Şimdi Ara

PETSHOP - KEDİ ** KÖPEK SATIŞI YASAKLANIYOR ( MECLİS ONAYI BEKLENİYOR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın tekrar Meclis gündemine sunacağı tasarıyla pet shop’larda kedi ve köpek satışına yasak geliyor. Bu hayvanları almak isteyenler artık kataloglardan seçim yapacak. Pet shop’lardan aldıkları kedi ve köpekleri sokağa terk edenlere ise para cezası verilecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 'Kedi Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik' taslağı hazırladı. Buna göre, evde bakılan kedi ve köpeğe pasaport verilecek ve çip takılacak. Bu hayvanlar 15 gün içerisinde veri tabanına kaydedilecek. Mikroçiplerin seri numaraları, hayvan sahiplerinin ad ve soyadları ile adresleri yer alacak. Evde bakımını yaptığı kedi ve köpeği sokağa atarak kaderine terk edenlere para cezası uygulanacak.

Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın aktardığına göre, taslağa göre ev hayvanlarının sahip değişikliğinde bir belge düzenlenecek. Belgede, hayvanın adı, mikroçip numarası, doğum tarihi, cinsiyeti, ırkı, türü, rengi, annesinin adı yer alacak. Söz konusu belgenin altına hayvanın eski ve yeni sahibi imza atacak. Ev hayvanını devralan kişi bu belge ile il müdürlüklerine başvuru yapacak.

SADECE BALIK VE KUŞ SATILACAK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, daha önce TBMM Çevre Komisyonu'ndan geçen ancak kadük olan ‘Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı yeniden TBMM gündemine getirmeye hazırlanıyor. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, pet shop'ta balık ve bazı kuş türleri dışında hayvan bulundurulması yasaklanıyor. Kedi, köpek gibi hayvanlar ısı ve ışık dengesi olan üretim yerlerinde kalacak. Bu hayvanları almak isteyen kişiler, pet shop'lardaki kataloglardan seçim yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 23 Mayıs 2017; 23:50:5 >

• Kesinlikle destekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sokaklarda kedilerin derisini yüzenlere, köpekleri zehirleyen belediyelere felan ne yaptınız acaba?

Evden çıkarılan hayvan için sahibine ceza kesilecekmiş de saydıklarımın haklarında işlem yapıldı mı? Hayvanlara eziyet olayları son zamanlarda ciddi derecede artış göstermişti, onlara ne yapıldı çok merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu zaten yıllar önce yapılmamış mıydı? Ben bayadır görmüyorum pet shoplarda kedi köpek.

• Niye çifte standard var? Balık ve kuş hayvan değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

Bu zaten yıllar önce yapılmamış mıydı? Ben bayadır görmüyorum pet shoplarda kedi köpek.

Hocam ben de bazı kesimlerde görüyordum, bazılarında görmüyordum. Sorasım da gelmedi şahsen .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

Bu zaten yıllar önce yapılmamış mıydı? Ben bayadır görmüyorum pet shoplarda kedi köpek.

büyükşehirlerde mevcut..Bursa da çoğu AVM de köpek var
  • Hem iyi hem kotu.

Bazilari sahipsiz hayvanlari, yarali hayvanlari tedavi ettirip sahiplendiriyordu.

• Çok basit yerinde bir karar.
  • Kapalı alanlardaki sigara yasağından sonraki en güzel yasa. Kesinlikle destekliyorum. Yalnız bu yasa sokaktaki hayvanları da kapsıyor mu? Mesela ben sokaktan kedi aldım besledim diyelim. Onun için de kimlik zart zurt ile uğraşmak zorunda değilim herhalde?

Bir de hayvanlara işkence eden öldürenler için de ciddi yaptırımlar olsa güzel olurdu.

• iyide bundaki amaç hayvanların iyiliği değil belediyelerin işi azaltmak
    kediler köpekler dükkanlarda değil depolarda istiflenecek yine eziyet çekecekler
    niçin sadece kedi köpek ve ne alakaysa gelincik?
    evde beslenen hayvanların en çok ölenleri kuşlar ve balıklar, bunlara niçin uygulama yok
  • Güzel haber her konuda denetim olmalı. Devlet her konuya karışma yetkisi bulunmalı. Sadece bunla sınırlı kalmaz umarım. Şahıslara da dahil her türlü müdahelede bulunabilmelidir

• zaten kedi köpek satmak yasak değil miydi ?
  • Hayvana çip takılacak deniyor. O nasıl olacak?Tasma gibi bir şey herhalde.

Peki sokağa atmak isteyen o çipi çıkarır ya da kırar yine atar.

• Heves ile kedi köpek satın alıp sonra da sokağa atan geri zekalılarla dolu bir ülke olduğumuz için sonuna kadar destekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Niye çifte standard var? Balık ve kuş hayvan değil mi?

Sen hiç sahibi tarafından sokağa atılan Vatoz veya Cennet Papağanı gördün mü ?
  • Yetmez ama evet.

Bununla birlikte canlılara zarar veren herkes hapia cezası almalı.

Hayvan sahiplenenlerin kaydı tutulmalı ve sahiplendiği hayvanı terk ettiği tespit edilirse ağır para cezası verilmeli.

• Demek ülkede güzel şeylerde oluyor meclisimiz sağ olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Hayvana çip takılacak deniyor. O nasıl olacak?Tasma gibi bir şey herhalde.

Peki sokağa atmak isteyen o çipi çıkarır ya da kırar yine atar.

Öyle değil hocam o, deri altına enjekte ediliyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Sokaklarda kedilerin derisini yüzenlere, köpekleri zehirleyen belediyelere felan ne yaptınız acaba?

Evden çıkarılan hayvan için sahibine ceza kesilecekmiş de saydıklarımın haklarında işlem yapıldı mı? Hayvanlara eziyet olayları son zamanlarda ciddi derecede artış göstermişti, onlara ne yapıldı çok merak ediyorum.

Önce bı bu eylemden dolayı tebrik et devletini sonra eleştirini yap.

Senin gibi tiplere gerçi naparlarsa yapsınlar yaranilmaz herkes farkında ama yaptığın şey şu

Baban sana bayramda 2 lira harçlık veriyor sonra gidip niye 5 değil diye ağlaniyorsun.

5 veriyor niye 10 değil

10 veriyor niye 20 değil

20 veriyor niye 50 değil

50 veriyor niye 100 değil

100 veriyor niye 200 değil

200 veriyor bu seferde her şey para değil önemli olan sevgiyi hissettirmek dersiniz.

Yaptığın şey bu. Ustte yazdıklarımı 7 defa oku odevin bu senin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.