Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1760. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17581759176017611762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    NAV 9974 idi yanılmıyorsam. Araç konfigürasyonu ile ilgili menüleri mevcut. Memnun olmadığım ilk özelliği soğuktan dolayı flash bellek takılı iken bazı sabah açılmaması. Diğeri de android cihazın ekran görüntüsünü aktarmakta sıkıntı çıkıyor, iphone da sıkıntı yok. Kablo bağlantısını da ben yapmadım. Gerçi çok işime yaramıyor mirror link. Destek alınarak çözülebilecek bir durum belki bilmiyorum. 2 modu var. normal ve sürüş modu. google haritalar ve ayrıca igo yüklü navigasyonu var.
  • az önce carvocal maltepeye aşağıdaki sorularımı ilettim ve cevapladılar sağolsunlar. herşey iyi güzeldi ancak arkada film seyrederken önde navigasyon ya da başka bir uygulama kullanılmaması çok kötü. sizde de öyle mi @tahsin08 ?

Android Navimex için sorularım:
    1- bu ürünlerde aracın araç konfigurasyon menülerine ulaşılabiliyor mu? (gündüz farı, karşılama aydınlatması, klima ayarları vs)
    2- aracın klima bilgileri ve dış ortam sıcaklık değeri doğru olarak görünüyor mu
    3- normalde geri vitese takmaksızın her an ön ve arka park sensörleri devrede ve bir engel oluştuğunda araç orijinal ekranında park sensörü grafik olarak görünür hale geliyor, bu üründe de aynı mantıkla çalışıyor mu
    4- arabadaki mikrofon girişi normalde teybe bağlı ki WD media playerin sesini buradan bağlıyorum, bu giriş aktif midir
    5- bu ürüne flash bellek yerine 2,5luk netbook diski de takılabilir mi
    6- normalde aracın kendi ekranı söküldüğünde ya da bendeki gibi aliexpressten getirilen yeni ekran takıldığında direksiyon arkası menüler ingilizceye dönüyor, sizin ürünü takınca ne oluyor
    7- sizin ürün telefonun wifi hotspotu ile değil de bluetooth bağlantısı üzerinden internet alabiliyor mu? zira wifi hotspot telefon şarjını yer bitirir.
    8- mirror link denen hadise DLNA gibi telefondaki ses ve görüntülerin aktarılması mı yoksa screenshare gibi telefon ekranının birebir aktarılması mı
    9- son sorum, arkadaki kafa monitorlerine ayrı ayrı farklı yayın gönderilebilir mi, ya da , çocuklar arkada kulaklıkları ile bir filmi seyrederken önde biz araç hoparlörlerinden spotify, CD, radyo vs başka bir yayın dinleyebilir miyiz
    10- ilanlarınız hep 1190 lira, ben arka kamera da istemiyorum, gereksiz buluyorum, ben fiyat düşer mi diye soracakken siz şimdi 1399 dediniz, fiyat konusunu da bir netleştirelim isterim.

Carvocal
    1- Evet, araç konfigurasyonlarına ulaşabilirsiniz.
    2- Mevcut teybinizde bu bilgiler görünüyorsa görmeye devam edersiniz
    3- Park sensörleri yine devreye girer ancak grafik olarak göremezsiniz. Sadece geri viteste grafik olarak çıkar sensörler
    4- Hayır giriş aktif değildir. Yeni mikrofon takıyoruz.
    5- Hayır netbook diski takamazsınız (64 GB' a kadar USB ve SD kart )
    6- Menüler Türkçe devam eder.
    7- Sadece wifi üzerinden internete bağlanabilirsiniz.
    8- Birebir ekran aktarılır.
    9- Kafalıklarda siz önde ne yapıyorsanız onu görürsünüz, bağımsız çalışmaz.
    10- 1.299 TL yeni nesil cihaz olduğu için, 100 TL kamera istemediğiniz için düşülmüştür. Ve tabi ki kafalık bağlantıları olacak.
    Pazarları kapalıyız hafta içi saat için telefonlaşabiliriz.

Ozan
    çok teşekkürler. yani arka monitorlerde film seyredilirken önde navigasyon kullanılamaz mı?
    Carvocal
    hayır efendim kullanamazsınız
    Ozan
    işte bu kötü, bazı ilanlarda olabildiği yazıldığını hatırlıyorum, navimex olmaz daa mavimex olur bu özelliği olan başka marka ya da model var mıdır acaba?
    Carvocal
    Android cihazlarda şu anda dual zone özelliği olan cihaz maalesef yok efendim

• Bende Android araştırıyorum geliştirilebilir ve marketi olmasından dolayı daha işlevsel geliyor bana
    Ancak klasik android sıkıntıları da çıkabilir (Donma, ram yetersiziliği gibi )
    Bu yüzden ram yüksek olması lazım.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-navimex-9974-peugeot-3008-5008-7.1-android-multimedya-navigasyon-515778934/detay

