Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (213. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.701
Cevap
111
Favori
483.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gersen

quote:

Orijinalden alıntı: Bobera10

Smeg ekranda ayarları kurcaladınız mı, bir de gece deniyorsunuz değil?

Kol dayama çok güzel olmuş kaça aldınız nerden?

Tabi ki hocam, kurcalamadığım yer kalmadı. Neticede refakat aydınlatması seçili vaziyette, zaten araba kitapçığının 123. sayfasında açıkça anlatılıyor mevzu. Büyük ihtimalle aracın sensörlerinde bir sorun oluştu, kafasına göre takılıyor. Geçenlerde de park assist için bir hata mesajı çıkmıştı, araba daha 2-3 kez kullanıldı bu arada şaka gibi! Neyse, dert değil bunlar çözülür.

Arkadaşlar kol dayama her nedense Peugeot Türkiye'nin ne araç broşüründe, ne web sitesinde aksesuar seçenekleri arasında bahsi geçmiyor. Halbuki bu parça aracın orijinal aksesuarı olarak temin edilebiliyor, parça no.su da: 1611628480. Parçanın liste fiyatı 350 TL, gerisi artık sizin pazarlık gücünüze kalmış

Buyrun bu da ispatı:

Arkadaya doğru olan sürgülü göze erişimi engellemiyor mu? Yoksa yukarı kaldırıldığında erişilebiliyor mu?
  • XII kullanıcısına yanıt
    Partner tepee nin ticari aracın bakmış olduğun ürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XII kullanıcısına yanıt
    Bence hoş duran bir ürün. Ama o kadara değer mi bilmem. Ben oraların araç iniş binişi sırasında kirlenmesinden rahatsız oluyorum. Belki çocuk varsa bu konuda içiniz biraz daha rahat olur. Hatta ilerde güzel bir işçilik bulabilirsem oraları ve iç hoparlör kısımlarını mat karbon ile birlikte kaplatmak istiyorum. Sırf ayak lekeleri yüzünden. Arkadan biri inerken içim gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

quote:

Orijinalden alıntı: gersen

quote:

Orijinalden alıntı: Bobera10

Smeg ekranda ayarları kurcaladınız mı, bir de gece deniyorsunuz değil?

Kol dayama çok güzel olmuş kaça aldınız nerden?

Tabi ki hocam, kurcalamadığım yer kalmadı. Neticede refakat aydınlatması seçili vaziyette, zaten araba kitapçığının 123. sayfasında açıkça anlatılıyor mevzu. Büyük ihtimalle aracın sensörlerinde bir sorun oluştu, kafasına göre takılıyor. Geçenlerde de park assist için bir hata mesajı çıkmıştı, araba daha 2-3 kez kullanıldı bu arada şaka gibi! Neyse, dert değil bunlar çözülür.

Arkadaşlar kol dayama her nedense Peugeot Türkiye'nin ne araç broşüründe, ne web sitesinde aksesuar seçenekleri arasında bahsi geçmiyor. Halbuki bu parça aracın orijinal aksesuarı olarak temin edilebiliyor, parça no.su da: 1611628480. Parçanın liste fiyatı 350 TL, gerisi artık sizin pazarlık gücünüze kalmış

Buyrun bu da ispatı:

Arkadaya doğru olan sürgülü göze erişimi engellemiyor mu? Yoksa yukarı kaldırıldığında erişilebiliyor mu?

Kol dayama yukarı kaldırılıp sürgülü göze ulaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dela

Araç soğukken çalıştırdığimda debriyaj dan yay sesi gibi bir ses geliyor. Bir de geçen hafta frene basınca disklerin ses geldi. 15000 gelmeden servis yolu göründü gibi:)
    Benzer şikayetleri olan var mı?

Debriyaj daki ses arttı, yarın müsait olursa servise gidiyorum, sonucu paylaşırım. Sanırım cok kimsede aynı şikayet yok

• dela D kullanıcısına yanıt
    Bendede oldu gercektede birbiri içine geçmiş plastigin üzerinde sert bir yay var debriyaja basıp bıraktığınızda geri gelişi kolaylaştırıyor. Şoför tarafından debriyaj pedalının altından bir vidayla 30 dakikada değiştiriyorlar.selametle

• Merhaba
    ilgilenen olursa 2015 model 12000 km de manuel dizel aracim satiliktir.
    ilan no : #366225107
    saygilar.

• 2 günde Bursa - İzmir Bursa gidip geldim. Cuma akşamı 6 gibi yola çıktım, genelde sıcaklık 2-3 dereceydi, dönüşte 10'c başlayıp 5-6 derecelere kadar indi (sıcaklığın yakıt tüketimine etkisi olduğun için söylüyorum). 2 yetişkin 2 çocuk bu arada.

Genelde 110, bazen 100km hıza sabitleyerek 680km'de 4.4 lt/100km yaktı. Ortalama hız sanırım 87km idi..

Araç 5500km'de Classic donanım (manual dizel yani)

Daha önceki depo ortalaması olarak 4.2 görmüştüm, sanırım soğuk havanın etkisi ile olsa gerek bir miktar artan tüketim.

