Şimdi Ara

Philips 49pus7909 nasıldır? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
4
Favori
25.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nedenmi?

Tv 4k cozunurluk sunarken ıcındekı uydu alıcı 4k değil bu bile aslında toplama oldugunu gosteren bır olay

eğerki zamanınız varsa acil değilse eski led yada lcd tv nızı degıstırmek ıcın 2 sene bekleyın bırakın 8k tvler pıyasa cıksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kozmik Android

Benimde ilgimi çeken bir ürün ve Teknosa'daki kampanya da çok cazip doğrusu.Benim kafamı kurcalayan asıl sorun donanımından ziyade yazılımı.Philips kullananlar bilir kanal geçişleri tam bir fiyaskodur,smart özellikleri bir LG webos asla değil.Öncelikleri ve beklentileri belirleyip ona göre alınması taraftarıyım yoksa amblight özeliiği için bile alınası bir Tv.

Koskoca android yaziyor ne webosu ne philipsi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kumandayı tv ye tanıtmayla alakalı bilgisi olan var mı?
    Servis kırmızı ile mavi tuşa aynı anda bas demişti diye hatırlıyorum ama olmadı yardım edebilir misiniz?
  • ismail157 İ kullanıcısına yanıt
    mediamrkt te 300 inidirimle 2389 a geliyor.
  • H.265 olmadığı için 4k yayınlar açılmıyor ve TRT HD de program yok sorunu alıyorum ve usbden filim izlerken ve kanal ararken televizyon kendi kendine kapanıp tekrar açılıyor
  • Bana çok fazla ısınıyor gibi geldi, bu ısınma normal mi arkadaşlar?

Birde bazen ekran parlaklığını canlıya almama rağmen normal standarta geri alıyor. Bu problemi düzeltmek mümkün müdür? Aynı şekil amblight'da oluyor, canlıya alıyorum belli bir zaman veya kapatıp açınca bi' anda standarta dönüyor, acaba ısısını korumak için mi bunu yapıyor?

Onun dışında televizyon süper, kanal geçişlerinde falan sıkıntı yok. Telefonumu veya tabletimi rahatça bağlayabildim, hiçbir sıkıntısı yok. Amblight çok süper, televizyonda en çok beğendiğim o oldu. Ufak tefek buglar güncelleme verilip düzeltilirse on numara olur diyebilirim. :)
  • az önce bimeksden LG 850 ile phılıps 7909 3D kıyaslaması yaptık gonul hep PHILIPSden yanaydı ancak orda LG nın daha olmasını ıstedım daha cazıp gelmişti..görüntü kalitesini zaten açık ara önde oldugunu bılıyordum sureklı test edıyorum teknolojı marketlerınde 3D ıse PHILIPS acık ara önde LG bıldıgın tırt geldı atlamaları vs sankı tam 3D ye gecemıyordu ayarlar kısmını bılmem ancak her turlu mesafeden denedık 2m ıle 6-7 m ye kadar LG yı LG satıcısı PHILIPSı ıse PHILIPS satıcısı ıle test ettık kayırma vs olmadı 6aydır PHILIPS dıyordum LG ye kaydırmaya calıstılar ama yıne PHILIPS galıp geldı benım yarısımda gonul ısterdıkı 8109 de pasıf olaydı ıste o zaman gercek bır yarıs olacakdı :D bu arada samsungdan bahsetmıyorum goruntu kalıtesı lg ve phılıpsın yanına yaklasamıyor bıle test etmek ısteyenler aynı kalıtedekı tv lere yanyana aynı goruntulerı actırarak test edebılırler...
    gelelım su olu pıxel bulutlanma kıtlenme vs lere
    bu tamamen şans işi sony dahıl tum ekranlarda olabılıyor ılk zamanlar cıktıgında ozellıkle kurulum sırasında cıkarsa degısım kolay ama sonrası ıcın herkese bol sans dıyorum
    8109 olan fıkrımı sırf aktıf gozluk oldugu ıcın 7109 da sabıtledım artık ama ev daha tadılatta oldugu ıcın agustos gıbı alıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: HTCquietlyBrilliant

Harika bir tv android işletim sistemi ambi light ve çerçevesiz tv tam ekran görüntü izliyorsunuz zaten ayrıca google play store üzerinden her uyguşamatı kurabiliyorsunuz markette olmayanlarıda usb ye apk atın kurun asphalt 8 bile donmadan oynanıyor şuan 2999 tl bu fiyattan aşşağıda düşmez hayatta

merhaba oyunu nasıl yükleyebilidniz acaba televizyona?

