Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1762. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
37.524
Cevap
145
Favori
1.643.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17601761176217631764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muraterdogan

Merhabalar 5008 sahipleri, ben de ailem büyüdüğü için bu kervana katılmak üzereyim. 2015 model 1.6 Blue HDİ Allure arabayı 30.000 km de 95.000'e alacagım. Kuzenimden alacagım için içim rahat, araçta bir problem bulunmuyor ve hala garantisi devam ediyor.

Fiyat anlamında görüşlerinizi merak ediyorum.

Teşekkürler

Bence fiyat süper,kaçırmayın derim.
    Hakkınız da hayırlısı.
  • Eco Mod devre dışı ikazı veren 5008'in aküsünü bugün yeniledim. Varta E39 agm 12v 70 Ah aldım. Arabadan çıkan da aynısı idi. Hepsiburada da 720 tl idi. 630a bulunca bulunduğum yerde taktırdım. Yetkili servis yok Zonguldak Kdz.Ereğli'de. Bu yüzden servise gitme imkanım olmadı. Araçta ikaz lambalarının üstünde STOP ışığı yanıyor ve araç "akü şarjı veya elektrik beslemesi arızalı" hatası veriyor ara ara. Telefon ile istanbuldan bir servisi aradım akünün beyine işletilmesi gerektiğini söyledi. Aküyü takan yer bir müddet sonra ikaz ışığının söneceğini söylemişti. Sıkıntı nedir bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tahsin08

Eco Mod devre dışı ikazı veren 5008'in aküsünü bugün yeniledim. Varta E39 agm 12v 70 Ah aldım. Arabadan çıkan da aynısı idi. Hepsiburada da 720 tl idi. 630a bulunca bulunduğum yerde taktırdım. Yetkili servis yok Zonguldak Kdz.Ereğli'de. Bu yüzden servise gitme imkanım olmadı. Araçta ikaz lambalarının üstünde STOP ışığı yanıyor ve araç "akü şarjı veya elektrik beslemesi arızalı" hatası veriyor ara ara. Telefon ile istanbuldan bir servisi aradım akünün beyine işletilmesi gerektiğini söyledi. Aküyü takan yer bir müddet sonra ikaz ışığının söneceğini söylemişti. Sıkıntı nedir bilen var mı?

Akünün beyine işletilmesi kavramı desteksiz sallama olmuş.

İlgili servis sizden servis bedeli adı altında ücret alabilmek için farklı bir yola başvurmuş.

Yakın zamanda akü değiştirmiş olan @ottoman gerekli cevabı verecektir. Onun aracı da stop&start donanımlı.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eco Mod devre dışı ikazı veren 5008'in aküsünü bugün yeniledim. Varta E39 agm 12v 70 Ah aldım. Arabadan çıkan da aynısı idi. Hepsiburada da 720 tl idi. 630a bulunca bulunduğum yerde taktırdım. Yetkili servis yok Zonguldak Kdz.Ereğli'de. Bu yüzden servise gitme imkanım olmadı. Araçta ikaz lambalarının üstünde STOP ışığı yanıyor ve araç "akü şarjı veya elektrik beslemesi arızalı" hatası veriyor ara ara. Telefon ile istanbuldan bir servisi aradım akünün beyine işletilmesi gerektiğini söyledi. Aküyü takan yer bir müddet sonra ikaz ışığının söneceğini söylemişti. Sıkıntı nedir bilen var mı?

Öncelikle akünüz hayırlı olsun,akü değişiminden sonra maalesef araçlar hata kodu vermektedirler,benim akü yü değiştiğim yer ,hem bunlarla uğraşmamak hem de aracın aküye daha kısa sürede adapte olabilmesi için akü yü araç çalışırken değiştirdi.orada akü değişimi yapan 5008 kullanıcısı arkadaşıma da aynısı yapılmış,değişimden sonra aküye bir cihaz baglandı ve uyum sorununun olmayacağı en az 2 en fazla 10 saat sonra stop-start ın devreye gireceği söylendi.Hoş bu süre ben de uzadı ,o da aküyü taktırıp 2 gün aracı kullanmamadan kaynaklı oldu.

Bir müddet kullanın hata gitmezse hata kodunu sildirmeniz gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Akünün beyine işletilmesi kavramı desteksiz sallama olmuş.

İlgili servis sizden servis bedeli adı altında ücret alabilmek için farklı bir yola başvurmuş.

Yakın zamanda akü değiştirmiş olan @ottoman gerekli cevabı verecektir. Onun aracı da stop&start donanımlı.

İyi forumlar...

Üstad maalesef stop-start lı araçlarda hata kodu verme durumu olabiliyormuş,evt haklısın servisin beyine akü yü işleme lafı işin hikaye kısmı,ama hata kodu verebiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muraterdogan

Merhabalar 5008 sahipleri, ben de ailem büyüdüğü için bu kervana katılmak üzereyim. 2015 model 1.6 Blue HDİ Allure arabayı 30.000 km de 95.000'e alacagım. Kuzenimden alacagım için içim rahat, araçta bir problem bulunmuyor ve hala garantisi devam ediyor.

