Şimdi Ara

Philips 49pus7909 nasıldır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
4
Favori
25.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: basar123

alan arkadaş varsa ne gibi artıları ve eskileri var yazabilir mi bende almayı düşünüyorum

Dün Teknosa'dan aldım. Bugün internette araştırayım derken Hepsiburada.com da aynı fiyata olduğunu gördüm. Üstelik 100 TL bonus+ 150 TL hediye çeki. Tv'yi zaten 1 ay sonra montajını istemiştim. Bu akşam gidip iade isticem. İlk kez Teknosa'dan daha ucuza tv satan bir yer gördüm. Hepsiburada.com dan tv almanın bir sakıncası var mıdır ? SAtış sonrası için yardımcı oluyorlar mı ?
  • basar123 B kullanıcısına yanıt
    Ürünü geçtiğimiz pazar günü teknosadan aldım... o günden beri kullanıyorum... bilgisayar ve donanım konusunda uzman biri olarak ve LG kolik biri olarak diyebilirim ki ürün muhteşem... artıları android ve işlemcisinin 4 çekirdekli olması. 4K ve 3d desteği mükemmel, kanal geçişleri program açılışları internet hızı mükemmel. wifi çift taşıyıcılı modemim 300mbps cisco TV nin bağlantı hızı 144mbps. bu da hayli hayli iyi. LG G2 telefonumdan görüntü aktarımı çok başarılı ve hızlı. simplyshare uygulaması ve diğer paylaşım uygulamaları çok iyi. ayrıca 1080p 3d veya 3d olmayan filmleri otomatik olarak açıyor hızlı da açıyor. tek eksi yönü yeni geldiğinde google chrome uygulaması çalışmıyordu... meğerse uygulama kurulu değilmiş.servis 18 aralık firmeare uygulamasını yüklemeyin dedi 1 ay geçmeden yeni uygulamaları yüklemenizi tavsiye etmiyoruz dedi. bunun nedenininde türkiye philips genel merkezinin bazen yazılımlardaki hataları göremediğini ve yükleme yapıldığında tv'nn çileden çıktığı konusunda uyarıda bulundu. Ancak şunu söyleyebilirim. LG 49UB850 DEN kat be kat hızlı ve özellikli bir televizyon. tek rakibi samsungun 55F9000 diyebilirim. amblight özelliğiyle mükemmel. 3d film olarak bulduğum filmleri sorunsuz açtı ve hiçbir sıkıntı yaşamadım... lacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim...

• Selamlar,
    Bu 7909'u yeni aldım, güzel bir tv ancak düşük seslerde çok cızırtı var tv de. Sesi kumandadan 10 seviyesinin altına aldığımda çok cızırtı yapıyor. Bu başkasında var mı acaba? Servis çağırmayı düşünüyorum. Laptop usb ya da hdmı farketmiyor, her şekilde cızırtı var...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lg panelleri sorunluymus Philips'i methediyorlar alalim diyoruz ama bunun da panelini lg uretiyormus hayda!

Peki lg panel olduguna gore pasif 3D midir?

4K tv'lere cok para bayilmak istemiyoruz hic birimiz ama usb 3.0 ve H265 destegi olmayisi vazcaymak icin neden midir? Android olmasi buna cozum mudur?

Note 4'le cekilen 4K icerikleri bu tv'de seyredebilecek miyim?

