Şimdi Ara

Philips 49pus7909 nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
4
Favori
25.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnternette çok araştırmama rağmen philips 49pus7909 ile ilgili araştırma yazısı bulamadım. Bununla ilgili forumda bazı kişiler codec problemi olabileceğini belirtmişler ama bunu sorun etmiyorum. Bunun dışında kullanan varsa televizyon hakkında bilgi verebilirler mi?

Tv şu an teknosa da sound bar hediyesiyle 3499 TL

http://www.teknosa.com/urunler/119967595/philips-49pus790912-dvb-t2-uhd-3d-android-led-lcd

• Benimde ilgimi çeken bir ürün ve Teknosa'daki kampanya da çok cazip doğrusu.Benim kafamı kurcalayan asıl sorun donanımından ziyade yazılımı.Philips kullananlar bilir kanal geçişleri tam bir fiyaskodur,smart özellikleri bir LG webos asla değil.Öncelikleri ve beklentileri belirleyip ona göre alınması taraftarıyım yoksa amblight özeliiği için bile alınası bir Tv.
  • 7909 Android işletim sistemine sahiptir. Smart konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kozmik Android

Benimde ilgimi çeken bir ürün ve Teknosa'daki kampanya da çok cazip doğrusu.Benim kafamı kurcalayan asıl sorun donanımından ziyade yazılımı.Philips kullananlar bilir kanal geçişleri tam bir fiyaskodur,smart özellikleri bir LG webos asla değil.Öncelikleri ve beklentileri belirleyip ona göre alınması taraftarıyım yoksa amblight özeliiği için bile alınası bir Tv.

Benimde aklımda bu var şu an teknosa da geçenlerde %10 hediye çeki vardı onu kaçırdım o çıkarsa tekrar alacağım
  • ismail157 İ kullanıcısına yanıt
    bu tvde usb 3.0 ve hdmi 2.0 yok. android olması çok iyi ama zaten herhangi bir android cihazı kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz kolayca
  • kanal geçişleri yavaş dedi satıcı görevli. ben inceleyemedim ama alacaksanız bi bakın hızına.
  • Benim de araştırdığım bi ürün ama su an benim için fiyatı biraz yüksek, ayrıca biraz önce bi siteden anladığım kadarıyla mp4, jpg formatlarını desteklemiyor ve DLNA yok, ne kadar önemli olduğu tartışılır ama almadan önce bilmekte fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada televizyondan internete girip televizyon ve dizi seyredecek arkadaşlar için bu televizyon süper. 55' civarı LG (modelini unuttum) ile Philips 49pus7909 'u netten film izlemek için satıcılardan yardım aldım. Philips android olduğu ve Chrome tarayıcı kullandığı için hemen (mail.ru üzerinden) filmi açabildi. LG ile de denedik filmi açtı fakat bi sorunla FULL ekran yapmadı. Satıcı, lg'nin güncel olmadığı için böyle bir sorunla karşılaştığımızı bildirdi. Size tavsiyem televizyondan film dizi izleyecekseniz gidin mağazada kendiniz bakın. TEST edin. eyy Philips 49pus7909 alsam mı seni acaba yoksa lg ub850v mi alsam çok kararsızım.
  • eriflleh E kullanıcısına yanıt
    DLNA güncel TV'lerin tamamında vardır. Android kullanan bir Smart TV'nin mp4 ve jpg desteklememesi mümkün değil. Baktığınız yerdeki bilgileri yanlış yorumlamış olabilirsiniz.
  • fato65 F kullanıcısına yanıt
    Merhabalar bene bu tv'yi Teknosa'da gördüm. Açıkçası Android olması ile hoşuma gitti. Kanal geçişleri, codec desteği ve görüntü kalitesi (SD-HD) nasıldır ?

Işık sızması, bulutlanma vb Samsung-LG kronik sıkıntıları var mıdır ?

Android olduğundan codec desteğinde sorun yaşanması şahsen olası gelmiyor bana. MX Player, BSPlayer, VLC Player vb uygulamalar ile bu sıkıntı aşılabilir.

Yeni seri ve 4K bir TV'nin USB 3.0 ve HDMI 2.0 bulundurmaması saçma olmuş gerçi de.

Sizce alınmalı mı ?

Birde sanırım akıllı kumanadası yok ama klavyeli kumandası var sanırım ?
  • ugurdeniz1992 U kullanıcısına yanıt
    TV'de HDMI 2.0 var, USB 3.0 yok. Internet ya da bilgisayar üzerinden 4K içeriği izleyebilmeniz gerekir. Android nedeni ile codec sorunu yaşamayacağınız kesin. Dahili uydu alıcısının kanal geçişleri tahminen diğer TV'ler gibi. Harici alıcı kullanmanızı öneririm.

