Şimdi Ara

Peugeot 5008 (932. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.531
Cevap
147
Favori
1.647.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 930931932933934
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tttnet.net

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acelesi-yok-at-ile-takas-olur-at-orta-yasli-olursa-116492170/detay

ilan açıklaması süpermiş..artık adamı nasıl delirtilerse..

sabah sabah iyi geldi bu, dünkü olaylardan sonra

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acelesi-yok-at-ile-takas-olur-at-orta-yasli-olursa-116492170/detay

Hiçmi noktalama işareti kullanılmaz arkadaş.

• Hiç takip edemiyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: drskycrest

quote:

sabah sabah iyi geldi bu, dünkü olaylardan sonra

atı beslemek de bunun kadar masraflı ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: met0606

Melodramm dostum sağolasın,

Hiç aklıma gelmezdi valla bu kadar fark olabileceği, İstanbulda 450 fiyat çekmişlerdi.

Lüleburgaz Peugeot'u aradım 275-280 dedi.

Ne kadar kazanıyorlarmış bunlar bizim sırtımızdan, ne demek lazım bilemiyorum bunlara.

Demek ki dayanışma beraberlik çok gerekliymiş.

Not: Lüleburgaz Peugeot'a gittim.

Çok ilgili gördüm bütün çalışanları.

Malum fazla araç yok kalabalık değil.

Arkadan bozuk yollarda giderken bir ses geliyordu.

Koltuklardan zannediyordum, servistekilere söyledim.

Bi kaç defa sürüş yaptık alt takımlara baktılar, en sonunda amortisörlerde dediler.

Ellerinde yokmuş ve garantiden değişim için ana merkezle görüşecekler ve parça isteyeceklermiş.

Arabaya zararı olan bişey değil ama arada da olsa tıkırtı rahatsız edici oluyor.

Bu yüzden bunu değiştireceğim inşallah sorun çıkarmazlar.

295 TL ödedim 295 e 450 baya bi fark var. Gidiş dönüş yaklaşık 300km gittik ama ailecek orayı da gezmiş olduk.

Artı bizi servis arabasıyla merkeze sonrada iş bitince servise götürme inceliğinde bulundular

Müşteri memnuniyeti OK yani.

İstanbul da hem bu kadar ilgi görmezdiniz, hemde daha fazla ödeme yapardınız.

Lüleburgaz'ı gezebilme detayını ise hiç soylemiyorum

İyi forumlar...

• bu cycfonlar yetkili servislerdede satılıyormu arkadaşlar.?.veya biz alsak servis takarmı...bilgisi olan varmı...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

bu cycfonlar yetkili servislerdede satılıyormu arkadaşlar.?.

veya biz alsak servis takarmı...bilgisi olan varmı...?

Satan servis mutlaka vardır, ancak fiyat otomatik olarak 2300 TL civarına ulaşacaktır.

İyi forumlar...
  • quote:

Hiç aklıma gelmezdi valla bu kadar fark olabileceği, İstanbulda 450 fiyat çekmişlerdi. Lüleburgaz Peugeot'u aradım 275-280 dedi. Ne kadar kazanıyorlarmış bunlar bizim sırtımızdan, ne demek lazım bilemiyorum bunlara. Demek ki dayanışma beraberlik çok gerekliymiş. Ben Cyclone'u 1500'e taktırmıştım, servis tanıdıktı direk takan yeri aradı kendi payını almadı, ne kadar doğru bilmiyorum ama. Başka bir servis acayip uçmuştu 2250 falan gibi bi fiyat söylediydi ve ardında abi gerek yok o kadar para verip taktırmaya diye de akıl verdiydi.Cyclone 1 herhalde benimki çünkü çok yeni değil biraz oldu taktıralı ama emin değilim. Fotoğraflarını koyuyorum buraya, ve artık her araba için multimedia navigasyon sisteminin şart olduğunu düşünüyorum.

Not: Lüleburgaz Peugeot'a gittim. Çok ilgili gördüm bütün çalışanları. Malum fazla araç yok kalabalık değil. Arkadan bozuk yollarda giderken bir ses geliyordu. Koltuklardan zannediyordum, servistekilere söyledim. Bi kaç defa sürüş yaptık alt takımlara baktılar, en sonunda amortisörlerde dediler. Ellerinde yokmuş ve garantiden değişim için ana merkezle görüşecekler ve parça isteyeceklermiş. Arabaya zararı olan bişey değil ama arada da olsa tıkırtı rahatsız edici oluyor. Bu yüzden bunu değiştireceğim inşallah sorun çıkarmazlar. 295 TL ödedim 295 e 450 baya bi fark var. Gidiş dönüş yaklaşık 300km gittik ama ailecek orayı da gezmiş olduk. Artı bizi servis arabasıyla merkeze sonrada iş bitince servise götürme inceliğinde bulundular Müşteri memnuniyeti OK yani.
    Ayrıca garanti uzatma da amma pahalıymış. 2 yıl için 1600 tl dediler. Tamamen vazgeçtim.

Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008

selam dostum,
    bende de aynı tıkırtı sorunu var ve nereden geldiğini kestiremedim.ilk olarak koltuklardan olduğunu sandım koltukları yatırdım üstüne ağırlık koydum yine aynı ses geldi.garanti 9.ayda dolmakta ne tavsiye edersin?bir de direksiyon simidinde soyulmalar var.çorluda ikamet ediyorum,lüleburgaz servisini çok metetmişsin yardımcı olursan sevinirim

• quote:

Hiç aklıma gelmezdi valla bu kadar fark olabileceği, İstanbulda 450 fiyat çekmişlerdi. Lüleburgaz Peugeot'u aradım 275-280 dedi. Ne kadar kazanıyorlarmış bunlar bizim sırtımızdan, ne demek lazım bilemiyorum bunlara. Demek ki dayanışma beraberlik çok gerekliymiş. Ben Cyclone'u 1500'e taktırmıştım, servis tanıdıktı direk takan yeri aradı kendi payını almadı, ne kadar doğru bilmiyorum ama. Başka bir servis acayip uçmuştu 2250 falan gibi bi fiyat söylediydi ve ardında abi gerek yok o kadar para verip taktırmaya diye de akıl verdiydi.Cyclone 1 herhalde benimki çünkü çok yeni değil biraz oldu taktıralı ama emin değilim. Fotoğraflarını koyuyorum buraya, ve artık her araba için multimedia navigasyon sisteminin şart olduğunu düşünüyorum.

Not: Lüleburgaz Peugeot'a gittim. Çok ilgili gördüm bütün çalışanları. Malum fazla araç yok kalabalık değil. Arkadan bozuk yollarda giderken bir ses geliyordu. Koltuklardan zannediyordum, servistekilere söyledim. Bi kaç defa sürüş yaptık alt takımlara baktılar, en sonunda amortisörlerde dediler. Ellerinde yokmuş ve garantiden değişim için ana merkezle görüşecekler ve parça isteyeceklermiş. Arabaya zararı olan bişey değil ama arada da olsa tıkırtı rahatsız edici oluyor. Bu yüzden bunu değiştireceğim inşallah sorun çıkarmazlar. 295 TL ödedim 295 e 450 baya bi fark var. Gidiş dönüş yaklaşık 300km gittik ama ailecek orayı da gezmiş olduk. Artı bizi servis arabasıyla merkeze sonrada iş bitince servise götürme inceliğinde bulundular Müşteri memnuniyeti OK yani.
    Ayrıca garanti uzatma da amma pahalıymış. 2 yıl için 1600 tl dediler. Tamamen vazgeçtim.

Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008 Peugeot 5008

ayrıca cyclone-2 en uygun nerede taktırabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem6774

selam dostum,

bende de aynı tıkırtı sorunu var ve nereden geldiğini kestiremedim.

ilk olarak koltuklardan olduğunu sandım koltukları yatırdım üstüne ağırlık koydum yine aynı ses geldi.garanti 9.ayda dolmakta ne tavsiye edersin?

bir de direksiyon simidinde soyulmalar var.

çorluda ikamet ediyorum, lüleburgaz servisini çok metetmişsin yardımcı olursan sevinirim

Üstadım ben yardımcı olmaya çalışayım.

Eğer aynı tıkırtıdan bahsediyor isek, ki daha çok lokurtu şeklindedir.

Arka amortisörlerinizin değişim zamanı gelmiş demektir.

Eğer aracı kaldırıp altına bakma şansınız var ise, gözle kontrol ederek anlamanız mümkündür.

Amortisörlerin üst kısımlarında yağ akıntısı olacaktır.

Bu da amortisörlerinize ait O RING contaların bozulduğu anlamına gelir ve amortisörleriniz değiştirilerek sorun giderilir.

Garanti tarafında ise amortisor garantisi 25.000 km ile sınırlı olmakla beraber, servis insiyatifi ile 30.000 ve üst değerlerde de değişimine şahit olduk.

Kısa zaman içerisinde servis ziyareti yapmanızı öneririm.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 13 Haziran 2013; 20:37:04 >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    lokurtu şeklinde ses 1 ve 2 .viteslerde çok duyuluyor..amortisörler değişmişti fakat ses yine devam etmişti eski amortisörler geri takılmıştı...peugeota mesaj geçilecekmiş,hala bekliyoruz,çözemediler..

bugün 30 bin bakımı yapıldı, mazot filtresi değişti fatura 360 tl ...............
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerka48

lokurtu şeklinde ses 1 ve 2 .viteslerde çok duyuluyor..amortisörler değişmişti fakat ses yine devam etmişti eski amortisörler geri takılmıştı...peugeota mesaj geçilecekmiş,hala bekliyoruz,çözemediler..

bugün 30 bin bakımı yapıldı, mazot filtresi değişti fatura 360 tl ...............