55Ub850V yerine tercih edilebilir mi? Avantajlari nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 2 Ocak 2015; 7:54:55 >
  • Pasif 3D. Yanında gözlük hediyesi de vardı. Usb'den bağlanıldığında 4K içeriğin 2.0 bağlantı yolundan dolayı çalışmayacağını söylemişlerdi. Ancak bir ucu Hdmi diğer ucu mini displayport kablo ile aktarım yapılabilir düşüncesindeyim.

volkanaksoy: yorumunuz içimi rahatlattı. Daha önce Philips 6877 modelini kullanıyordum. Tek sıkıntısı, görüntünün hızlı geçtiği yerlerde arka ve ön sahne birbirine karısıyordu. Örneğin demir parmakların önünde yürüyen bir adamın görüntüsü sürekli bulanıklaşıyordu. Umarım bende 7909'dan memnun kalırım. Şubat ayında kurulum yaptırıcam.
  • konu bıraz gecmiş ama sormak istediğm bişey var acaba hdmi 2.0 mı var? ben kendi sitesinden baktıgımda sadece hdmi yazıyor 1.4 ya da 2.0 diye bir sey goremedım kullanan veya bılenler bılgı verebılırmı ve 1.4 le 2.0 arasında ne kadar fark var.
  • HDCP 2.2: HDMI 1'de bulunur

