal) renkleri seven kişiler olmalı. Bence ki kimseyi bu konuda yadırgamıyorum eleştirmiyorum televizyonun en anlamlı ve alınması için gerekli özelliği gerçek renk ve gerçek siyah üretmesidir. Fakat burdaki arkadaşlar smart veya diğer özelliklere takılmışlarki televizyon boyutundan çıkmış olay. Tabiki herkes kendince haklıdır smart tv alıyoruz internette rahatça geinelim falan diyebilirler fakat şunu unutmamalıdırlarki tv görüntü cihazıdır ana işlevinin bu olması gerekir. Philips lg ve samsunga göre daha gerçekçi renkler gösterir ve gerçekçi siyah üretir. Philipsin smart özelliğine gelince pfl6198 kullandım smart kötüydü ama ilgilenmiyordum kanal geçişleri ağırdı ama buda çok sorun değildi benim için çünkü film izlerken aldığım keyif hepsinin yok ediyordu nazarımda. şimdi ise pfs8109 kullanıyorum smart olayı gayet başarılı ve android tabanlı olduğu için daha işlevsel. Kanal geçişleri gayet başarılı şu anda bu tvnin kanal geçişlerini beğenmeyenler daha ne bekliyor anlamadım. Ayrıca bu yazdıklarımdan philips satıcısı olduğumu düşünenler profilimden öğretmen olduğumu görebilirler. Sadece yanlış yönlendirmelere dayanadım o nedenle yazdım. Servis konusuna gelince haklı olabilirsiniz ama türkiye kaynaklı olmayan kaç firmanın servisi bir Vestel kadar iyi olabilir. pfs 8109 ile pus7909 karşılaştırmasını isteyen arkadaşlar için şunu söyleyebilirim iki tvyide farklı ortamlarda gördüm sanki pfs8109 1 adım daha ileride diyebilirim. tabiki son tercih sizin.

• BU tv ile alaklı şu videoyu izleyin derim...

https://www.youtube.com/watch?v=hWqmotiK5eE
  • Arkadaşlar bu TV'ye PC bağlayıp UHD görüntü alabilir miyim?
    Ekran kartım Radeon X1550
  • Bu TV de kendi uydu alıcısı ile TRT HD yi izleyebilen yazsın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dijitalevren -- 2 Nisan 2015; 1:44:18 >
  • selam ,
    bu tv yi tavsiye edenler veya etmeyenler yani iyice almayı düşünlerin kafası karışıyor.
    nerdeyse gidip tüplü tv alıcaz alıcak tv kalmadı lg49ub850v yada bu samsung 6900 serisi zaten tavsiye edilmiyor.
    sonuç ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: valens01

Ne kadar çok philipsi kötüleyenmler varmış. burdaki yazıları bu marka tv yi görmeyen kullanmayan biri olsam hayatta philips almam. Lakin bu tvleri kullandım ve gördüm lg ve samsungu göklere çıkaranlar canlı (sanal) renkleri seven kişiler olmalı. Bence ki kimseyi bu konuda yadırgamıyorum eleştirmiyorum televizyonun en anlamlı ve alınması için gerekli özelliği gerçek renk ve gerçek siyah üretmesidir. Fakat burdaki arkadaşlar smart veya diğer özelliklere takılmışlarki televizyon boyutundan çıkmış olay. Tabiki herkes kendince haklıdır smart tv alıyoruz internette rahatça geinelim falan diyebilirler fakat şunu unutmamalıdırlarki tv görüntü cihazıdır ana işlevinin bu olması gerekir. Philips lg ve samsunga göre daha gerçekçi renkler gösterir ve gerçekçi siyah üretir. Philipsin smart özelliğine gelince pfl6198 kullandım smart kötüydü ama ilgilenmiyordum kanal geçişleri ağırdı ama buda çok sorun değildi benim için çünkü film izlerken aldığım keyif hepsinin yok ediyordu nazarımda. şimdi ise pfs8109 kullanıyorum smart olayı gayet başarılı ve android tabanlı olduğu için daha işlevsel. Kanal geçişleri gayet başarılı şu anda bu tvnin kanal geçişlerini beğenmeyenler daha ne bekliyor anlamadım. Ayrıca bu yazdıklarımdan philips satıcısı olduğumu düşünenler profilimden öğretmen olduğumu görebilirler. Sadece yanlış yönlendirmelere dayanadım o nedenle yazdım. Servis konusuna gelince haklı olabilirsiniz ama türkiye kaynaklı olmayan kaç firmanın servisi bir Vestel kadar iyi olabilir. pfs 8109 ile pus7909 karşılaştırmasını isteyen arkadaşlar için şunu söyleyebilirim iki tvyide farklı ortamlarda gördüm sanki pfs8109 1 adım daha ileride diyebilirim. tabiki son tercih sizin.