Fiyat anlamında görüşlerinizi merak ediyorum.

Teşekkürler

Fiyat mantıklı bence de. Asıl güzel olanı tanıdıktan olması aracın geçmişi belli, kafanızın rahat olması önemli çünkü. Şimdiden hayırlı olsun.

• Arkadaşlar herkese merhaba. Belki önceki sayfalarda konuşulmuş olabilir ama ben daha rastlamadım o yüzden sormak istedim. Araç içi kamera kullanan var sanırım ne tavsiye edersiniz. Ayntek diye tavsiye eden oldu etrafta kullandıkları için. Araştırdım bende fiyatlar uçuk olanda var makul olanda ama kullanan ve memnun olanlardan fikir almak her zaman iyidir diye düşündüm.

İyi forumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Balkes09

Arkadaşlar herkese merhaba. Belki önceki sayfalarda konuşulmuş olabilir ama ben daha rastlamadım o yüzden sormak istedim. Araç içi kamera kullanan var sanırım ne tavsiye edersiniz. Ayntek diye tavsiye eden oldu etrafta kullandıkları için. Araştırdım bende fiyatlar uçuk olanda var makul olanda ama kullanan ve memnun olanlardan fikir almak her zaman iyidir diye düşündüm.

İyi forumlar..

Ben ek' de link bilgisini sunduğum ürünü kullanıyorum.

Tavsiye ederim...

İyi forumlar...

ZEEPIN A118C-B40C Araba Dvr Novatek 96650 TFT Gizli Çizgi Kam Full HD 1080 P Mini Kamera 170 Derece Araba Video Kaydedici Araba Styling

http://s.aliexpress.com/zMRZveU3?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

• quote:

quote:

Arkadaşlar herkese merhaba. Belki önceki sayfalarda konuşulmuş olabilir ama ben daha rastlamadım o yüzden sormak istedim. Araç içi kamera kullanan var sanırım ne tavsiye edersiniz. Ayntek diye tavsiye eden oldu etrafta kullandıkları için. Araştırdım bende fiyatlar uçuk olanda var makul olanda ama kullanan ve memnun olanlardan fikir almak her zaman iyidir diye düşündüm.

İyi forumlar..

Ben ek' de link bilgisini sunduğum ürünü kullanıyorum.

Tavsiye ederim...

İyi forumlar...

ZEEPIN A118C-B40C Araba Dvr Novatek 96650 TFT Gizli Çizgi Kam Full HD 1080 P Mini Kamera 170 Derece Araba Video Kaydedici Araba Styling

http://s.aliexpress.com/zMRZveU3?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Çok sağolun sayın melodramm bakacağım. Yurt dışı hiç alışveriş yapmadım kaç günde elimize geçer almak istesek.

İyi forumlar.

• Tahsin08 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bende de Stop&Start sistemi 1 yılı aşkındır çalışmıyordu. Ölçümlerden sonra akünün değişmesi gerektiğini servis söyledi. Geçtiğimiz aydı sanırım serviste aküyü 600 TL' ye değiştirdim. Stop&Start 1 gün sonra devreye gireceğini söylediler. Bir gün sürmedi belki Stop devreye girdi fakat Start çalışmıyord:) Tekrardan kontağı kapatıp çalıştırmam gerekiyordu. Ertesi hafta gittiğimde servis Start ı devreye alan kayış mekanizmasının arızalı olduğunu tespit etti. Neyse, parçayı sipariş ettiler 400 TL' ye değiştirdiler. Yine bir gün sonra devreye girer demişlerdi fakat servisten çıktığım an eskisi gibi çalışmaya başladı. Öncesinde beyinden de şüphelenmişlerdi o da değişecek demişlerdi 500 TL fiyat vermişlerdi. Ona gerek kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsmail Sipahi

Merhaba,

Bende de Stop&Start sistemi 1 yılı aşkındır çalışmıyordu. Ölçümlerden sonra akünün değişmesi gerektiğini servis söyledi. Geçtiğimiz aydı sanırım serviste aküyü 600 TL' ye değiştirdim. Stop&Start 1 gün sonra devreye gireceğini söylediler. Bir gün sürmedi belki Stop devreye girdi fakat Start çalışmıyord:) Tekrardan kontağı kapatıp çalıştırmam gerekiyordu. Ertesi hafta gittiğimde servis Start ı devreye alan kayış mekanizmasının arızalı olduğunu tespit etti. Neyse, parçayı sipariş ettiler 400 TL' ye değiştirdiler. Yine bir gün sonra devreye girer demişlerdi fakat servisten çıktığım an eskisi gibi çalışmaya başladı. Öncesinde beyinden de şüphelenmişlerdi o da değişecek demişlerdi 500 TL fiyat vermişlerdi. Ona gerek kalmadı.

geçmiş olsun
  • bende hafta başı 520 liraya akü değişimi yaptım...değişim yapıldığı andan itibaren start&stop devreye girmeye başladı..pek sanmıyorum ama umarım buda orjinal aküsü gibi 6 sene gider...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

bende hafta başı 520 liraya akü değişimi yaptım...değişim yapıldığı andan itibaren start&stop devreye girmeye başladı..pek sanmıyorum ama umarım buda orjinal aküsü gibi 6 sene gider...