4K UHD TV
    123 cm (49 inç) 4K Ultra HD LED TV, Dört Çekirdekli, Çift Tuner DVB-T/T2/C/S/S2
    Ambilight
    • Ambilight Versiyonu: 2 taraflı
    • Ambilight Özellikleri: Dahili Ambilight+hue, Duvar
    rengine uyarlanma, Oyun modu, Dinlenme ıșık
    modu
    Görüntü/Ekran
    • Ekran: 4K Ultra HD LED
    • Diagonal ekran boyutu: 49 inç / 123 cm
    • Ekran çözünürlüğü: 3840x2160
    • 3D: Pasif 3D, 2 Kișilik Tam Ekran Oyun*, 2D - 3D
    dönüștürme
    • En-boy oranı: 16:9
    • Parlaklık: 400 cd/m²
    • Pixel motoru: Pixel Precise Ultra HD
    • Görüntü güçlendirme: Mükemmel Doğal Hareket,
    Micro Dimming Pro, 600 Hz PMR Ultra, Ultra
    Çözünürlük
    Android
    • Android İS: 4.2.2 (Jelly Bean)
    • Önceden yüklenmiș uygulamalar: Google Chrome
    tarayıcı, Google Play Movies*, Google Play Music*,
    Arama, Sesle Arama, YouTube, OnLive*
    • Google PlayStore uygulamaları: TV kütüphaneleri,
    TV oynatıcı
    • Uygulama yüklenebilecek bellek boyutu: 1,6 GB,
    USB Sabit Disk yoluyla artırılabilir
    Smart TV
    • Etkileșimli TV: HbbTV
    • SmartTV uygulamaları*: Catch-up TV, Netflix*,
    Çevrimiçi uygulamalar, Çevrimiçi Video mağazaları
    • Social TV: Facebook, Skype, Twitter
    Akıllı Etkileșim
    • Uzaktan Kumanda: Klavyeli, Ses*, İșaretçili
    • Kullanıcı etkileșimi: Cloud TV* ve Cloud Explorer,
    DropboxTM, SimplyShare, MultiRoom İstemci ve
    Sunucu, Wi-fi Miracast Sertifikalı*
    • Program: Pause TV, USB Kayıt*
    • Kurulum Kolaylığı: Philips cihazlarını otomatik
    algılama, Cihaz bağlantı sihirbazı, Ağ kurulum
    sihirbazı, Ayarlar yardımcısı sihirbazı
    • Kullanım kolaylığı: Ana sayfa düğmesi, Ekran Üzeri
    Kullanım Kılavuzu
    • Yükseltilebilir bellenim: Otomatik bellenim
    yükseltme sihirbazı, USB yoluyla yükseltilebilir
    bellenim, Çevrimiçi bellenim yükseltme
    • Ekran Format Ayarları: Temel - Ekran Doldurma,
    Ekrana Sığdırma, Gelișmiș - Kaydırma, Büyütme,
    Stretch
    • Philips TV Remote uygulaması*: Kontrol, Simply
    Share, TV Rehberi, Wi-fi Smart Screen
    İșleme
    • İșleme Gücü: Dört Çekirdekli
    Ses
    • Çıkıș gücü (RMS): 25 W (15 W + 10 W)
    • Ses Özellikleri: Smart Stereo, Ambi wOOx, Doğal
    Ses
    • Ses Geliștirme: Incredible Surround, Incredible
    Surround 3D, Clear Sound, Otomatik Ses
    Sabitleyicisi, Dinamik Bas Geliștirme, DTS
    premium
    Bağlantı
    • HDMI bağlantı sayısı: 4
    • Komponent sayısı (YPbPr): 1
    • Scart sayısı (RGB/CVBS): 1
    • USB sayısı: 3
    • Kablosuz bağlantılar: Dahili Wi-Fi 11n, 2x2 Çift
    bant
    • Diğer bağlantılar: CI+1.3 sertifikalı, IEC75 Anten,
    2x Uydu giriși, 2x Common Interface Plus (CI+),
    Ethernet-LAN RJ-45, Dijital ses çıkıșı (optik), Sol/
    Sağ Ses giriși, Kulaklık çıkıșı, Servis konektörü
    • HDMI özellikleri: 3D, 4K, Ses Dönüș Kanalı
    • EasyLink (HDMI-CEC): Uzaktan kumanda geçiși,
    Sistem ses kontrolü, Sistem bekleme, Ana ekrana
    Tak ve çalıștır eklentisi, Tek dokunușla oynatma
    • HDCP 2.2: HDMI1'de bulunur
    Desteklenen Ekran Çözünürlüğü
    • Tüm HDMI'larda bilgisayar girișleri: 4K Ultra HD
    3840x2160'a kadar, 60 Hz'de
    • Tüm HDMI'larda video girișleri: 4K Ultra HD
    3840x2160p'ye kadar, @ 24, 25, 30, 50, 60 Hz
    Multimedya Uygulamaları
    • Video Oynatma Formatları: Kapsamlar: AVI, MKV,
    H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4,
    WMV9/VC1, 3GP
    • Altyazı Formatları Desteği: .AAS, .SMI, .SRT, .SSA,
    .SUB, .TXT, MKV/SRT
    • Müzik Çalma Formatları: AAC, AMR, LPCM, M4A,
    MP3, MPEG1 L1/2, WMA (v2 - v9.2 arası)
    • Fotoğraf Görüntüleme Formatları: JPEG, BMP, GIF,
    JPS, PNG, PNS
    Tuner/Alım/İletim
    • Dijital TV: 2x DVB-T/T2/C/S/S2, Astra HD+
    desteği
    • MPEG Desteği: MPEG2, MPEG4
    • Video Oynatma: NTSC, PAL, SECAM
    • TV Program rehberi*: 8 günlük Elektronik Program
    Rehberi
    • Sinyal gücü göstergesi
    • Teletekst: 1200 sayfa Yardımlı Metin
    Güç
    • Șebeke elektriği: AC 220 - 240 V 50/60 Hz
    • Ortam sıcaklığı: 5°C - 35°C
    • AB Enerji Etiketine uygun güç: 85 W
    • Yıllık enerji tüketimi: 118 kW·s
    • Bekleme modunda güç tüketimi: < 0,3 W
    • Güç Tasarrufu Özellikleri: Otomatik kapama
    zamanlayıcı, Ișık sensörü, Görüntü dondurma
    (radyo için)
    • Kapalı modu güç tüketimi: < 0,3 W
    • Enerji Etiketi Sınıfı: A
    Boyutlar
    • Kutu boyutları (G x Y x D): 1194 x 838 x 132 mm
    • Set boyutları (G x Y x D): 1092 x 632 x 35 mm
    • Stand dahil boyutları ayarla (G x Y x D):
    1092 x 706 x 210 mm

Philips in sitesinden alıntı yaptım :)

• HDCP 2.2: HDMI1'de bulunur

• bununla 55pfs8109'u yan yana gorup degerlendirebilecek yok mu arkadaslar?
    Va ve fhd panel oldugundan digerinden yanayim ben.