Bakım fiyatı güzel.

Amortisör problemi ise PEUGEOT dan nasıl bir cevap gelecek, gerçekten merak ediyorum.

Garanti bitimi sonrasında dayanımı daha yüksek bir amortisör takmayı planlıyorum.

İyi forumlar...
  • dragotreis kullanıcısına yanıt
    2011 model
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

bu cycfonlar yetkili servislerdede satılıyormu arkadaşlar.?.

veya biz alsak servis takarmı...bilgisi olan varmı...?

Satan servis mutlaka vardır, ancak fiyat otomatik olarak 2300 TL civarına ulaşacaktır.

İyi forumlar...

Ben cyclone istanbulu aradım (ilginçtir merkez düzcede, 2 sene önce düzcede çalışırken cyclonun merkez bürosunu ziyaret etmiştim, sahibi almanyalı gurbetçi demişlerdi ne kadar doğru bilmiyorum) merkezde montaj yapılmıyor bana 3 tane telefon verdiler oraları aradım siznle paylaşabilirim PM olarak. 1650 tl herşey dahil fiyat aldım.6 taksit acaba istanbullu 5008 ciler toplansak cyclon ile görüşsek ve daha uygun bir fiyat alsak diye düşünüyorum bu nedenle isterseniz ciddi düşünenler bana mesaj atsın sayıyı toparlayıp bir konuşup pazarlık yapalım.

Ben 5008 den önce 6 ay ancak sabredebildiğim cruzeye mar otoda taktırmıştım. o zaman 2000 tl ödemiştim. taktırdığımda mar oto eyüpte cyclone standı vardı ve cyclonecularla servis elemanları beraber işlem yapıyordu. oldukça iyi bir servisti. şimdi orayı da arayıp acaba 5008 e takabilirlermi diye de soracağım

herkese iyi forumlar

• melodramm kullanıcısına yanıt
    selam dostum iyi günler,

evet aynen dediğiniz gibi lokurtu şeklinde bir ses.araç 88 binde olduğundan serviste şansımı deneyeceğim.
    teşekkürler.
  • drskycrest kullanıcısına yanıt
    selamlar,

ben de taktırmayı düşünüyorum.fiyat uygun olursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem6774

selamlar,

ben de taktırmayı düşünüyorum.fiyat uygun olursa

1650 arka kamera dahil montaj dahil 6 taksit fiyat aldım, tek sıkıntım güvenilir bir yerde taktırmak

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-cyclone-peugeot-5008-dvd,navi,tv,usb,mp3,kamera-yaz-kampanya-122952019/detay/ biraz önce aradım 1500 tl herşey dahil fiyat aldım...ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drskycrest -- 14 Haziran 2013; 10:57:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

2011 model

debriyaj ve amortisör sorunu yaşamışsınız ya ondan sordum, 2011'lerde düzeltilmemiş miydi bunlar?
  • Öncelikle herkese merhabalar, günlerdir araç araştırıyorum ve sanırım, şartlara ve isteğimize göre alabileceğimiz en uygun araç 5008 olacak.
    Buna hemen hemen %90 karar vermiş durumdayız.

Birinci soru:

5008 ALLURE 1.6 e-HDi Auto6R Stop&Start 115 hp -- Modelini almayı düşünüyoruz. Henüz bayisine gitmedim.
    İnternette fiyatı 72.900 görünüyor.
    Sizce bu aracı almak için ne kadara pazarlık yapılmalı? Alınırken iyi fiyata aldım demek için ne kadara almalıyım?
    veya çok ilgili gördüğüm arkadaşlar var. Aranızdan birisinin peugeot bayisinde ahbabı olan var mıdır? Şöyle güzel bir forum indirimi yapsın :)

İkinci soru:

Aracı alırken neye dikkat etmeliyim. Olmazsa olmaz şunu da eklet ve al dediğiniz bir şey?
    Bayiden ne talep etmeliyim? İlk servis hediyesi? Çeşitli aksesuarlar falan? Önerisi olan var mıdır?

Örneğin Hyundai ix35 almayı düşündüğümüz zamanlarda bir arkadaş 58.000TL ye almıştı(makul fiyat) hediye olarak da ilk bakımı + yan basamak vs almıştı.
    bana da yardımcı olaileceğini söylemişti. O olmasa bile ben gidip bu çerçevede bi pazarlık yapacaktım dahasını da alabilirsem ne alaydı:))

Bu tarz bi önerisi olan var mı?

üçüncü sorum da biraz zevk meseli ama, genel olarak RENK ve döşeme tavsiyeniz var mıdır?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sorularıma cevap verebilirseniz sıkıntılı araç alma arifesinde çok yardımcı olursunuz:)

iyi forumlar herkese.

• 
Sayfa: önceki 930931932933934
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.