Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (212. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.702
Cevap
111
Favori
484.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracı 1 saat içinde alıyorum
    Navigasyon dahil tam paket kur farkı olmadan
    aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aranıza bugün katıldım sonunda. 2016 dizel otomatik aracım ile. Size basit bir soru ile başlayacağım. Yakıttan kalan kmyi nasıl öğreneceğim. Sağ tık yaptığımdaki veri kalan ibredeki yakıta oran ile çok fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: XII

Arkadaşlar aranıza bugün katıldım sonunda. 2016 dizel otomatik aracım ile. Size basit bir soru ile başlayacağım. Yakıttan kalan kmyi nasıl öğreneceğim. Sağ tık yaptığımdaki veri kalan ibredeki yakıta oran ile çok fazla.

hocam kalan km aracı kullanım şeklinize göre ya çıkar yada düşer yani size bağlı birşey... çok sakin kullanıyorsanız o yüzden yüksek görünüyordur.
  • efulim2006 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız. Dizel otomatik mi aracınız, kaça mâloldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

quote:

Orijinalden alıntı: Oguzsayhan

Güncelleme ile randiman alamaz isek corvin interface montajı düşünüyorum. Fiyat alan ya da kullanan var mı? You tube, Mp4 her türlü format ve Navi kullanılıyor.

Corvin Interface'i ilk kez sizden duydum, araştırdım. Güzel bir ürüne benziyor.

Bende 2015 peugeot var. Geri görüş kamerası yok. Servise sordum, multimedianında değişmesi lazım dediler ve toplam 2800 fiyat verdiler.

Corvin'i yurt dışında 230-300$ bandında gördüm. Türkiye'de uygun fiyat verirlerse daha mantıklı görünüyor.

Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum çok memnunum. Montajında hiçbir kablo kesmiyorsunuz. Tek sıkıntılı tarafı torpido küçük olduğu için ciddi yer kaplıyor. Ben çözümü çift taraflı bantlar ile yukarı yapıştırarak hallettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom1259

quote:

Orijinalden alıntı: XII

Arkadaşlar aranıza bugün katıldım sonunda. 2016 dizel otomatik aracım ile. Size basit bir soru ile başlayacağım. Yakıttan kalan kmyi nasıl öğreneceğim. Sağ tık yaptığımdaki veri kalan ibredeki yakıta oran ile çok fazla.

hocam kalan km aracı kullanım şeklinize göre ya çıkar yada düşer yani size bağlı birşey... çok sakin kullanıyorsanız o yüzden yüksek görünüyordur.

anladım hocam.ama ortalama yakıtın üstündeki değer değil mi kalan km?
  • Arkadaşlar beni de aranıza ekleyin lütfen. ÖTV zammının geldiği gün aracımı teslim aldım. parasını daha önceden ödeyip fatura kestirdiğim için ötv farkından etkilenmedim. Aracımı Ankara göral'dan aldım. 1.6 dizel otomatik allure paket ultimate kırmızı renk aracı 78500 liradan aldım. 650 km yol yaptım. Araçtan oldukça memnunum. İnşallah kullandıkça sıkıntı çıkartmaz da uzun yıllar kullanmaya devam ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle

quote:

quote:

Güncelleme ile randiman alamaz isek corvin interface montajı düşünüyorum. Fiyat alan ya da kullanan var mı? You tube, Mp4 her türlü format ve Navi kullanılıyor.

Bende 2015 peugeot var. Geri görüş kamerası yok. Servise sordum, multimedianında değişmesi lazım dediler ve toplam 2800 fiyat verdiler.

Corvin'i yurt dışında 230-300$ bandında gördüm. Türkiye'de uygun fiyat verirlerse daha mantıklı görünüyor.

Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum çok memnunum. Montajında hiçbir kablo kesmiyorsunuz. Tek sıkıntılı tarafı torpido küçük olduğu için ciddi yer kaplıyor. Ben çözümü çift taraflı bantlar ile yukarı yapıştırarak hallettim.

Özel değilse fiyat ve yaptırdığınız firma bilgilerini forum ya da PM ile paylaşır mısınız?

Bu ürün garantiyi bozmaz sanırım. Gerekirse çıkarılabiliyor değil mi?

Bilgilendirme için teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Özel değilse fiyat ve yaptırdığınız firma bilgilerini forum ya da PM ile paylaşır mısınız?