• BUgün gördüğüm tek şey veya yanlış bilgilendirildiğim pus serisinin usb den film oynatması için ve alt yazı gösterebilmesi için güncelleme gelicekmiş :) ee dedim şimdi alıcam dedim bunu deneyelim dedim teknosada beyefendi dedi daha güncellemesi gelmedi alt yazıları göstermez e dedim bende görmeden alamam hadi eyvallah :)

Zaten evde philips var bi tane aldım başımı beaya soktum 2 ye bugünden sonrada bulaşmam :)
  • ben bu tvyi aralıgın basında aldım almaz olaydım diyebirim. cok fazla donuyor kendı kendıne kapanıyor bazen acınca donuyor sadece philips yazısı kalıyor. smart menusune gırınce kendı kendıne menuyu kapatıyor bazen kendınıde kapatıyor. sesı bır acıyorum o halıyle ekranda kalıyor. tv herdurumda dondugu ıcın ancak tvnın elektrikle baglantısını kesınce tekrar acıldıgında duzelıyor kı buda gayet normal. philips musterı hızmetlwrıne 3 kere cagrı attım tık yok pztsıde 3500 lıraya aldıgım tv ıcın servısı cagırmam gerekecek. su anda hep eksılerınden bahsettım ama artılarıda var tabıkı ama sınek mıde bulandırdı bı kere. sorulara veya onerılere acıgım...
  • Harika bir tv android işletim sistemi ambi light ve çerçevesiz tv tam ekran görüntü izliyorsunuz zaten ayrıca google play store üzerinden her uyguşamatı kurabiliyorsunuz markette olmayanlarıda usb ye apk atın kurun asphalt 8 bile donmadan oynanıyor şuan 2999 tl bu fiyattan aşşağıda düşmez hayatta

• Iyi akşamlar. Tv yi 30 aralikta teknosa internet sitesinden yaninda 368 tl degerinde dell marka tablet, 200 tl hediye ceki ve 75 tl chip para ile 2999 tl ye aldim. Baya iyi fiyata aldigimi dusunuyorum. Fakat aldigim gunden beri karincalanma sorunu var. Tv yi seyrederken goruntu birden bozulup geri geliyor. Digiturk kullaniyorum acaba ondan yada hdmi kablodan mi diye dusunerek digiturk modem ve hdmi kablosunu degistirdim fakat durum duzelmedi. Kanal degistirdigim zaman ekran donup tekrar kanal gecisi yapiyor. Ara sira kendiginden kapanip aciliyor fakat acildiginda ses var goruntu yok. Bunlarin hepsini video olarak kaydettim. Tv nin sikintili ve arızalı oldugunu düşünüyorum. Sizlerinde fikrini almak istedim acikcasi. Tesekkut ederim simdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagricokakli

Iyi akşamlar. Tv yi 30 aralikta teknosa internet sitesinden yaninda 368 tl degerinde dell marka tablet, 200 tl hediye ceki ve 75 tl chip para ile 2999 tl ye aldim. Baya iyi fiyata aldigimi dusunuyorum. Fakat aldigim gunden beri karincalanma sorunu var. Tv yi seyrederken goruntu birden bozulup geri geliyor. Digiturk kullaniyorum acaba ondan yada hdmi kablodan mi diye dusunerek digiturk modem ve hdmi kablosunu degistirdim fakat durum duzelmedi. Kanal degistirdigim zaman ekran donup tekrar kanal gecisi yapiyor. Ara sira kendiginden kapanip aciliyor fakat acildiginda ses var goruntu yok. Bunlarin hepsini video olarak kaydettim. Tv nin sikintili ve arızalı oldugunu düşünüyorum. Sizlerinde fikrini almak istedim acikcasi. Tesekkut ederim simdiden.

