Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1759. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17571758175917601761
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zonemaster

Öncelikle herkese iyi yıllar...

2012 model 5008 ile aranıza dönmüş bulunmaktayım. Tek el kullanılmış, 135 bin km ve sadece arka kaputunda parça boya var. Ankara Göral servis bakımlı. Aldığım kişi yaptırdığı bütün bakımların faturalarını tutmuş. Şimdilik sorun yok gibi. Bu hafta bakıma sokacağım.

Özellikle eşim ve oğlum (kız henüz birşey anlamıyor) 5008'e dönüş yaptığımız için çok mutlu. Oğlum baba tv neden çalışmıyor diyor. İlk fırsatta air mouse ve android medya player sistemini ayarlamam gerekecek.

Hayırlı olsun.
  • quote:

Öncelikle herkese iyi yıllar...

2012 model 5008 ile aranıza dönmüş bulunmaktayım. Tek el kullanılmış, 135 bin km ve sadece arka kaputunda parça boya var. Ankara Göral servis bakımlı. Aldığım kişi yaptırdığı bütün bakımların faturalarını tutmuş. Şimdilik sorun yok gibi. Bu hafta bakıma sokacağım.

Özellikle eşim ve oğlum (kız henüz birşey anlamıyor) 5008'e dönüş yaptığımız için çok mutlu. Oğlum baba tv neden çalışmıyor diyor. İlk fırsatta air mouse ve android medya player sistemini ayarlamam gerekecek.

Hayırlı olsun.mahsuru yoksa kaça aldınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni yılda bir 5008 de bizden. 205 GTI, 206 quiksilver, 307 sw ve 308'den sonra nihayet eşim ve çocuklarıma 5008 aldık.
    2011 / 103.000km / Premium Pack
    ufak tefek sorularım için yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler ve herkese iyi yıllar
  • Hayırlı olsun.
  • Hayırlı olsun yeni virüs kapmış (ve eski bağımlılığına yeniden başlamış) arkadaşlara. Hoş geldiniz

• tekrar merhaba arkadaşlar,

aldığım 5008in orijinal bilgi ekranı solduğu için çin malı bir ekran takılmış. lakin bu ekranda 1- klima değerleri hep sabit değişmiyor, 2- türkçe dil desteği yok 3- ilk ikisi önemli değil ama en önemlisi araç ayarlarını yapacağımız "Define Vehicle Parameters" menüsü silik durumda ve seçilemiyor.

sebep ve çözüm nedir acaba?

Teşekkürler.
  • Araçlarını yeni alanlara kazasız belasız yolculuklar ve tüm 5008 severlere mutlu yıllar dilerim.
  • İyi dilekler için teşekkürler. Ben 63 bin'e aldım. ozanpinar'ın aldığı arabayı da resimlerden tanıdım, sol arka çamurluğundaki noktadan. Hayırlı olsun...
  • ozanpinar O kullanıcısına yanıt
    Bunu bilse bilse başkan bilir ya sanki ekran değişimi şart gibi duruyor, serviste falan bilgisayara bağlanınca kumanda edilebilinirse belki geçici olarak müdahale edilir mi??

Bu arada arka ekranların değişim olanağı var mı? Benim sağdaki ekranda garip garip şekiller çıkmaya başladı da

• quote:

İyi dilekler için teşekkürler. Ben 63 bin'e aldım. ozanpinar'ın aldığı arabayı da resimlerden tanıdım, sol arka çamurluğundaki noktadan. Hayırlı olsun...

e-hdi ise süper fiyat. ben onu nasıl kaçırmışım ki ilanı yoktu herhalde.

ben tramersiz 2011 100bin'de 62.000'e aldım.

hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanpinar

tekrar merhaba arkadaşlar,

aldığım 5008in orijinal bilgi ekranı solduğu için çin malı bir ekran takılmış. lakin bu ekranda 1- klima değerleri hep sabit değişmiyor, 2- türkçe dil desteği yok 3- ilk ikisi önemli değil ama en önemlisi araç ayarlarını yapacağımız "Define Vehicle Parameters" menüsü silik durumda ve seçilemiyor.

sebep ve çözüm nedir acaba?

Teşekkürler.

dün gece durumu çözdüm.

aliexpressteki bazı satıcılarla da soru cevap yaptım şöyle ki;

benim aracın orijinal bilgi ekranındaki ana menüde 3 menü var: ses-muzik, araç konfigurasyon ve bluetooth ayarları. türkçe dil desteği de var ki zaten takınca direksiyon arkası ekran da türkçeleşiyor malum.

normal kullanımda da radyo, bluetooth ve tarih saat gösteriyor.