Ben biraz pahalıya aldım sanırım pazarlık yapmayı pek beceremem İşim için gerekli olduğu içinde araştıracak zamanım yoktu.
    Tumay elektronikten 1.800 TL'ye aldım. Saolsun Ersan bey baya ilgilendi. İlk yolladığı ürün hatalı olmamasına rağmen yanlış kurulum yaptığımızdan bozuk dedik hemen yenisi yolladı v.s.
    Ürün montajında aracın herhangi bir aksamını devre dışı bırakmadığın için garantiyi etkileyecek bir durum olacağını sanmam zaten firmanın söylediğine öre bir kaç yetkilisi servis kendisi bu ürünü takıyormuş. Kabloları saklaması işlemi biraz zaman alıyor onun haricinde sökmek maksimum 15-20 dk. da biter diye düşünüyorum.
    Yol bilgisayarı ve bu cihaz aynı anda çalışıyor ve ekranlar arası geçiş dokunmatik panelden ya da direksiyonda üzerinde ki SRC tuşundan yapılabiliyor.

Ekleme : Bu arada flickr sayfana hayran kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle -- 7 Aralık 2016; 17:47:30 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben biraz pahalıya aldım sanırım pazarlık yapmayı pek beceremem İşim için gerekli olduğu içinde araştıracak zamanım yoktu.
    Tumay elektronikten 1.800 TL'ye aldım. Saolsun Ersan bey baya ilgilendi. İlk yolladığı ürün hatalı olmamasına rağmen yanlış kurulum yaptığımızdan bozuk dedik hemen yenisi yolladı v.s.
    Ürün montajında aracın herhangi bir aksamını devre dışı bırakmadığın için garantiyi etkileyecek bir durum olacağını sanmam zaten firmanın söylediğine öre bir kaç yetkilisi servis kendisi bu ürünü takıyormuş. Kabloları saklaması işlemi biraz zaman alıyor onun haricinde sökmek maksimum 15-20 dk. da biter diye düşünüyorum.
    Yol bilgisayarı ve bu cihaz aynı anda çalışıyor ve ekranlar arası geçiş dokunmatik panelden ya da direksiyonda üzerinde ki SRC tuşundan yapılabiliyor.

Ekleme : Bu arada flickr sayfana hayran kaldım

Marka model çeşidi vs oluyor mu acaba? Mevcut arabanın multimedia sına eklenen birşey mi?

• eagle kullanıcısına yanıt
    Detaylı açıklamalar için teşekkür ederim.

Şu an için en iyi seçenek bu görünüyor.

Maddi olarak bu işe bütçe ayırınca Tumay elektronik ile iletişime geçeceğim.

Flickr'ımı beğendiğiniz için de teşekkürler :)
  • Arkadaşlar bu smeg ekranın başlangıç resmi nasıl değişiyor. Aldığım eski sahibinin fotoğrafı çıkıyor başlangıçta. Birde araçta otomamtik kapı kilitleme yok sanırsam?

• XII kullanıcısına yanıt
    Yapmadım ama herhangi resim dosyası jpg görüntüle sonrasında başlangıç resmi yapilabilinir veya smeg ayar menüsünden resmi kaldırabilir. Otomatik kitleme içinde araç içinde kitleme tuşuna uzun basınca aktif veya deaktif olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bobera10

Anahtarlıktaki orta tuşu çok az kullanıyorum şu ana kadar hep çalıştı, kapı açma anahtarı da geceleri düzgün çalışıyor, ayarları değiştirmediğiniz sürece çalışmasında farklılık olmaması gerekir

Kardeş yaşadığım durum zaten mantıklı değil, ama maalesef söz konusu Peugeot olunca insan şaşırmıyor. Kesin tespitim şu; anahtarlık orta tuşun far yakma özelliği devre dışı iken kilit açıldığında farların otomatik yanma özelliği de çalışmıyor. Ama buna ne sebep oluyor tam bir muamma!! Geçen gün bu durumu farkettikten sonra aracı çalıştırdım, farları önce auto modundan manuel moda alıp tekrar auto'ya geri getirdim. Bu işlemin ardından aracı kilitlediğimde follow me home özelliği çalıştı. Ardından orta tuşu denediğimde de farlar yandı. İyi dedim, bu seferlik yapmış heralde bir azizlik ama bu durum içime sinmedi tabi. Nitekim ertesi gün arada araç hiç kullanılmadığı halde denediğimde yine orta tuş farları yakmadığı gibi kilit açıldığında farlar yanmadı. Sözün özü ayarları değiştirmek bir yana, fonksiyonun düzgün çalıştığını kontrol edip araçtan ayrıldıktan bir süre sonra yeniden çalışmadığını görmek gerçekten sinir bozucu!!!