• Ağlayanlar klubüne yeni bir üye
    1- Uydu alıcı ve android bölümü 2K (Ben HDMI girişlerinde 2K olabileceğinden şüpheliyim )
    2- Ölü pixel sağ tarafta 5 mm genişliğinde bulutlanma şeklinde boydan boya bulutlanma var.
    3- 4 uydum var yaklaşık 4 bin kanal yapar . ne şifre ne radyo ayırmadan önünüze atıyor .
    Hiç birisini silip sıraya sokamıyorsunuz . Favori kanal bir adet .

Kardeşim neden bu alete çift tuner ve çift cam modul taktınız .?
    ben bu kadar kanalı nasıl ayarlayıp sıraya sokacağım ?

Donma kendini resetleme sorunlarını problemden saymıyorum.

Alalı bir hafta oldu carrefour mağazadan almıştım .
    3 gün önce mağazaya gittim . geri alamayacaklarını söylediler .Oyalama taktiğine girdi .
    Bu sabah avukatımla görüştüm . mağazadan satışlarda bir hafta koşulsuz iade hakkı olduğunu ,Protesto çekmemi söyledi.
    Bugün itibarı ile protesto çektim .
    Beklemedeyim .
    Hayatımda gördüğüm en adi televizyon
    ikide birde ambilight özelliğinden bahseden şakşakçılar var . Hayatınızda hiçmi renk yok . Bırakın bu palavraları .

Googledan bir çok programa özelliklede Antutu Bechmark gib sistemi test edecek programları yüklemeye sınırlama getirilmiş .
    Sebeb açık TV nin özelliklerini görmemizi engellemek .

Takke düştü kel göründü

• Bu TV bende de var, 3-4 aydır kullanıyorum. Kullanıcıların oluşturdu fazla bir konu göremedim. Dediğiniz bazen kafayı yeme olayları olabiliyor ancak tv'yi normal bir tv değil. TV'yi bir android tablet gibi kullanabiliyorsunuz, bu problemler telefon ve tabletlerde de oluyor. Android cihazların genelinde stabilite problemleri var. TV ler de bu işte yeni..
    Çözemediğim bir şey var, farklı browserları da denedim en iyi performansı üstünde gelen chrome tarayıcı veriyor. Ne var ki dizi sitelerindeki dizileri tam ekran yapsanızda görüntü ortaya oturuyor kenarlarda boşluk kalıyor. Eğer görüntüyü dizi sitesinden HD felan yaparsanız bu sefer tam ekranda görüntü kayıyor tam ortalanmıyor. Bilgisi olan var mıdır.

Tüketim piyasasını desteklemek adına arkasında destek veren sağlam bir marka ve yazılım ekibi olsa bile sürekli yeni cihazlar ile yeni yazılımlar geliyor ve insanlar yeni cihaz almaya teşvik ediliyor. Bu iş bu şekilde devam edecek.
    Philips'in PUS serisini uzun süre destekleyeceğini zannetmiyorum. Yeni cihazlar ile bugünün bazı kalsik sorunları aşılacak başka yeni sorunlar ile döngü devam edecek :)

• dogandroid kullanıcısına yanıt
    market disi uygulama yukleme sorununu nasil yaptiniz acaba gunlerdir ugresiyorum yapamadim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogandroid

Ne diyorsunuz arkadaşlar siz? Aldık, 2 haftadır kullanıyorum. Kayıtları nasıl pc ye aktarabilirim diye araştırma yaparken bu başlığı ve yazılanları gördüm şok oldum. Dediklerinizin hiç biri bende yok. Alır almaz güncelleme yaptım ondan sanırım. Ne donma var ne karıncalanma var. HDD bağladım kayıtları ve uygulamaları ona yüklüyorum. Market dışı uygulama yükleme olayını da hallettim, istediğim apk yı atıyorum içine. Bütün codec leri açıyor istediğim videoyu izliyorum. Oldu da açmadı, indirin mx player ı marketten onunla açın. Ambilight ayarları çok güzel, renk ve güç tasarrufu ayarları da bir o kadar öyle. Hepsini geçtim android ya! Twitter yükledim bir yandan bildirimlerin sağ üstten geliyor görebiliyorum. Sadece twitter da değil, hangi uygulamayı yüklerseniz bildirimler anında geliyor. Kumandasına aşık oldum, ters çervir yaz çatır çatır. Q klavye var kocaman. Özellikle kablosuz mouse görevi gören kumandalardaki bir eksikliği de gidermişler. Eliniz sadece orta tuştayken hareket edebiliyor. Böylece elimi kaldırıp çok fazla kaydıysa mouse, tekrar ona doğru doğrultup tekrar elimi koyup hareket ettirerek senkronize etmiş oluyorum. Alt yazı kolayca ayarlandığı gibi utf-8 ve diğer diller yazı tipleri desteği de sunuyor. Sorularınız varsa cevaplayabilirim elimden geldiğince. Ben alın derim. Hiç öyle emekleme durumu yok paşalar gibi gidiyor valla. Sizin tvler mi sorunludur yoksa sonradan düzeltildi mi dediğiniz hatalar bilmiyorum ama dediğim gibi hiç bir sorun yaşamadım. Çift tuner olması, 2 adet anten bağlanması, kanalları kolayca bulması, uydu yayını izlerken bir yandan anten yayını da izletmesi vs... cabası.