Bu tür cihazlarda (tabi gerçekse ) 2 Gb ram olması avantaj 1 gb olanlar kaldırmaz gibime geliyor.
    Dikkat edilmesi gereken hafıza ve ram bence

• Ön ve arka tarafta ayrı yayın veya uygulama bende yok. Aldığın cevaba bakılırsa Android multimedyalarda hiç yok. Çift Video çıkışlı cihazlar eski tip Android olmayanlarda vardı sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aracımın aküsü sanırım ömrünü tamamlamak üzere.6 seneyi doldurduk.bugü yarın bekliyordum. iki sefer marşa bastım çalışmadı üçüncüde çalıştı.daha önce start&stop lu akü alan tavsiyesi olan var mı.

• Genelde varta tavsiye ediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Balkes09

Merhabalar.

Arkadaşlar aracıma multimedya taktırmayı düşünüyorum önceki sayfalarda tavsiyeler var bu konuda. Bana temiz ikinci el cihaz lazım. Melodram şef sizdeki duruyor mu?

Bendeki halen durmakta.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanpinar

az önce carvocal maltepeye aşağıdaki sorularımı ilettim ve cevapladılar sağolsunlar. herşey iyi güzeldi ancak arkada film seyrederken önde navigasyon ya da başka bir uygulama kullanılmaması çok kötü. sizde de öyle mi @tahsin08 ?

Android Navimex için sorularım:
    1- bu ürünlerde aracın araç konfigurasyon menülerine ulaşılabiliyor mu? (gündüz farı, karşılama aydınlatması, klima ayarları vs)
    2- aracın klima bilgileri ve dış ortam sıcaklık değeri doğru olarak görünüyor mu
    3- normalde geri vitese takmaksızın her an ön ve arka park sensörleri devrede ve bir engel oluştuğunda araç orijinal ekranında park sensörü grafik olarak görünür hale geliyor, bu üründe de aynı mantıkla çalışıyor mu
    4- arabadaki mikrofon girişi normalde teybe bağlı ki WD media playerin sesini buradan bağlıyorum, bu giriş aktif midir
    5- bu ürüne flash bellek yerine 2,5luk netbook diski de takılabilir mi
    6- normalde aracın kendi ekranı söküldüğünde ya da bendeki gibi aliexpressten getirilen yeni ekran takıldığında direksiyon arkası menüler ingilizceye dönüyor, sizin ürünü takınca ne oluyor
    7- sizin ürün telefonun wifi hotspotu ile değil de bluetooth bağlantısı üzerinden internet alabiliyor mu? zira wifi hotspot telefon şarjını yer bitirir.
    8- mirror link denen hadise DLNA gibi telefondaki ses ve görüntülerin aktarılması mı yoksa screenshare gibi telefon ekranının birebir aktarılması mı
    9- son sorum, arkadaki kafa monitorlerine ayrı ayrı farklı yayın gönderilebilir mi, ya da , çocuklar arkada kulaklıkları ile bir filmi seyrederken önde biz araç hoparlörlerinden spotify, CD, radyo vs başka bir yayın dinleyebilir miyiz
    10- ilanlarınız hep 1190 lira, ben arka kamera da istemiyorum, gereksiz buluyorum, ben fiyat düşer mi diye soracakken siz şimdi 1399 dediniz, fiyat konusunu da bir netleştirelim isterim.

Carvocal
    1- Evet, araç konfigurasyonlarına ulaşabilirsiniz.
    2- Mevcut teybinizde bu bilgiler görünüyorsa görmeye devam edersiniz
    3- Park sensörleri yine devreye girer ancak grafik olarak göremezsiniz. Sadece geri viteste grafik olarak çıkar sensörler
    4- Hayır giriş aktif değildir. Yeni mikrofon takıyoruz.
    5- Hayır netbook diski takamazsınız (64 GB' a kadar USB ve SD kart )
    6- Menüler Türkçe devam eder.
    7- Sadece wifi üzerinden internete bağlanabilirsiniz.
    8- Birebir ekran aktarılır.
    9- Kafalıklarda siz önde ne yapıyorsanız onu görürsünüz, bağımsız çalışmaz.
    10- 1.299 TL yeni nesil cihaz olduğu için, 100 TL kamera istemediğiniz için düşülmüştür. Ve tabi ki kafalık bağlantıları olacak.
    Pazarları kapalıyız hafta içi saat için telefonlaşabiliriz.