pfs8109 Philıps firmasının ürettiği son yılların açık ara en iyi modelidir açık ve net..IPS panel almaktansa celar panel kullanmaktansa (VA panel) kullanırım IPS karanlık ortamda siyahlarda vasat, gündüz iyi, celar panel ise siyahları lacivert veriyorki yapay bir hal alıyor, va panel ise oyun oynamayan biri için yani kontrast iyi ama response time ve input lag çok iyi değil... siyah seviyesi 8109'da müdavirlerindne 1+2 kaşık önde, yani arka ışık sızması backliht, buluntlanma, sorunu minumum, istiyenler için 8109 şu anda 2014 yılının en iyi tv'sidir.

• Bu tv nin uydu alıcısında Türksat üzerinden TRT HD izleyebilen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dijitalevren -- 5 Nisan 2015; 2:26:47 >
  • o kadar 4k video indiriyorum ama format desteklemiyor bilen bulan var mı ?

philips müşteri hizmetlerini aradım 16:37 'de adamın ukalaca verdiği cevap şu 4k yayın izlemeniz için bulabilirseniz uydu alıcısı alıp öyle izlersiniz. Üstelik teknosada veya başka yerde izlediğimizi yayınlarında gerçek 4K olmadığını söyledi. Daha da ileri gitti. Resmen alma saydınız kardeşim biz zorla mı sattık der gibi.Bunu delil olarak sunup tv yi iade edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dijitalevren -- 12 Nisan 2015; 17:09:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dijitalevren

o kadar 4k video indiriyorum ama format desteklemiyor bilen bulan var mı ?

philips müşteri hizmetlerini aradım 16:37 'de adamın ukalaca verdiği cevap şu 4k yayın izlemeniz için bulabilirseniz uydu alıcısı alıp öyle izlersiniz. Üstelik teknosada veya başka yerde izlediğimizi yayınlarında gerçek 4K olmadığını söyledi. Daha da ileri gitti. Resmen alma saydınız kardeşim biz zorla mı sattık der gibi.Bunu delil olarak sunup tv yi iade edeceğim.

evet malesef içlerinde 4k dahili uydu alıcı yok h 265 yazılımda yok sanırım ub 880 diye bir cihaz çıkartıp bunu satıcaklar. çogu tv de h265 codec yok lg de var ama o da şu an açmıyor diyorlar. bu tv android olduğu için yazılımla ilerde düzelebilir. karşılaştırma yapınca artılar eksiler vs ama lg de de tam ekran da film izlerken bir süre sonra yayından atıyormuş ub850 model lerde kimse sattığı tv nin içindeki dahili tuner hakkında net cevap veremiyor.
    sony var diyor o da 4000 tl.

• O zaman elimizdekinin kıymetini bilmek mi gerekir acaba ? Ben dava açmayı bile düşünüyorum bu 4k ve trt hd canımı sıktı resmen.
  • selam,
    bende philips aldım gayet güzel tv. yeni sürüm yüklü 2015 şubat girişli tr ye android iyi görüntü iyi çok hızlı hareketlerde hafif tireme var ama sanırım bu ledtvlerde olan bişey lcd den sonra kumandası iyi ambilight özelliği süper gercekten bu yeter denilebilir. tabiki bir cep telefonu performansı beklemek yanlış ama android olması da bence büyük artı bunlar benim görüşlerim.

49 pus 7909 kanal listesi olan varmı elinde acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.