önceklikle bu eski ekranı takıp araç konfigurasyonunu istediğim şekle getirdim. 1- kumanda kilit seçeneği (tek kapı ya da tüm kapılar) 2- gündüz farı 3- karşılama aydınlatma süresi

sonra orijinal olmayan çin malı ekranı taktım, bundaki menüler daha fazla, yukarıdakilere ek olarak klima ve radyo ile ilgili ek bir menü var. ancak bu ekranda da araç konfigurasyonu yapılamıyor. ayrıca türkçe destek yok, ingilizce, fransızca ve çince türevleri var.

normal kullanımda da klima durumu (hep sabit 22derece gösteriyor), bluetooth, yol bilgisayarı (direksiyon arkasındaki ekranın aynısı) ve radyo bilgileri var. ayrıca orijinal ekranda olmayan hedefe kalan km vs gibi bir menü daha var.

neticede amacım gündüz farı vs ayarları bir defalık yapmak ve o şekilde bırakmak olduğu için yine bu çin malı ekranı taktım.

ileride ekran almak isteyenler aliexpresteki satıcılara araç modeli ve torpido fotografını atarlarsa aslında adamlar portakal, kırmızı, dil destekli farklı seçenekleri de sunuyorlar.

şimdilik bu konu tamamlandı.

şimdi sırada, arka koltuklara WD player ile görüntü aktarmak yerine başka ne seçenekler yapılabilir, onlara bakmak.

herkese iyi günler.

Fiyat 68 idi. Sahibi yeni kasa için bayi ile anlaşmış. Test aracını iyi fiyata teklif etmişler. O da kapora vermiş. Beraber gidip alacağı arabayı da gördük. Lansman rengi olandan. Ertesi günü aracı alacak olunca anlaştık.

• Benim 5008 geçen hafta sivas oflaz pejoda bakıma soktum önceki bakımda aracın karter contasını silikonla kapatmışlardı servisde muhtemelen karter tıpası yalama olmuş karterin değişmesi lazım dedi ellerinde karter yokmuş onun için yağ değişimini yapmadılar diğer rütin filtreler ve z rotları değiştirdim. Fakat yağı dışarda yağ çubuğu deliğinden vakumla çekilerek boşaltılar ve castrol edge 5-30 tam sentetik yağ ile ve yağ filtresi değişimini yaptım acaba bu yağ kullanmam doğrumu önceki yağ total 5-30 du yağın değişmesi araca bir handikapı olurmu
  • att1971 A kullanıcısına yanıt
    Ben sıkıtı yaratacağını sanmıyorum ama bizim araçlarda Dizel Partikül Filtreli araçlara özel yağ kullanılması gerektiğini söylüyorlar.Ben shell hx8 Ect 5 30 kullanıyorum.Totalde de bizim araçlar için total ineo ecs 5w30 var.Ama dediğim gibi illa bunları kullanmak ne kadar şart emin değilim.
    çözüm süper olmuş.. aliexpress her derde deva

quote:

şimdi sırada, arka koltuklara WD player ile görüntü aktarmak yerine başka ne seçenekler yapılabilir, onlara bakmak.

bunun için geçmiş sayfalarda bir arkadaş iphone ve ekipmanları ile bir şeyler yapılıyor diyordu ama o neydi hatırlayamıyorum çok oldu.. o zamanlar iphone'um yoktu da..

• günaydın, iyi haftalar.

5008'lerinizde hangi multimedya markası ya da sistemini kullanıyorsunuz? önerir misiniz? avantaj ve dezavantajları nelerdir?

teşekkürler.
  • Cyclone iyidir👍

• Merhaba
    Forum olarak aranıza yeni katıldım. 5008'imi ise 2 yıl önce alarak aranıza katılmıştım:) 2012 e-hdi, 92.000'de ve deri full şekilde. Ufak tefek 4 adet kazadan dolayı 5.000 civarında tramer kaydı çıkıyordu. 61.000'e almıştım. Navimex 7.0 android taktırdım. Memnunum. Sadece sabahları çok soğuk havalarda flash bellek takılı iken açılmıyor, onu çözemedim, aynı günün öğlen saatinde çalışıyor. Multimedya montajı esnasında arka koltuk yanındaki sisteme bağlantı yapıldığında bir kablo görünür durumda kalıyordu. Başka bir serviste o kabloyu Av1 girişine ait 3 adet giriş deliğinden birine campir atarak kabloyu yokettik. Hoşuma gitti. Evin internetinden (wifisinden) faydalanarak güncellemeleri cihaza alıyorum. Bazen cep internetini bağlayarak çocuklara tv izletiyorum. Tavsiye ederim.
  • merhaba, yazılımı eski ve güncellenemediği için Cyclone tercih etmeyeceğim. android her zaman daha iyidir diğer marka ve modelleri kullanıp da yorum yapabilecek olan var mıdır?

örneğin şu linkteki navimexin fotograflarında araç konfigürasyonu dahi yapılıyor görünüyor.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-navimex-peugeot-5008-android-5.1.1-multimedia-oem-kamera-anten-517345044/detay

• Tahsin08 kullanıcısına yanıt
    üstad navimexin hangi modeli biliyor musunuz bir de araç konfigürasyonu da yapılabiliyor mu bu ürün üzerinde? çalışmayan bir özellik ya da memnun olmadığınız bir özelliği var mıdır acaba?
  • 
Sayfa: önceki 17571758175917601761
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.