market disi uygulama yukleme sorununu nasil yaptiniz acaba gunlerdir ugresiyorum yapamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: dedeefendi_

Bu TV bende de var, 3-4 aydır kullanıyorum. Kullanıcıların oluşturdu fazla bir konu göremedim. Dediğiniz bazen kafayı yeme olayları olabiliyor ancak tv'yi normal bir tv değil. TV'yi bir android tablet gibi kullanabiliyorsunuz, bu problemler telefon ve tabletlerde de oluyor. Android cihazların genelinde stabilite problemleri var. TV ler de bu işte yeni..
    Çözemediğim bir şey var, farklı browserları da denedim en iyi performansı üstünde gelen chrome tarayıcı veriyor. Ne var ki dizi sitelerindeki dizileri tam ekran yapsanızda görüntü ortaya oturuyor kenarlarda boşluk kalıyor. Eğer görüntüyü dizi sitesinden HD felan yaparsanız bu sefer tam ekranda görüntü kayıyor tam ortalanmıyor. Bilgisi olan var mıdır.

Tüketim piyasasını desteklemek adına arkasında destek veren sağlam bir marka ve yazılım ekibi olsa bile sürekli yeni cihazlar ile yeni yazılımlar geliyor ve insanlar yeni cihaz almaya teşvik ediliyor. Bu iş bu şekilde devam edecek.
    Philips'in PUS serisini uzun süre destekleyeceğini zannetmiyorum. Yeni cihazlar ile bugünün bazı kalsik sorunları aşılacak başka yeni sorunlar ile döngü devam edecek :)

Slm ben bu goruntunun ortalanmasi sorununu sans eseri buldum. Goruntuye ardarda iki kere basinca tam ekran oluyor. En azinda filmakinesi.net te sekilde. Onceden tam ekran simgesine dokunuyordum goruntu buyuyor ama tam ekran olamiyordu sonrasinda dedigim gibi yapinca sorunsuz izlemeye basladim. Diger siteleri tercih etmedigim icin onlarda olurmu, denemek gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

quote:

Bu TV bende de var, 3-4 aydır kullanıyorum. Kullanıcıların oluşturdu fazla bir konu göremedim. Dediğiniz bazen kafayı yeme olayları olabiliyor ancak tv'yi normal bir tv değil. TV'yi bir android tablet gibi kullanabiliyorsunuz, bu problemler telefon ve tabletlerde de oluyor. Android cihazların genelinde stabilite problemleri var. TV ler de bu işte yeni..

Slm ben bu goruntunun ortalanmasi sorununu sans eseri buldum. Goruntuye ardarda iki kere basinca tam ekran oluyor. En azinda filmakinesi.net te sekilde. Onceden tam ekran simgesine dokunuyordum goruntu buyuyor ama tam ekran olamiyordu sonrasinda dedigim gibi yapinca sorunsuz izlemeye basladim. Diger siteleri tercih etmedigim icin onlarda olurmu, denemek gerek

Eve gidince deneyeyim verdiğiniz adresi ancak çoğu dizi sitesinde dizimag gibi bu problem var. Sizin denediğinizi bazen ben de çift tıklama ile deniyorum ama yine aynı problem mevcut. Ekran büyüyor sonra ortaya oturuyor, tam ekran oluyor ama kenarlar siyah kalıyor. Görüntü ekran boyutlarına uygun şekilde uzamıyor. Görüntüyü HD yapınca ise görüntü sağ köşeye kayıyor. Yine sol taraf siyah kalıyor. Farklı browserlar ile de denedim bazıları videoyu dahi oynatmıyor bazılarında aynı problem oluyor. Yine en iyi ve en hızlı tarayıcı kendi üstünde gelen chrome.

Bazı browserlarda tam ekran oluyor problemsiz izleniyor bu kez de altyazı çıkmıyor. Playerdeki altyazı seçeneği görünmüyor. Muhtemelen tarayıcıdaki flash player ile alakalı. Bu sorunu bir türlü çözemedim. Site ile de alakalı olabilir tarayıcı ile de alakalı olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: celik1122

quote:

