Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (211. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.702
Cevap
111
Favori
484.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mirrorlink kullanıyor musunuz? Bir hafta önce aldığım aracımda çalışmadığını aldığım yere söylediğimde, bu hafta içinde ilave yazılım gibi bir yöntem ile sorunun çözüleceğini söylediler.

Bir de, kullanan arkadaşlar hangi uygulamayı onerdiklerini yazabilir mi android için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monsignore -- 4 Aralık 2016; 21:50:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.mirrorlik.com
    Bu adreste mirrorlink ile uyumlu yani sertifikalı uygulamaları indirip kurabilirsin.
    Yüklediğin uygulama telefonunun ayarlar kısmında NFC ve Bağlantılar veya Bağlantılar kısmında mirrorlink altında yüklenmiş uygulamaları görebilirsin.
    Yani burdaki uygulamalar mirrorlink özelliği varsa smeg ekranında çalışacaktır demektir.zaten telefonu arabaya bağladığında mirrorlink altındaki görünen uygulamalar otomatik olarak smeg ekrana gelecektir.

• monsignore M kullanıcısına yanıt
    Pek yararlı yazılım yok. Keşke trafik gösteren waze,yandex google maps çalışaydi ama sadece mirrorlink desteği olan programlar calışıyor sygic car navigation ancak 79.99 EUR bu son kurlarla bayağı yüksek ancak yinede corvin Android interface vs den ucuz.

Android kullanicilari için bir tüyo eğer bluetooth ile telefonunuzu eslestirdiyseniz sol far kolunun ortasını bastığınızda google now devreye giriyor. Ve sözlü evi ara vs gibi konuşarak telefonla arama ev için trafı durumu diyince sözlü olarak bulunduğunuz konum ile ev arası yoğun olduğu için 25 dk vs gibi bilgi veriyor ama bir türlü işyerim için trafik durumunu sözlü alamadım. Bana devamlı izlanda haritasını açıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 5 Aralık 2016; 6:11:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bobera10

Sanırım küf için normal mi diye soruyorsunuz, bence normal ve lastik ve fren için önemli değil ama bazı spreyler var isterseniz kullanabilirsiniz, kış ayında gerek yok bence
    Lastik basınç sensörünün ikaz vermesi gerekir diye düşünüyorum fakat aynı havayı bastılarsa vermeyebilir netice de en son ki kayıtlı basınç miktarına göre ikaz veriyor

Lastiklerinizi iyi günler de kullanın, benimki dört mevsim goodyear bakalım iş görecek mi?

Arkadaşlar, bu konu sık sık karşımıza çıkıyor ve muhtemelen bu böyle sürecek. Belli bir bilinç oluşması açısında bir kaç satır yazmak isterim.
    Bildiğiniz gibi Grip Control özellikli 2008'ler Goodyear Vector 4 mevsim lastikleriyle geliyor. Doğal olarak da bu durum akıllarda soru işareti yaratıyor: "Bu lastikler kışın karda kışta beni ne kadar çeker, yolda bırakır mı? Ya yazın bunlarla idare edebilir miyim?"

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY ===

Üstteki resim umarım bir fikir verecektir. Bizim araçlarda bulunan Vector 4 mevsim lastikleri aynı resimdeki gibi hem M+S ibareli, hem de kar simgelidir (üçgen şekil). Bunlar 4 mevsim lastiğini kış lastiğinin kışın gösterdiği performansla eşitlemese de yaklaştıran özelliklerdir, ve devamlı olarak çok yoğun kar ve buz ortamında bulunmuyorsanız jherhangi bir sorun yaşamazsınız. Yazın ise fren mesafesi ve sürüş konforu noktalarında yaz lastikleriyle boy ölçüşemese de dilendiği takdirde pekala kullanılabilir, bir mahsuru yoktur.

Uzun lafın kısası, ben Mart sonu bir takım yaz lastiği alırım. Böylece kış koşullarına uyumlu özellikteki Vector 4 mevsim lastiği kış aylarında kullanır, kalan zamanda yaz lastikleriyle keyfime bakarım. Herkese emniyetli sürüşler!