Yazılım sorunu var tv de servis çağırırsanız sorun çözülür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raxert -- 19 Ocak 2015; 0:21:31 >

• Güncelleme geldi onu yaptim fakat hala cozulmedi. Ayni sikinti devsm ediyor maalesef. Kurdurali 6 gun oldu daha. Yazilimin haricinde baska bir sorun olabilir mi acaba. Cunku bazen usb yi bile gormuyor kitlenip kaliyor tv.

• Servise konuyla ilgili rapor düzenlemesini isteyin.

• Teşekkürler. Philips turkiye yé mail attim. Ilginiz icin tesekkur ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: HTCquietlyBrilliant

Harika bir tv android işletim sistemi ambi light ve çerçevesiz tv tam ekran görüntü izliyorsunuz zaten ayrıca google play store üzerinden her uyguşamatı kurabiliyorsunuz markette olmayanlarıda usb ye apk atın kurun asphalt 8 bile donmadan oynanıyor şuan 2999 tl bu fiyattan aşşağıda düşmez hayatta

Bu fiyata nerde var acaba bilgilendirme yaparsanız cok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FinalDesire

quote:

Orijinalden alıntı: HTCquietlyBrilliant

Harika bir tv android işletim sistemi ambi light ve çerçevesiz tv tam ekran görüntü izliyorsunuz zaten ayrıca google play store üzerinden her uyguşamatı kurabiliyorsunuz markette olmayanlarıda usb ye apk atın kurun asphalt 8 bile donmadan oynanıyor şuan 2999 tl bu fiyattan aşşağıda düşmez hayatta

Bu fiyata nerde var acaba bilgilendirme yaparsanız cok sevinirim.

Arena Park Teknosa

• ismail157 İ kullanıcısına yanıt
    kardeşim philips led tv nin kronik olarak kendini kapatp açma smartta veya menüde donma sorunu var forumda bununla ilgili bir çok yazı mevcut ve hala bu sorunu düzeltemediler bunlara boş yere para kazandırmayalım bunun yerine samsung f900 veya sony w815 e yönelmenizi tavsiye ederim.Hatta lgub850v de bu aralar popüler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zobu1907 -- 20 Ocak 2015; 15:13:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

ben bu tvyi aralıgın basında aldım almaz olaydım diyebirim. cok fazla donuyor kendı kendıne kapanıyor bazen acınca donuyor sadece philips yazısı kalıyor. smart menusune gırınce kendı kendıne menuyu kapatıyor bazen kendınıde kapatıyor. sesı bır acıyorum o halıyle ekranda kalıyor. tv herdurumda dondugu ıcın ancak tvnın elektrikle baglantısını kesınce tekrar acıldıgında duzelıyor kı buda gayet normal. philips musterı hızmetlwrıne 3 kere cagrı attım tık yok pztsıde 3500 lıraya aldıgım tv ıcın servısı cagırmam gerekecek. su anda hep eksılerınden bahsettım ama artılarıda var tabıkı ama sınek mıde bulandırdı bı kere. sorulara veya onerılere acıgım...

bende philips tv aldım ve sizin dediğiniz gibi almaz olaydım diyorum tamam görüntü kalitesi ve amblight iyi ama gel gelelim pratiklik konusuna tv yi kaldır çöpe at.smartta donuyor menüde donuyor internette gezinirken kapanıp açılıyor kanal gezerken kapanıp açılıyor ve tv fişini çekmeden de düzelmiyor.Hala da bu sorunları çözmüş değiller .lütfen bu firmaya daha fazla para kazandırmayalım.Ayrıca müşteri hizmetleri ve servisleri gördüğüm en kötüsü kesinlikle ilgilenmiyorlar.sattıkları tv ye bakıyorlar.geri döneceklerini söylüyrlar ama nerde ? kandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zobu1907 -- 20 Ocak 2015; 15:20:29 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.