Haaa bu arada paraya kıyıp orijinal kol dayama taktırdım, efsane oldu. Gerçeği olmasa da temsili foto şöyle:

• quote:

Orijinalden alıntı: gersen

quote:

Anahtarlıktaki orta tuşu çok az kullanıyorum şu ana kadar hep çalıştı, kapı açma anahtarı da geceleri düzgün çalışıyor, ayarları değiştirmediğiniz sürece çalışmasında farklılık olmaması gerekir

Kardeş yaşadığım durum zaten mantıklı değil, ama maalesef söz konusu Peugeot olunca insan şaşırmıyor. Kesin tespitim şu; anahtarlık orta tuşun far yakma özelliği devre dışı iken kilit açıldığında farların otomatik yanma özelliği de çalışmıyor. Ama buna ne sebep oluyor tam bir muamma!! Geçen gün bu durumu farkettikten sonra aracı çalıştırdım, farları önce auto modundan manuel moda alıp tekrar auto'ya geri getirdim. Bu işlemin ardından aracı kilitlediğimde follow me home özelliği çalıştı. Ardından orta tuşu denediğimde de farlar yandı. İyi dedim, bu seferlik yapmış heralde bir azizlik ama bu durum içime sinmedi tabi. Nitekim ertesi gün arada araç hiç kullanılmadığı halde denediğimde yine orta tuş farları yakmadığı gibi kilit açıldığında farlar yanmadı. Sözün özü ayarları değiştirmek bir yana, fonksiyonun düzgün çalıştığını kontrol edip araçtan ayrıldıktan bir süre sonra yeniden çalışmadığını görmek gerçekten sinir bozucu!!!

Haaa bu arada paraya kıyıp orijinal kol dayama taktırdım, efsane oldu. Gerçeği olmasa da temsili foto şöyle:

Nereden aldınız fiyat nedir?

• gersen G kullanıcısına yanıt
    Smeg ekranda ayarları kurcaladınız mı, bir de gece deniyorsunuz değil?

Kol dayama çok güzel olmuş kaça aldınız nerden?

• kol dayama hakkinda biraz bilgi verebilir misiniz?

• Arkadaşlar herkese tekrar merhaba,

Daha önce de buradan bahsettiğim fabrika çıkışlı taban halılarındakı şişmeler ve paspasların pinlerinin yerine oturmaması ve paspasların da şişkin görünme sorunu için Peugeot genel merkezden kullanıcı hatasından kaynaklı şeklinde ret cevabı aldım

Normalde böyle birşey için uğraşmam fakat Peugeot daha bir ayını doldurmamış ve servis elemanı tarafından da kabul edilen fabrikasyon hatasına böyle bir cevapla döndüğü için ve beni aptal yerine koyduğu için dava açmaya karar verdim. Aracı aldığım yerle ve avukat arkadaşlarla da konuştum araç değişimine kadar gidecek gibi görünüyor. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar var ise bilgilendirmiş olayım. Ayrıca sıfır alacak arkadaşlara da araçlarını teslim alırken çok dikkatli olmalarını tavsiye etmiş olayım.

Bu süreçte yardımı dokunacak arkadaşlar PM atabilirse çok sevinirim.

Herkese kazasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunK23 -- 8 Aralık 2016; 14:10:59 >

• quote:

Smeg ekranda ayarları kurcaladınız mı, bir de gece deniyorsunuz değil?

Kol dayama çok güzel olmuş kaça aldınız nerden?

Tabi ki hocam, kurcalamadığım yer kalmadı. Neticede refakat aydınlatması seçili vaziyette, zaten araba kitapçığının 123. sayfasında açıkça anlatılıyor mevzu. Büyük ihtimalle aracın sensörlerinde bir sorun oluştu, kafasına göre takılıyor. Geçenlerde de park assist için bir hata mesajı çıkmıştı, araba daha 2-3 kez kullanıldı bu arada şaka gibi! Neyse, dert değil bunlar çözülür.

Arkadaşlar kol dayama her nedense Peugeot Türkiye'nin ne araç broşüründe, ne web sitesinde aksesuar seçenekleri arasında bahsi geçmiyor. Halbuki bu parça aracın orijinal aksesuarı olarak temin edilebiliyor, parça no.su da: 1611628480. Parçanın liste fiyatı 350 TL, gerisi artık sizin pazarlık gücünüze kalmış

Buyrun bu da ispatı:

• Peugeot 2008 için kol kutu/olmayan delikli merkezi saklama kutusu modifikasyonu/yükseltme sürümü kutusu

http://www.aliexpress.com/item/32719479400/32719479400.html

(from AliExpress Android)

Koldayama burdan bakabilirsiniz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ada0679 -- 8 Aralık 2016; 15:37:31 >
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.