• Bu arada karşılaştığım bir tuhaflığı sormak isterim. Aracın kilitlerini kumandayla açtığım zaman hava karanlıksa normalde farlar otomatikman yanıyor, en azından yanması gerekiyor. Dün akşam bu durum normal çalıştı, ancak daha sonra kilidi açtığımda farlar yanmadı. Aynı şekilde kumandanın ortasındaki far butonu(basılı tutunca uzaktan farların yanmasını sağlayan buton) da bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor gibi. Belli bir setting ayarıyla ilgili olacağını düşünsem de dün akşamki durum canımı sıktı, çünkü düzgün çalışan özellik arada hiçbir değişiklik yapılmamasına rağmen devre dışı kalmış gözüküyor.

Aranızda benzer bir durum gözlemleyen oldu mu acaba? Yoksa Peugeot'nun klasik tuhaflıklarından biri daha deyip geçmeli miyim?

Merhaba,
    Bende de S7 Edge var ve teknoloji ile de aram işimden dolayı bayağı iyidir fakat tüm mirrorlink uygulamalarını ve yazılımlarını yüklememe rağmen bağlantı sağlayamadım servis yetkilisi yakın bir zamanda ek güncelleme gelecek ondan sonra mirrorlink ile bağlanabilirsiniz dedi bilginiz olsun.
  • HarunK23 H kullanıcısına yanıt
    Güncelleme ile randiman alamaz isek corvin interface montajı düşünüyorum. Fiyat alan ya da kullanan var mı? You tube, Mp4 her türlü format ve Navi kullanılıyor.

• Smeg ekranı güncellemesi yaptım bugün.
    Smeg yazılımı SMEG6...R19 dan ....R20 ye yükselttim,fakat sanırım mevcut durumun iyileştirmesinden öte bir şey yok.

• gersen G kullanıcısına yanıt
    Aynısı dün de benim başıma geldi.

Hiç bir nedenini bulamadım, o an çalışmadı ama bir kaç saat sonra tekrar çalışıyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gersen G kullanıcısına yanıt
    Anahtarlıktaki orta tuşu çok az kullanıyorum şu ana kadar hep çalıştı, kapı açma anahtarı da geceleri düzgün çalışıyor, ayarları değiştirmediğiniz sürece çalışmasında farklılık olmaması gerekir

• Merhaba,

Klima ya da kalorifer çalıştırdığınızda start stop veya yokuş kalkış destek sistemlerinin devre dışı kalma problemi yasayaniniz var mıdır?

Klima veya kaloriferin çalışma seviyesine göre start stopun çalışması veya çalışmaması veyahutta kısa çalışması değişebiliyor, yokuş kalkış ise eğim yeterli olduğu her durum da çalışıyor aksine denk gelmedim

• Çeyrek depo yakıt vardı arabamda(dizel manuel)
    Depoyu fulledim malum gece yarısından sonra zam geliyor.
    fiş ve benzinci ekranında yazan bilgileri ekliyim
    29,47 LT x 4,29₺ = 126,43 ₺

Soru: Yakıtı almadan önce göstergede çeyrek depo görünmesine rağmen araç niçin sadece 29 buçuk lt yakıt aldı??
    Depo 50 LT.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç soğukken çalıştırdığimda debriyaj dan yay sesi gibi bir ses geliyor. Bir de geçen hafta frene basınca disklerin ses geldi. 15000 gelmeden servis yolu göründü gibi:)
    Benzer şikayetleri olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ydnsnr

Çeyrek depo yakıt vardı arabamda(dizel manuel)
    Depoyu fulledim malum gece yarısından sonra zam geliyor.
    fiş ve benzinci ekranında yazan bilgileri ekliyim
    29,47 LT x 4,29? = 126,43 ?

