Şimdi Ara

Phenom 2 955 işlemciye RX 580 takıcam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2k monitörüm var şu an rx460 2gb kullanıyorum. uzun uğraşlar sonucu işlemcime 4.2 ghz stabil oc yaptım. rx580i besliyor anladığım kadarıyla.

sizce 580nin 4gblık modelini mi yoksa 8gblık modelini mi almalıyım?

• 2k görüntü için 8gb şart.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2k'da mass effect için geçerli bir durum olabilir. Her oyunda bu gpu kullanım yüzdeleri (1290mhz GPu için belki normal) görülemeyebilir. 2k için 4gb üstü almak daha mantıklı.
  • şu an rx460 ile 2k da çoğu oyunun low ayarında 20 fps alıyorum,bakalım ne kadar değişecek.
  • Bende de AMD phenom X4 bilmem kaç vardı o işlemciden sonra i5 2500k almıştım o dönüm noktası oldu benim için aradaki farkı gördüğümde yuh dedim ben bu mmorpg bu kadar süre lagli gibi oynisim

Sonra bir dahada AMD işlemci almadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonucunu merakla beklemekteyim.
  • Phenom 2 x4 950 3.9 ghz ile rx580 4gb'ı 1080p'de kullanıyorum. Fiyatlar biraz uçuk olduğu için bilgisayarı parça parça güncellediğimden bu ikiliye sahibim. Öncelikle 4.2 ghz stabilse iyi olmuş çünkü ben 4ghz'de nadiren oyunlardan attığı için 3.9'a çektim.

2k'da oyunlarda darboğaz vs. ne durumda olur bilemiyorum ama 1080p'de epey var. Ne hoş ki çoğu oyunda +60 fps veriyor.

Alabiliyorsan 8gb almanı öneririm. 1080p'de Dying Light gibi çok yeni olmayan bir oyun 3.5gb'a yakın vram kullanıyor. 1080p'de 4gb şuanlık için sweetspot olarak görünüyor ancak 2k için düşünmeden 8gb al derim.
  • x4 955 3.7ghzde 1080p de 1050ti ile yer yer darbogaz gorebiliyorum. 2k da sahsen 580 kullanmazdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerinde olsam macera aramak yerine, çok parada harcamadan anakart işlemci ikilisini satıp üzerine az birşey koyup 2. yada 3.nesil i5 işlemci anakart

ikilisine geçerdim. Atıyorum referans model i5 2500k'nın ekstrem olmayan bir overclock değeriyle rx580'e büyük oranda yeteceğini düşünüyorum.

Hem fazla para harcamamış olursun, hemde güncelleme yapana kadarda rx580'den mümkün olan maksimum performansı almış olursun.
  • çözünürlük arttıkça cpu önemini yitiriyor çünkü cpudan önce gpunun nefesi kesiliyo 4k da dual core ile 4790k aynı sonuçları alıyodu çogu oyunda burya ss de koyduk zamanında 2k da cpu yine etkiler ama 1080p ye göre daha az.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.