Philips görüntü kalitesi bence aynı seviyedeki Samsung ve LG'lerden daha gerçekçidir, ama eğer gerçeklik değil de canlı ve parlak renkler arıyorsanız Samsung ya da LG alabilirsiniz.

Philips'in görüntü kalitesine dair kronik bir sorunu yok, genel olarak input lag yüksektir, yani oyunlar için pek tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra çift tuner, android ve ambilight'ı düşününce bence alınabilir.

İmzamdaki 6877 ve 8008 in kumandaları klavyeli ve kullanışlı sayılır. 8008 deki klavye akıllı kumandalar gibi dokunmatik diyebilirim. Sanırım 7909 da da aynı kumanda kullanılıyot.

Gerekirse istediğiniz bir USB klavye/Mouse bağlar kullanırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: fato65

TV'de HDMI 2.0 var, USB 3.0 yok. Internet ya da bilgisayar üzerinden 4K içeriği izleyebilmeniz gerekir. Android nedeni ile codec sorunu yaşamayacağınız kesin. Dahili uydu alıcısının kanal geçişleri tahminen diğer TV'ler gibi. Harici alıcı kullanmanızı öneririm.

Philips görüntü kalitesi bence aynı seviyedeki Samsung ve LG'lerden daha gerçekçidir, ama eğer gerçeklik değil de canlı ve parlak renkler arıyorsanız Samsung ya da LG alabilirsiniz.

Philips'in görüntü kalitesine dair kronik bir sorunu yok, genel olarak input lag yüksektir, yani oyunlar için pek tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra çift tuner, android ve ambilight'ı düşününce bence alınabilir.

İmzamdaki 6877 ve 8008 in kumandaları klavyeli ve kullanışlı sayılır. 8008 deki klavye akıllı kumandalar gibi dokunmatik diyebilirim. Sanırım 7909 da da aynı kumanda kullanılıyot.

Gerekirse istediğiniz bir USB klavye/Mouse bağlar kullanırsınız.

Çok teşekkürler cevabın için.

Bugün bir video açayım dedim Teknosa'da usb'den 4K. Açmadı. Gerçi LG'de açmadı. Birtek sony ve samsung uh6900 serisi açabildi.

Açıkçası görüntü kalitesi güzel. Mod olarak hangisini kullanıyorsunuz ? Teknosa'daki Film'deydi. Deiştirerek baktım da bayağı değişiyor.

Işık sızması ve bulutlanma var mıdır ? Input lag benim için önem arz etmiyor.

Anladığım kadarıyla Philips akıllı kumanda ile normal kumandayı birleştirmiş. Mouse işareti çıkması ve touchpad'in olması da güzel oldu.

Klavye mouse bağlayacağım. :)

Google play store'un yanında ek bir Smart App Market var mı ?

Tunein vb. uygulamaların yanında Google Play'den mesela VLC indirip Harddiskim deki filmleri izleyebilir miyim ? Bunu destekliyor mu ?

USB'den 4K oynatamaması normal, HDMI'dan bilgisayar bağlayıp oynatabilirsiniz.

Ben otomatik görüntü ayarlarını kullanıyorum, tercihlerime göre 4-5 soru soruyor ve ona göre ayarlıyor, daha sonra Clear LCD açık ve Perfect Natural Motion minimum yaptım, ben memnunum.

Bu ayarlar ile başlayıp zaman içinde dilediğiniz gibi değiştirirsiniz. Google Play deki her uygulamayı kullanabilirsiniz.
  • fato65 F kullanıcısına yanıt
    Peki kumanda performansı diğer ürünlerde olduğu gibi kötü mü ?

Aynı şekilde SMART performansı ?
    Sorularınızı tekrar ediyorsunuz, cevaplarımı yukarıdaki mesajlarımda yazdım.
  • Ben bu televizyonu alacam kafaya koydum teknosanın hediye çeki kampanyası yapmasını bekliyorum bi ara %10 hediye çeki veriyordu bunun gibi bişey yaparsa alacağım
  • Simdi teknosadan ciktim bu tv yarin 3000 tl den satilacakmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flort

Simdi teknosadan ciktim bu tv yarin 3000 tl den satilacakmis.

İnşallah öyle olur tv yi alıcam güzel bir kampanya bekliyorum
  • Evet tv 2999 TL ye düşmüş falan soundbar hediyeli olan hala 3499 TL
  • alan arkadaş varsa ne gibi artıları ve eskileri var yazabilir mi bende almayı düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.