Soru: Yakıtı almadan önce göstergede çeyrek depo görünmesine rağmen araç niçin sadece 29 buçuk lt yakıt aldı??
    Depo 50 LT.

ilk aldığımda depo boşken doldurdum, 45 lt aldı. bi kısmını boş bırakıyor (tabanca mesafesi kadar sanırım)
    Gösterge çeyrek gösteriyorsa 50/4 = 12,5 lt yapar. 2-3 litrelik fark da göstergeden anlaşılmaz. 12,5+29,5=42 lt yapıyor. 3 lt de göstergeden belli olmaz zaten, aracın eğiminden bile fark eder o kadar. Yani her şey normal :)
  • dela D kullanıcısına yanıt
    Bugün bende sesi duydum araç daha 1000 km'yi görmedi. Far değişim için gittiğimde soracağım bende.

Ayrıca araç içi sıcaklık konusunda bir fark varsa star stop çalışmıyor. 21-23 arası ayarlarsanız ve soft auto modunda kullanırsanız daha uygun değerler alabilirsiniz star stop konusunda. Refakat aydınlatmalarını araç ayarlarından ayarlamakta mümkün.

Ayrıyeten iphone kullananlar için bir sorum olacak araca aktarılan rehberde 0(xxx)xxx xx xx olarak aktarıyor. Aracın rehberinden aramaya kalktığımda ise çevirme olarak parantez içindekileri görmüyor araç. Bu sorunu düzeltme imkanı var mıdır? Tek tek rehberleri araç üzerinden düzeltmek gerekecek yada sık kullanılanları düzenlemek gerekecek gibi duruyor. Ama carplay üzerinden sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguzsayhan

Güncelleme ile randiman alamaz isek corvin interface montajı düşünüyorum. Fiyat alan ya da kullanan var mı? You tube, Mp4 her türlü format ve Navi kullanılıyor.

Corvin Interface'i ilk kez sizden duydum, araştırdım. Güzel bir ürüne benziyor.

Bende 2015 peugeot var. Geri görüş kamerası yok. Servise sordum, multimedianında değişmesi lazım dediler ve toplam 2800 fiyat verdiler.

Corvin'i yurt dışında 230-300$ bandında gördüm. Türkiye'de uygun fiyat verirlerse daha mantıklı görünüyor.
  • 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Multimedia değişirse evet tutabilir ama mevcut multimedia üzerine yapılırsa çok olacağını sanmiyorum. Fırsat olunca düşünmüyor değilim. Youtube da videoları var yapan firmaların arayacağım bilgi veririm size de.

• Teşekkürler.

Kendime göre aracımda iki eksik var.
    Bir tanesi geri görüş kamerası. Buna bir çözüm bulunacak gibi görünüyor.
    Diğeri de alarm.
    Servis bu konuda da tatminkar bir cevap veremedi. Kit halinde Fransadan gelmesi lazımmış. Pahalı olurmuş. Daha önce hiç uygulama yapmamışlar.

Forumdaki arkadaşlardan multimedia ve alarm konusundaki tecrübelerini paylaşmalarını bekliyorum.

herkese iyi forumlar.
  • Sıfır araç almayı düşünüyorum ama çok kararsızım. Her iki aracı da bilen arkadaşların yardımcı olmasını talep ediyorum.
    Aklımdaki modeller Peugeot 2008 - 308 ve bulursam 308 Classic Edition Plus
    Bildiklerim 2008 artıları
    * Yüksek olması
    * İç ambiyansı
    * Sürüş modları
    * Bagaj hacminin 1.030 dm3 ye çıkabilmesi
    * Teknik özelliklerinin fazla olması
    * 308'e göre fiyatının uygun olması
    308'in artıları
    * Yere yakın olması sebebiyle yüksek hızlarda savrulmaması
    * Peugeot'un özel önem vermesi sebebiyle daha sorunsuz olması
    * İç alanın daha geniş olması
    * Daha düşük yakıt tüketimi
    * SUV'ların daha çok bayan aracı olması
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.