Yine de oldukça iyi olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün ataşehir tarafından araçta 5 kişi iken dik bir yokuş çıkarken çok zorlandı araç.(Otomatik vit.) Normal sanırsam bu şekilde tepkimesi.Eskiden manuele alıp müdahale ettiğimde daha sağlıklı bir tırmanış yapıyorduk.(Auris) Bunda da tavsiye eder misiniz?
  • Kol dayama için buradaki paylaşımlardan yola çıkarak araştırmalarım sonucu aşağıdaki ürünü beğendim ve sipariş verdim.

Gelince görüntülerini ve toplam maliyetini paylaşırım. Biraz pahalıya mal olacak ama daha orjinal olacak gibi...

http://www.ebay.com/itm/Armrest-Peugeot-2008-Genuine-Leather-Armlehne-Mittelarmlehne-Plug-In-/390997655666?hash=item5b0946c072:g:~goAAOSwiCRUhi-F

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 12 Aralık 2016; 14:55:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Kol dayama için buradaki paylaşımlardan yola çıkarak araştırmalarım sonucu aşağıdaki ürünü beğendim ve sipariş verdim.

Gelince görüntülerini ve toplam maliyetini paylaşırım. Biraz pahalıya mal olacak ama daha orjinal olacak gibi...

http://www.ebay.com/itm/Armrest-Peugeot-2008-Genuine-Leather-Armlehne-Mittelarmlehne-Plug-In-/390997655666?hash=item5b0946c072:g:~goAAOSwiCRUhi-F

Hayırlı olsun birader, ürün gayet güzel. Ne var ki anlayamadığım nokta şu; bu parayı gözden çıkardıysan niçin 2008'in kendi orijinal kol dayama ünitesini taktırmadın? Detayları geçenlerde bu sayfada paylaşmıştım. Şeklini şemalini mi beğenmedin, merak ettim de?
  • gersen G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi orjinal aksesuardan daha fazla para vermiş oldum. Sebebine gelince orjinaldeki gibi kol dayamayı bir önceki aracımda kullandım. Tek kişi kullanabiliyor. Hanımla uzun yolda kavga çıkıyordu
    ebaydeki ürünü seçme sebeplerim:
    - daha geniş olması ve iki kişilik kullanıma olanak sağlaması
    - patentli bir klips sistemi ile takılması, gereketiğinde örneğin model yükselteceğim zaman sökülebilmesi,
    - Orjinal siyah gerçek deri ve beyaz dikiş ile mevcut döşememe tam uyum sağlaması (peugeot da böyleydi galiba)

girdik bir maceraya umarım hayal kırıklığı olmaz. Gelince daha detaylı fotoğraf paylaşırım.

Herkese keyifli sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi orjinal aksesuardan daha fazla para vermiş oldum. Sebebine gelince orjinaldeki gibi kol dayamayı bir önceki aracımda kullandım. Tek kişi kullanabiliyor. Hanımla uzun yolda kavga çıkıyordu
    ebaydeki ürünü seçme sebeplerim:
    - daha geniş olması ve iki kişilik kullanıma olanak sağlaması
    - patentli bir klips sistemi ile takılması, gereketiğinde örneğin model yükselteceğim zaman sökülebilmesi,
    - Orjinal siyah gerçek deri ve beyaz dikiş ile mevcut döşememe tam uyum sağlaması (peugeot da böyleydi galiba)

girdik bir maceraya umarım hayal kırıklığı olmaz. Gelince daha detaylı fotoğraf paylaşırım.

Herkese keyifli sürüşler.

Genişliği sebebiyle hanımla ortak kullanıma izin vermesi gerçekten de önemli bir artı, bizimkinde kol dayama alışkanlığı olmadığı için bu faktörü düşünmemiştim. Araç değişimi ise ancak yine 2008 ile yapıldığı takdirde uyumlu olacaktır, bu durumda kolayca sökülüp takılabilir olması güzel bir özellik. Şimdiden güle güle kullanın.
  • Arkadaşlar 4000 km de Classic edition cam tavan aracımı 66000 tl ye sattım.
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun...
    memnundeyilmiydiniz?

• ada0679 kullanıcısına yanıt
    Memnundum.Ama konut kredisini kapatmak için 308 le 2008 i satışa çıkarmıştım.2008 satıldı.Piyasası 308 e göre daha canlı gibi.

• Arka kapılar için manuel çocuk kilidi dışında bir çözüm varmıdır.2 çocuk var ve ikisi içinde kapıların içerden açılmasını önlemek için manuel olarak kilitliyorum(kapının içindeki kırmızı yeri anahtarla çevirerek). Ama çocuklar olmadığında tabi açmayı unutuyoruz ve arkada oturan kişi dışarı çıkamıyor kapıyı açmak zorunda kalıyorsun. 2016 model araçta nasıl olmaz arkadaş dediğim bir özellik. Aslında kullanma klavuzunda eco modu filan kapattığımız soldaki düğmeler arasında var öyle birşey. Çocuk kilidi düğmesine basarak kilitleyebilirsiniz diyor ama o düğme yok benim araçta. Ya opsiyonel ya da benim araç eski kasa olduğu için onda yok.
  • hayrettin100 H kullanıcısına yanıt
    Manuel kilitlemek ve açmak haricinde bir çözüm yok. Aslında şu an piyasadaki çoğu araç o şekilde. Istisnalar da yok değil, örneğin annemin kullanmakta olduğu Ford Grand c-max titanium araçta, arka cam kontrollerinin olduğu yerde arka kapı çocuk kilitleri de ayarlanabiliyor. Ama bu tür araçlar oldukça nadir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.