6 yıl.... dile kolay verilen parayı sonuna kadar hakediyor sanırım. Bizim araç start stop lu değil ucuz nisbeten size göre ama umarım bizimki de 6 yıl gider. Benim de geçen yıkamada iken yıkamacı kapılar açık müzik açık temizlik yapmış bir geldim tık yok araçta. Akşam saati epey uğraştırdı bizi. Takviye yapmam la bile çalışmadı nedense. Servis den destek aldık aktarma için yanlışmı yapıyoruz diye. Ama doğruymuş yaptığımız ona rağmen çalışmadı. Servisten yardım istedik şehiriçi gelmeye 250 lira istedi kalsın dedim. Önceki arabamın servisi yakındı olduğum yere. Servisteki arkadaşla muhabbetmiz iyiydi sağolsun aradım eleman gönderdi. Ben takarsam ücret almam abi dedi eyvallah dedim. Orda taktırmıştım aküyü. 2 saat uğraşmak zorunda kalmıştım.

İyi forumlar.

• quote:

bende hafta başı 520 liraya akü değişimi yaptım...değişim yapıldığı andan itibaren start&stop devreye girmeye başladı..pek sanmıyorum ama umarım buda orjinal aküsü gibi 6 sene gider...

iyi günler akünün marka ve tipi nedir değişimi nerede yaptınız varta 70 agm için bana 750 fiyat verdiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: camokan

quote:

iyi günler akünün marka ve tipi nedir değişimi nerede yaptınız varta 70 agm için bana 750 fiyat verdiler

70AH AGM gs yuasa akü..işyerim sanayide olduğu için inci akü yetkili servisi komşum..ona taktırdım geçtim..
  • quote:

quote:

6 yıl.... dile kolay verilen parayı sonuna kadar hakediyor sanırım. Bizim araç start stop lu değil ucuz nisbeten size göre ama umarım bizimki de 6 yıl gider. Benim de geçen yıkamada iken yıkamacı kapılar açık müzik açık temizlik yapmış bir geldim tık yok araçta. Akşam saati epey uğraştırdı bizi. Takviye yapmam la bile çalışmadı nedense. Servis den destek aldık aktarma için yanlışmı yapıyoruz diye. Ama doğruymuş yaptığımız ona rağmen çalışmadı. Servisten yardım istedik şehiriçi gelmeye 250 lira istedi kalsın dedim. Önceki arabamın servisi yakındı olduğum yere. Servisteki arkadaşla muhabbetmiz iyiydi sağolsun aradım eleman gönderdi. Ben takarsam ücret almam abi dedi eyvallah dedim. Orda taktırmıştım aküyü. 2 saat uğraşmak zorunda kalmıştım.

İyi forumlar.

Yıkmacıya kesseydin faturayı.

Durduk yere masraf açmışlar.

Bu vesile ile geçmiş olsun.

İyi forumlar...

• quote:

quote:

quote:

İyi forumlar.

Yıkmacıya kesseydin faturayı.

Durduk yere masraf açmışlar.

Bu vesile ile geçmiş olsun.

İyi forumlar...

Yaşlı bir amcaydı eşide vardı yanında o gün oğlan rahatsızlandı hanımla ben yapıyoruz dedi bugün. Öyle olunca ceza bana kaldı. maalesef.

İyi forumlar.

• Aslan bakıma alındı.

Ön Fren balatasi (ilk defa)

Ön Disk (ilk defa)

Ön teker rulmanları

Zp kampanyası ile ücretsiz triger değişimi.

Alternatör kayışı ve devirdaim değişimi.

121.000 km

İyi forumlar....

• quote:

Aslan bakıma alındı.

Ön Disk (ilk defa)

Ön teker rulmanları

121.000 km

İyi forumlar....

Üstad ne kadar tuttu bu bakım ücreti
  • quote:

Orijinalden alıntı: att1971

quote:

Aslan bakıma alındı.

Ön Disk (ilk defa)

Ön teker rulmanları

121.000 km

İyi forumlar....

Üstad ne kadar tuttu bu bakım ücreti

1295 tl ye bitirdik.

İyi forumlar...

• 
Sayfa: önceki 17601761176217631764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.