Ozan
    çok teşekkürler. yani arka monitorlerde film seyredilirken önde navigasyon kullanılamaz mı?
    Carvocal
    hayır efendim kullanamazsınız
    Ozan
    işte bu kötü, bazı ilanlarda olabildiği yazıldığını hatırlıyorum, navimex olmaz daa mavimex olur bu özelliği olan başka marka ya da model var mıdır acaba?
    Carvocal
    Android cihazlarda şu anda dual zone özelliği olan cihaz maalesef yok efendim

Cyclone2 eski nesil olmasına karşın stabil ve sorunsuzdur

Arka ekranlarda dvd yada tv izlerken, on tarafta mp3 eşliğinde navigasyon kullanabilirsiniz.

Ve tüm bu işler devam ederken anlık olarak araç uyarılarını da alabilirsiniz.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: zonemaster

Hala bakıyorum. Henüz alamadım. Arabadan memnundum. Bir sorun yoktu. 6 aylık kızım sebebi ile arkada çift koltuk olacak.

Aileye gelen yeni üye, ailenin eski üyesini geri çağırdı desene

Allah bağışlasın, bahtı güzel olsun.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanpinar

tekrar merhaba arkadaşlar,

aldığım 5008in orijinal bilgi ekranı solduğu için çin malı bir ekran takılmış. lakin bu ekranda 1- klima değerleri hep sabit değişmiyor, 2- türkçe dil desteği yok 3- ilk ikisi önemli değil ama en önemlisi araç ayarlarını yapacağımız "Define Vehicle Parameters" menüsü silik durumda ve seçilemiyor.

sebep ve çözüm nedir acaba?

Teşekkürler.

Cyclone2 almak daha doğru olur.

Ekran fiyatı serviste 650 civarı, biraz daha yükselip multimedya sistem almak en doğru çözüm olur.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

Bunu bilse bilse başkan bilir ya sanki ekran değişimi şart gibi duruyor, serviste falan bilgisayara bağlanınca kumanda edilebilinirse belki geçici olarak müdahale edilir mi??

Bu arada arka ekranların değişim olanağı var mı? Benim sağdaki ekranda garip garip şekiller çıkmaya başladı da

Ekran değişimi mümkün 450 civari bir bedeli oluyor.

Yetkili servis fiyatı ise 3000 civarı.

Komple set geliyor ve fiyat o sebep ile yüksek.

Bizim yöntemde ise, sadece lcd ekranı yenileme yapılıyor.

İyi forumlar...

• Merak eden arkadaşlar için...

İyi forumlar...

• Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler sayın melodram. Epeydir foruma uğramadınız. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Merhabalar.

Arkadaşlar aracıma multimedya taktırmayı düşünüyorum önceki sayfalarda tavsiyeler var bu konuda. Bana temiz ikinci el cihaz lazım. Melodram şef sizdeki duruyor mu?

Bendeki halen durmakta.

İyi forumlar...

üstad sizde ne var ve satılık mıdır?

• Sanırım media player ın gelişmiş hali gibi bağlantıları içerden yapıp güzel konumlandıra bilirseniz cihazı olur gibi. Tabi sayın melodram daha iyi bilgi verir konuyla ilgili

iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balkes09 -- 16 Ocak 2018; 15:28:59 >
  • quote:

Sanırım media player ın gelişmiş hali gibi bağlantıları içerden yapıp güzel konumlandıra bilirseniz cihazı olur gibi. Tabi sayın melodram daha iyi bilgi verir konuyla ilgili

iyi forumlar.

Format desteği konusunda sorun yaratmaz ise, güzel ürün.

Orta konsol içine gömme işlemi yapılarak, güzel sonuçlar alınabilir.

İyi forumlar...

• Herkese Merhaba,

Foruma yeni kaydoldum. 2014 den beri 2012 model 5008 kullanıcısıyım. Tecrübelerini paylaşan herkese teşekkür ederim.
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Amin diyeyim. Tekrar 5008'e dönüşümüz için söylediğinizden daha iyi bir ifade olmaz sanırım. MPV segmentine dönüş kararını verdikten sonra 5008'in yerine konumlandıracağım araç varmı diye baya inceledim. Ama fiyat performans olarak alternatiflerin hiçbiri tatmin edici olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

ağalar beyler bir ayda 3. far ampülü de patladı. toplamda 7-8 oldu. artık anlaşıldı ki bir sorun var.. ne yapsam iyi?

Elektrik tesisatını bi kontrol ettirin derim,ben eski aracımda akü bayinde yaptırmıştım,aracı küçük bir cihaza bağlayıp far açık kapalı ,uzun kısa ,sinyal,klima açık kapalı,fren lambaları açık kapalı gibi 15 dakikalık bir test yapmıştı.Siz de bunu yaptırırsanız akımla ilgili bir sıkıntı olup olmadığını anlarsınız.

Dün iki aygıtla ölçtüler. önce 15 çıktı, bir de voltmetre ile ölçelim dediler yine 15 çıktı, yüksek dediler.. şarj dinamosuna bakacaklar.. yüksek mi 15 bizim araçlar için?

• 
Sayfa: önceki 17581759176017611762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.