Orijinalden alıntı: dogandroid

Ne diyorsunuz arkadaşlar siz? Aldık, 2 haftadır kullanıyorum. Kayıtları nasıl pc ye aktarabilirim diye araştırma yaparken bu başlığı ve yazılanları gördüm şok oldum. Dediklerinizin hiç biri bende yok. Alır almaz güncelleme yaptım ondan sanırım. Ne donma var ne karıncalanma var. HDD bağladım kayıtları ve uygulamaları ona yüklüyorum. Market dışı uygulama yükleme olayını da hallettim, istediğim apk yı atıyorum içine. Bütün codec leri açıyor istediğim videoyu izliyorum. Oldu da açmadı, indirin mx player ı marketten onunla açın. Ambilight ayarları çok güzel, renk ve güç tasarrufu ayarları da bir o kadar öyle. Hepsini geçtim android ya! Twitter yükledim bir yandan bildirimlerin sağ üstten geliyor görebiliyorum. Sadece twitter da değil, hangi uygulamayı yüklerseniz bildirimler anında geliyor. Kumandasına aşık oldum, ters çervir yaz çatır çatır. Q klavye var kocaman. Özellikle kablosuz mouse görevi gören kumandalardaki bir eksikliği de gidermişler. Eliniz sadece orta tuştayken hareket edebiliyor. Böylece elimi kaldırıp çok fazla kaydıysa mouse, tekrar ona doğru doğrultup tekrar elimi koyup hareket ettirerek senkronize etmiş oluyorum. Alt yazı kolayca ayarlandığı gibi utf-8 ve diğer diller yazı tipleri desteği de sunuyor. Sorularınız varsa cevaplayabilirim elimden geldiğince. Ben alın derim. Hiç öyle emekleme durumu yok paşalar gibi gidiyor valla. Sizin tvler mi sorunludur yoksa sonradan düzeltildi mi dediğiniz hatalar bilmiyorum ama dediğim gibi hiç bir sorun yaşamadım. Çift tuner olması, 2 adet anten bağlanması, kanalları kolayca bulması, uydu yayını izlerken bir yandan anten yayını da izletmesi vs... cabası.

Hocam burada XDA forumunda yazılmış ama bunu ben denemedim. İhtiyaç duymadım.

Ben TV'yi ilk aldığımda kısıtlı market uygulamalarını görebiliyordum, yani hiç bir normal android uygulması görünmüyor sadece TV'ye uyumlu olan birkaç tane uygulama görünüyordu. Bunun için bir uygulama yükledim. Şuan marketteki birçok yazılımı yükleyip çalıştırabiliyorum. Tivibu, Digiturkplay vs gibi uygulamalar tablet/telefon lardaki gibi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedeefendi_ -- 29 Haziran 2015; 11:15:27 >

• quote:

quote:

quote:

Eve gidince deneyeyim verdiğiniz adresi ancak çoğu dizi sitesinde dizimag gibi bu problem var. Sizin denediğinizi bazen ben de çift tıklama ile deniyorum ama yine aynı problem mevcut. Ekran büyüyor sonra ortaya oturuyor, tam ekran oluyor ama kenarlar siyah kalıyor. Görüntü ekran boyutlarına uygun şekilde uzamıyor. Görüntüyü HD yapınca ise görüntü sağ köşeye kayıyor. Yine sol taraf siyah kalıyor. Farklı browserlar ile de denedim bazıları videoyu dahi oynatmıyor bazılarında aynı problem oluyor. Yine en iyi ve en hızlı tarayıcı kendi üstünde gelen chrome.

Bazı browserlarda tam ekran oluyor problemsiz izleniyor bu kez de altyazı çıkmıyor. Playerdeki altyazı seçeneği görünmüyor. Muhtemelen tarayıcıdaki flash player ile alakalı. Bu sorunu bir türlü çözemedim. Site ile de alakalı olabilir tarayıcı ile de alakalı olabilir..

Dediğim gibi ben bir tek filmakinesi.net i izliyorum. Onunda reklamını yapayım. Çok başarılı bir site. Şöyle yapalım siz bana sayfa linklerini atın bide ben bakayım bende nasıl olacak?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dediğim gibi ben bir tek filmakinesi.net i izliyorum. Onunda reklamını yapayım. Çok başarılı bir site. Şöyle yapalım siz bana sayfa linklerini atın bide ben bakayım bende nasıl olacak?

Profil ayarlarınızdan dolayı PM atamıyorum sanırım. Dizimag.co dan herhangi bir diziyi açıp deneyebilirseniz sevinirim. Sitede birçok dizinin tüm sezonu olduğundan ve engellenmemiş ender sitelerden olduğundan bu aralar kullandığım sitelerden biri. Sizin dediğiniz siteyi de deneyeceğim.

• Tvye guncelleme geldi. Duyurulur

• Merhaba. Ben de bu televizyonu almayi dusunuyorum. Acaba kronik sorunlar giderildi mi? Dual game modunu deneyen var mi? Input lag dusuk mu? 3d, oyun performansi ve hareketli goruntulerdeki netlik nasil? Degerlendirmelerinizi bekliyorum. Tesekkurler.

• quote:

Tvye guncelleme geldi. Duyurulur

Hocam ne gibi degisiklik var bilgi verebilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.